StretnutieFC DAC 1904 Dunajská Streda vs FK Železiarne Podbrezová
    >>
Vakoun Issouf Bayo 50
    >>
Zsolt Kalmár 85
90+4. minúta3 - 2FK Železiarne Podbrezová

• 90+4.

Je koniec, je koniec, je konieeeeeeec! Po góle na 3:2 sme už súpera k senzácii nepustili, a tak sme ďalší nezabudnuteľný, veľkolepý zápas doviedli do absolútne zaslúženého víťazného konca. Chlapci ĎAKUJEME a rovnako ĎAKUJEME aj našim 7515 divákov, čo je viac ako neuveriteľná návšteva aj atmosféra! Počas celého stretnutia sme dnes boli lepším celkom, bojovali sme, útočili sme do plných. Niekoľko gólových príležitostí sme síce nevyužili, no aj napriek tomu sme sa nevzdali a vybojovali si zaslúžené tri body!

Reprezentačná prestávka sa skončila a spolu s ňou je za nami aj 12. kolo Fortuna ligy. Po ňom nás čaká osemfinále Slovnaft Cupu, v rámci ktorého v utorok 23. októbra zavítame na pôdu Senice. V rámci ligy sa zase vidíme v sobotu v ďalekých Michalovciach. Ja vám už len prajem príjemný zvyšok víkendu! Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90+1.

Tretiakov mohol definitívne rozhodnúť! Tesne pred pokutovým územím poslal technickú strelu k ľavej žrdi, ktorá azda o centimeter minula spojnicu.

• 90+1.
    Marko Divković opustil ihrisko, nahradil ho Maksym Tretyakov
  • 90.

Rozhodca pridáva k fantastickému záveru ešte štyri minúty.

• 85.

Čo je toto zase za zápas? GOOOOOOOOOL. Neuveriteľné. Kalmárovi dnes nevychádzala pravačka, stále lopta skončila tesne vedľa, tak skúsil ľavačku a je z toho vedúci gól k ľavej žrdi. Chlapci fan-tá-zia!!!

• 85.
    Zsolt Kalmár strelil gól
  • 83.

Viazankova ďalekonosná strela skončila ďaleko od našej brány.

• 82.
    Marek Kristián Bartoš bol napomínaný žltou kartou
  • 81.

Niečo vyše desať minút do konca, stále je remíza, no hostia sa v obrane doslova dusia. Chlapci všetko do toho!

• 80.
    Matúš Mikuš opustil ihrisko, nahradil ho Endy Opoku Bernadina
  • 78.

Po odrazených loptách sa jedna z nich dostala k Hercovi za pokutovým územím, to poslal výborne umiestnený štipľavý pokus, ktorý obrana hostí nanešťastie pokryla.

• 75.

Tretiakov roh doletel na Hercovu hlavu. Ten sa snažil ešte prihrať spoluhráčom, no nebol presný.

• 75.
    Maksym Tretyakov zahrával rohový kop
  • 74.
    Martin Kuciak bol napomínaný žltou kartou
  • 73.

Keby sme dnes premieňali príležitosti, tak už dávno oslavujeme tri body, no .... Kalmár našiel z ľavej strany nepokrytého K. Vidu, ktorú z výbornej príležitosti hlavičkoval, ale tesnulinko vedľa.

• 71.

Na Leškov center si šikovne nabehol Mikuš, ktorému sa aj podarilo zakončiť hlavou. Loptu poslal kúsok nad brvno.

• 70.
    Dávid Leško zahrával priamy kop
  • 69.

Dnešné stretnutie proti Podbrezovej sleduje neskutočných 7515 divákov! Ďakujeme chlapci!

• 67.

Nedá sa nespomenúť, že Bilenkyi od nástupu na ihrisko v druhom polčase predvádza fantastickú hru.

• 65.

Centre z našej strany naďalej lietajú jedna radosť, no treba nám ešte jedno doklepnutie.

• 63.

Po vyrovnávajúcom góle tlačíme, tlačíme a tlačíme, dnes jednoducho chceme tri body a bodka!

• 61.

Center M. Vidu na Bayovu hlavu a fuuuuuuuh, parádna hlavička tesne vedľa. Tohto súpera však musíme zlomiť!

• 59.
    Michal Breznaník opustil ihrisko, nahradil ho Miroslav Viazanko
  • 58.

Po rohovom kope sme sa k šanci už nedostali.

• 57.
    Marko Divković zahrával rohový kop
  • 56.

DAC predvádza doslova útočné rošambo, keď Kalmár mal hneď dve gólové príležitosti. Po streleckých pokusoch, čo si vypracoval dvakrát tesne minul. Škodaaa.

• 54.

K. Vida dostal loptu do behu a nebola to zlá myšlienka. Tesne ju však nedobehol.

• 52.

Po menšom nedorozumení Huka a M. Vidu strieľal Breznaník, Jedlička nás podržal, keď loptu vyrazil na roh. Z toho sme už v ohrození neboli.

• 52.
    Dávid Leško zahrával rohový kop
  • 50.

Goooool, dočkali sme sa a je to už remíza! Davisov center sa síce neujal, no Šatka ešte zle odhlavičkovanú loptu posunul Bayovi, ktorý NOHOU pridal druhý gól v zápase.

• 50.
    Vakoun Issouf Bayo strelil gól
  • 49.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával priamy kop
  • 47.

Gól sa snaží dať naše mužstvo, no do obrovskej príležitosti sa dostal Breznaník, ktorý ušiel našej obrane, no nakoniec zakončil strelou tesne vedľa.

• 46.

Odštartoval sa už aj druhý polčas s výkopom od hráčov hosťujúceho celku.

• 46.
    Dominik Špiriak opustil ihrisko, nahradil ho Maksym Tretyakov
  • 45.

Kalmárov roh skončil u Kuciaka, a tak sa prvý polčas skončil pre nás nepriaznivým výsledok 1:2. V tomto polčase sme boli jednoznačne lepším celkom, veď okrem dvoch príležitostí súpera sme útočili a boli nebezpeční my. Dôležitá je však efektivita, ktorú má jednoznačne lepšiu Podbrezová. Veríme však, že sa tento stav do druhého polčase zmení a po konci zápasu budeme mať podstatne lepšie pocity. DAC do toho!

• 45.
    Zsolt Kalmár zahrával rohový kop
  • 45.

Rozhodca pridáva k prvému polčasu jednu minútu.

• 43.

Sedláček spočiatku ušiel našej obrane, no tá svoje resty napravila a súpera odzbrojila.

• 40.

Ďalšia z MNOŽSTVA šancí na vyrovnanie, no stále prehrávame. Kalmár sa pustil do extravagantného slalomu a možna aj Vlhová by mu závidela. Dostal sa až k strele, no ľavú žrď minul z gólovej príležitosti o vlások.

• 38.

Bayova výmena lopty s Davisom, center do šestnástky a Bayova hlavička vedľa - škoda.

• 37.

Kalmár napriahol asi z dvadsiatich metrov a treba povedať, že to bol nebezpečnejší pokus, ako predtým pri strelách K. Vidu. Aj napriek tomu lopta minula bránu asi o meter.

• 36.

Bojujeme, vypracovali sme si niekoľko gólových príležitostí na rozdiel od súperových dvoch, no zatiaľ slávy úspech efektivita.

• 33.

Roh doletel na bližšiu žrď Šatkovi, no jemu sa loptu nepodarila predĺžiť.

• 32.
  • 31.

Davisov center, ktorý dnes mieri brilantne našiel tentokrát hlavu K. Vidu, ten loptu poslal k ľavej žrdi, no Kuciak si so slabším, no nebezpečným pokusom poradil.

• 28.

Davisov center a opäť úradoval Bayo. Tentokrát loptu hlavou neusmernil správnym smerom.

• 27.

Divković preskočil loptu a Kalmár ju zahral pred Kuciaka. Presadiť sme sa nedokázali.

• 27.
    Zsolt Kalmár zahrával priamy kop
  • 25.

K. Vida je dnes pri streleckej chuti, no treba ešte vylepšiť mušku. Tretíkrát vedľa.

• 23.

Snaha odpovedať od našich hráčov. K. Vida však z otočky nezakončil presne.

• 22.

Žiaľ, prehrávame. Leško vypálil z ostrého uhla, no pred bránou si nabehol Breznaník, ktorý nikým nestrážený už bez problémov doklepol loptu na bezmocného Jedličku.

• 21.
    Michal Breznaník strelil gól
  • 20.

Rovnako ako K. Vida vyskúšal šťastie Mikuš na druhej strane. Rovnako zakončil slušne nepresne.

• 18.

K. Vida si vyskúšal strelu. Asi z dvadsiatich metrov sa však jeho pokus nezmestil medzi tri žrde.

• 16.

Po rohu získal loptu Herc, ktorý aj zavelil k rýchlej kontre. Obhodil si hráča a po dlhom šprinte sa snažil prihrať Divkovićovi, no, asi mal zvoliť strelu. Pas nevyšiel.

• 15.
  • 14.

Po vhadzovaní sme zázračný zákrok potrebovali aj my. Lopta sa dostala k Obročníkovi, ktorý si šikovne našiel palebnú pozíciu, po ktorej nechytateľne vystrelil k ľavej šibenici. Náš gólman bol bez šance.

• 13.
    Michal Obročník strelil gól
  • 12.

Mohli sme vyhrávať o dva góly! Bayo dostal loptu, prebehol s ňou popri bránkovej čiare, loptu sa snažil posunúť Hercovi, to mu nevyšlo. Lopta sa však dostala priamo na kopačky výborne stojaceho Kalmára. Jeho strelu Kuciak vytlačil na žrď priam zázračným zákrokom.

• 10.

Bayo už na našej polovici zapol motory, dostal sa bližšie k šestnástke, kde sa kolmicou pokúsil vysunúť K. Vidu, ktorý však stál v ofsajde.

• 8.

Davis to opäť skúšal z ľavej strany. Tentokrát sa loptu snažil prepasírovať na K. Vidu, no to sa už nestrelo s úspechom.

• 5.

GOOOOOOOOOOOL, GOOOOOOOL štvrtá minúta a my už teraz fantasticky vedieme nad Podbrezovou. Davis poslal z pravej strany ihriska center na fantastický pripraveného Baya, ktorý je neoceniteľnou hlavou poslal loptu do protipohybu Kuciaka a je z toho úvodná radosť v krásne zaplnenej MOL Aréne!

• 4.
  • 3.

Prvý center od Leška síce doletel do nášho pokutového územia, no k pripraveným hráčom nášho mužstva.

• 3.
  • 1.

Stretnutie sa práve začalo s výkopom od domáceho celku.

• 0.

Pekný dobrý deň Vám prajem priamo z Dunajskej Stredy, kde práve v týchto chvíľach prichádzajú hráči oboch celkov na trávnik MOL Arény. Domáci v žlto-modrej kombinácii, kým hostia v bielych dresoch. Dočkali sme sa, reprezentačná prestávka skončila a my sa znovu môžeme tešiť na našich miláčikov nosiacich dres DAC-u. Aktuálne sa tešíme z fantastickej päťzápasovej série víťazstva, ktorú okrem troch ligových zápasov tvoria aj dva pohárové. Dnes ju určite budeme chcieť natiahnuť, no odvážna Podbrezová sa netají s odvážnymi cieľmi, z výborného šiesteho miesta chce náš klub „olúpiť“ o plný bodový zisk. Za nami však opäť stojí fantastická divácka kulisa, ktorá sa už teraz stará o skvelú atmosféru a minimálne z toho dôvodu berieme len víťazstvo. DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 12. kola Fortuna liga! Na programe máme duel FC DAC Dunajská Streda - FK Železiarne Podbrezová - Vráble a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 20.10.2018 o 17:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

Peter Hyballa: Fantasztikus foci a nézőknek, kevésbé az én szívemnek

Peter Hyballa (DAC): „Tudtuk, hogy nehéz meccsre számíthatunk, és ez be is igazolódott. Minden elismerésem a kollégámé és csapatáé, mert játszani akarták a focit. Jól kezdtünk, majd rövid időn belül növelhettük is volna az előnyt, de Kalmár a kapufát találta el. Ezután felbátorodtak a vendégek, mi pedig nem tudtuk nagyobb nyomás alá helyezni őket a tizenhatosban. Taktikai változtatásra volt szükség: Špiriak helyett Tretyakovot küldtem a pályára, Vida Máté pedig kihúzódott a jobb szélre, ezáltal Herc került a hatos játékos pozíciójába. Tretyakovra és Divkovićra pedig az egy az egy elleni helyzetekben volt szükség. Az utolsó harminc percben fantasztikus focit láthatott a közönség, az én szívemnek azonban nem tett jót ez a meccs. Nagyon örülünk a győzelemnek. Pačindára már nem gondolok, nem az én játékosom, sok sikert kívánok neki új állomáshelyén. Meccs közben a saját taktikánkra összpontosítottam, és nem arra gondoltam, hogy hol van mellőlem Pačinda. Ami pedig Šatkát illeti. Pénteken beszéltem vele. Tudjuk, hogy hibát követett el a válogatottban. Számíthat valamilyen büntetésre, de a válogatott egyetlen játékosa sem viselkedhet úgy, mint egy bulizós diák. Sajnálom, ami történt, és azt is, hogy lemondott a szövetségi kapitány.”

Marek Fabuľa (Zólyombrézó): „Az eredmény elég kegyetlen a számunkra. Szomorúak vagyunk, de egy kiváló meccset láthattunk. Annak ellenére, hogy idegenben játszottunk, nagyon sok lehetőséget kidolgoztunk. A mérkőzés az elején még nagyon új volt a játékosaim számára, akik talán még sosem láttak együtt ennyi szurkolót. Sikerült azonban összekapni magunkat, és megszereztük a vezetést. A második félidő elején megint olcsón adtuk a bőrünket. Sok helyzetünk volt, de egyéni hibákat is elkövettünk. Látni azonban a fejlődést, és, hogy van arca a játékunknak. Bízom benne, hogy eljutunk majd abba a fázisba is, hogy győzni tudunk Dunaszerdahelyen.”

V 12. KOLE FORTUNA LIGY:

Ďalší magický večer v MOL Aréne! Bojovali sme, naša efektivita na rozdiel od súpera „pokoulhávala“, prehrávali sme, no v prvom rade sme sa nevzdali! Pri čistých gólových príležitostí sme súpera zlomili dvomi gólmi Baya a jedným od Kalmára, a tak priam neuveriteľná návšteva vyše 7500 žlto-modrých mohla oslavovať zaslúžené víťazstvo.

Po reprezentačnej prestávke nastala len jediná zmena v našej základnej jedenástke, keď Bednára nahradil Špiriak, pre ktorého to bol debut v ligovom zápase za žlto-modrý dres. Stal sa jubilejným 350-tým hráčom v našom klube, gratulujeme! Už vo štvrtej minúte poslal Davis krásny center do pokutového územia, kde čakal Bayo s jeho neoceniteľnou hlavou, loptu poslal do protipohybu Kuciaka, a tak sa sme veľmi rýchlo mohli radovať z vedenia - 1:0. V dvanástej minúte sme mohli vyhrávať o dva góly, loptu pri bránkovej čiare potiahol Bayo, až sa dostala k výborne pripravenému Kalmárovi, ktorého gólovú strelu Kuciak zázračne vyrazil na žrď. O dve minúty sme si po vhadzovaní nepostrážili Obročníka, ten si našiel palebnú pozíciu, po ktorej nechytateľne zavesil k ľavej šibenici - 1:1. V pätnástej minúte Herc po rohu hostí zavelil k rýchlej kontre, loptu potiahol takmer cez celé ihrisko a stratil ju pri snahe vysunúť Divkovića. O tri minúty si strelu vyskúšal K. Vida, jeho pokus sa medzi tri žrde nezmestil, rovnako ako neskôr Mikušov strelu na druhej strane. V 21. minúte Leško vystrelil z ostrého uhla, na tento pokus si nabehol nikým nekrytý Breznaník, ktorý už nemal problém loptu doklepnúť do našej brány - 1:2. O dve minúty sa strela K. Vidu neujala hneď dvakrát. V 28. minúte Davis opäť našiel Baya, ktorý tentokrát loptu hlavou neusmernil správnym smerom. O tri minúty naši hráči opäť zdvihli fanúšikov zo sedadiel, Davisov center hlavou pre zmenu umiestnil K. Vida, so slabším, no nebezpečnejším pokusom si gólman hostí poradil. V 37. minúte Kalmárova strela asi z dvadsiatich metrov minula súperovu svätyňu asi o meter. O minútu nepochodila ani Bayova hlavička. V závere polčasu sa ešte Kalmár pustil do extravagantného slalomu, ktorý zakončil strelou z gólovej pozície, bránu minul naozaj len o chlp. Keďže sme ani rohový kop v nadstavenom čase nevyužili na vyrovnanie, tak sme do kabín zišli za trochu krutej prehry. Lepším bol totiž náš celok, no efektivita kraľovala u Podbrezovej.

Za nepriaznivého stavu sme do druhej polovici stretnutia vstúpili s jedným striedaním, keď Špiriaka nahradil Tretiakov. Prvú príležitosť si vypracovali hostia, Breznaník ušiel našej obrane, no nakoniec bránku tesne minul. V päťdesiatej minúte sme po množstve príležitostiach konečne skórovali, Šatka po priamom kope hlavičkou posunul loptu Bayovi, ktorý sa nohou nemýlil - 2:2. O dve minúty nás opäť mohol zarmútiť Breznaník, jeho pokus k ľavej žrdi však Jedlička vytesnil. Okolo 57. minúty sa Kalmár dostal hneď k dvom gólovým príležitostiam, v obidvoch prípadoch predviedol výborný pohyb, no zakončenia skončili tesne mimo. Po hodine hry center M. Vidu výborne umiestnil Bayo hlavou, no tesne vedľa. V 71. minúte si na Leškov center z priameho kopu šikovne nabehol Mikuš, lopta skončila nad brvnom. O dve minúty sme zahodili nemožné, Kalmár naservíroval center rovno na hlavu K. Vidu, ktorý v tutovke poslal loptu tesne vedľa. V 78. minúte sa po odrazených loptách dostal k štipľavému pokusu Herc, výborne mierená strela bola zachytená obranou hostí. Celý polčas sme búšili a aj sme sa opäť dočkali, Kalmárovi to dnes s pravačkou nevychádzalo, a tak si v 85. minúte vyskúšal strelecký pokus ľavou nohou a bolo „vymaľované“, strelu k ľavej žrdi Kuciak nedokázal pokryť - 3:2. Po eufórii v našom štadióne sme už ďalší šok nepripustili a magický večer sme doviedli do zaslúženého trojbodového konca.

Ôsme víťazstvo v ročníku a šieste súťažné v rade. Naďalej sa môžeme pýšiť na druhej priečke so štvorbodovým náskokom pred treťou Žilinou. Reprezentačná prestávka sa nám teda definitívne skončila a spolu s ňou je za nami aj 12. kolo Fortuna ligy. Po ňom nás čaká osemfinále Slovnaft Cupu, v rámci ktorého v utorok 23. októbra zavítame na pôdu Senice. V rámci ligy sa zase vidíme v sobotu v ďalekých Michalovciach.

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - FK ŽELEZIARNE PODBREZOVÁ 3:2 (1:2)

Fortuna liga, 12. kolo, 20.10.2018, 17.00 h

Góly: 4. Bayo 1:0, 13. Obročník 1:1, 21. Breznaník 1:2, 50. Bayo 2:2, 85. Kalmár 3:2

Rozhodovali: Kružliak - Ádám, Roszbeck, 7515 divákov

ŽK: 74. Kuciak, 82. Bartoš, 88. Turňa

DAC: Jedlička - Špiriak (46. Tretyakov), Šatka, Huk, Davis - M. Vida - Herc, Kalmár - Divković (90+1 Kone), Bayo (89. Záhumenský), K. Vida

Podbrezová: Kuciak - Turňa (88. Galčík), Edge, Bartoš, Mojžiš - Baran - Leško, Obročník, Sedláček, Breznaník (59. Viazanko) - Mikuš (80. Opoku)

Držanie lopty: 61% - 39%

Strely: na bránu 5:4, mimo 17:5