StretnutieMFK Zemplín Michalovce vs FC DAC 1904 Dunajská Streda
    >>
Jozef-Šimon Turík 67
    >>
Peter Kolesár 86
90+2. minúta2 - 1FC DAC 1904 Dunajská Streda

• 90+2.

Je koniec. Z východu Slovenska si neberieme ani jeden bod. Dnes sme bojovali, makali, vypracovali sme si množstvo gólových príležitostí, no premárnili sme ich!. Domáci boli efektívnejší a preto sa radujú z troch bodov. My máme na konte dve prehry za sebou, z ktorých sa čo najrýchlešie musíme dostať. Ďakujeme fantastickým fanúšikom, že aj do Michaloviec prišli v takom hojnom počte. Ste skvelí!

Po zápase na “ďalekom východe” sa vraciame späť do krásnej MOL Arény, kde 3. novembra o 17:00 privítame Nitru. Ja vám už len prajem príjemný zvyšok víkendu! Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90.

Rozhodca pridáva k záveru stretnutia ešte dve minúty.

• 90.
    Peter Kolesár opustil ihrisko, nahradil ho Martin Regáli
  • 89.
    Stanislav Bilenkyi opustil ihrisko, nahradil ho Eric Javier Davis Grajales
  • 87.

Tak to je zlé! Po centri z ľavej strany Kurminowski z prvej nahral P. Kolesárovi, ktorý sa dostal do výbornej príležitosti odkiaľ sa už nemýlil.

• 86.
    Peter Kolesár strelil gól
  • 86.

Tretiakov sa síce šikovne uvoľnil na pravom krídle, no potom zbytočne v podstate prihral loptu domácemu gólmanovi.

• 85.

Dnešné stretnutie sleduje 1736 divákov.

• 83.

Záhumenského strela bola zablokovaná, kým dorážajúci Bayo stál v ofsajde.

• 82.
    Jozef-Šimon Turík opustil ihrisko, nahradil ho Martin Kolesár
  • 80.

Po rohu založili domáci rýchlu kontru, na konci ktorej hlavičkoval nekrytý Sulley, našťastie loptu umiestnil len do Jedličkovho náručia.

• 79.
    Zsolt Kalmár zahrával rohový kop
  • 78.

Po centri Tretiakova hlavičkoval úplne osamotený Divković k ľavej žrdi, Kira loptu nemožne vytlačil.

• 78.

Získali sme aspoň roh, no z neho už nezapršalo.

• 77.
  • 76.

Zase, zase,  zase nevyužitá gólová príležitosť. Kalmár fantasticky vysunul Baya, na neho vyskočil Kira, ktorého sa mu podarilo prelobovať, no z bránkovej čiary loptu vykopol Beskorovainyi. Je toto možné?

• 72.

Opäť tlačíme súpera, snažíme sa o víťazný gól, no bude to ešte riadna drina.

• 70.

Rohový kop deletel na vzdialenejšiu žrď na dobre stojaceho Šatku, ten loptu aj hlavičkoval, odrazila sa od domáceho hráča, čo už rozhodca nevidel. Prišli sme o roh.

• 70.
  • 67.

Je toto možné? Prvá šanca od domácich v druhom polčase a rovno aj vyrovnávajú. Michalovčania sa predrali popri ľavom krídle, keď lopte tesne pred šestnástku dostal Turik. Ten loptu umiestnil k pravej žrdi, kde aj napriek slabšej strele Jedlička nedočiahol.

• 67.
    Jozef-Šimon Turík strelil gól
  • 64.

Zápas sa vyvíja výborným smerom. Aj po góle máme loptu an kopačkách a nič viac si teraz nemôžeme priať.

• 62.
    Kristopher András Vida opustil ihrisko, nahradil ho Marko Divković
  • 61.

GOOOOOOOOOL, tak opäť sme sa dočkali! Po faule na Kalmára tesne pred pokutovým územím získal Davis exkluzívnu príležitosť na štandardku. Podarilo sa mu ju aj využiť. Loptu poslal do pravého rohu, kde síce Kira zasiahol, ale ten ju len vytlačil k žrdi a do brány. Je to taaaaaam. Vedieme. Len si to musíme udržať.

• 61.
    Eric Javier Davis Grajales strelil gól
  • 61.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával priamy kop
  • 58.

Dnešnom zápase sa poriadne ďaleko od Dunajskej Stredy nachádza neskutočných 120 našich fanúšikov. Ďakujeme, ste neskutoční!

• 56.

Ďalšia gólová príležitosť premárnená. Herc fantasticky vysunul k strele Tretiakova, ktorý v tutovke poslal tvrdý pokus tesne nad.

• 55.

Davis dostal pas netrdične do stredu ihriska. Menej krytý však poslal polocenter-polostrelu.

• 53.

V druhej polovici stretnutia sa zatiaľ smerom dopredu presadzujeme trochu ťažšie. Na našich hráčoch však vidno snahu.

• 50.

Záhumenský poslal fantastický pas popri bránkovej čiare až ku K. Vidovi, jemu sa podarilo zacentrovať, no Bayo v súboji s domácim gólmanom nemohol uspieť.

• 47.

Hneď dva domáce rohy v úvode polčasu. Prvý zahral Záhumenský rovno von, kým druhý hlavičkoval Carrillo mimo brány.

• 46.

Začal sa už aj druhý polčas s výkopom od hráčov domáceho celku. Pokračujeme zatiaľ bez zmien v základných jedenástkach.

• 46.
    Peter Kolesár zahrával rohový kop
  • 45.

Rozhodca nepridáva k prvému polčasu ani jednu minútu, a tak máme úvodnú polovicu stretnutia za sebou. Po jej odpískaní schádzajú hráči oboch celkov do kabín za nerozhodného výsledku. Doposiaľ sme videli zaujímavý futbal s viacerými gólovými príležitosťami na oboch stranách. Predsa len nebezpečnejšie a lepšie mužstvo bolo to naše, čo veríme, že sa pretaví v druhej polovici stretnutia vo víťazný zásah. DAC do toho!

• 45.

Iloskeho priamy kop letel poriadne ďaleko od našej brány.

• 45.
    Brian Iloski zahrával priamy kop
  • 44.
    Kristopher András Vida bol napomínaný žltou kartou
  • 43.

Kolesárová strela z ostrého uhla poriadne prekvapila Jedličku, ktorý loptu len vyboxoval pred seba. Dôležité však je, že pokračujeme za stavu 0:0.

• 41.

Iloski zahral roh na krátko Kolesárovi, s ktorého centrom pred Jedličku sme si poradili.

• 41.
    Brian Iloski zahrával rohový kop
  • 39.

Fuuuuuh, to stále ešte nevyhrávame? Kalmár pri rohu opäť našiel Záhumenského hlavu, ktorý znovu výborne aj hlavičkoval, no o vlások lopta minula loptu. Treba goooool!

• 38.
  • 37.

Kolmica na Baya, na ktorého vybehol Kira. Bayo nedokázal brankára prelobovať a ani nahrať spoluhráčom, škoda.

• 35.

Útočné snaženie na našej strane zastavilo postavenie mimo hry od K. Vidu.

• 33.

Zatiaľ je na tom lepšie naše mužstvo, no domáci viackrát pohrozili z protiútokov. Všetko je teda mimoriadne otvorené.

• 30.

Tretiakov potiahol loptu po ľavej strane. Dostal ju až na Kalmára, ktorý v ďalšej gólovej príležitosti poslal loptu len do Kirovho náručia.

• 29.

Hrozili sme po priamom kope, lopta sa dostala k Šatkovi, ktorého strela však bola najprv zablokovaná, kým pri druhom pokuse loptu nezatočil, a tak skončila mimo domácej bránky.

• 28.
    Zsolt Kalmár zahrával priamy kop
  • 28.
    Blažej Vaščák bol napomínaný žltou kartou
  • 27.

Ani Kalmárov piaty roh sme úspešne nezakončili, keďže v šestnástke kraľoval Sulley. Loptu poslal bez najmenších problémov do bezpečia.

• 27.
  • 24.

Na druhej strane hrozili aj Zemplínčania. Center z pravého krídla však kompletne preletel naše pokutové územie.

• 22.

Po ďalšej našej akcii pálil z prvej Herc, bez prípravy bol poriadne nepresný.

• 21.

Kalmárov roh doletel na bližšiu žrď k nabiehajúcemu Záhumenskému, ten ju v gólovej pozícii hlavičkoval tesne vedľa. Zatiaľ teda gólové pozície na oboch stranách.

• 20.
  • 19.

Ďalšia gólová príležitosť nevyužitá, tak to je obrovská škoda! Po útoku Michaloviec sme založili rýchly útok. Najprv Tretiakov šikovne nahral Kalmárovi, ktorý ešte lepšie vysunul K. Vida, no ten zoči-voči Kirovi napálil loptu len do neho.

• 19.

Lopta z rohového kopu letela na Baya, ktorý však v súboji v šestnástke spadol, čím sme o loptu prišli.

• 18.
  • 17.

Nawotka si vyskúšal strelu spoza šestnástky, nebol presný.

• 15.

Kolesár odzbrojil Huka rovno nahral loptu na Sulleyovu hlavu. Ten z nebezpečnej pozície poslal loptu našťastie mimo troch žrdí.

• 13.

Žofčák cez ľavé krídlo nacentroval loptu Kolesárovi, ktorý z náročnej pozície trafil loptu dosť dobre, len tesne minula našu spojnicu.

• 11.

Mohli sme vyhrávať, ale len mohli. Herc z ľavej strany našiel úplne osamoteného Baya pred bránou. Zoči-voči Kirovi poslal loptu trestuhodne nad. Neuveriteľné.

• 9.

Kalmárov prvý roh bol okamžite odvrátený na druhý. Ten letel pred Kiru, no tma sa o loptu postaral kapitán Žofčák.

• 9.
  • 8.
  • 7.

Ilosky zahral loptu až do našej šestnástky, kde sa ku nej opäť dostal Sulley, Tentokrát sme mu už ohroziť našu bránu nedovolili.

• 6.
  • 5.

Musím sa opraviť. V našom sektore sa nachádza azda sto fantastických fanúšikov, ktorí sa starajú o výbornú atmosféru. WOW!

• 3.

Rušno bolo hneď po prvej štandardke, keď si na loptu najvyššie vyskočil Sulley. Hlavičku sa snažil umiestniť k pravej žrdi, kde však číhal pozorný Jedlička.

• 3.
    Igor Žofčák zahrával priamy kop
  • 1.

Stretnutie sa práve začalo s výkopom od nášho celku.

• 0.

Príjemný dobrý deň Vám prajem neďaleko od ukrajinských hraníc, kde práve v týchto chvíľach prichádzajú hráči oboch celkov na zelený trávnik. Domáci v žlto-modrej kombinácii, kým naše mužstvo v čiernych dresoch. Naši hráči majú za sebou mimoriadne náročný týždeň. Najprv sa museli vysporiadať s drsnou porážkou od Senice 5:1 a navyše museli zvládnuť aj dlhý presun do Michaloviec. Hráme však proti mančaftu, ktorý sa nachádza na desiatej priečke a proti ktorému sa nám mimoriadne darí. Hovorí o tom aj výsledok úvodného stretnutia, ktoré sme vyhrali 4:1. Na podobný výsledok by sme radi naviazali a víťazstvom sa navyše dostali späť do hernej pohody. Zemplínčania sú  na domácej pôde vždy nepríjemným súperom a navyše spoločne s pohárovými zápasmi ťahá už päťzápasovú sériu bez prehry, ktoré pred domácim publikom určite bude chcieť predĺžiť. Nás tu však opäť prišla podporiť fantastickí fanúšikovia, ktorých tu je približne 50 a mi ich v náročnom stretnutí nechceme potešiť ničím iným len tromi bodmi. DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 13. kole Fortuna ligy! Na programe máme duel MFK Zemplín Michalovce - FC DAC Dunajská Streda a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 27.10.2018 o 17:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

V 13. KOLE FORTUNA LIGY:

Množstvo zahodených gólových príležitostí z našej strany a druhá súťažná prehra v rade. Na východe Slovenska sme sa snažili, bojovali, boli aktívnejší, no súper nás predčil v efektivite. Michalovce tak slávia úspech v podobe trojbodového zápisu, kým nás čaká náročná cesta domov po trpkej prehre. Ďakujeme fantastickým fanúšikom, že nás podporili v neuveriteľnom počte 120 verných!

Po krutej prehre a vyradení zo Slovnaft Cupu sme dnes nastúpili s jedinou zmenou v základnej jedenástke. Divković zostal na lavičke a na miesto neho dôveru dostal bojovný Záhumenský. Už v tretej minúte prvý roh stretnutia našiel v šestnástke Sulleyovu hlavu, na jeho umiestnený pokus k ľavej žrdi však výborne číhal Jedlička. V jedenástej minúte Herc našiel z ľavej strany úplne osamoteného Baya, ktorý z gólovej pozície zakončil trestuhodne nad. O dve minúty strieľal P. Kolesár z náročnej pozície, lopta skončila len tesne vedľa spojnice. V pätnástej minúte P. Kolesár získal loptu od Huka, poslal ju na nabiehajúceho Sulleya, ktorý z dobrej pozície hlavičkoval mimo troch žrdí. O štyri minúty bol K. Vida vysunutý Kalmárom pri našej rýchlej kontre, v súboji jeden na jedného poslal loptu do Kiru. Z nasledujúceho rohu zase Záhumenský hlavičkoval v gólovej pozícii, tesne minul ľavú žrď. V 28. minúte sa po priamom kope dostal k lopte Šatka, najprv bol jeho pokus zablokovaný, následnou strelou minul Kirovu bránu. Po polhodine hry potiahol loptu k bráne Tretiakov, nesebecky nahral Kalmárovi, ktorý v ďalšej gólovej pozícii poslal loptu len do náručia domáceho gólmana. V 37. minúte bol Bayo vysunutý kolmicou, no vybiehajúceho Kiru prelobovať nedokázal. O minútu Kalmár našiel z rohového kopu Záhumenského hlavu, ktorý druhýkrát hlavičkoval snáď o vlások vedľa brány. Keďže v závere polčasu Jedlička zneškodnil zaujímavé P. Kolesárovo zakončenie z ostrého uhla, tak sme do kabín išli aj napriek lepšiemu výkonu za nerozhodného stavu.

Druhý polčas sa začal dvomi rohmi od domáceho celku. Pri nich sme sa nezapotili. Okrem toho sa táto polovica stretnutia rozbiehala trochu pomalšie. Až v 56. minúte Herc výborne vysunul k strele Tretiakova, ktorý zakončil v tutovke tesnulinko nad. Po hodine hry opäť prišiel vytúžený gól, keď bol Kalmár faulovaný tesne pred šestnástkou, priamy kop z výbornej pozície zahral Davis k pravej žrdi, kde sa síce Kira lopty dotkol, no vytlačil ju len do žrde z vnútornej strany brány - 0:1. O šesť minút už bola remíza, keď Michalovce z prvej príležitosti v druhom dejstve skórovali, domáci sa predrali po ľavej strane, až loptu tesne pred pokutovým územím dostal Turik, ten aj vystrelil presne k pravej žrdi, kde Jedlička zasiahnuť nedokázal - 1:1. V sedemdesiatej minúte sa Šatka po rohovom kope dobre umiestnil na vzdialenejšej žrdi, hlavičkoval aj, no jeho pokus bol zablokovaný. V 76. minúte Tretiakov fantasticky vysunul Baya do ďalšej gólovej príležitosti, náš reprezentant z Pobrežia Slonoviny dokázal prelobovať Kiru, no na bránkovej čiare ho zastúpil Beskorovainyi! O dve minúty hlavičkoval Divković po Tretiakovom centri, nikým nekrytý loptu umiestnil k ľavej žrdi, no neskutočný Kira loptu vytlačil na roh. Po ňom sa domáci pustili do rýchlej kontry, kde už hlavičkoval Sulley, našťastie len do Jedličkovho náručia. V 86. minúte po centri z ľavej strany z prvej prihral Kurminowski spoluhráčovi P. Kolesárovi, ktorý sa dostal do výbornej príležitosti, kde sa nemýlil - 2:1. Na gól v závere zápasu sme už reagovať nedokázali, museli sme sa tak zmieriť z druhou súťažou prehrou v rade.

Druhá prehra v ligovej sezóne, no naďalej druhá priečka v tabuľke. Bojovali sme, no dnes to nevyšlo. Po zápase na „ďalekom východe“ sa vraciame späť do krásnej MOL Arény, kde 3. novembra o 17:00 privítame Nitru.

Peter Hyballa, DAC: „V prvom rade gratulujem domácemu mužstvu a trénerovi k víťazstvu. Prvých dvadsať minút sme mali problém s dlhými loptami domácich. Snažili sme sa a mali sme cieľ napádať súpera s tromi zadnými obrancami, ale ako hovorím, tak prvých 20, či 25 minút sme mali problém. Potom sme sa dostali l našej hre, mali sme množstvo šancí a zase sme doplatili na problém s premieňaním vytvorených gólových príležitostí. Mali sme desať, dvanásť šancí, no strelili sme len jeden gól. Do druhého polčasu sme vstúpili ako lepšie mužstvo, ktoré držalo loptu. Na druhej strane aj domáci boli nebezpeční po dlhých loptách na stredného útočníka Sulleya. Boli sme nebezpečnejší a možno výsledok 1:1, ktorý sa rysoval, by bol férovejší. Nie som nahnevaný na hráčov, no domáci nás predčili v agresivite.“

Anton Šoltis, Michalovce: „Myslím si, že sme videli dobrý zápas. Asi najlepší na našom štadióne, aký odohral súper a zároveň aj moje mužstvo. Duel mal emócie, tempo, šance, všetko, čo zápas potrebuje. Z našej strany sme odohrali naozaj excelentných dvadsať minúť. Zatlačili sme súpera, ktorý sa však nám po dvadsiatich minútach vyrovnal, dostal sa do hry. Stále sme boli smerom dopredu nebezpeční, kým vzadu obetaví. Vedeli sme, že súperovi nemôžeme nechať priestor a musíme ho napádať, ísť do súbojov. Týmto spôsobom sa nám aj darilo získavať lopty. Okrem toho nás podržal aj brankár. Chlapci bojovali a myslím si, že naše víťazstvo je spravodlivé.“

MFK ZEMPLÍN MICHALOVCE - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 2:1 (0:0)