StretnutieŠK Slovan Bratislava vs FC DAC 1904 Dunajská Streda
    >>
Andraž Šporar 19
    >>
Andraž Šporar 74
90+5. minúta3 - 2FC DAC 1904 Dunajská Streda

• 96.

Záverečný útok domáceho celku sme ustáli, a tak tu je koniec dnešného stretnutia, ktorý sa skončil šialenou prehrou 3:2. Prehra proti nášmu najväčšiemu rivalovi vždy bolí, no musíme vyzdvihnúť obrovskú bojovnosť nášho mužstva, ktoré sa aj v oslabení takmer postaralo o vyrovnanie. Dnes boli domáci asi o kúsok lepší, no je škoda, že sme nezavŕšili neskutočné vyrovnanie. Bol to krásny výkon od hráčov, ale aj našich úžasných divákov. Ďakujeme!

Reprezentačnú prestávku ukončilo naše najväčšie derby so Slovanom. Pomaly sa však môžeme chystať na najbližší domáci zápas, konkrétne krajské derby s Trnavou, ktoré odohráme v nedeľu 23. septembra o 15:00. Ja vám už len prajem príjemný zvyšok víkendu! Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90+5.

Po rohu nám nepomohlo ani vybehnutie Jedličku. Zostali sme však pri rohu, kde po Hercovom centri zakončil Koné, tesne vedľaaaaa!

• 90+4.
    Zsolt Kalmár zahrával rohový kop
  • 90+3.

Kalmár fantasticky vysunul Divkovića, ktorý loptu dobehol, no tiesnený Greifom vybojoval len roh.

• 90+3.
    Dejan Dražić opustil ihrisko, nahradil ho Filip Hološko
  • 90+2.

Veľmi riskantný, ale fantastický zákrok Šatku v pokutovom území pri našom vabanku.

• 90.

Rozhodca pridáva ešte päť minút. To je azda dosť času na remízu.

• 89.

Výsledkom strkanice je druhá žltá a tým pádom aj červená karta pre Baya. Tak to krutý záver stretnutia.

• 87.

Po množstve góloch a dramatickom závere je  na ihrisku naozaj rušno. Práve sa v strede ihriska strhla strkanica. Uvidíme závere.

• 85.

Dnešné stretnutie sleduje 3919 divákov, z toho 777 je našich!!!

• 84.
    Máté Vida opustil ihrisko, nahradil ho Souleymane Kone
  • 83.

Je to 3:2! Tak to bude teda záverečná dráma. Po ďalšom rohu sa lopta odrazila k Hercovi, ktorý sa trafil naozaj fantasticky! Chlapci, keď už dva góly, tak do tretice všetko dobré.

• 83.
  • 81.
    Christián Herc strelil gól
  • 81.
    Zsolt Kalmár zahrával priamy kop
  • 80.

Kalmár sa šikovne zbavil obrany na pravej strane ihriska, poslal loptu na Davisa, ktorého hlavičku horko-ťažko Greif vyrazil na roh.

• 78.
  • 76.

Konečne! Je znížené! Po rohovom kope sa lopta dostala k Bayovi, ktorý sa tentokrát jednoducho nemýlil.

• 76.
    Vakoun Issouf Bayo strelil gól
  • 76.
  • 74.

Tak to je neuveriteľné, že čo sa teraz stalo v našej obrane. Po centri postranný rozhodca mával na ofsajd, ktorý však hlavný rozhodca neodpískal. Naši hráči však automaticky prestali hrať, čím Šporar zakončil v podstate do opustenej brány.

• 72.

Už niekoľký nešportový prejav od domácich fanúšikov, za čo doposiaľ neboli upozornení na rozdiel od našich skalných.

• 70.

Pačindov priamy kop bol poriadne nepresný. Od čo i len remízy sme momentálne poriadne ďaleko.

• 70.
    Erik Pačinda zahrával priamy kop
  • 68.

Na Nonov rohový kop si nabiehal Saláta, no vo vzduchu teraz kraľovali naši hráči.

• 68.
    Jose Antonio Delgado Villar Nono zahrával rohový kop
  • 66.

Pačinda teraz poriadne zaváhal, no Šporar ponúknutú príležitosť doslova zahodil poriadne nepresným pasom.

• 64.

Pačindov rohový kop doletel len na Salátovu hlavu. O útok sme tak prišli.

• 64.
    Erik Pačinda zahrával rohový kop
  • 62.

Pačinda našiel po priamom kope vysoko skáčuceho Baya, jeho hlavička tentokrát presná nebola.

• 61.
  • 60.
    Kristopher András Vida opustil ihrisko, nahradil ho Marko Divković
  • 59.

Zraneným hráčom je Rundić, ktorý má zranenú nohu. Kvôli tomu dnes musel nútene skončiť, jedná sa o prvé striedanie v zápase.

• 58.
    Milan Rundić opustil ihrisko, nahradil ho Adam Laczkó
  • 57.

Po Kalmárovom rohu sa lopta odrazila k dobre stojacemu Šatkovi, ktorý však z gólovej pozície zakončil nedôrazne.

• 57.
  • 55.

Ďalši náš roh sme už na bránu neposlali, domáca obrana bola tentokrát úspešná. Medzičasom rozhodca prerušil hru. Ošetrovaný je jeden zo Slovanistov, po ktorého prišli už aj nosítka.

• 54.
  • 53.

Čavrić zapol motory naplno, obišiel Šatku, ktorý sa však nevzdal, a tak zakončil len z ostrého uhla do pripraveného Jedličku.

• 51.

Kalmár našiel z rohového kopu výborne nabiehajúceho K. Vidu, jeho hlavička skončila len tesne nad.

• 50.
  • 50.

Ďalší rohový kop letel na bližšiu žrď, odkiaľ loptu poslal preč Davis, De Kamps následne pálil nad.

• 49.
  • 48.

Po Nonovom centri sa Huk snažil loptu nebezpečne odhlavičkovať, nakoniec nešla ďaleko od našej brány.

• 48.
  • 46.

Druhý polčas sa práve začal s výkopom od hráčov domáceho celku, no bez zmien na oboch stranách.

• 45.

Prvá polovica stretnutia sa práve skončila. Po jej odpískaní odchádzajú naši hráči do kabín za nepriaznivého stavu 2:0. Žiaľ, dvakrát sme si nepostrážili domácich hráčov, čo hneď aj využili dvomi gólmi. Šance sme mali aj my, my sme ich premárnili! Nie sme určite horší o dva góly, a tak pevne veríme, že v druhom dejstve ešte niečo dokážeme spraviť s týmto výsledkom. Chlapci máte na to. DAC do toho!

• 45.

Rozhodca pridal k záveru polčasu ešte jednu minútu!

• 43.

Po jednom z konfliktov museli naši fanúšikovia zvesiť zástavu s nápisom fanúšikovského táboru "Vidéki Urak". Veríme, že kompetentná usporiadateľská služba bude vedieť tento počin vysvetliť!!!

• 41.

Po priamom kope nášho mužstva letela lopta k žrdi, kde však stála pozorná domáca obrana.

• 40.
  • 39.

Po rohovom kope sa lopta dostala expresne rýchlo k námuo zasahajucemu gólmanovi Jedličkovi.

• 39.
  • 36.

Hra sa dostala medzi šestnástky, čo nám určite nevyhovuje. Potrebujeme útočiť a v prvom rade strieľať góly!

• 33.

Pačindov priamy kop letel na hlavu K. Vidu, ktorý sa však v súboji so Salátom dopustil faulu.

• 33.
  • 31.
    Eric Javier Davis Grajales bol napomínaný žltou kartou
  • 30.

Kalmár poslal center do pokutového územia na Pačindu. Prihrávka nebola dosť presná, a tak sme sa strely nedočkali.

• 27.

Inkasovali sme síce dva góly, no nepoložili sme, vyvíjame maximálne úsilie na zníženie gólového rozdielu. Verme, že sa to stretne s úspechom.

• 24.

So štandardkami sa roztrhlo vrece, no ani ďalšiu sme nevedeli zakončiť, aj keď sme k tomu boli blízko.

• 23.
  • 22.

Priamy kop si opäť pripísali aj domáci, no Nono zahral loptu priamo do rukavíc nášho gólmana.

• 22.
    Jose Antonio Delgado Villar Nono zahrával priamy kop
  • 21.
    Zsolt Kalmár bol napomínaný žltou kartou
  • 21.

Center od Pačindu bol pridlhý. Na druhej strane si k lopte dobehol Herc, no pred pokutové územie už loptu neprepasíroval.

• 20.

Tak to snáď nie je možné, ďalšia zahodená príležitosť od Baya, lopta skončila len na brvne,

• 20.
  • 19.

Je to žiaľ 0:2, Šporar dostal pas do pokutového územia, kde si našiel palebnú pozíciu, odkiaľ poslal umiestnený pokus k ľavej žrdi. Jedlička sa znovu zbytočne načahoval.

• 19.
  • 15.

Po našom faule si loptu na priamy kop postavil Moha a spravil dobre (pre nášho súper). Loptu poslal do ľavej šibenice, kde bol Jedlička jednoducho prikrátky, nemal šancu zasiahnuť. Prehrávame, no času máme dosť, treba otočiť!

• 15.
    Mohammed Rharsalla Kadfi strelil gól
  • 14.
    Mohammed Rharsalla Kadfi zahrával priamy kop
  • 13.

Pačinda poslal Bayovi výborný center do pokutového územia, náš reprezentant z Pobrežia Slonoviny v ňom neriešil situáciu najlepšie, keďže miesto ohrozenia brány daroval loptu súperovi.

• 11.

Davisov center do pokutového územia, skončil len u domáceho gólmana.

• 9.

O výbornú atmosféru sa tradične starajú naši fanúšikovia, no treba povedať, že aspoň aktuálne sa o ňu snažia aj domáci.

• 7.

Horúco bolo aj na druhej strane, po centri Šporara chýbalo Nonovi naozaj málo k dorážke lopty, no chýbalo.

• 5.

NESKUTOČNÉ, BAYO opäť zahadzuje nemožné. Po kolmici sa Bayo ocitol osamotený pred bránou, no trafil len domáceho gólmana. Tak to je teda škody. Následná dorážka od M. Vidu už nebola presná.

• 4.

Začína sa opatrne z oboch strán a dobrá správa je, že aj u súpera, u lídra tabuľky je po úvodných dotykoch vyrovnané a dokonca máme možno malý navrch

• 1.

Stretnutie sa práve začalo s výkopom od hráčov nášho celku.

• 0.

Príjemný dobrý deň vám prajem z interistických pasienkov, kde práve v týchto chvíľach prichádzajú hráči oboch celkov na bratislavský trávnik. Domáci v belasých dresoch, kým naše mužstvo v čiernych farbách. Po reprezentačnej prestávke máme tvrdý trávnik do ligovej scény, kde nás čaká nielen derby proti najväčšiemu rivalovi, ale zároveň a v prvom rade krvilačný súboj o líderskú pozíciu v slovenskej najvyššej súťaži. Vážnosť zápasu je samozrejme známa aj pre našich fanúšikov, a tak už teraz môžeme radostne zvestovať informáciu, že sa môžeme tešiť na domáce prostredie. Obidva kluby majú za sebou výborný vstup do sezóny, ani jedno z nich ešte neprehralo, no verme, že tento prím zostane po deväťdesiatich minútach u nás. DAC do toho!

• 0.

Presne takto vyzeral príchod našich fantastických fanúšikov na dnešné ligové stretnutie. Video si môžete pozrieť tu.

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 8. kola Fortuna ligy! Na programe máme duel ŠK Slovan Bratislava - FC DAC Dunajská Streda a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 15.9.2018 o 16:45 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

V 8. KOLE FORTUNA LIGY:

Päťgólová dráma v derby! Proti nášmu najväčšiemu rivalovi, a zároveň v súboji prvého s druhým, sme videli veľký boj na ihrisku aj v hľadisku. Duel priniesol všetko potrebné - napätie, boj, drámu, karty a okulahodiaci futbal. Prehrať so Slovanom vždy zabolí, no môžeme byť hrdí na výkon našich hráčov, ale aj fantastických 777 našich fanúšikov!

Do derby so Slovanom sme oproti poslednému ligovému stretnutiu nastúpili bez zmeny v základnej jedenástke. Zápas začal lepšie pre náš celok. Už v piatej minúte zakončoval Bayo osamotený, no trestuhodne loptu poslal len do Greifa, odrazený pokus zase nepresne dorážal M. Vida. O dve minúty sa Nono načahoval k doklepnutiu lopty, našťastie mu chýbalo pár centimetrov. V pätnástej minúte zahral Moha priamy kop z nádejnej pozície a trafil sa doslova excelentne, na loptu letiacu do pravej šibenice bol Jedlička jednoducho prikrátky - 1:0. Ďalšia príležitosť, ďalší gól: v devätnástej minúte si Šporar po pase našiel palebnú pozíciu v pokutovom území, odkiaľ loptu umiestnil presne k ľavej žrdi, Jedlička sa opäť naťahoval márne - 2:0. Dva rýchle góly naše mužstvo nezlomili, okamžite bola z našej strany snaha o zmenu stavu. Do minúty sme mohli znížiť, no Bayova ďalšia tutovka skončila po teči len na brvne. Nasledovali štandardky na oboch stranách, kde ani jedno z mužstiev úspešné nebolo. S blížiacim sa koncom prvého polčasu sa hra stále viac presúvala medzi pokutové územia, a tak sa už nepriaznivý stav stretnutia nezmenil.

Do druhej polovice stretnutia nastúpili obe mužstvá bez zmeny. Po úvodných rohoch Slovana zahral ten náš štvrtý Kalmár, loptou našiel nabiehajúceho K. Vidu, ktorý hlavičkoval tesne nad. V 57. minúte sa po priamom kope lopta odrazila k dobre stojacemu Šatkovi, ten zakončoval z nádejnej pozície nedôrazne. Vzápätí sa zranil domáci obranca Rundič, ktorý bol nútene vystriedaný. O päť minút našiel Pačinda po centri Bayovu hlavu, ktorý zakončil nepresne.  Po Pačindovej chybe sa do nebezpečnej kontry pustil Šporar, vlastnou chybou však o loptu prišiel. V 74. minúte sme videli veľmi nečakanú situáciu, po nákope za našu obranu zdvihol postranný zástavku, hlavný rozhodca ponechal výhodu. Jedlička v domnení, že nasleduje priamy kop, poslal loptu na Šporara, a ten mohol zakončiť do prázdnej brány. Veľmi kuriózny gól prekvapil hráčov na ihrisku aj divákov na tribúne - 3:0. Ak si niekto myslel, že je definitívne rozhodnuté, tak ho naše mužstvo presvedčilo o opaku. Po treťom góle sme dali všetko do útoku, čím sa nám o dve minúty podarilo znížiť. Lopta po centri od Davisa doletela na Bayovu hlavu, ktorý sa tentokrát trafil výborne, Greifovi nedal najmenšiu šancu - 3:1. V osemdesiatej minúte sa Herc šikovne zbavil obrany, našiel nabiehajúceho Davisa, ktorého zakončenie Greif horko-ťažko vytlačil na brvno a od neho na roh. Z neho sme opäť skórovali na náš deviaty roh, Kalmárov center sa odrazil Hercovi, ktorý sa do lopty z vnútra šestnástky trafil excelentne, Greif gólu zabrániť nedokázal - 3:2. Pri vabanku sa naša obrana dostala niekoľkokrát do ťažkostí, no najmä Šatka s Hukom si počínali výborne. V napätom závere sa strhla v strede ihriska strkanica, ktorá mala za následok žltú kartu pre De Kampsa a druhú žltú a zároveň aj vylúčenie pre nášho útočníka Baya. Kalmár v nadstavenom čase vysunul Divkovića do nájazdu, ktorý po zapnutom „nitre“ aj pálil, šikovný Greif dostatočne znížil strelecký uhol, čím túto nebezpečnú príležitosť pokryl. Keď v piatej nadstavenej minúte Kone hlavičkoval vedľa, tak sme sa museli zmieriť s prehrou 3:2.

Až v ôsmom ligovom zápase sme pocítili chuť prehry. Líder tabuľky bol nad naše sily, no aj napriek tomu sme si po výbornom výkone udržali druhú priečku. Reprezentačnú prestávku teda ukončilo derby so Slovanom. Pomaly sa však môžeme chystať na najbližší domáci zápas, konkrétne krajské derby s Trnavou, ktoré odohráme v nedeľu 23. septembra o 15:00.

Peter Hyballa, DAC: „V prvom rade gratulujem súperovi k víťazstvu a trom bodom. Veľa sme spravili pre úspešný výsledok a som hrdý na svojich hráčov. V prvých dvadsiatich minútach sme ukázali výborný výkon. Niektoré ukazovatele však z našej strany neboli dobré, hlavne v obrane, ktorá párkrát zaspala a aj z toho boli dva úvodné góly. Pri oboch sa ukázala individuálna kvalita Slovanistov. Obidva zásahy boli pre nás šokom, z ktorého sme sa dlho spamätávali. Cez polčas som chlapcom povedal, že hráme dobre a neboli frustrovaní, pretože sme očakávali hektický záver. Po zmene rozostavenia na 4-1-4-1  mali Šatka a Huk pokyn viac driblovať. Slovan však ukázal skúsenosť, hral organizovane, no aj my sme hrali dobre. Chýbala nám posledná prihrávka. Svedkami sme boli aj komediálneho tretieho gólu, kde si Jedlička myslel, že je ofsajd, čím daroval gól súperovi. V tomto momente ani hlavný rozhodca nevedel, že čo sa presne deje, a tak sa pýtal postranného. Sme mladé mužstvo, robíme chyby. Po treťom góle sme všetko vsadili do útoku, bol z toho výsledok 3:2, ale tretí gól sa nám nepodaril streliť. Mali sme dve top gólové príležitosti na vyrovnanie a 3:3 by bol viac spravodlivý výsledok.“

Vladimir Radenkovič (asistent trénera), Slovan: „Ďakujem za gratuláciu. Som rád, že sme dnes zvíťazili, dostali sa na prvé miesto a zvýšili náskok na päť bodov na druhú Dunajskú Stredu. Opäť sme mali jednu situáciu, ktorá sa nám nestala prvýkrát. Zápas sme mali pod kontrolou, viedli sme 3:0, no zrazu sme sa dostali do paniky, do situácie, kde sme začali robiť zbytočné chyby. Práve vďaka tomu sme aj dnes videli drámu až do konca. Toto je náš aktuálny problém a o tom sa budeme musieť porozprávať. Zápas to bol korektný a keďže som tu už dva roky, určite môžem vyhlásiť, že toto derby bolo v poriadku. Okrem jednej-dvoch situácii bol medzi hráčmi, ale aj trénermi rešpekt. Z päťbodového náskoku v tabuľke mám radosť.“

ŠK SLOVAN BRATISLAVA - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 3:2 (2:0)