StretnutieFC DAC 1904 Dunajská Streda vs FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble
    >>
Christián Herc 45
    >>
Vakoun Issouf Bayo 72
90+2. minúta3 - 1FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble
  • 90+2.

Zápas medzi DAC-om a Zlatými Moravcami sa práve skončil. Vyhrali sme ho absolútne zaslúžene a vyhrali sme ho rozdielom dvoch gólov. Dnes sme boli mimoriadne nebezpečným mužstvom, ktoré drelo od prvej po poslednú minútu. Okrem troch strelených gólov sme množstvo príležitostí nevyužili, no podstatné je, že tri body sú doma. Ďakujeme za krásny výkon a ďakujeme aj za fantastické povzbudzovanie.

Po uzávierke prvej polovice základnej časti Fortuna ligy nasleduje reprezentačná prestávka. Tú Druhú polovicu začíname doma. V 12. kole privítame na našej pôde Podbrezovú 20. októbra o 17:00. Ja vám už len prajem príjemný zvyšok víkendu! Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90+1.
    Zsolt Kalmár opustil ihrisko, nahradil ho Souleymane Kone
  • 90.

Rozhodca pridáva k záveru stretnutia ešte dve minúty.

• 87.

Dva rohové kopy, no tentokrát si už ViOn môže oddýchnuť.

• 87.
    Kristopher András Vida bol napomínaný žltou kartou
  • 87.
    Maksym Tretyakov zahrával rohový kop
  • 86.
  • 85.

To čo nevyužil Bayo je neskutočné. Herc zabojoval, vyoský pressing, kolmica a samostatný nájazd Baya. Vytvoril si najprv päťmetrový náskok, no pri chystaní si streli ho dobehol Ľupták, a tak bolo po stopercentnej príležitosti.

• 85.

Dnešné stretnutie sleduje 7089 divákov. Veľké ďakujeme!

• 81.

Ďalšia z našich gólových príležitostí. Bayo dostal kolmicou ďalšiu príležitosť skórovať, no strelu nohou Krnáč pokryl.

• 78.

Krásna akcia v našom podaní. K. Vida, Bayo, Herc a zakončujúci Tretiakov, ktorý bol vychytaný.

• 78.
  • 77.

Obstreľujeme súperovu bránu, ako kedysik bol obstreľovaný Stalingrad. Z dvadsiatich metrov napriahol Tretiakov, asi meter nad.

• 74.

Vedieme o dva góly, naďalej sme aktívnejší a to je predzvesťou, že tri body sa blížia. Samozrejme nemôžeme poľaviť. Publikum sa však už teraz náramne baví.

• 72.

Kalmár zahral loptu po zemi na Davisa, ktorého center si našiel Bayovu hlavu a hneď bolo vymaľované! Hlavička do protipohybu znemožnila Krnáčov zákrok.

• 72.
    Vakoun Issouf Bayo strelil gól
  • 72.
  • 72.
    José David Casado Garcia opustil ihrisko, nahradil ho Tomáš Ďubek
  • 69.

Dve striedania a opäť tvorí hru naše mužstvo. Gólových príležitostí je však pomenej.

• 68.
    José David Casado Garcia bol napomínaný žltou kartou
  • 66.

Po striedaní sme sa dostali ku vzhadzovaniu,. Lopta sa dostala až k Bayovi, ktorý z ďalšej gólovej príležitosti hlavičkoval mimo troch žrdí,

• 65.
    Marko Divković opustil ihrisko, nahradil ho Maksym Tretyakov
  • 64.

Zápas graduje a o nebezpečnestvo na jednej, či druhej strane niet núdze. Tentokrát Šatka zastavil súpera v pokutovom území a našťastie podľa názoru rozhodcu čisto. Na druhej strane sme si vybojovali hneď dva rohové kopy, no z nich sme ohrozenie súpera nedosiahli.

• 64.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával rohový kop
  • 64.
  • 63.

Tak to je neskutočné, že čo zneškodil Krnáč. K. Vida sa dostal do kontry, na konci ktorej vyslal technický pokus žrdi, no tú neuveriteľne pokryl Krnáč.

• 62.

Hercov prudký pas na Kalmára na hranici pokutového územia, žiaľ lopta sa odrazila k súpera a znovu z toho bola rýchla kontra, na konci ktorej nás mohol ohroziť Brašeň, no netrafil sa do lopty.

• 60.

Pri rohu sme neuspeli ani my na druhej strane, dokonca hostia založili kontru, ktorú zakončil nepresnou strelou Chren.

• 60.
    Martin Bednár opustil ihrisko, nahradil ho Timotej Záhumenský
  • 59.
  • 58.

Po prvom rohu na krátko a tečovanej stele Čögleya zahrávali hostia hneď druhý roh. Ten skončil už u nás.

• 58.
    Jakub Brašeň zahrával rohový kop
  • 58.
  • 56.

Center od Chrena nebol presný, skončil mimo hraciu plochu. Zlaté Moravce sú zatiaľ aktívnejšie ako v prvom polčase, no veríme, že im to nevydrží dlho.

• 53.

Našej obrane sa teraz snažil utiecť Ewerton, to sa mu aj podarilo, no center už jeho spoluhráča nenašiel.

• 51.

Opäť mohlo byť vyrovnané. Cogley nabil loptu voľnému Casadovi, ktorý úplne voľný opečiatkoval ľavú žrď. Trochu šťastia na našej strane.

• 50.

Už tretí roh v druhom polčase. Kalmár ho tentokrát zahral k vzdialenejšej žrdi, kde ho Bayo nedokázal doraziť.

• 49.
  • 48.

Presadiť sme sa nevedeli ani po ďalšom rohu, no lopta zostala v našej moci, až ju M. Vida poslal do pokutového územia, no nepochopil sa so spoluhráčmi.

• 47.
  • 46.

Aj druhý polčas začíname z ostra, keď sa po rohovom kope lopta dostala až ku K. Vidovi, ktorého tvrdý pokus poslal Krnáč na roh.

• 46.
  • 46.

Začal sa už druhý polčas s výkopom od nášho mužstva striedaním od hostí.

• 46.
    Jakub Švec opustil ihrisko, nahradil ho Ľubomír Urgela
  • 45.

Rozhodca nepridáva k prvému polčasu ani jednu minútu, a tak tu máme jeho koniec. V úvodnej polovici stretnutia sme boli jednoznačne lepším mužstvom s nespočetným množstvom útokov, no slabšou efektivitou, kým hostia vyťažili z minima maximum. Aj napriek tomu vďaka gólu do šatne vedieme a treba povedať, že úplne zaslúžene. Samozrejme výborný výkon si musíme udržať a potom sa môžeme radovať z ďalšieho trojbodového zápisu. DAC do toho!

• 45.

Gooooool, záver polčasu a my sme opäť vo vedení! Kalmár poslal dnes jeden z množstva famóznych pasov. Herc ušiel obrane a hneď bolo všetko jasné. Krnáč nemal nárok.

• 45.
    Christián Herc strelil gól
  • 44.

Rohový kop sa dostal po až k Davisovi, ktorého strela však bola zablokovaná.

• 43.
  • 43.

Je šokujúco remíza, no ďalšia štandardka bola naša. Kalmár poslal loptu na Baya, no hlavičkový súboj vyhrali domáci.

• 42.
    Zsolt Kalmár zahrával priamy kop
  • 41.

Po dlhom centri z ľavého krídla si loptu spracoval Richtárech, pohodlne obišiel Bednára a ešte šikovnejšie preloboval nášho gólmana.

• 40.
    Dávid Richtárech strelil gól
  • 40.

Lopta z priameho kopu bola teraz pridlhá na Baya.

• 38.

Ďalší rohový kop, kde loptu predĺžil K. Vida, no Huk s ňou už nič nevedel spraviť.

• 37.
  • 36.

Tak to bola teda ďalšia gólová príležitosť. Kalmár sa preštrikoval až k brankárovi, zoči-voči napálil loptu k žrdi, no brankár ľavou nohou famózne chytá.

• 34.

Nejde nespomenúť, že aj proti Zlatým Moravciam sú naše tribúny bravúrne zaplnené a vládne samozrejme pravá futbalová atmosféra.

• 32.

Kalmár zahral roh po zemi na Davisova, ktorého center do pokutového územia úspech nášmu mužstvu nepriniesol.

• 31.
  • 30.

Aj po góle sme sa neuspokojili a ani náhodou neprestali hrať. Sme hladní po góloch, a tak to má byť.

• 27.

Mohlo byť 2:0. Po rohovom kope sa lopta dostala až ku K. Vidovi ktorý vystrelil k pravej žrdi, ktorú si už Krnáč pokryl.

• 27.
  • 25.

GOOOOOOOOOOOL, to čo sme teraz videli??? Fantastický, exportný a minimálne gól mesiaca teraz vsietil Šatka. Ľubo si zobral loptu, priblížil sa trochu k bráne, napriahol asi z 25 metrov a trafil sa neuveriteľne. Krnáč nemal šancu a ja vám dávam domácu úlohu si tento zásah pozrieť.

• 25.
    Ľubomír Šatka strelil gól
  • 22.

Zlaté Moravce sa po dvadsiatich minútach trochu oslobodili, no hru im diktovať určite nenecháme na dlho.

• 19.

Na druhej strane našej obrane prvýkrát v stretnutí ušiel Švec, ktorého však Jedlička vychytal výborným vybehnutím. Tak sa to robí!

• 18.

Lopta od Kalmára ako na podnose Hercovi, ktorý však vo veľmi nebezpečnej pozícii loptu trafil nedôrazne.

• 16.

Center z pravého krídla, Bayo v ďalšej gólovej príležitosti, no opäť ofsajd.

• 14.

Hráme výborne, pressing a fakt vysoké napádanie sú aktuálne predzvesťou gólových hodov z našej strany. Verme, že sa aj naplnia.

• 11.

ŠTVRTÝ roh! Kalmárov center najprv odhlavičkoval obranca hostí, aby Davis poslal krásny center Hukovi, ktorý nanešťastie stál v tesnom ofsajde.

• 10.
  • 10.

Zlaté Moravce doslova dusíme! Hneď tretí rohový kop. Tentokrát bol zahraný na krátko, no k strele sme sa už nedostali.

• 8.
  • 8.

Ďalši roh. Opäť ho zahral Kalmár a tyyyyyy vole, to bola teda gólová príležitosť. Lopta sa dostala až k vzdialenejšej žrdi na úplne voľného Šatku, ktorý minul!

• 8.
  • 7.

Kalmár zahral štandardku na bližšiu žrď, odkiaľ ju predĺžil Šatka, ešte jeden teč a lopta len tesne minula Krčovu bránu.

• 7.
  • 5.

Od nášho mužstva sme mohli vidieť aj prvý nákop. Skôr to však bolo ľahšie nakopnutie od Herca.

• 4.

Úvodné minúty patria nášmu mužstvu, no k prekonaniu Vionského obranného valu ešte niečo musíme vymyslieť.

• 1.

Stretnutie sa práve začalo s výkopom od hráčov hosťujúceho celku.

• 0.

Príjemný dobrý deň Vám prajem z MOL Arény, kde práve v týchto chvíľach prichádzajú hráči oboch celkov na horúci dunajskostredský trávnik. Naše mužstvo v tradičnej žlto-modrej kombinácii, kým hostia v bielych dresoch. Stále sa tešíme z výbornej sezóny, kde sa píšime na druhej priečke a darí sa nám aj v Slovnaft Cupe. Oproti tomu hostia sa trápia na opačnej strane tabuľky, kde sa len tesne nachádzajú nad pásmom zostupu. Bodovať dnes budú chcieť oba kluby, no my – DAC – iné ako víťazstvo neberieme. DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 11. kola Fortuna liga! Na programe máme duel FC DAC Dunajská Streda - FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 6.10.2018 o 18:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

Oliver Práznovský#21Práznovský
Tlačová konferencia po zápase FC DAC 1904 - FC ViOn Zlaté Moravce (3:1)

V 11. kole Fortuna ligy

Padli aj Zlaté Moravce! Výborne hrajúci DAC zvládol aj piaty zápas v priebehu štrnástich dní. Po množstve gólových príležitostí a pohľadnej hre sme opäť vyhrali. Na prvé miesto strácame po zaváhaní Slovana len tri body!

Oproti poslednému ligovému kolu nastala jediná zmena v našej základnej jedenástke. Zraneného Koštrnu zastúpil na jeho poste M. Vida a novicom na ihrisku sa zase na poste juniorského maďarského reprezentanta v strede zálohy stal Bednár. Súpera sme začali dusiť od prvých sekúnd stretnutia. Do desiatej minúty sme mali na konte štyri rohové kopy. Najviac horelo pri druhom, kedy Kalmár našiel na vzdialenejšej žrdi voľného Šatku, ktorý v tutovke loptu trestuhodne minul. Pressing, vysoké napádanie a hra s maximálnym nasadením bola predzvesťou gólových hodov. V osemnástej minúte poslal Kalmár luxusný pas Hercovi, ktorý však v čistej pozícii nebol dostatočne dôrazný. O minútu ušiel našej obrane Švec, no Jedlička sa prezentoval parádnym výbehom a zneškodnením prvej hosťujúcej šance. V 25. minúte už zaplesala MOL Aréna, Šatka napriahol asi z 25 metrov a trafil sa naozaj excelentne, nechytateľný pokus pod brvno rozjasal každé futbalové oko - 1:0. O dve minúty sme boli blízko druhého gólu, po rohovom kope sa lopta dostala až ku K. Vidovi, no jeho strelu k pravej žrdi Krnáč zneškodnil. V 36. minúte sa Kalmár preštrikoval cez obranu súpera, no zoči-voči gólmanovi ViOnu bol famózne vychytaný ľavou nohou. O štyri minúty vyťažili hostia z minima maximum, kedy z druhej streleckej príležitosti vyťažili vyrovnávajúci gól, Richtánech sa po pase z ľavého krídla ľahúčko dostal cez Bednára, aby ešte šikovnejšie preloboval nášho Jedličku - 1:1. Dlho sme na odpoveď nenechali čakať, v závere polčasu poslal Kalmár jeden z množstva exportných pasov na Herca, ktorý si už osamotený poradil s  Krnáčom - 2:1. Gólom do šatne sme sa postarali o spravodlivý polčasové vedenie.

Druhé dejstvo sme začali opäť zostra, kedy sa už v 46. minúte dostala lopta po rohovom kope ku K. Vidovi, jeho tvrdý pokus Krnáč vyrazil na roh. V 51. minúte mohlo byť opäť vyrovnané, po Čögleyovom pase trafil úplne voľný Casado len do ľavej žrde. Po hodine hry sa k strele z rýchlej kontry dostal Chren, nebol presný. O dve minúty bolo nebezpečenstvo na oboch stranách, najprv si Kalmár nedokázal spracovať prudký pas od Herca a následne z kontry Brašeň netrafil loptu v gólovej pozícii. V ďalšej minúte Bayo vysunul do samostatného nájazdu K. Vidu, jeho technickú strelu k žrdi Krnáč zázračne vyrazil. V 66. minúte mal Bayo gól na hlave, no tentokrát loptu nedokázal umiesniť, skončila mimo troch žrdí. V 72. minúte sa po našom pätnástom rohovom kope dostala lopta na Bayovu hlavu, ktorý sa tentokrát už zakončením do protipohybu nemýlil - 3:1. O päť minút sme opäť pálili my, Tretiakovov tvrdý pokus skončil asi meter nad. V 78. minúte sme si vytvorili parádnu akciu, ktorá šla na trase K. Vida, Bayo, Herc k zakončujúcemu Tretiakovovi, Krnáč bol pozorný. O tri minúty bol po kolmici pre zmenu vychytaný Bayo. V 85. minúte zahodil Bayo do slova a do písmena nemožné, Herc po aktívnom pressingu dokázal Baya vysunúť kolmicou do samostatného nájazdu, náš rýchly útočník z Pobrežia Slonoviny si vytvoril azda päťmetrový náskok, ktorý pri príprave strely stratil, loptu zablokoval Ľupták. Stretnutie, v ktorom sme dominovali, sme si už v závere nenechali ujsť a doviedli sme ho do trojbodového zápisu.

Siedme víťazstvo v ročníku a remízový rezultát Slovana pre nás znamená, že na líderskú pozíciu strácame už len tri body. Zápas proti Zlatým Moravciam si prišlo pozrieť famóznych vyše sedemtisíc divákov, čo môžeme ohodnotiť len slovkom ĎAKUJEME! Po uzávierke prvej polovice základnej časti Fortuna ligy nasleduje reprezentačná prestávka. Druhú polovicu začíname doma. V 12. kole privítame na našej pôde Podbrezovú 20. októbra o 17:00.

Peter Hyballa, DAC: „Najprv by som chcel pochváliť mužstvo Zlatých Moraviec a trénera za to, že nám zápas poriadne sťažili. Bolo náročné hrať proti defenzívne ladenému mužstvu s rozostavením 4-4-2. Pri takom súperovi je potrebné, aby sme rýchlo kombinovali a mali rýchle nábehy, lepšie driblovali. My sme však neboli vždy dostatočne rýchli. Naša kvalita sa však nakoniec ukázala. Po akciách sme gól dať nevedeli, a tak si Šatka vyskúšal strelu zdiaľky, čím sme sa dostali do vedenia. Cez prestávku sme si povedali, že zrýchlime hru a viac budeme aj driblovať. Do príležitostí sa dostali K. Vida, Divković, Herc aj Bayo a to je dobré. Za stavu 2:1 to bolo ešte vyrovnané, no potom po rohovom kope Bayo využil svoju silnú stránku a dal gól hlavou. Po ňom sme si vytvorili ďalších štyri-päť gólových príležitostí, no treba povedať, že aj Zlaté Moravce predtým nastrelili žrď. Sme veľmi šťastní, že máme tri body a zvládli sme zápas po dlhej ceste z Vranova. Ďakujem fanúšikom, že boli opäť skvelí, zaplnili tribúny aj v tomto dueli. Zároveň som hrdý aj na svoje mužstvo.“

Juraj Jarábek, Zlaté Moravce: „Gratulujem domácim k zaslúženému víťazstvu. Myslím si, že sme vedeli, ako hrať proti Dunajskej Strede, čo na ňu platí a aj sa to potvrdilo. Z našej strany to bola dobrá defenzíva, eliminácia hráčov, kým brejky sme mali dostatočne rýchle. Pri šanci Šveca a stave 0:0 sme sa mali ujať vedenia, no po krásnej akcii sme zahodili svoju príležitosť. Dnes naša streľba nebola v pohode. Po jasnom prečíslení sa Šatka trafil naozaj krásne. Pri tomto góle slabo bránil Švec. My sme vyrovnali po individuálnej akcii, no potom nemôžeme opäť inkasovať. Cez leto sme zložili skúsené mužstvo, ktoré však nemôže inkasovať také góly v závere polčasu. Druhý polčas sme si povedali, že niečo spravíme ešte so zápasom. Mali sme dobrú dvadsaťminútovku, kde svoju šancu zahodil Casado. Potom už bolo 3:1, DAC sa dostal do pohody a hral výborne. Hráči si zápas užívali. Ďalšie šance ešte mali Brašen a Chren, no boli sme slabí v zakončení. Chlapcov musím pochváliť za dobrý výkon, no keď nebudeme premieňať svoje príležitosti, tak sa budeme naozaj trápiť.“

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - FC VION ZLATĚ MORAVCE 3:1 (2:1)