StretnutieFK Senica vs FC DAC 1904 Dunajská Streda
FK Senica
    >>
Jean Deretti 61
90+3. minúta1 - 2FC DAC 1904 Dunajská Streda

• 90+3.

Stretnutie sa práve skončilo. Fuuuuu, tak to bola opäť dráma, no hurá, môžeme sa radovať z ďalšieho trojbodového zápisu. Počas celého stretnutia sme boli lepším celkom s obrovským množstvom nevyužitých striel. Treba však povedať, že niekoľko gólových príležitostí zahodili aj domáci. Dnes sme súpera predčili, no zdolali ho len s odretými ušami. Fantastických takmer štyristo fanúšikov tak slávi zisk troch bodov a udržanie si druhej priečky.

Pokračovanie v anglických týždňoch pre nás znamená opäť preladenie na Slovenský Pohár, kde už v utorok 2. októbra o 16:00 zavítame na pôdu Vranova nad Topľou v rámci šestnásťfinále Slovnaft Cupu. V lige nás zase o týždeň v sobotu čaká domáci súboj so Zlatými Moravcami. Ja vám už len prajem príjemný zvyšok víkendu! Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90+1.

Mohlo byť rozhodnuté, no Kalmár poslal loptu nad.

• 90.

Rozhodca pridáva k záveru stretnutia ešte tri minúty.

• 88.

Vyhrávame, no nás ešte stále čaká päť minút do konca. Zatiaľ držíme loptu na svojich kopačkách, čo je len a len dobré.

• 86.
    Kristopher András Vida bol napomínaný žltou kartou
  • 85.

GOOOOOOOOL, dočkali sme sa po druhý raaaaaz. Opäť vedieme. Novic na ihrisku Pačinda prepasíroval loptu na K. Vidu, ktorý síce s ťažkosťami no dostal loptu za Tabordov chrbát. V našom takmer štyristo člennom tábore vybuchli salvy osláv.

• 85.
    Kristopher András Vida strelil gól
  • 84.
    Jean Deretti opustil ihrisko, nahradil ho Diego Cuadros
  • 83.

Tretyakovov center na Baya, ktorý aj hlavičkoval, ale žiaľ opäť vedľa.

• 81.

Čas sa nám postupne kráti, no stále robíme všetko pre víťazný gól. Chlapci nevzdávajte to.

• 80.
    Christián Herc opustil ihrisko, nahradil ho Erik Pačinda
  • 78.

Kalmár napriahol za hranicou pokutového územia, TESNE nad.

• 77.

Dnešné stretnutie sleduje 895 divákov.

• 75.
    Désiré Segbé Azankpo opustil ihrisko, nahradil ho Mihovil Jeronim Klapan
  • 74.

Je neuveriteľné, že koľko striel dokážeme poslať mimo troch žrdí. Aktuálne sa o jednu z nich postaral K. Vida.

• 72.

Kalmár striela, no bránu tesne minul. Dnes sme už naozaj zahodili aj nemožné.

• 71.

V našom sektore sa nachádza fantastických 388 divákov. Ďakujeme!

• 71.
    Lukáš Kučera opustil ihrisko, nahradil ho Alan Kováč
  • 71.
    Marko Divković opustil ihrisko, nahradil ho Maksym Tretyakov
  • 69.

Po penalte sa domáci dostali aj ku gólovej príležitosti. Ségbé bol nepresný.

• 67.

K. Vida zahral penaltu k ľavej žrdi, ktorú si už Taborda postrážil. Naďalej je teda remíza.

• 67.
    Zsolt Kalmár zahrával rohový kop
  • 67.
    Kristopher András Vida zahrával pokutový kop
  • 65.

Po páde Baya v pokutovom území nás čaká druhá penalta.

• 64.

Po inkasovanom góle útočíme do plných, verme, že ešte strelíme nejaký ten gól.

• 62.

Je remíza. Po útoku sme sa nestihli vrátiť, keď Castadenov center pätičkoval Ségbé, aby do prázdnej brány dorazil Deretti.

• 61.
    Jean Deretti strelil gól
  • 60.

Kalmárov pas na K. Vidu a náš hráč s čislom desať sa pokúsil o technickú strelu. Taktiež pálil slepými.

• 59.
    Sacha Petshi bol napomínaný žltou kartou
  • 58.

Po góle sme nabudení a naše nabudenie aj vyústilo do ďalšej strely. Divković však nebol presný.

• 57.

GOOOOOOOOL, tak a dočkali sme! A opäť treba povedať, že zaslúžene! Kalmár si postavi loptu na biely bod a náš maďarský reprezentant ju zahral k ľavej žrdi, kde sa síce Taborda naťahoval, no našťastie tesne nestačil na loptu.

• 56.
  • 56.
    Zsolt Kalmár strelil gól
  • 56.
    Zsolt Kalmár zahrával pokutový kop
  • 55.

PENALATA. K. Vida ušiel domácej obrane a bol zastavený až nedovolene. My chceme goooooool!

• 54.

Toto snáď nie je možné. Ďalšia strela, no opäť tesne vedľa. Jej autorom je Kalmár a minul o vlások ľavú žrď. Škodaaaaa.

• 53.

Rohový kop síce z našej strany bol pridlhý, no zostali sme pri útoku, až sa k strele dostal K. Vida, tesne vedľa.

• 52.

Fantastické útočné kreácie z nášho podania. Boli sme blízko, no ku gólu ešte niečo chýba.

• 52.
  • 51.

Hneď dvaja útočníci sa dostali za našu obranu, no rozhodca im odmával tesný ofsajd.

• 50.

S ďalším Asmahovým rohovým kopom sme si poradili bez problémov.

• 50.
    Patrick Kojo Asmah zahrával rohový kop
  • 48.

Cez polčasovú prestávku sme pre vás zistil informáciu o zdravotnom stave Koštrnu. vyzerá to tak, že má zranené koleno a teda dĺžka jeho liečby je nejasná,. Kiko prajeme skoré uzdravenie!

• 47.

Kalmár zahral loptu po zemi, no dostala sa až pred pokutové územie, odkiaľ Herc strieľal nad.

• 47.
  • 46.

Druhý polčas sa práve v tejto chvíli začal.

• 46.
    Zsolt Kalmár zahrával priamy kop
  • 45.

Úvodné dejstvo sa práve v tejto chvíli skončilo. Po jeho odpískaní musíme smutne skonštatovať, že vidíme na svetelnej tabuli len bezgólovú remízu. V tejto polovici stretnutia sme boli lepším celkom s množstvom nevyužitých gólových príležitostí. Pri kontrách dokonca pohrozili aj domáci, no ani jeden celok nebol úspešný. Je jasné, že tento súper je hrateľný, no musíme zlepšiť najmä koncovku. DAC do toho!

• 45.

V nadstavení mohol po priamom kope skórovať Huk. Loptu mu však v poslednej chvíli odkopol domáci obranca.

• 45.

Rozhodca pridáva k prvému polčasu ešte dve minúty.

• 44.

Ďalší náš strelecký pokus. Davis pálil podobne ako jeho kolegovia aktuálne slepými.

• 43.

Po rohu si Seničiania síce nepočínali najlepšie, no zastavil ich odmávaný ofsajd.

• 42.
  • 41.

Hra sa dostala medzi šestnástky, čo určite vyhovuje hlavne domácim.

• 38.

Šatka teraz výnimočne, no spravil obrovskú hrúbku v obrane. Loptu sa snažil poslať hlavou na Hukove kopačky, no miesto toho nahral Castanedovi, ktorý našťastie pálil nad.

• 37.

Kalmár poslal fantastický center na Divkovića, ten si však loptu v šestnástke spracoval veľmi zle (inak povedané, spracovať sa mu ju nepodarilo).

• 34.

Opäť sa nehrá. Tentokrát je dlhšiu dobu ošetrovaný domáci gólman. No on vyzerá to tak, že našťastie môže pokračovať v hre.

• 32.

Kalmárov roh určite nebol najhorší, no hneď azda trom našim hráčom chýbal kúsok k dostihnutiu lopty.

• 31.
  • 30.
    Lukáš Kučera bol napomínaný žltou kartou
  • 30.

Druhý senický rohový kop poslal Asmah po zemi nabiehajúcemu Ségbému, ktorý mu ju vrátil, kým center do šestnástky už vyboxoval Jedlička.

• 30.
  • 28.

Pravačku si teraz vyskúšal Kalmár. Z hranice šestnástky pálil nad.

• 27.

Najprv sme museli byť mimoriadne pozorný v zadných radoch pri kontre Senice. Potom sme založili ďalšiu kontru na konci ktorej Bayo loptu len tesne minul pri doklepnutí lopty.

• 25.

Opäť sme hromžili my, keď tesne za pokutovým územím strieľal Herc, vedľa.

• 23.

Z gólu sa mohlo radovať aj naše mužstvo. Po centri loptu výborne hlavičkoval Bayo, no opečiatkoval len brvno. Pre našu smolu dorážajúci Divković zo stopercentnej pozície minul.

• 21.

Pred striedaním sme sa dostali do úzkych. Za našu obranu sa dostal Deretti, ktorý zočo-voči Jedličkovi prestrelil!

• 21.
    Kristián Koštrna opustil ihrisko, nahradil ho Martin Bednár
  • 20.

Koštrna je predsa len späť na ihrisku, no nie na dlho. Kríva a už čoskoro ho nahradí spomínaný Bednár.

• 19.

Ďalšia naša gólová príležitosť. Po priamom kope sa lopta odrazila k Šatkovi, ktorého teč domáca obrana zachytala až v poslednej chvíli.

• 19.
  • 17.

Stále sa nehrá. Koštrnu odniesli dole z ihriska a už je jasné, že dnes pre neho zápas skončil. Nahradiť ho má Bednár. Tak to je škoda pre nášho ľavého obrancu.

• 15.

Po súboji leží otrasný na zemi Koštrna. Bude však v poriadku pevne veríme.

• 14.

Prvý domáci roh zahral Asmah na vzdialenejšiu žrď, kde si na loptu počkal Huk. So správnym riešením situácie nášho kapitána nebolo pochýb.

• 14.
  • 12.

Prvá naozaj vážna gólová príležitosť! Kalmár našiel v pokutovom území nestráženého Huka, ktorý však v tutovke hlavičkoval nad.

• 11.
  • 10.

Od úvodných minút je jasné, že domáce prostredie dnes bude mať náš klub. Fantastickí naši fanúškovia už teraz vytvárajú ohromnú atmosféru.

• 8.

Po rohu sme sa dostali aj k priamemu kopu zhruba z dvadsiatich metrov. Z tejto výbornej pozície zahral loptu Davis žiaľ len do múru. Ani dorážka sa mu nevydarila.

• 8.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával priamy kop
  • 6.

Divković zahral roh na krátko Kalmárovi, ktorého center však bol zablokovaný. Toto zrovna nebolo najlepšie riešenie situácie.

• 5.
    Marko Divković zahrával rohový kop
  • 4.

Diretti sa na druhej strane aj dostal do našej šestnástky, no v nej už bol odzbrojený.

• 2.

Divković sa prvý snažil predrať do pokutového územia, no neuspel.

• 1.

Stretnutie sa práve začalo s úvodným výkopom od hráčov nášho celku.

• 0.

Príjemný dobrý deň vám prajem zo Záhoria, kde práve v týchto chvíľach prichádzajú hráči oboch celkov na senické ihrisko. Domáci v červeno-modrých dresoch, kým naše mužstvo v čiernych farbách. Po dvoch veľkých derby zápasoch vo Fortuna lige dnes prichádza na rad stretnutie, v ktorom bude favoritom naše mužstvo, ktoré jednak zaregistrovalo fantastické víťazstvo so Spartakom a zároveň sa hrdo pýši na striebornom stupienku. Na druhej strane domáci celok má trochu iné starosti. Po predposlednej priečke z minulého ročníka nastal v kádri Seničanov prievan, prišlo mnoho neznámych, ktorých privítalo juhoamerické vedenie v nádeji lepšej budúcnosti. Tá však zatiaľ neprišla, keďže záhorácky celok je opäť predposledný. Snahou určite bude práve dnes zaregistrovať lepší kurz domácej lode v tejto sezóne, no proti budeme my, DAC a fantastickí fanúšikovia. DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 10. kola Fortuna ligy! Na programe máme duel FK Senica - FC DAC Dunajská Streda a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 29.9.2018 o 19:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

V 10. KOLE FORTUNA LIGY:

Škaredé víťazstvo, no tri body sú naše! Proti predposlednému celku fortunaligovej tabuľky sme nastúpili s cieľom vybojovať si tri body. Po množstve prepálených príležitostí sme si však víťazstvo museli doslova vydrieť. Okrem našej sily a snahy nám pomohli dve penalty, červená karta pre súpera, avšak nútene sme striedali Koštrnu. Takmer štyristo fanúšikov tak po zápase oslavovalo zotrvanie na výbornej druhej priečke.

Po zdolaní majstra v poslednom ligovom kole nastala v základnej zostave jediná zmena. Po odpykaní si kartového trestu sa do nej vrátil Bayo, ktorý vzápätí vytlačil Tretyakova na lavičku. V ôsmej minúte sme si vybojovali priamy kop z výbornej pozície približne dvadsiatich metrov, odkiaľ Davis nastrelil len senický múr. O tri minúty našiel Kalmár po rohovom kope v pokutovom území nestráženého Huka, ktorý v tutovke hlavičkoval trestuhodne nad. V 21. minúte sa Deretti dostal za našu obranu, keď zoči-voči Jedličkovi zakončil taktiež nad. Vzápätí sme museli nútene striedať,  zraneného Koštrnu nahradil Bednár. Náš pravý bek si zranil koleno. V 23. minúte sme opäť zahodili nemožné, najprv Bayo hlavičkou opečiatkoval brvno, aby po dorážke z tisícpercentnej pozície Divković tesne minul. Aj o štyri minúty sme hrozili my, Bayovi však chýbal polkrok k doklepnutiu lopty. V 28. minúte si loptu na pravačku pripravil Kalmár, technický pokus z hranice pokutového územia však nebol presný. O tri minúty letel od Kalmára center do šestnástky, kde pre zmenu trom našim hráčom chýbal kúsok k dobehnutiu lopty. V 38. minúte Šatka nešťastne nahral loptu Castadenovi rovno do nábehu, ten nás našťastie potešil strelou nad. V nadstavenom čase ešte mohol skórovať Huk, no loptu mu v poslednej chvíli odkopol domáci obranca, a tak sme sa si v polčase, v ktorom sme jednoznačne dominovali, pripísali len remízový rezultát.

Do druhého dejstva sme sa pustili s jednoznačným cieľom, streliť víťazný gól. Už v 47. minúte zakončoval Herc po Kalmárovom rohu, nebol presný. O päť minút sme v útoku predviedli fantastické ofenzívne kreácie, kde chýbal len gólový zásah. V ďalších minútach obstreľoval súperovu bránu K. Vida aj Kalmár, obidvaja minuli naozaj tesne. V 55. minúte K. Vida ušiel domácej obrane a v pokutovom území bol zastavený len nedovolene. Nariadený pokutový kop zahral k ľavej žrdi Kalmár, Taborda len tesne nedočiahol - 0:1. Po góle sme boli pri chuti, no Senica sa po hodine hry pustila do rýchlej kontry, na konci ktorej nahral Castaneda na pätičku Ségbému, kým Deretti dorážal do opustenej brány - 1:1. V 65. minúte sme si po páde Baya v pokutovom území vybojovali druhú penaltu, tú zahral tentokrát K. Vida a opäť k ľavej žrdi, Taborda ju výborne zneškodnil. Po nepremenenej penalte sme pokračovali v streleckej nemohúcnosti, ďalšiu z množstva striel zahodili opäť Kalmár a K. Vida. V 78. minúte zakončoval opäť Kalmár, tesne spred pokutového územia loptu vypálil o vlások nad. O päť minút poslal Tretyakov center na voľného Baya, útočník z Pobrežia Slonoviny hlavičkoval mimo troch žrdí.  V 85. minúte sme sa predsa len dočkali, po spolupráci s Pačindom M. Vida loptu prepasíroval pred domáceho gólmana, odkiaľ ju síce trochu náročnejšie, no dotlačil K. Vida - 1:2. V nadstavenom čase mohol predčasne rozhodnúť o našom víťazstva Kalmár, no už "tradične" lopta letela nad. Senici sme však už vyrovnať nedovolili, a tak sú tri body naše.

Po šiestom víťazstve v ročníku sme naďalej druhí, aj keď s päťbodovou stratou na lídra. Ďakujeme nášmu dvanástemu hráčovi, že nás aj na Záhorí povzbudil v takom hojnom počte. Pokračovanie v anglických týždňoch pre nás znamená opäť preladenie na Slovenský Pohár, kde už v utorok 2. októbra o 16:00 zavítame na pôdu Vranova nad Topľou v rámci šestnásťfinále Slovnaft Cupu. V lige nás zase o týždeň v sobotu čaká domáci súboj so Zlatými Moravcami.

Peter Hyballa, DAC: „V prvom rade chcem dať za dnešný výkon veľký kompliment súperovi. Odohrali sme ťažký zápas. Pred ním sme očakávali ľahší priebeh hry, no tempo a posúvanie lopty nebolo dostatočné. Boli sme príliš pomalí. Niekedy nám chýbali jeden-dva centimetre, inokedy zase prichádzali lopty neskôr. Senica mala naopak dobré kontry, kde nás nebezpečne napádala. Napriek príprave nebol náš tlak na loptu dobrý. Žiaľ, Koštrna sa nešťastne zranil, čo bolo veľké negatívum stretnutia. Na druhej stránke M. Vida ho výborne zaskočil, aj keď nešlo o jeho post. Po penalte sme vyhrávali 1:0, potom sme opäť nedokázali pokryť súpera pri protiútoku. Vyrovnali, no nakoniec sme dokázali vyhrať, pretože sme boli lepší. Ukázala sa naša sila, kondička, správna morálka. Výkon z našej strany nebol najlepší, no gratulujem hráčom k víťazstvu. Sú to škaredé, špinavé tri body, no berieme ich.“

Frederico Ricardo, Senica: „Som veľmi pyšný na svojich hráčov. Bojovali od prvej do poslednej minúty a pre víťazstvo sa snažili spraviť naozaj všetko. Podľa mňa si Senica nezaslúžila prehrať. To je môj názor. Proti nám sa kopali dve penalty, v poriadku. Tak isto sme inkasovali červenú kartu, to je normálne. Možno sme mali v deväťdesiatej minúte kopať penaltu my, no nestalo sa. Môžeme hrať hrať proti Slovanu, či DAC-u s desiatimi, či deviatimi hráčmi, no nikdy nemôžeme poraziť systém, ktorý dnes nechcem konkretizovať. Som sklamaný z tohto zápasu.“

FK SENICA - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 1:2 (0:0)