StretnutieFK Senica vs FC DAC 1904 Dunajská Streda
    >>
Désiré Segbé Azankpo 56
    >>
Frank Andersson Castañeda Velez 81
90+3. minúta5 - 1FC DAC 1904 Dunajská Streda

• 90+3.

Je koniec. Po jeho odpískaní je jasné, že s dnešným ročníkom Slovnaft Cupu sme skončili, kým ďalej ide Senica. Športovo treba priznať, že zaslúžene. Dnešný duel naši hráči absolútne nezvládli. Druhý polčas boli sme bezradní, kým Senica v tomto zložení odohrala životný zápas. Výsledok je poriadne krutý debakel pre naše mužstvo, ktorý je po doterajšom priebehu sezóny neskutočne studenou sprchou. Musíme zo sklamania veľmi rýchlo dostať. Ďakujeme naši fanúšikom, že aj dnes stáli pri nás pri mimoriadne ťažkých časoch.

Postup je náš, a tak sa bez problémov znovu môžeme sústrediť na ligu. V sobotu 27. októbra o 17:00 zavítame na ďaleký východ, kde sa stretneme Michalovcami. Ja vám už len prajem príjemný zvyšok dňa! Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90+2.

Rohový kop, strela Bednára, ktorá však bola zablokovaná.

• 90+1.
    Kristopher András Vida zahrával rohový kop
  • 90.

Rozhodca pridáva k záveru stretnutia ešte tri minúty.

• 90.
    Christián Herc zahrával priamy kop
  • 87.

Neuveriteľné, naši fanúšikovia naďalej fandia z plných hrdiel. Rarita aká sa často nevidí.

• 86.

Ďalšia Záhumenského snaha, nahral, no Bilenkyiho pokus bol už zablokovaný.

• 85.
    Sacha Petshi opustil ihrisko, nahradil ho Naren Stiven Solano Perea
  • 84.

Hercovo zakončenie po odrazenej lopty skončilo mimo troch žrdí.

• 84.
    Zsolt Kalmár opustil ihrisko, nahradil ho Martin Bednár
  • 82.
    Jean Deretti opustil ihrisko, nahradil ho Alan Kováč
  • 81.

Absolútny debakel na Záhorí. Druhý polčas naše mužstvo nezvládla. Castaneda si tesne pred pokutovým územím našiel palebnú pozíciu a treba priznať, trafil neskutočne. Trefa k ľavému vinkľu bola bez šance na našej strane.

• 81.
    Frank Andersson Castañeda Velez strelil gól
  • 81.

K. Vidov pokus asi z dvadsiatich metrov nebol presný.

• 79.

Zezinhov center doletel na Kaya, no ten už hlavičkovať nedokázal. Bol prikrátky.

• 79.
    Jose Luis Mendes Lopes Zezinho zahrával rohový kop
  • 78.
    Patrick Kojo Asmah opustil ihrisko, nahradil ho Victor Clotaire Michel Nirennold
  • 77.

Záhumenský predviedol obrovskú bojovnosť, keď v šestnástke vehementne bojoval o center a aj sa mu ho podarilo naservírovať. Nenašiel sa však spoluhráč na dorážku.

• 76.

Ďalšie minúty sa nehrá pre ošetrovanie Derettiho.

• 74.

Žiaľ, pôsobíme bezradne, smerom dopredu sú to len chabé pokusy.

• 72.
    Eric Javier Davis Grajales opustil ihrisko, nahradil ho Stanislav Bilenkyi
  • 71.

Davisov center z pravej strany a Bayov luft z pozície, z ktorej sa dal streliť gól.

• 69.

Aj po ďalšom góle len zostávame v tranze, kým domáci aj naďalej držia loptu na kopačkách a tlačia sa dopredu.

• 67.
    Marko Divković opustil ihrisko, nahradil ho Timotej Záhumenský
  • 66.

Tak to snáď nie je možné. Z priameho kopu Zezinho našiel nabehnutého Kaya, ktorého po hlavičke už Jedlička nepokryl.

• 63.

Asmahov center nebezpečne putoval našou šestnástkou až kým ho nezastavil Huk.

• 63.
    Patrick Kojo Asmah zahrával rohový kop
  • 61.

Center z ľavého krídla, Bayo tesne pri dorážke, no chýbal mu ešte krok.

• 59.

Treba však teraz oceniť našich výborných fanúšikov, ktorí po dvoch rýchlych góloch naďalej oddane fandia. REŠPEKT!

• 59.
    Zsolt Kalmár bol napomínaný žltou kartou
  • 57.

Definitívne sme vo vážnych pohárových problémoch! Za minútu sme inkasovali dvakrát a teraz budeme toho potrebovať naozaj veľa k tomu, aby sme sa priblížili k štvrťfinále. Nie dlho po rozohrávke dostal Ségbé dlhý pas, absolútne ušiel našej obrane a zoči-voči Jedličkovi zakončil chladnokrvne.

• 56.
    Désiré Segbé Azankpo strelil gól
  • 55.

Veľký šok pre oddaných fanúšikov. Prehrávame. Po centri z ľavého krídla sme si nepokryli Derettiho, ktorý už absolútne osamotený nemal problém zakončiť do prázdnej brány.

• 55.
    Jean Deretti strelil gól
  • 54.

Máme už aj oficiálny údaj od nášho bezpečnostného manažéra Zoliho Herdicsa. V našom sektore sa nachádza fantastických 200 fanúšikov.

• 52.

Po priamom kope sa Herc dostal k dorážke, ktorú Taborda vyrazil len na roh. Ten bol zahraný až mimo pokutové územia. Domáci si nás už postrážili.

• 52.
    Zsolt Kalmár zahrával rohový kop
  • 52.
    Zsolt Kalmár zahrával priamy kop
  • 49.

Rohový kop naše mužstvo v žiadnom prípade ohroziť nemohol. O loptu sme sa rýchlo postarali, a tak sme aj mohli založiť útok.

• 48.
  • 47.

K. Vida po postupnej akcii naservíroval loptu priamo na Tretiakovu hlavu,. Ten z výbornej pozície zakončil poriadne nedôrazne.

• 46.

Začal sa už aj druhý polčas s výkopom od domáceho celku. Do druhého polčasu nastúpili obe mužstvá bez zmien.

• 45.

Prvý polčas sa práve skončil. Po ňom len remizujeme so Senicou 1:1. V tejto polovici stretnutia sme síce mali loptu na kopačkách viac ako domáci celok, no z pohľadu gólových príležitostí je to takmer vyrovnaný zápas. Množstvo príležitostí nepremenilo jedno aj druhé mužstvo, a z toho pohľadu je remíza spravodlivá. Musíme sa zlepšiť v prvom rade v presnosti a samozrejme musíme pridať ešte jeden gól. Kvalita je na našej strane, takže DAC do toho!

• 45.

Rozhodca pridáva k prvému polčasu ešte jednu minútu.

• 44.

Priamo po rohovom kope sme nezakončili, no k strele sa neskôr dostal Tretiakov. Poslednej chvíli ho zablokoval Dias, no zasahovať ešte musel Taborda.

• 44.
  • 42.

Tretia tutovka za tri minúty! Po vhadzovaní Herc poslal poriadne dlhý nákop na rýchleho Baya. Ten sa k lopte výborne dostal no strela už nebola najlepšia, skončila kúsok od ľavej žrdi.

• 41.

Bayo bol výborne postavený. Dostal sa k odrazenej lopte a tvrdo aj vypálil. Taborda fantasticky loptu pokryl.

• 40.

Tak to čo nevyužil Bayo je neskutočné. Davis poslal v podstate ľahký center, ktorý domáci obranca trestuhodne neposlal do bezpečia, lopta sa dostal k Bayovi, ktorý zakončoval z piatich metrov, no z ťažkej pozície takmer do prázdnej brány. Lopta skončila nad bránou.

• 39.

Davisov center odvrátený, kým Hercova strela zablokovaná.

• 38.

Po góle sa hra dostala prevažne medzi šestnástky. Musíme zapracovať na tom, aby sme si prevahu opäť vybojovali.

• 35.

Keby sme dnes hrali americký futbal, tak by Bayo práve skóroval, no nehráme ho. Bayo poslal ďalekonosný pokus poriadne nepresne.

• 35.
    Désiré Segbé Azankpo bol napomínaný žltou kartou
  • 34.

Divković bol výborne vysunutý na pravom krídle, dostal sa až k bráne, kde hľadal spoluhráčov, no vyslal zlý pas, čím loptu odovzdal súperovi.

• 32.

M. Vida si nepokryl ľavé krídlo, po centri od domáceho obrancu sa Castaneda znovu snažil loptu doražiť, no chýbal mu asi meter.

• 30.

Kalmárova štandardka pre zmenu ohrozenie domávej brány nepriniesla.

• 29.
  • 28.

Bayo stratil loptu na útočnej polovici a z toho sa domáci dostali do rýchlej a žiaľ gólovej kontry. Najprv dlhý nákop nezachytil Huk, dostal sa cez neho Petshi, ktorý našiel voľného Castanedu, kým na jeho hlavičku už Jedlička nedočiahol.

• 27.
  • 26.

Nehrá sa už dve minúty, keď je ošetrovaný domáci gólman Taborda. Bude však v poriadku.

• 24.

Mohli sme viesť o dva góly. Kalmár poslal loptu tesne pred pokutovým územím z priameho kopu do ľavej žrdi. Odtiaľ sa žiaľ odrazila nesprávnym smerom.

• 24.
  • 22.

Obstreľovanie domácej brány nekončí. Asi z dvadsiatich metrov napriahol K. Vida, no senickú bránu netrafil.

• 21.

Napodobnil ho aj Kalmár s tým rozdielom, že zakončoval z väčšej diaľky.

• 20.

Bayo s ďalším zakončením. Teraz však z vnútra pokutového územia loptu poslal presne do stredu brány.

• 19.

Kalmárovu loptu z priameho kopu sa snažili dobehnúť Tretiakov aj Bayo, no z oboch strán to bol márny pokus.

• 18.
  • 17.

Po rohu sa už domáci k ohrozeniu našej brány nedostali. Pokračovať budeme výkopom od našej brány.

• 17.
  • 15.

Po rohu letela lopta na Herca, no nedoletela.

• 14.
  • 13.

Bayo si zasekol loptu a zo vzniknutej palebnej pozície poslal loptu k ľavej žrdi. Taborda bol pozorný.

• 11.

Hra sa znovu upokojila. Musíme sa opäť pochváliť, že tu máme fantastickú a početnú divácku kulisu, ktorú tvorí vyše 200 skalných.

• 9.

Až po štandarske sme si mohli oddýchnuť, keď sme loptu poslali do bezpečia.

• 8.
  • 7.

Dali sme síce úvodný gól, no opäť sme boli v ohrození, keď strieľal Ségbé. Fantastický Jedlička vyrazil na roh.

• 6.

POZOR však aj na druhej strane, kde sa k nebezpečnej príležitosti dostal Zezinho, napriahol, no Jedlička nás podržal. Po dorážke sa k strele dostal aj Petschi, no Jedlička bol opäť parádny.

• 5.

GOOOOOOOOOOL, prvá vážnejšia príležitosť a my už aj ideme za postupom! Tretiakov sa rozhodol vystreliť z hranice pokutového územia a aj keď loptu netrafil najlepšie a aj brankár sa jej dotkol, tak nedokázal pokryť.

• 4.
    Maksym Tretyakov strelil gól
  • 3.

Kým sa mužstvá takpovediac rozohrávajú, tak sa s Vami môžem podeliť o zaujímavú poznatku. Kde tu zafúka a vďaka tomu sme si mohli pozrieť zaujímavé listové sneženie.

• 1.

Stretnutie sa práve začalo s úvodným výkopom od nášho celku.

• 0.

Príjemný dobrý deň vám prajem zo senického štadióna, kde práve v týchto chvíľach prichádzajú hráči oboch celkov na zelený trávnik. Domáci v červených dresoch, kým naše mužstvo v tradičnej čiernych farbách. Naše žlto-modré srdiečka si teda neoddýchnu ani uprostred týždňa, keďže je na rade osemfinále Slovnaft Cupu. V ňom nás po troch treťoligistoch čaká už vážnejšia previerka v podobe Fortunaligistu. So Senicou sme sa už raz stretli v prebiehajúcom ročníku a treba povedať, že nás poriadne potrápila. Napriek tomu sme vyhrali a aj dnes proti trápiacemu sa mužstvu na spodku tabuľky chceme vyhrať. Najlepšia osmička musí byť naša. DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase osemfinále Slovnaft Cupu! Na programe máme duel FK Senica - FC DAC Dunajská Streda a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 23.10.2018 o 19:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

V OSEMFINÁLE SLOVNAFT CUPU:

Drsný koniec v Slovnaft Cupe! Po nezvládnutom druhom polčase a štyroch inkasovaných góloch v ňom sa lúčime s pohárovou súťažou už v osemfinále. Ďakujeme našim fanúšikom, že aj napriek prehre stáli pri nás.

Po poslednom ligovom stretnutí tréner Peter Hyballa posunul K. Vidu do stredu poľa, M. Vidu do obrany, kým nášho pravého defenzívneho hráča Špiriaka nahradil Tretiakov v útoku. Už vo štvrtej minúte Tretiakov vypálil z hranice pokutového územia a spravil dobre, po jeho krížnej strele sme išli do vedenia - 0:1. Hneď potom sme sa museli brániť, najprv Jedlička vychytal Zezinha z gólovej pozície, aby bleskurýchlo musel lapať aj Petshiho dorážku. V šiestej minúte zasa vypálil Azankpo, no fantastický Jedlička loptu opäť zachytil. V trinástej minúte si Bayo zasekol loptu popri brániacom obrancovi, aby ju následne umiestnil k ľavej žrdi, Taborda bol pozorný. V dvadsiatej minúte si našli zaujímavú palebnú pozíciu Bayo aj Kalmár, strelu priamo do stredu brány však domáci gólman pokryl. O štyri minúty sa k priamemu kopu z nebezpečnej vzdialenosti dostal Kalmár, loptou opečiatkoval pravú žrď. V 27. minúte Bayo stratil loptu na útočnej polovici, z čoho sa domáci pustili do rýchlej kontry, najprv sa Petshi zbavil Huka, aby našiel voľného Castañedu, ten už hlavou nemal problém prekonať nášho gólmana - 1:1. Po vyrovnávajúcom góle sa vyrovnala aj hra na ihrisku. Až v 40. minúte sa Bayo po Davisovom centri dostal do fantastickej gólovej príležitosti, loptu však asi z piatich metrov, no z náročnej pozície poslal nad. Revanšovať sa mohol o minútu neskôr, jeho tvrdý pokus však Taborda pokryl. Neplatilo ani do tretice všetko dobré, keď Herc vysunul Baya v 43. minúte do samostatného nájazdu, lopta skončila tesne vedľa. Keď sa neujala ani Tretiakova stečovaná strela o minútu neskôr, tak sa obe mužstvá museli uspokojiť len zmierlivou remízou po prvom polčase.

Druhý polčas začal bez zmien na oboch stranách. Už v 47. minúte sme sa znovu mohli ujať vedenia, K. Vida rovno naservíroval loptu na Tretiakovovu hlavu, ktorý v tutovke nebol dostatočne dôrazný. O päť minút po priamom kope dorážal Herc, domáci gólman loptu vyrazil. Od 55. minúty sa dostali do obrovských problémov, z ktorých sme sa nevyhrabali. Po centri z ľavej strany sme nechali absolútne osamoteného Derettiho, ktorý sa nemohol mýliť - 2:1. O necelú minútu domáci získali loptu a po dlhom nákope Azankpo ušiel našej obrane a zoči-voči brankárovi nemal problém - 3:1. Po hodine hry sa Bayo mohol dostať k dorážke po centri z ľavého krídla, k lopte mu však chýbal krok. V 66. minúte prišiel ďalší tvrdý zásah do našej brány, Zezinho našiel z priameho kopu nabiehajúceho Kaya, ktorý hlavičkou bez problémov poslal loptu za Jedličkov chrbát - 4:1. V 71. minúte sa zopakovala situácia, keď Bayo po Davisovom centri v dobrej pozícii luftoval. Pri nepriaznivo sa vyvíjajúcom stretnutí treba oceniť obrovskú bojovnosť Záhumenského, ktorý chcel stále spraviť niečo so zápasom. V 81. minúte prišli posledná bodka v našom debakli, Castañeda si pred pokutovým územím našiel palebnú pozíciu, napriahol a trafil sa výborne, lopta letiaca k ľavému vinkľu bola nad sily nášho gólmana - 5:1. O tri minúty pálil Herc, no mimo troch žrdí. Neúspešne skončil aj Bednár po ďalšom snažení sa Záhumenského, a tak sa dnešný zápas skončil drsnou prehrou a vyradením zo Slovnaft Cupu.

Osemfinále Slovenského pohára sme absolútne nezvládli, čo nás stálo postup do ďalšej fázy. V rýchlom slede sa však musíme sústrediť na ligu. V sobotu 27. októbra o 17:00 zavítame na ďaleký východ, kde sa stretneme s Michalovcami.

Peter Hyballa, DAC: „Najprv chcem trénerovi Senice zagratulovať k víťazstvu, pretože sme prehrali absolútne zaslúžene 5:1. Začiatok bol z našej strany veľmi dobrý, no potom sme ho nezvládli. Už pred zápasom som mal čudné pocity. V utorok hrať pred prázdnym štadiónom, keď mužstvo stále vyhráva. Necítil som z môjho mužstva očakávanie, napätie, odhodlanie. Necítil som túžbu vyhrať. Po našom úvodnom góle mala Senica dve dobré kontry. V rozostavení 4-3-3 neustále hrozila nebezpečnými protiútokmi, občas až riskom. Vyrovnávajúci gól predchádzala chyba útočníka. Chceli sme potom viac hrať na ľavej strane na Davisa a Tretiakova, no nešlo nám to lepšie. Domáci mali pri každom centri kvalitu, strielali góly, kým my sme nemali svoj deň. Sme mimo pohára a zaslúžene sme prehrali 5:1. Teraz sa však musíme zamerať na Michalovce. Po sobote sme oslavovali, kým dnes sme museli stráviť vysokú prehru. Nemôžeme teraz plakať, ale bojovať ďalej. Spolu vyhrávame a spolu prehrávame.“

Frederico Ricardo, Senica: „Taký je futbal. Pri mne sedí rovnaký tréner a hralo proti nám rovnaké mužstvo ako pred pár týždňami. Občas je to vo futbale tak. Hostia sa z prvej strely ujali vedenia, kým my sme sa snažili vyrovnať. Do polčasu bolo 1:1, čo je pre nás priateľný výsledok. Do druhého polčasu sme vstúpili s úmyslom byť kompaktní a dať z protiútoku gól na 2:1. Stalo sa však niečo iné, dali sme gólov viac a je to pre nás aj zadosťučinenie za minulú, pre mňa nespravodlivú prehru. Verím, že nás tento zápas nakopne a najbližšie sa rovnako budeme vedieť sústrediť na Sereď.“

FK SENICA - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 5:1 (1:1)

Slovnaft Cup, osemfinále, 22.10.2018, 19.00 h

Góly: 4. Tretiakov 0:1, 27. Castañeda 1:1, 55. Deretii 2:1, 56. Azankpo 3:1, 66. Kay 4:1, 81. Castañeda 5:1

Rozhodovali: Chmura - Chládek, Jekkel, 484 divákov

ŽK: 35. Ségbé - 59. Kalmár, 65. Huk

DAC: Jedlička - M. Vida, Šatka, Huk, Davis (72. Bilenkyi) - K. Vida, Herc, Kalmár (84. Bednár) - Divković (67. Záhumenský), Bayo, Tretiakov

Senica: Taborda - Kotula, Kay, Dias, Asmah (78. Nirennold) - Otrísal - Zezinho, Petshi (85. Solano) - Castañeda, Azankpo, Deretti (82. Kováč)

Strely: na bránu 8:9, mimo 3:10