StretnutieMFK Vranov nad Topľou vs FC DAC 1904 Dunajská Streda
    >>
Matúš Digoň 9
    >>
Roman Kovalčík 29
90+2. minúta2 - 5FC DAC 1904 Dunajská Streda
  • 90+2.

Je koniec. Po piatom, už krutom, góle rozhodca odpískal definitívny koniec dnešného duelu, ktorý sme zaslúžene vyhrali a postúpili tak do osemfinále. Máme za sebou jedno fantastické a zaujímavé stretnutie, ktoré muselo potešiť každého diváka. Po zápase azda všade vládnu len výborné pocity.

Z východu pozitívne! Hneď sa môžeme sústrediť na zápas so Zlatými Moravcami, ktorý uzavrie prvú polovicu základnej časti Fortuna ligy. ViOn privítame na domácej pôde v sobotu 6. októbra o 18:00. Ja vám už len prajem príjemný zvyšok dňa! Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90+1.

Je rozhodnuté. V závere stretnutia sme dali hneď trochu až krutú dvojgólovú definitívu nášmu súperovi. Najprv Kalmár našiel v pokutovom území Baya, ktorý sa najprv dostal cez obrancu, aby následne pohodlne strelil rozhodujúci gól V samotnom závere sa K. Vida šikovne dostal cez gólmana, nahral Kalmárovi, ktorý do prázdnej bráne strelil posledný gól.

• 90+1.
    Zsolt Kalmár strelil gól
  • 90.
    Vakoun Issouf Bayo strelil gól
  • 89.

Rozhodca pridáva k záveru stretnutia ešte dve minúty.

• 88.

Teraz sme sa mohli trochu triasť o výsledok, no center z pravého krídla nakoniec preletel celé pokutové územie.

• 87.

Mohlo byť definitívne rozhodnuté, lenže po priamom kope sa lopta dostala k Divkovićovi, ktorý poslal loptu tesne nad.

• 86.

Kalmárov priamy kop letel na bližšiu žrď, kde si na loptu nabiehal K. Vida - neúspešne.

• 85.
    Zsolt Kalmár zahrával rohový kop
  • 85.

Herc sa šikovne uvoľnil na ľavom krídle, zacentroval, no loptu odvrátil Babjak.

• 83.
    Martin Bednár opustil ihrisko, nahradil ho Milan Šimčák
  • 83.

Máme pred sebou poslednú desaťminútovku, kde stále vedieme. Rozumne si strážime tento jednogólový náskok.

• 81.
    Marek Mihok opustil ihrisko, nahradil ho Juraj Ficko
  • 80.

Strela aj na druhej strane. Divković však mieril len do pripraveného Makóovho náručia.

• 79.

Kulichov dlhý center do pokutového, kde sa výborne dokázal presadiť Bednár popri troch brániacich hráčov. Vyskočil najvyššie, no samotná hlavička už nebola najlepšia.

• 79.
    Lukáš Kulich zahrával priamy kop
  • 78.
    Maksym Tretyakov opustil ihrisko, nahradil ho Kristopher András Vida
  • 77.

Rohový kop Kulicha letel najprv na bližšiu žrď odkiaľ ho nešťastne predĺžil Davis, no s loptou sme si už pred Jedličkom poradili.

• 77.
    Lukáš Kulich zahrával rohový kop
  • 75.

Po dlhšom čase ďalšia gólová príležitosť. Kalmár dostal loptu do šestnástky, tam sa preštrikoval k strele, ktorú však nenamieril vôbec presne z nebezpečnej pozície.

• 74.

Kalmárov priamy kop odhlavičkoval Digoň na roh, lenže ako raz u nás, tak teraz vyrovnal nesprávne rozhodnutie u súpera.

• 74.
    Zsolt Kalmár zahrával priamy kop
  • 72.

Po našom útoku sa o rýchlu kontru snažili rozvinúť domáci. začiatok bol úspešný, no k streleckej príležitosti sa nedostali.

• 70.

Druhý polčas je aj najmä nášmu vedúcemu gólu trochu opatrnejší. Nehrá sa ani zďaleka taký ofenzívny futbal.

• 68.

Tretyakovov dlhý center do pokutového územia, ktorý bol naozaj dlhý. Skončil až za autovou čiarou.

• 66.
    Pavol Bellás opustil ihrisko, nahradil ho Ivan Petruk
  • 65.

Hneď dvojitá snaha domácich o vyrovnanie. Najprv pri hlavičkovom súboji uspela naša obrana, aby následne Vranovčania zakončili vedľa.

• 63.

Stiahnutie však neznamená, že sme skončili. Ďalšia šanca na našej strane. Divković sa tesne za pokutovým územím dostal k palebnej pozícii. Loptu poslal mimo troch žrdí.

• 62.

Po našom ďalšom vedúcom góle sme sa už trochu stiahli. Prestal sa hrať taký otvorený futbal. Hráme rozumne. Na víťazstvo.

• 61.
    Dominik Sabol opustil ihrisko, nahradil ho Dávid Voľanský
  • 60.
    Souleymane Kone opustil ihrisko, nahradil ho Ľubomír Šatka
  • 59.

Nemôžeme zabudnúť spomenúť aj našich fanúšikov. Totiž aj dnes prišli podporiť naše mužstvo, čo je fantastické. V našom sektore sa ich nachádza presne osem. Ďakujeme.

• 57.

Ďalšia štandardka od domáceho celku. Skončila však u Huka, čím si loptu môžeme postrážiť.

• 56.
  • 55.

Kulichov rohový kop našiel hlavu domáceho obrancu, po jeho hlavičke sa lopta dostala mimo hraciu plochu.

• 54.
  • 53.

GOOOOOOOL, a opäť vedieme. Kalmár našiel z ďalšieho priameho kopu Baya, ktorý si v pokutovom území najprv spracoval loptu a následne nekompromisne skóroval.

• 52.
  • 52.
  • 51.

Priamy kop poslal Kalmár na Baya, no ten bol bol domácimi obrancami kvalitne pokrytý.

• 50.
  • 49.

Prvá príležitosť druhého polčasu a hneď sa jednalo o obrovskú šancu na skórovanie! Divković sa šikovne uvoľnil na pravom krídle, odkiaľ našiel nabiehajúceho Kalmára. Pas ako na podnose poslal Kalmár zo sto percentnej príležitosti vedľa.

• 46.

Začal sa už aj druhý polčas s domácim výkopom a bez zmien na oboch stranách.

• 45.

Rozhodca nepridáva k záveru stretnutia ani jednu minútu, a tak tu máme jeho koniec. Videli sme veľmi zaujímavý prvý polčas, v ktorom sme boli svedkami obrovského množstva striel, gólových príležitostí a zároveň aj štyroch gólov. Ofenzíva excelovala, kým obrana horela, a to na oboch stranách. Sme však určite lepším a útočnejším celkom, no musíme sa trochu ešte zlepšiť v efektivite. DAC do toho!

• 43.

Digoň poslal tvrdšie na zem nášho Tretyakova a práve tento zákrok bol ocenený žltou kartou.

• 40.

Po zaujímavej kombinačnej akcii sme videli v závere center od Kalmára na Baya. Náš reprezentant z Pobrežia Slonoviny sa dostal aj k hlavičke, no nedôraznej.

• 37.

Sme lepším celkom, no stále je stav vyrovnaný. Aktuálne sme sa kolmicou pokúsili vysunúť Baya, no obrana Vranova bola pozorná.

• 35.

Ďalšie naše zakončenie, Tretyakov pálil tesne nad. Hrá sa neuveriteľne ofenzívny futbal, ktorý však musí chutiť.

• 34.

Po Kulichovom rohu sme sa dostali rýchlo k lopte, čím sme aj založili rýchlu kontru. Vybojovali sme roh, ktorý hlavou zakončil Huk, tesne vedľa.

• 33.
  • 33.
  • 32.

Domáci sa takmer dostali do vedenia. K nebezpečnej strele sa dostal Digoň, ktorého pokus M. Vida stečoval v poslednej chvíli.

• 30.

Tak to je neskutočné. Pol hodina hry a je 2:2. Po rohovom kope loptu najprv hlavičkoval Straka, aby sa následne k strele dostal Kovalčík. Strela bola šťastne tečovaná, a tak uvidíme, že komu rozhodca prisúdi gól.

• 29.
    Roman Kovalčík strelil gól
  • 28.
  • 28.

Ďalšia gólová príležitosť z našej strany, keď sa o technický gól snažil Divković. Tesne vedľa.

• 27.

Hrá sa 4. kolo Slovnaft Cupu a hráme s treťoligovým mužstvom. Za doterajší priebeh treba vzhľadom na okolnosti hru pochváliť, ju jednoznačne pohľadná. Tvoríme my a na druhej strane sa snažia aj domáci a jednoznačne prispievajú k peknému futbalu.

• 24.

Tretyakov si vyskúšal ďalšiu z množstva striel. Loptu poslal k pravej žrdi, no tesne ju minul.

• 22.

Domáci založili svoj druhý útok, no počas finálnej prihrávky sme už boli pozorní a žiadne zakončenie sme Vranovu nedovolili.

• 20.

Nejde nespomenúť, že počas zápasu môžeme z domácich tribún počuť kvalitnú ľubozvučnú východňárčinu.

• 18.

Herc pätičkou predĺžil loptu na Kalmára, ktorý bol v poslednej chvíli zablokovaný. Vybojoval však roh, kde sa s Divkovićom nedohodli najlepšie. Rozhodca totiž odpískal ofsajd.

• 18.
  • 16.

Kalmárov priamy kop doletel k Hukovi, ktorý sa však medzi dvomi brániacimi hráčmi nepresadil.

• 16.
  • 14.

Štrnásta minúta a my v divokom úvode opäť vedieme. Najprv bol Bayo zastavený Strakom v pokutom území tak trochu zbytočne. Nariadenú penaltu si na biely bod postavil Kalmár, zahral ju k pravej žrdi a keďže domáci gólman kryl druhú stranu, tak nebolo o čom.

• 13.
  • 13.
    Zsolt Kalmár zahrával pokutový kop
  • 12.

Ďalšia strela od nášho mužstva. Herc skúsil šťastie za hranicou pokutového územia, netrafil sa zle, no domáci gólman aj keď na dvakrát, aj tak vybránil.

• 10.

Ošial vo Vranove nad Topľou. Straka bol vysunutý na pravé krídlo, kde ušiel našej obrane, dokázal aj zacentrovať na pripraveného Digoňa, ktorý sa už pri hlavičkovaní úplne osamotený nemýlil.

• 9.
    Matúš Digoň strelil gól
  • 9.

Hneď na úvod môžeme povedať, že vidíme krásne zaplnené tribúny. O dnešné stretnutie je vo Vranove nad Topľou naozaj veľký záujem.

• 7.

Divkovićov roh deletel na Hukovu hlavu, ktorý však loptu namieril presne do rukavíc Makóa.

• 7.
    Marko Divković zahrával rohový kop
  • 5.

Na konci štvrtej minúty sme sa dočkali úvodného gólu, kedy Bayo fantastickou kolmicou vysunul rýchleho Tretyakova, ktorý sa s loptou nemaznal a surovo ju poslal za chrbát domáceho gólmana.

• 4.
    Maksym Tretyakov strelil gól
  • 4.

Snaha aj od domácich založiť prvý útok. Postranný rozhodca však odmával Digoňov ofsajd.

• 3.

Vybojovaná štandardka, ktorú však Davis poslal priamo do Makóvho náručia.

• 1.

Stretnutie sa práve začalo s úvodným výkopom od nášho celku.

• 0.

Pred začiatkom stretnutia sme si mohli pozrieť otvárací ceremoniál, ktorý si v skratke môžete pozrieť napríklad na našom Instagrame.

• 0.

Príjemný dobrý deň vám prajem z ďalekého východu, kde práve v týchto chvíľach prichádzajú hráči oboch celkov na šestnásťfinále Slovnaft Cupu. Domáci v bielo-zelených dresoch, kým naše mužstvo v tradičnej žlto-modrej kombinácii. Po vyradení Púchova a Beluše sa dnes stretávame s druhým celkom III. ligy Východ. Vranov nad Topľou má za sebou podobne výborný vstup do ročníka ako naše mužstvo, no našou úlohou je predĺžiť si náš výborný ročník. Postup do osemfinále je s našou aj keď pozmenenou zostavou nevyhnutnosťou. Verme teda, že po ďalšom víťaznom stretnutí proti Senici už naši hráči nabudení očakávajú aj dnešný zápas, ktorý chcú jedine vyhrať. DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 4. kola Slovnaft Cupu! Na programe máme duel MFK Vranov nad Topľou - FC DAC Dunajská Streda a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 2.10.2018 o 16:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

Dominik Sabol#6Sabol
Hodnotenie trénerov: Vranov nad Topľou - DAC (2:5)

Peter Košuda, Vranov nad Topľou: „Gratulujem DAC k zaslúženému postupu. Pre nás bola česť hrať proti jednému z najlepších mužstiev na Slovensku, fungujúcim na čisto profesionálnej úrovni. Myslím si, že sme sa v  zápase nestratili. Strelili sme dva góly súperovi, ktorý má veľkú kvalitu na každom jednom poste a dominuje aj v prvej lige. Som hrdý na chlapcov a na ich výkon, hanbu sme si určite nespravili. Tento zápas nám dal veľa, bol odmenou za poctivý tréning. Snažili sme sa o natrénované nábehy, vedeli sme, čo chceme hrať. DAC hral dobrý futbal, dostával sa do šancí. Škoda toho záveru, kde sme si trošku pokazili výsledok, čo bolo spôsobené aj tým, že sme Bednára vysunuli z obrany na hrot útoku, čím sme boli vzadu otvorení. Kým hral vzadu, DAC mal podstatne ťažšiu robotu – aj keď sme mali niekoľkokrát aj šťastie. Ešte raz by som chcel zablahoželať DAC-u k postupu a prajem, nech sa im darí. Som hrdý na chlapcov, keďže sme dokázali držať zápas až do konca otvorený.“

Peter Hyballa, DAC: „V prvom rade chcem dať veľký kompliment domácemu mužstvu a jeho trénerovi. Myslel som si, že treťoligové mužstvá len nakopávajú dlhé lopty, aj sme sa na to pripravovali. Domáci nás však trochu zaskočili a svojim tiki-taka štýlom dávali dobrú výstavbu ich útokom. Zápas to bol pre nás náročný. Až do záveru,  pár minút pred koncom bol ešte otvorený. Hralo sa v dobrom tempe, s množstvom príležitostí a výborným vysvedčením pre domáce mužstvo je fakt, že naši hráči boli po zápase naozaj unavení. Podarilo sa nám streliť veľa gólov, čo je super, no zároveň sme opäť aj inkasovali. V tomto smere sa ešte musíme veľa učiť. Sme šťastní, že sme v osemfinále, ale znovu musím dať veľký kompliment pre domácich. Ešte chcem dodať, že domáci brankár je pri rozohrávke najpokojnejší brankár, akého som kedy videl. Aj Manuel Neuer sa môže od neho učiť.“

SprávyVranov-DAC 2:5 (2:2)
Vranov-DAC 2:5 (2:2)
2018 október 02.Autor: Milan VrábeľZdroj: fcdac.sk
V 4. KOLE SLOVNAFT CUPU:

Výborný zápas, ešte lepší výsledok! V 4. kole Slovnaft Cupu sme si v súboji s treťoligistom mohli pozrieť jeden veľmi zaujímavý útočný futbal so siedmymi gólmi a nebojácnym výkonom od oboch klubov. V ňom bol lepší náš celok, ktorý zaslúžene oslavuje postup do osemfinále.

Do šesťnásťfinále Slovnaft Cupu sme nastúpili s tromi zmenami v základnej jedenástke oproti sobotňajšiemu zápasu v Senici. Šancu oddýchnuť si dostali Šatka, K. Vida a zranený Koštrna. Na ich miestach dnes zaujali pozície Kone, Tretyakov a Bednár. Už na konci štvrtej minúty sme sa dočkali úvodného zásahu, Bayo fantastickou kolmicou vysunul rýchleho Tretyakova, ktorý sa s loptou nemaznal a razom sme viedli - 0:1. O tri minúty mal po rohu gólovú príležitosť Huk, hlavičkoval však do pripravených rúk domáceho Makóa. Už v deviatej minúte domáci prekvapivo vyrovnali, po pase na ľavé krídlo najprv Straka ušiel obrane, dokázal zacentrovať, na opäť voľného a pripraveného Digoňa, ten sa v životnej príležitosti nemýlil - 1:1. Divoký úvod stretnutia korunovala nariadená penalta po faule Straku na Baya. Loptu si v 14. minúte na biely bod postavil Kalmár, ktorý ju zahral k pravej žrdi, kým domáci gólman kryl druhú stranu - 1:2. V 24. minúte zakončoval Tretyakov k pravej žrdi, no tesne ju minul. O štyri minúty vyslal technický pokus Divković, tesne vedľa. O minútu po množstve našich príležitostí domáci opäť vyrovnali. Kulich poslal najprv roh na Straku, aby ho on naservíroval Kovalčíkovi, jeho tečovanú strelu našim Bednárom Jedlička nedokázal pokryť - 2:2. V 32. minúte sa domáci takmer dostali do vedenia, kedy Digoňovu ďalšiu strelu M. Vida vytesnil. Ďalšie dve gólové príležitosti patrili nám, Huk hlavičkoval vedľa, kým Tretyakov pálil nad. V šialenom prvom polčase s maximálnym ofenzívnym futbalom sme sa už gólu nedočkali, a tak sme aj napriek lepšiemu výkonu prvú polovicu stretnutia len remizovali.

Druhý polčas odštartoval bez zmien na oboch stranách. Už v 49. minúte sa Divković uvoľnil na pravom krídle, Kalmárovi poslal pas ako na podnos, no náš maďarský reprezentant v tutovke bránu minul. O tri minúty sme sa opäť dostali do vedenia, Kalmár našiel z priameho kopu Baya v šestnástke, ktorý si najprv spracoval loptu a následne nekompromisne zakončil - 2:3. Po ďalšom vedúcom góle sme sa už trochu stiahli, rozumne sme prispôsobili taktiku víťazstvu. V 63. minúte si Divković našiel palebnú pozíciu tesne za pokutovým územím, mieril mimo troch žrdí. Počas stretnutia nejde nespomenúť fakt, že z tribún sme mohli počúvať ľubozvučnú „východňárčinu“. Po dlhšom čase gólová príležitosť, v 75. minúte sa Kalmár po prihrávke do šestnástky preštrikoval k strele, no z dobrej pozície už nemieril presne. O štyri minúty sa po Kulichovej štandardke šikovne presadil F. Bednár medzi tromi našimi obranca, vyskočil najvyššie, no hlavička už nebola najlepšia. O minútu na to sme videli strelu aj na druhej strane, Divković však namieril len do Makóovho náručia. V 86. minúte mohlo byť definitívne rozhodnuté, kedy sa po vhadzovaní odrazila lopta k Divkovićovi, ktorý poslal loptu o vlások nad. Víťaz bol definitívne jasný až v 90. minúte, kedy Kalmár našiel v pokutovom území Baya, ktorý sa zbavil obrancu a nedal šancu domácemu gólmanovi - 2:4. V nadstavenom čase K. Vida šikovne preloboval Makóa, posunul loptu Kalmárovi, ktorý dal už trochu krutú bodku v podobe gólu do prázdnej brány - 2:5.

Sedem gólov, trojgólový rozdiel a postup do osemfinále je náš! Z východu teda odchádzame maximálne pozitívne! Hneď sa môžeme sústrediť na zápas so Zlatými Moravcami, ktorý uzavrie prvú polovicu základnej časti Fortuna ligy. ViOn privítame na domácej pôde v sobotu 6. októbra o 18:00.

MFK VRANIOV NAD TOPĽOU - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 2:5 (2:2)

Slovnaft Cup, 4. kolo, 2.10.2018, 16.00 h

Góly: 4. Tretyakov 0:1, 9. Digoň 1:1, 14. Kalmár (11m) 1:2, 29. Bednár (vl.) 2:2, 52. Bayo 2:3, 90. Bayo 2:4, 90+1 Kalmár 2:5

Rozhodovali: Marhefka - Poláček, Jekkel, 1840 divákov

ŽK: 43. Digoň

DAC: Jedlička - M. Vida, Huk, Kone (60. Šatka), Davis - Herc, Bednár (83. Šimčák) - Kalmár - Divković, Bayo, Tretyakov (78. K. Vida)

Vranov: Makó - Lukáč, Bednár, Babjak, Straka - Digoň, Kovalčík, Mihok (81. Ficko) - Kulich, Bellás (66. Petruk), Sabol (61. Volanský)

Strely: na bránu 3:9, mimo 4:13