• Priamy kop (75. minúta)Eric Javier Davis Grajales
  • Striedanie (75. minúta)Milan CorrynJakub Paur
  • Striedanie (86. minúta)Eric Javier Davis Grajales Stanislav Bilenkyi
  • 90+3.

Stretnutie sa práve skončilo, no bohužiaľ body sa dnes len delia. V druhom polčase sme však súpera rozobrali na kúsky, vytvorili sme si obrovské množstvo gólových príležitostí, ktoré sme však premárnili. Bola to krásna jazda, za ktorú ďakujeme, no dnes nám aj napriek famóznemu výkonu víťazstvo dopriate nebolo. Trenčianske hradby neskutočný tlak odolali. Ďakujeme krásne aj fanúšikom za povzbudzovanie. Boli ste neskutoční!

Posledná reprezentačná prestávka v roku 2018 je za nami a za nami je aj posledný domáci ligový zápas v roku 2018. Na predposledný duel pred zimnou prestávkou však cestujeme do Žiliny, kde sa stretneme 1. decembra o 15:30 s domácimi “Šošonmi”. Ja vám už len prajem príjemný zvyšok víkendu! Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90+2.

K strele sa dostali teraz Sleegers aj Arnhem, no príliš nás nevystrašili.

• 90.

Rozhodca pridáva k záveru stretnutia ešte tri minúty.

• 89.

Center od M. Vidu skončil priamo v Hrdličkovom náručí.

• 87.

Krásna akcia, kombinácie a strela K. Vidu, žiaľ vedľa. Chlapciiiiii ešteeeee!

• 86.
    Eric Javier Davis Grajales opustil ihrisko, nahradil ho Stanislav Bilenkyi
  • 85.

Center z ľavej strany a hlavička Baya z mimoriadne náročnej pozície skončila mimo troch žrdí.

• 82.

Tretiakovov center z ľavej strany a Bayovi chýbal len krok k dorážke. Aaaaaaa.

• 81.

Davisov center z ľavého krídla a Hercovo zakončenie z prvej nebolo najlepšie. Treba vymyslieť niečo iné.

• 80.

Kombinujeme, kombinujeme. Teraz nás napríklad zastavil nepresný center od Koneho.

• 78.

Čas sa míňa a stále je remíza. Dnes si strašne zaslúžime tri body. Chlapci nevzdávajme to!

• 75.
    Milan Corryn opustil ihrisko, nahradil ho Jakub Paur
  • 75.

Nepriamy kop bol zahraný na Kalmára, ktorý chcel vymiesť pavučinu, no nebol presný. Musíme zlomiť Trenčanov.

• 75.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával priamy kop
  • 74.
    Marko Divković opustil ihrisko, nahradil ho Maksym Tretyakov
  • 73.

Ďalšia zaujímavá príležitosť, keď M. Vida poslal tvrdý pokus, ktorý Hrdlička opäť pokryl.

• 71.

Nekončíme! Po rohu síce k ohrozeniu brány neprišlo, no lopta sa dostala k Hercovi,ktorý asi z dvadsiatich metrov z prvej nastrelil brvno. My jednoducho musíme dať gól.

• 70.
    Zsolt Kalmár zahrával rohový kop
  • 69.

Opäť Bayo! Tentokrát vypálil z ostrého uhla a to si už Hrdlička pokryl.

• 68.

Čo je toto zač? Herc vošiel do šestnástky z pravej strany, nahral úplne voľnému Bayovi, ktorý prázdnu bránu netrafill ľavou nohou!

• 65.

Nie, mýlil som sa. Nemožné sme zahodili až teraz! Bayo opäť výborne unikol obrane, prenasledovali ho hneď traja hráči, a tak vysunul K. Vidu, ktorý úplne osamoteni zakončil nepresne. Neskutočné!

• 63.

Zahadzujeme aj nemožné! Bayo najprv ušiel obrany, no dobre vybehol Hrdlička. Loptu sa ešte snažil doraziť Kalmár, no pálil nad.

• 62.

Späť je už aj náš zranený Šatka. Nebudem sa brániť, ak pridá ďalší gól mesiaca.

• 62.
    Martin Bednár opustil ihrisko, nahradil ho Ľubomír Šatka
  • 60.
    Antonio Mance opustil ihrisko, nahradil ho Hamza Čataković
  • 59.

Na obidvoch stranách sa schyľuje k striedaniu. Medzitým stále tlačíme do trenčianskych hradieb. Je čas byť aj úspešný :)

• 58.
  • 58.
    Reuben Yem bol napomínaný žltou kartou
  • 57.

Na druhej strane zakončoval Mance. Nebol presný.

• 56.

Kalmár teraz nezahral roh najlepšie, keď loptu poslal priamo do Hrdličkovho náručia

• 56.
  • 53.

Správa od našich hráčov von je jasná. Nič iné ako víťazstvo neberieme. Robíme aj preň všetko. Chýba už len gól.

• 50.

Juuuuj, tak čo sme teraz nedali je neskutočné! Kalmár zahral priamy kop z ostrého uhla na nabiehajúcich hráčov. Bayo sa lopty dokonca aj dotkol pred bránou a neskutočne ju nevedel doraziť.

• 49.
    Zsolt Kalmár zahrával priamy kop
  • 48.

K. Vida sa postaral o fantastickú útočnú akciu, keď sa šikovne zbavil aj dvoch obrancov. Jeden z nich ho stiahol, no bola z toho len žltá karta.

• 48.
    Martin Šulek bol napomínaný žltou kartou
  • 46.

Odštartoval sa už aj druhý polčas s výkopom od hráčov nášho celku.

• 45.

Prvá polovica stretnutia sa práve skončila. Boli sme v tejto časti stretnutia lepším celkom a je to aj samozrejmé, veď hráme o jedného viac. No aj napriek tomu je to zatiaľ bezgólová remíza. Smerom dopredu však ešte musíme trochu pridať a dôležité v druhom polčase bude dať si pozor na rýchle protiútoky, ktoré hostia majú. Vyvíja sa to celé dobre, no treba to doviesť do víťazného konca. DAC do toho!

• 45.

Rozhodca pridáva k záveru stretnutia ešte jednu minútu.

• 45.

Po rohovom kope nezapršalo.

• 45.
  • 44.

Po rohovom kope bol v šestnástke zbytočný rozruch, keďže hlavný rozhodca videl útočný faul.

• 43.
    Joey Johannes Martinus Sleegers zahrával rohový kop
  • 42.

JEDLIČKAAAAAAAA ĎAKUJEME! Mance ušiel našej obrane a vysunul do samostatného nájazdu Sleegersa, na ktorého fantasticky vybehol a vychytal Jedlička. Bravúrny zákrok!

• 40.

Uuuuf, tak to bola teda gólová príležitosť. Najprv po centri z ľavej strany chýbalo Bayovi naozaj málo k doklepnutiu lopty, aby následne Herc poslal krásny ďalekonosný pokus tesne vedľa.

• 39.

Máme optickú prevahe na lopte a samozrejme by sa aj patrilo v početnej výhode, no hostia uzavreli obranné hradby.

• 37.

Po rohovom kope zase v šestnástke našich nepustil k lopte Arnhem, ktorú ju odhlavičkoval preč od Hrdličkovej svätyne.

• 37.
  • 35.

Krásna akcia DAC-u šla teraz cez Herca. K zakončeniu sme sa však nedostali.

• 32.

Po Davisovom centri vyskakovali na loptu v šestnástke Divković a Skovajsa. Nášmu hráčovi bol odpískaný faul, a tak bolo po akcii.

• 29.

Po tomto rohu sa už hráč Trenčína dostal k zakončeniu, no Arnhem hlavičkoval vedľa.

• 28.
  • 27.

Takto vyzerá transparent: "Fanúšikovia nie sú zločinci!"

• 27.
  • 25.
    Osman Bukari opustil ihrisko, nahradil ho Peter Kleščík
  • 24.

Po rohovom kope sme loptu opäť rýchlo dostali do bezpečia, keďže v šestnástke sme kraľovali my.

• 24.
  • 21.

Máme výbornú správu! Sloven len remizoval s Ružomberok. Veríme teda, že sa k nemu dnes priblížime.

• 20.

Dve štandardky a dvakrát bolo poriadne horúco! Najprv sa lopta odrazila od múru tesne nad bránu, kým pri rohu mohli hneď dvaja hráči doklepnúť loptu do brány. Chýbalo naozaj málo.

• 20.
  • 19.
  • 18.

Zápas práve dostáva grády. Ručnú brzdu zatiahol aj Mašovič na unikajúceho Baya. Na rozdiel od Koneho toto bol nedovolený zákrok, a preto pokračujeme v početnej výhode!

• 18.
    Erhan Mašović bol napomínaný červenou kartou
  • 17.

Kone zatiahol drsnú ručnú na Manceho. Bravo!

• 15.

Naši fanúšikovia vytiahli transparent s nápisom "Fanúšikovia nie sú zločinci!" Ja s týmto môžem len súhlasiť!

• 13.

Ďalší strelecký pokus z našej strany. Bayo si pripravil palebnú pozíciu, z ktorej však poslal loptu presne do pripravených Hrdličkových rúk.

• 12.

Bayo posunul loptu Bednárovi na strelu, ktorý sa však do lopty netrafil dobre.

• 11.

Na Sleegersov roh si počkal Kone, ktorý loptu šikovne poslal do bezpečia. Medzitým je späť už aj Bednár.

• 10.
  • 9.

Kone pri snahe odkopnúť loptu zo šestnástky nešťastne trafil Bednára, ktorý leží otrasený v šestnástke, verme, že bude schopný pokračovať v zápase.

• 8.

Mimoriadne ofenívne mužstvá hrajú zo začiatku s pozornou obranou. Uvidíme, že či sa tento  obraz zmení v ďalšom priebehu zápasu.

• 5.

Prvý strelecký pokus si pripísal Trenčín a konkrétne Šulek asi z 25 metrov. Jeho pokus nebol najhorší. Ľavú žrď minul asi o meter.

• 3.

Už od úvodu sa naši hráči tlačia dopredu a my už len očakávame nebezpečné pokusy a hlavne góly. Dnes si do sektoru hostí našli cestu aj dvaja fanúšikovia Trenčína, ktorí si zaslúžia rešpekt.

• 1.

Stretnutie sa práve začalo s úvodným výkopom od hráčov hosťujúceho celku!

• 0.

Pred úvodným výkopom je ešte náš Ľubomír Šatka ocenený za gól mesiaca október. Ľubo, gratulujeme!

• 0.

Príjemný dobrý deň Vám prajem posledný krát v roku 2018 z prenádhernej MOL Arény, kde práve v týchto chvíľach prichádzajú, za elektrizujúcej atmosféry, na ihrisko hráči oboch celkov. Naše mužstvo v tradičnej žlto-modrej kombinácii, kým hostia v bielych dresoch. Po posledných niekoľkých dueloch sme si zvykli, že s Trenčínom sa hrá vždy krásny futbal na pohľad a veríme, že ani dnes tomu nebude inak. My sa stále usmievame na výbornej druhej priečke, kým náš súper je v obrovskej kríze so siedmimi prehrami za sebou a siedmej priečke vo Fortuna lige. Určite však neočakávame, že odohráme o to ľahší duel, a práve naopak, po reprezentačnej prestávke budú hráči spod hradu Matúša Čáka nabudení až až. Na druhej strane do MOL Arény zavítalo azda neuveriteľných desaťtisíc fanúšikov a lepší vietor do plachiet byť ani nemôže pre našich hráčov. Z posledného domáceho zápasu chceme jedine tri body a teda DAC do toho!

• 0.

Začiatok dnešného stretnutia DAC-Trenčín sa posúva na 15:40 z dôvodu poruchy na autobuse hostí. Ďakujeme za pochopenie.

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 16. kole Fortuna ligy! Na programe máme duel FC DAC Dunajská Streda - AS Trenčín a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 24.11.2018 o 15:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

V 16. KOLE FORTUNA LIGY:

Ani 75-minutová presilovka a obliehanie trenčianskej brány so sedemdesiatpercentným držaním lopty nám nestačili na prekonanie hosťujúcich hradieb. Bojovali sme a dali do stretnutia všetko, no dnes nám nebolo súdené... Posledné domáce kolo v roku 2018 bola aj vďaka fanúšikom krásna jazda, no dnes sme dva body stratili a nie jeden získali.

Duel bol špecifický tým, že jeho začiatok bol posunutý o štyridsať minút z dôvodu poruchy trenčianskeho autobusu. Kouč Peter Hyballa spravil oproti predošlému ligovému stretnutiu jednu zmenu v základnej jedenástke. Na lavičku posadil Záhumenského, na jeho post presunul M. Vidu, kým dôveru v základnej jedenástke dostal Bednár na poste defenzívneho štítu. Prvý strelecký pokus si pripísal Trenčín a konkrétne Šulek asi z 25 metrov, ľavú žrď minul asi o meter. V deviatej minúte Kone nešťastne kopol loptu do Bednára pri snahe poslať ju do bezpečia, nechýbalo veľa k tomu, aby sa odrazila do našej brány. V dvanástej minúte dal Bayo dobrú loptu Bednárovi, ten sa však v dobrej pozícii trafil zle. O minútu neskôr už zakončoval Bayo, žiaľ presne do Hrdličkovho náručia. V osemnástej minúte sme sa dostali po početnej výhody, keďže unikajúceho Baya skopol zozadu Mašović a videl za to červenú kartu. Po vylúčení sme zahrali hneď dve nebezpečné štandardky, ktoré skončili tesne vedľa brány. V ďalších minútach sa hostia stiahli a hneď bolo ťažšie presadzovať sa. Až v štyridsiatej minúte bol najprv Bayo blízko k doklepnutiu, kým odrazenú loptu fantasticky nastrelil späť Herc, tesne vedľa. O dve minúty nás zase Jedlička bravúrne podržal, Mance utiekol našej obrane, vysunul do samostatného nájazdu Sleegersa, ktorého zázračným zákrokom vychytal náš gólman výborným výbehom. Polčas, kde sme boli lepším celkom s trochu ťažším presadzovaním sa sme nakoniec len remizovali 0:0.

V druhom dejstve sa hralo prakticky iba na našej útočnej polovičke. V 48. minúte sa K. Vida fantasticky zbavil hneď dvoch brániacich hráčov, Šulek ho aj stiahol zozadu, no videl za to len žltú kartu. Z následného priameho kopu z ostrého uhla poslal Kalmár loptu na nabiehajúcich hráčov, Bayo sa pred Hrdličkom aj dotkol lopty, no chýbalo mu ešte niečo, aby ju doklepol do brány. Po hodine hry sa Bayovi podarilo zakončiť aj napriek tomu, že bol bránený, loptu vyrazil Hrdlička, kým Kalmár v gólovej pozícii poslal loptu nad. V 65. minúte sme opäť zahodili nemožné, keď Bayo opäť ušiel obrane, stíhali ho až traja hráči, a tak vysunul K. Vidu do tutovky, nikým nekrytý bránu netrafil! O tri minúty Herc potiahol loptu do šestnástky, z pravej strany nahral nekrytému Bayovi, ktorý ľavačkou minul opustenú bránu. V 69. minúte bol v akcii Bayo, vypálil z ostrého uhla, no Hrdlička bol pozorný. O dve minúty sme zahrali roh, ktorý sa odrazil k Hercovi, brvno! V 75. minúte po chybe brankára hostí rozhodca nariadil nepriamy kop z vnútra šestnástky, ten sme zahrali na Kalmára, ktorému sa pavučiny nepodarilo vymiesť. V 81. minúte Herc strieľal z prvej po centri z ľavej strany, nebol to najvydarenejší pokus, po centri z pravej strany zase Bayovi opäť chýbal len krok. O štyri minúty sme si pozreli Bayovu hlavičku z náročnej pozície, nezmestila sa medzi tri žrde. Tlačili sme aj naďalej, no ku gólovej príležitosti sme sa už nedostali a práve naopak, v nadstavenom čase ešte vystrelil Sleegers aj van Arnhem, keďže ani oni neskórovali, tak sa zápas pre nás skončil krutou remízou.

Po štvrtej remíze v sezóne sme naďalej na druhej priečke, keďže dnes zaváhala aj Žilina. Posledný domáci ligový zápas v roku 2018 je za nami. Na predposledný duel pred zimnou prestávkou však cestujeme do Žiliny, kde sa stretneme 1. decembra o 15:30 s domácimi “Šošonmi”.

Peter Hyballa, DAC: „Najprv chcem dať tradičný kompliment súperovi za výbornú defenzívu a nebezpečné protiútoky. Hlavne Sleegers bol nebezpečný na konci prvého polčasu. Úvod bol z našej strany dobrý, no určite nie najlepší. Po červenej karte sa zápas zmenil. Nám sa druhá polovica prvého dejstva nevydarila. Chýbal nám pohyb a čakal som, že aj v myšlienkach budeme rýchlejší. Do druhého polčasu sme urobili zmeny v zostave. Na post desiny som posunul Kalmára, Davis hral vľavo viac dopredu, kým Divković zase vpravo. Aj Šatku som poslal na posilnenie útoku. Mali sme šance, no nepodarilo sa nám skórovať. Pozitívne je, že tretí zápas sme neinkasovali. Pri hre jedenásti na desiatich si možno každý myslel, že aké jednoduché bude skórovať, no Trenčín hral dobre v defenzíve. Tlačili sme, preskupili sme aj útok, no dnes lopta nechcela skončiť v sieti. Zahodili sme šance a preto je výsledok 0:0.“

Dávid Holoubek, Trenčín: „Pre nás bol zápas mimoriadne náročný. Od dvadsiatej minúty sme hrali o jedného menej a remízu sme si vybojovali s obrovskou dávkou šťastia. Som veľmi šťastný, že chalani chceli bojovať a po červenej karte to nezabalili. Je pravda, že je to ich povinnosť, no aj napriek tomu sme zvládli brániť v hlbokom bloku. Po zisku lopty sme však mohli byť trochu odvážnejší, aktívnejší, možno sme mohli trochu viac podržať loptu. Mali sme aj dve tri gólové náznaky, no nevyužili sme ich. Bod je pre nás zlatým bodom.“

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - AS TRENČÍN 0:0