• Žltá karta (90+1. minúta)Martin Jedlička
  • Rohový kop (90+5. minúta)Erik Daniel
  • Striedanie (90+5. minúta)Kristopher András VidaMilan Šimčák
  • 90+5.

Je koniec, je koniec, je konieeeeeec! Podarilo sa. Z Ružomberka si po prvom historickom víťazstve na konci minulej sezóny pripisujeme dnes hneď druhé! Mimoriadne náročný zápas sme opäť zvládli a aj napriek tomu, že sme k tomu potrebovali aj kusisko šťastia, keďže príležitosti premárnili mužstvá na oboch stranách, tak víťazstvo je o to cennejšie. Naďalej tak v tejto výbornej sezóne pokračujeme na druhom mieste a Slovanu môžeme povedať, že dýchame na krk. Ďakujeme fantastickým fanúšikom, že nás v počte 180 hnali počas celého stretnutia. To je ono!

Záverečný hvizd zápasu s Ružomberok odštartoval reprezentačnú prestávku, ktorú si spestríme priateľským duelom s rumunským Sepsi v MOL Aréne v piatok 16. novembra o 18:30. Ligové pokračovanie nás čaká v sobotu 24. novembra, kedy o 15:00 privítame Trenčín. Ja vám už len prajem príjemný zvyšok víkendu! Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90+5.

Po rohu hlavičkoval aj samotný Macík, ale našťastie vedľa!

• 90+4.

Ďalší nájazd Baya, ďalšia tutovka, no lopta opäť končí u Macíka.

• 90+2.

Mohlo byť rozhodnuté! Bayo sa dostal k ďalšej gólovej príležitosti, z ktorej tesne prestrelil.

• 90+1.
    Martin Jedlička bol napomínaný žltou kartou
  • 90.

Rozhodca pridáva k záveru stretnutia ešte päť minút.

• 87.
    Marko Divković opustil ihrisko, nahradil ho Stanislav Bilenkyi
  • 86.

Opäť sme sa museli triasť o výsledok, kedy prízemnom pase z pravého krídla chýbal Gerecovi len krok k doklepnutiu lopty.

• 84.

Davisova kolmica na K. Vidu, ten center z prvej, no ten si už pokryl Macík.

• 82.

Hrá sa veľmi zaujímavý futbal a zároveň sa hrá aj v náš prospech. Veríme, že tento priaznivý stav stretnutie si záverečných desať minút už udržíme.

• 82.
    Ismar Tandir opustil ihrisko, nahradil ho Štefan Gerec
  • 79.

Dnešné stretnutie sleduje 1749 divákov.

• 77.

V Ružomberku rozbehol Kružliak "kartový mariáš"! Najviac si ho odniesol Urdinov, ktorý uvidil po druhej žltej karte červenú. Avšak oprávnene, keďže udrel Herca do tváre.

• 74.

Aj po rohu sme hrozili. Lopta sa dostala až na vzdialenejšiu žrď, kde si nabiehali hneď dvaja naši hráči, no loptu doklepnúť nedokázali.

• 74.
    Zsolt Kalmár zahrával rohový kop
  • 73.

Kalmááááár, fantázia. Futbalovíé šialenstvo v Ružomberku a to aj keď nebol gól. Kalmár si pripravil palebnú pozíciu a vyskúšal si tvrdú strelu asi z 25 metrov. Trafil sa famózne k pravému vinkľu, no tam ho zázračne vychytal Macík.

• 72.

Dlhšiu dobu sa nehrá pre ošetrovanie Twrdzika. Bude však v poriadku.

• 70.

Pre zmenu, sme v tomto zaujímavom zápase, prepálili my. Bayo si potiahol loptu k bránkovej čiare odkiaľ nahral k lepšie postavenému K. Vidovi, ktorý v tutovke poslal loptu tesne nad!

• 67.

Neskutočné šťastie sme si ukradli aj po rohovom kope, keď lopta skončila u Joneca. Hlavou osamotený bránu prekvapivo nenašiel. Ružomberok zahadzuje nemožné (ako býva občas zvykom u nás). Je super, že sa karta aktuálne otočila.

• 66.

JEDLIČKAAAAAA, čo toto bol za zákrok? Gál-Andrézly sa ocitol úplne sám pred Jedličkom. Skontroloval, či nie je v ofsajde a až potom zakončil. Fantastický Jedlička loptu vychytal.

• 66.
  • 63.

Danielov priamy kop síce letel do pokutového územia, ale na pripraveného Koneho.

• 62.
    Erik Daniel zahrával priamy kop
  • 61.

Domáci gólman zareagoval na nepriaznivý vývoj stretnutia hneď dvoma striedaniami. Veríme, že mu nepomôžu.

• 61.
    Matej Kochan opustil ihrisko, nahradil ho Zinedin Mustedanagić
  • 61.
    Dalibor Takáč opustil ihrisko, nahradil ho Tihomir Kostadinov
  • 59.

Po góle sme dostali vietor do plachiet rovnako ako aj naši fantastickí fanúšikovia. Aj teraz sa snažil Bayo ujsť obrane, no lopta bola pridlhá.

• 56.

GOOOOOOOOOOOOL! To čo teraz predviedol Bayo je NES-KU-TOČ-NÉ! Bayo dostal pas do behu, kde NOHOU z ostrého uhla sa tradil neuveriteľne do ľavej žrdi. Žeby jeho nohy budú mať rovnakú kvalitu ako hlava?

• 56.
    Vakoun Issouf Bayo strelil gól
  • 54.

Ďalšia gólová príležitosť, no žiaľ na strane Ružomberka. V šestnástke sa výborne uvoľnil Kochan, zbavil sa Koneho a zakončoval z poriadne nebezpečnej pozície. tesne minul.

• 51.

Aj naďalej nás tlačia dopredu naši skvelí fanúšikovia, pri ktorých bojujeme o tri body čo to len dá.

• 48.

Domáci sa opäť mohli báť po štrikovaní Baya, v šestnástke ho nakoniec odzbrojili.

• 47.

Úvod druhého polčas a naša gólová príležitosť. Prihrávku do nábehu dostal Divković, ktorý už takmer zakončoval osamotený, no nakoniec loptu poslal do bezpečia domáci obranca.

• 46.

Odštartoval sa už aj druhý polčas s výkopom od hráčov nášho celku a zároveň aj s našim striedaním.

• 46.
    Timotej Záhumenský opustil ihrisko, nahradil ho Martin Bednár
  • 46.
    Matej Kochan bol napomínaný žltou kartou
  • 45.

Menšia výmena názorov a následne už máme koniec prvého polčasu, ktorý bol odpískaný za bezgólovej remízy. Výsledok je to zatiaľ azda spravodlivý. Neboli sme svedkami množstva gólových príležitostí, ale keď už nejaká bola, tak šlo z oboch strán naozaj do tuhého. Na oboch stranách mužstvá svoje šance premárnili a preto vidíme výsledok 0:0! Zatiaľ vyzerá, že v druhom polčase nás čaká napätie na ihrisku, no veríme, že s trojbodovým zápisom. DAC do toho!

• 45.

Rozhodca pridáva k prvému polčasu ešte dve minúty.

• 44.

Prvý rohový kop domácich, ktorí predviedli výbornú akciu. Najprv pobehovali v šestnástky, aby zmiatli našich hráčov. To sa im aj podarilo, keď po centri sa k hlavičke dostal Tandir. V ďalšej gólovej príležitosti šokujúco minul!

• 44.
  • 41.
    Zsolt Kalmár bol napomínaný žltou kartou
  • 40.

Je zázrak, že neprehrávame! Po centri z ľavej strany ihriska prepadla lopta až na úplne osamoteného Daniela, ktorý z gólovej príležitosti trestuhodne minul.

• 37.

Chvíľu nám tuhla krv v žilách. Po hlasení od domáceho hlásateľa sme boli v tom, že dlhú žltú kartu inkasoval Záhumenský. Nebolo tomu tak, tú z ôsmej minúty oštedril Hukovi.

• 37.
    Timotej Záhumenský bol napomínaný žltou kartou
  • 34.

Lopta od Kalmára opäť letela na Baya, no odvrátil ju pozorný Kružliak (samozrejme hráč Ružomberka a nie hlavný rozhodca :D ).

• 34.
    Zsolt Kalmár zahrával priamy kop
  • 33.
    Kristi Qose bol napomínaný žltou kartou
  • 32.

Kalmárov center opäť letel bez problémov do šestnástky, no v nej si lepšie počínali hráči od Ružomberka.

• 32.
  • 30.

Kalmárov center mal letieť na nabiehajúceho Baya, no nakoniec doletel do brankárových rukavíc.

• 29.
  • 28.
  • 28.

Center od Urdinova na Tandira vyzeral nebezpečne pre naše mužstvo, no obrana sa opäť pochlapila. Na ihrisko sa vrátil už aj Kružliak, má obviazanú hlavu.

• 25.

Nehrá sa. Ošetrovaný je Kružliak, no vyzerá to tak, že bude v poriadku.

• 24.

Hra sa presunula medzi pokutové územia. Aj dnes môžem skonštatovať, že hráme s pozornejšou obranou oproti predošlým stretnutiam.

• 21.

Kalmár sa uvoľnil na pravej strane ihriska. Priblížil sa k pokutovému územiu, výborne nahral Divkovićovi, ktorý však v nebezpečnej príležitosti nebol presný.

• 18.

Kalmárova lopta z rohového kopu nemala zlý let, no obrana Ruže v pokutovom území dominovala.

• 18.
  • 16.

Pre zmenu zase pohrozili domáci, ale k strele sa našťastie nedostali.

• 13.

Naši hráči opäť s gólovou príležitosťou! Davis zahrával priamy kop z ostrého uhla, no rozhodol sa loptu poslať priamo na bránu a rovno pod brvno. Domáci gólman musel byť poriadne pozorný.

• 13.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával priamy kop
  • 11.

Po centri z pravej strany si Tandira nepokryl dostatočne Huk. Dostal sa tak k hlavičke, no bol veľmi nepresný.

• 9.

Po našej premárnenej príležitosti sa do rýchlej kontry pustili Ružomberčania. Tu však výborný obranný zákrok predviedol Davis.

• 8.
    Tomáš Huk bol napomínaný žltou kartou
  • 8.

Väčšiu gólovú príležitosť sme naozaj nemohli mať! Domácim ušli hneď dvaja hráči naši hráči, ktorí sa ocitli zoči-voči Macíkovi. Loptu na kopačke mal Kalmár, no veril si pri zakončení. Miesto prihrávky na osamoteného Baya zvolil strelu a Macík ho zázračne vychytal.

• 5.

O niečo aktívnejšie začali domáci, no naša obrana je zatiaľ pozorná.

• 3.

Ako prvú informáciu zo stretnutia Vás musíme poinformovať, že opäť nás je tu minimálne 200, čo je fantastický počet.

• 1.

Stretnutie sa práve začalo s výkopom od domáceho celku.

• 0.

Príjemný dobrý deň Vám prajem z Dolného Liptova, kde práve v týchto chvíľach prichádzajú hráči oboch celkov na ružomberský trávnik. Domáci v oranžových dresoch, kým naše mužstvo v tradičnej žlto-modrej kombinácii. Dnes na nás čaká štvrté mužstvo fortunaligovej tabuľky, teda zobrať body od nášho súpera bude mimoriadne náročné. Je výborné, že po dvoch prehrách sa nám už v poslednom zápase podarilo vyhrať. V kabíne tak vládne dobrá atmosféra a rovnakú nám aj teraz vytvárajú naši fanúšikovia. Sme druhí a nám to nestačí! Poďme si teda po ďalší bodový zápis. DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 15. kole Fortuna ligy! Na programe máme duel MFK Ružomberok - FC DAC Dunajská Streda a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 10.11.2018 o 15:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

V 15. KOLE FORTUNA LIGY:

Šialená prestrelka v nevyužívaní gólových príležitostí, magická strela Baya a tvrdo vydreté tri body pri dramatickom boji až do samotného záveru. Takto by sa dala zhrnúť krásna jazda na Dolnom Liptove, kde bolo s nami opäť takmer 200 senzačných fanúšikov. Aj preto sme naďalej druhí!

Po víťaznom stretnutí proti Nitre nastali v našej základnej jedenástke dve zmeny. Vykartovaný Kalmár sa vrátil a na lavičku si tak musel sadnúť Bednár, kým zraneného Šatku nahradil Kone. Podobne ako pred týždňom, zdravotné problémy vyradili aj Tretiakova. Aktívnejšie začali domáci, no prvú veľkú príležitosť si pripravilo naše mužstvo. V ôsmej minúte ušli domácej obrane hneď dvaja naši hráči, loptu mal na kopačkách Kalmár, ktorý ju aj vybojoval, no namiesto prihrávky voľnému Bayovi vystrelil a tým pádom ho zázračne pokryl Macík. O tri minúty sa po centri z pravého krídla dostal k hlavičke z nebezpečnej pozície Tandir, do lopty sa trafil naozaj zle. V trinástej minúte zakončil z ostrého uhla Davis, so strelou pod brvno mal čo robiť Macík. V 21. minúte sa Kalmár uvoľnil na pravej strane ihriska, výborne nahral Divkovićovi, ktorý pri strele z prvej zakončil nepresne z nebezpečnej príležitosti. V štyridsiatej minúte tuhla krv v našich žilách, po centri z ľavej strany ihriska lopta prepadla až na úplne voľného Daniela, ten z gólovej príležitosti trestuhodne minul. O štyri minúty sme sa opäť strachovali o bezgólovú remízu, po rohovom kope a nacvičenej akcii sa k hlavičke dostal Tandir, v tutovke ho fantasticky vychytal Jedlička. Po viacerých nepremenených príležitostiach šli hráči do kabín za remízového stavu.

Druhý polčas začal striedaním Záhumenského za Bednára. Už v 47. minúte sme premárnili ďalšiu gólovú príležitosť, keď Divković dostal pas do behu a už-už pri zakončení domáci obranca loptu poslal do bezpečia. Prišla 55. minúta a Bayo šokoval celú futbalovú verejnosť, po Davisovom pase do ostrého uhla si vyskúšal strelu a trafil sa senzačne, lopta opečiatkovala ľavú žrď a skončila v bráne - 0:1. Žeby mal rovnako kvalitnú nohu ako hlavu? V 66. minúte mohlo byť vyrovnané, Gal-Andrézly sa najprv ocitol osamotený pred Jedličkom, skontroval, či nebol v ofsajde, vypálil a jeho strelu fantasticky vychytal Jedlička. Po následnom rohovom kope sa k ďalšej nebezpečnej hlavičke dostal Jonec, šťastena však stála pri nás, keď sa lopta opäť nezmestila medzi tri žrde. V sedemdesiatej minúte bolo pre zmenu horúco na druhej strane, kedy Kalmár vysunul Vidu do gólovej príležitosti, Kris trestuhodne zakončil nad. O tri minúty si Kalmár našiel palebnú pozíciu a z približne 25 metrov sa trafil naozaj famózne, tvrdý pokus poslal do pravého vinkľa, kde zázračne chytal Macík. V 74. minúte zahral Kalmár roh na vzdialenejšiu žrď, kde ju takmer dorazili hneď dvaja naši hráči, chýbal im krok k doklepnutiu. O minútu sme už hrali v početnej výhode, keďže sa Urdinov dal vykartovať po druhej žltej karte. Triasť o výsledok sme sa museli aj v 86. minúte, kedy Jonecovi chýbal krok k doklepnutiu lopty do prázdnej brány. V nadstavenom čase mohol rozhodnúť hneď dvakrát Bayo, ale obidve svoje príležitosti premárnil. V samotnom závere sme mohli tvrdo pykať, na roh si vybehol brankár Macík a sám aj hlavičkoval, našťastie vedľa. Keďže sme aj túto šancu zvládli, tak sme mohli oslavovať tvrdo vydreté víťazstvo.

Desiaty triumf v ročníku a naďalej druhá priečka vo fortunaligovej tabuľke. To je krásne skonštatovanie po zápase na Dolnom Liptove. Záverečný hvizd duelu s Ružomberok odštartoval reprezentačnú prestávku, ktorú si spestríme priateľským duelom s rumunským Sepsi v MOL Aréne v piatok 16. novembra o 18:30. Ligové pokračovanie nás čaká v sobotu 24. novembra, kedy o 15:00 privítame Trenčín.

Peter Hyballa, DAC: „V prvom rade máme za sebou veľmi zaujímavý týždeň, čo však v Dunajskej Strede máme skoro každý. Tento bol ale mimoriadne špeciálny. Čo sa týka zápasu, tak bol na TOP úrovni v rámci slovenskej ligy. Trénoval som v Nemecku aj Holandsku a som hrdí, že sme odohrali takýto zápas, za ktorý som hrdí na obe mužstvá, pretože pre obe to bol TOP zápas. Aj po domácom zápase s Ružomberkom som mohol skonštatovať, že sme odohrali výborné stretnutie. Do prvého polčasu sme vstúpili s rozostavením 4-3-3, no museli sme sa dostať zo zajatia zlých lôpt a aj sa nám to podarilo. Potom sme mali aj šance. Do druhého polčasu sme vstúpili so striedaním, keď sme nechceli riskovať vylúčenie Záhumenského. M. Vidu sme zase posunuli na post pravého obrancu a dali sme do pľacu stále len 19-ročného Bednára, ktorému sme dali veľkú zodpovednosť v náročnom zápase. Preskupili sme rozostavenie na 4-2-3-1 a Kalmár mohol hrať pravý post desiny, kým v prvom polčase bol viac stiahnutý. Viac sme už potom kontrovali hru, kým domáci boli nebezpeční z protiútokov. Po góle sme videli ďalšie šance. Posledných desať minút bolo veľmi nervóznych pre hráčov, štáb aj fanúšikov. Som hrdý na svojich hráčov a verím, že dnes budú piť po zápase len malinovku.“

Dávid Holoubek, Ružomberok: „Zápas musím zhodnotiť z dvoch rovín. Jedna je, že toto stretnutie bolo pre nás fantastické. Malo atmosféru a aj diváci museli vidieť skvelý, nadštandardný zápas. Touto cestou chceme ísť a tvoriť. Druhá rovina je, že prehráme doma duel 1:0 po množstve nepremenených príležitostí a po červenej karte z nedisciplinovanosti. Presne tieto dve roviny mal zápas. Bolo to stretnutie o šanciach, možno trochu viac sme ich mali my, no neboli sme tak kvalitní v zakončení ako súper. Mohli sme vyhrať aj po vedení súpera. Chceli sme zápas otočiť a som rád, že ako tento duel odpracovali samotní hráči. Vysoká intenzita zápasu, no bez výstupu. Nemáme body, prehrali sme doma a z toho dôvodu musím stretnutie hodnotiť negatívne. Všetkých Vás však musel tento súboj baviť, bolo v ňom veľa emócii. Chceme behať a napádať súpera neustále, aj keď momentálne nám to výsledky neprináša, no verím, že tento trend zlomíme a budeme mať body aj s takým silným tímom ako je Dunajská Streda.“

MFK RUŽOMBEROK - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 0:1 (0:0)