StretnutieMŠK Žilina vs FC DAC 1904 Dunajská Streda
    >>
Michal Škvarka 43
    >>
Filip Balaj 90+4.
90+4. minúta2 - 2FC DAC 1904 Dunajská Streda

• 90+4.

Je koniec, žiaľ vďaka smole v samotnom závere sa skončil len remízou 1:1. Škoda, videli sme v treskúcej zime výborný zápas, kde sme po góle hrali fantastcky takticky, prišiel však záver, jedna chyba a ďalšie dva body sú fuč. Ďakujeme však za krásny výkon a fanúšikom, že boli aj dnes s nami. Ste neuveriteľní! Máme najlepších fanúšikov na Slovensku!

Zamrznutá Žilina je za nami, no v roku 2018 nás čaká ešte záverečný zápas. Rozlúčku s jesennou časťou Fortuna ligy odohráme o týždeň v sobotu 8. decembra o 14:00 v Nitre, avšak proti nováčikovi zo Serede. Ja vám už len prajem príjemný zvyšok víkendu! Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90+4.

Žiaľ, je vyrovnané, tak to je teda neskutočná smola. V absolútnom závere nás Žilina šokovala. Štandardka z väčšej vzdialenosti, kde si vybehol aj domáci gólman doletela na Balaja, ktorý hlavou nechytateľne prekonal nášho gólmana. Neskutočná smola.

• 90.

Rozhodca pridáva k záveru stretnutia ešte štyri minúty.

• 88.

K. Vida sa zrazil s brabnkárom Holecom a vyzerá, že obidvaja sa poriadne narazili. Chvíľu sa hrať nebude, no snáď obaja môžu pokračovať. Áno, môžu.

• 84.

Tak to čo sme teraz nevyužili je nemožné. Herc potiahol loptu do rýchlej kontry, kde kolmicou vysunul K. Vidu, on v  gólovej pozícii bol vychytaný.

• 83.
    Róbert Boženík opustil ihrisko, nahradil ho Filip Balaj
  • 81.

Šatka si nevšimol, že za ním stojí hráč, loptu tak nechal prejsť za svoj chrbát, no nakoniec musel odzbrojovať Jánošíka. Našťastie úspešne.

• 80.
    Filip Kaša bol napomínaný žltou kartou
  • 78.

Pred striedaním sa ešte nebezpečná akcia črtala na našej strane, no nedorozumenie v útoku nás pripravilo o loptu.

• 78.
    Vakoun Issouf Bayo opustil ihrisko, nahradil ho Maksym Tretyakov
  • 76.

Ou, dostali sa aj ďalej a Škvarka dokonca nebezpečne zakončoval. Jedlička aj keď na dvakrát, tak nás podržal!

• 75.

Aj počas druhého polčasu počujeme našich fantastických fanúšikov, ktorí opäť vytvárajú domáce prostredie. Domáci na druhej strane sú v postupnom útoku, veríme, že opäť maximálne po šestnástku dôjdu.

• 74.
    Enis Fazlagić opustil ihrisko, nahradil ho Lukáš Jánošík
  • 73.

Mihalík sa síce dostal k strele, avšak loptu poslal mimo troch žrdí.

• 71.

Domáci sa dostávajú do množstva príležitostí, lenže naša obrana hrá fantasticky, dostať sa mnohokrát vedia maximálne po ňu.

• 69.

Zaútočili sme a takmer sme mohli aj zakončiť, Bayo sa k lopte predsa len nedostal. Do útoku sa presunuli "Šošoni".

• 66.

Dnešné stretnutie sleduje 1903 divákov. Alebo to bolo 1904? :)

• 64.

V našom sektore sa nachádza výborných 160 fanúšikov, tak to je neuveriteľné tak ďaleko a v takej zime.

• 64.
    Zsolt Kalmár bol napomínaný žltou kartou
  • 62.

Štvrtú štandardku v rýchlom časovom slede zahral Škvarka, lopta skončila len v múry. Paráda!

• 62.
  • 60.

Domáci zahrali hneď tri štandardky, no zo všetkými sme si poradili bez väčších problémov.

• 60.
    Ivan Santiago Diaz zahrával rohový kop
  • 60.
  • 59.
  • 57.

Priamy kop síce Kalmár zahral prikrátky, k lopte sa však opäť dostal, no po centri sme už o loptu prišli.

• 57.
    Zsolt Kalmár zahrával priamy kop
  • 55.

GOOOOOOL, opäť čo? VEDIEME! Bayo posunul v šestnástke loptu K. Vidovi, ktorý si až nečakane našiel palebnú pozíciu a ešte lepšie sa trafil do lopty, ktorú poslal pod brvno. Je to taaaaaam.

• 54.
    Kristopher András Vida strelil gól
  • 53.

Na druhej strane si strelu vyskúšal Mihalík, pálil nad.

• 52.

Tak to je škodyyyy, opäť sme mohli viesť. K. Vida nahral loptu z ľavého krídla priamo na Bayovu hlavu, ten sa dostal až zakončeniu z dobrej pozície, no priamo do Holecových rukavíc.

• 48.

Opäť už aj v druhom polčase vidíme, že sa v zaujímavom futbale bude len a len pokračovať. Tak to má byť.

• 47.
    Enis Fazlagić bol napomínaný žltou kartou
  • 46.

Začal sa nám už aj druhý polčas s výkopom od domácich hráčov. Pokračujeme bez zmien na oboch stranách.

• 45.

Prvá polovica stretnutia sa práve skončila. Po jej odpískaní odchádzajú hráči oboch celkov do kabín za remízy 1:1. Videli sme mimoriadne zaujímavý polčas so šancami na oboch stranách aj napriek treskúcej zime. Viac z hry však mala o niečo Žilina, no remízu azda nemôže považovať za nespravodlivý priebeh stretnutia, hlavne keď prehrávala. Verme, že uvidíme rovnako pekný futbal aj v druhom polčase, no s úspešným koncom na našej strane. DAC do toho!

• 45.

Rozhodca pridáva k prvému polčasu ešte jednu minútu.

• 44.

Žiaľ, už je aj vyrovnané! Po pase z pravej strany nebol v šestnástke pokrytý výborne hrajúci Škvarka, ten z otočky vystrelil z prvej k žrdi a ani tu nevedel zasiahnuť Jedlička.

• 43.
    Michal Škvarka strelil gól
  • 41.

Bayo nahral loptu Divkovićovi, ten nevymýšľal, nahral ju späť pred šestnástku, kde si Bayo fantasticky spravil priestor a ešte lepšie umiestnil loptu k ľavej žrdi. GOOOOOL. Pri radosti sám ukazoval, že gól nedal hlavou, pekneeee.

• 40.
    Vakoun Issouf Bayo strelil gól
  • 39.

Kalmárov roh sme nezakončili, no lopta zostala u nás, dostala sa späť k Zsoltimu, ktorý si to namieril k šestnástke, našiel si aj palebnú pozíciu, no tam už poslal slabší pokus.

• 38.
    Zsolt Kalmár zahrával rohový kop
  • 37.

Škvarka nezahral loptu zle, no bude z toho roh. Ten zas hlavičkoval Boženík, nad. Domáci nás celkom zatlačili.

• 37.
    Michal Škvarka zahrával rohový kop
  • 36.
  • 35.

Kalmár kopol Škvarku zo zadu tesne pred pokutovým územím a bude z toho nebezpečná  šanca pre súpera.

• 33.

Pekné je, že z každej akcie na jednej alebo druhej strane je rozruch. Teraz sa k strele dostal Káčer, bola sčasti zablokovaná, a tak ju Jedlička pokryl bez väčších problémov.

• 30.

Síce od súper, ale ty vole, tak to bola teda strela! Mihalík nahral loptu po zemi pred šestnástky, Škvarka si ju ani nepripravil, vystrelil z prvej a jeho tvrdý pokus doletel až na brvno!

• 29.

Prvý roh nebol zahraný najlepšie, no aj napriek tomu sa "Šošoni" dostali k ďalšiemu, ktorý už šiel úplne mimo všetkých.

• 28.
  • 28.
  • 27.

Po Davisovom faule sa k priamemu kope tentokrát postavil Mihalík, loptu zahral z lepšej pozície priamo na bránu, no Jedlička ju odvrátil na roh.

• 27.
    Jaroslav Mihalík zahrával priamy kop
  • 26.
    Eric Javier Davis Grajales bol napomínaný žltou kartou
  • 24.

Ďalšia zaujímavá strela od Kalmára, tentokrát z väčšej vzdialenosti poslal loptu k pravej žrdi, Holec sa o ňu postaral vyrazením.

• 22.

Škvarka zahral priamy kop z ostrého uhla a Žilina riadne pohrozila. Najprv loptu šikovne predĺžil Kaša, aby ju následne hlavičkoval Sunsjar. Z dobrej pozície poslal loptu našťastie len do rukavíc nášho gólmana.

• 22.
  • 19.
    Vakoun Issouf Bayo bol napomínaný žltou kartou
  • 19.

Bayo sa s Kašom, vyzeralo to tak, že sa zrazili hlavou, no Bayo nakoniec Kašu odrel do hlavy. Môže byť rád, že videl len žltú kartu.

• 18.

V Žiline sa nachádza minimálne dvesto našich fanúšikov. Ďakujeme krásne, klobúk dole, ste neskutoční!!!

• 16.

Kone luftoval po nevinnom centri do pokutového územia, no našťastie ho zastúpil Huk. Sme opäť v bezpečí.

• 13.

Najprv na Davisov pas do šestnástky nedokázal ani jeden hráč dobre zareagovať, a tak sa domáci postili do rýchlej kontry, na konci ktorej Mihalík poslal loptu k pravej žrdi. Jedlička nás podržal.

• 13.
    Jaroslav Mihalík zahrával rohový kop
  • 11.

Začiatok veľkolepého boja o druhé miesto priniesol hneď zaujímavý futbal, verme, že vydrží až do konca.

• 9.

Druhý roh už zahral na vzdialenejšiu žrď, kde však jeho žiadny spoluhráč nestál.

• 8.
  • 8.

Po ďalšom rohu sme priamo bránu neohrozili, no lopta sa dostala späť k Bayovi, ktorý výborne hlavičkoval pod brvno, kde Holec loptu zázračne vyráža.

• 7.

No a už sme sa aj mohli radovať z gólu. Kalmár dostal loptu tesne pred šestnástkou, šikovne sa uvoľnil a zakončil v žrdi, brankár výborným zákrokom vyrazil loptu na roh.

• 6.
  • 5.

Po rohovom kope sme sa už ubránili bez väčších problémov.

• 5.
  • 3.

Domáci začali aktívnejšie a už v týchto chvíľach prevetrávajú našu obranu, ktorá musí byť mimoriadne pozorná.

• 1.

Stretnutie sa práve začalo s úvodným výkopom od hráčov nášho celku.

• 0.

Príjemný dobrý deň Vám prajem zo zamrznutej Žiliny, kde teplomer hlási -4°C. Hneď nám musí byť jasné, že nás v tomto smere čaká poriadne náročný zápas. V týchto chvíľach už prichádzajú hráči oboch celkov na hraciu plochu. Domáci v tradičnej zeleno-žltej kombinácii, kým naše mužstvo v čiernych dresoch. Zápas to bude aj po taktickej stránke veľmi ťažký. Dnes sa totiž hrá o strieborný stupienok, víťaz ho berie a v prípade remízy sa na ňom budeme usmievať my. Žilina ťahá už deväťzápasú sériu bez prehry a zle sa v aktuálnej sezóne nemáme ani my, je pre nás totiž historicky najlepšia. Pod Dubňom sa teda môžeme tešiť na veľký súboj a v ňom nás prišli podporiť aj naši fantastickí ws fanúšikovia. Našim cieľom je opäť vyhrať a verme, že nám v tom nič nezabráni. DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 17. kole Fortuna ligy! Na programe máme duel MŠK Žilina - FC DAC Dunajská Streda a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 1.12.2018 o 15:30 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

V 17. KOLE FORTUNA LIGY:

Treskúca zima, famóznych 160 žlto-modrých fanúšikov a pohľadný futbal. Chýbal len trojbodový zápis. Pri -4°C sme boli svedkami dvoch rozdielnych polčasov. Prvý patril futbalu s množstvom gólových príležitostí a druhý taktickej vojne po našom vedúcom góle. Zrazil nás až gól v samotnom závere. Aj po ňom sa pýšime na druhej priečke.

Po remíze, v poslednom ligovom kole proti Trenčínu, sme dnes nastúpili s jednou zmenou v základnej jedenástke. Do základnej jedenástky sa vrátil uzdravený Šatka, naopak chorý Bednár, podobne ako Šimčák, zostali doma. Ľubo nehral na svojom tradičnom poste stopéra, ale na pravej strane obrany. Okrem toho sa M. Vida presunul na pozíciu defenzívneho štítu, teda na post Bednára. Domáci začali aktívnejšie, no prvú gólovú príležitosť mal Kalmár už v šiestej minúte, kedy jeho umiestnený pokus spred šestnástky Holec vyrazil na roh. Priamo po ňom sme síce bránu neohrozili, no vzápätí Kalmár výborne našiel Baya, ktorého hlavičku pod brvno domáci gólman pokryl doslova zázračne. V trinástej minúte sa k zakončeniu po rýchlej kontre dostal Mihalík, loptu poslal k pravej žrdi, kde nás Jedlička podržal kvalitným zákrokom. V 22. minúte zahral Škvarka štandardku z väčšej vzdialenosti, predĺžil ju Kaša, aby ju následne hlavičkoval Šušnjar z gólovej pozície, loptu poslal len do pripravených rukavíc nášho brankára. O dve minúty sme zase hrozili my, Kalmár z väčšej vzdialenosti poslal loptu k pravej žrdi, kde ju Holec „len“ vyrazil. Po pol hodine hry vystrelil Škvarka po pase od Mihalíka, tvrdý a výborne letiaci pokus opečiatkoval brvno! V 37. minúte po štandardkách najprv Škvarkovu strelu odvrátil Jedlička na roh, kým Boženík po ďalšej hlavičkoval nad. O dve minúty si Kalmár potiahol loptu k šestnástke, našiel si dobrú streleckú pozíciu, no vyslal nedôrazný pokus. V 40. minúte sme sa napriek predošlej aktivite domácich radovali z úvodného gólu my, Bayo si vymenil loptu s Divkovićom, aby z hranice šestnástky poslal nechytateľnú loptu k ľavej žrdi - 0:1. O tri minúty sa v podobnej pozícii ocitol Škvarka, po pase zakončil z otočky a strelou k žrdi nedal šancu brankárovi - 1:1. Prvý polčas, kde mala viac z hry Žilina, odišli hráči do kabín za remízy 1:1.

Druhé dejstvo začalo bez zmien na oboch stranách. Už v 52. minúte sa o rozruch postaral náš klub, K. Vida našiel po centri z ľavého krídla Bayovu hlavu, ktorý poslal loptu priamo do Holecových rukavíc. V ďalšej minúte vyslal Mihalík nepresný pokus, po ktorom sme zaúradovali my. Bayo v šestnástke posunul loptu K. Vidovi, ktorý sa bravúrne vynašiel, našiel si palebnú pozíciu a ešte lepšie zakončil pod brvno - 1:2. Po hodine hry sa domáci dostali hneď k štyrom štandardkám za sebou, všetky sme si našťastie šikovne pokryli. Po nich domáca hlásateľka oznámila počet 1903 platiacich divákov, nebolo ich náhodou 1904? J Druhý polčas prebiehal v pokojnejšom tempe, čo sa týka nebezpečných príležitostí, po našom góle to však bolo v náš prospech. V 76. minúte sa Škvarka dostal k palebnej pozícii, loptu šikovne umiestnil, a keď aj Jedlička na dvakrát, ale loptu šikovne pokryl. V 84. minúte mohlo byť rozhodnuté, Herc potiahol rýchlu kontru, kolmicou vysunul K. Vidu, ktorý v tutovke pálil nad. V závere stretnutia sme si nevyužitú gólovú príležitosť vypili až do dna. Vo štvrtej nadstavenej minúte zahral Škvarka štandardku, ktorá doletela na Balajovu hlavu, a ten nechytateľne a kruto vyrovnal v poslednej možnej chvíli - 2:2. Po tvrdej rane sme museli cestou domov vstrebávať ďalšiu stratu dvoch bodov.

Proti tretím „Šošonom“ sme si pripísali piatu remízu v ročníku a vďaka tomu sme aj naďalej strieborní. Ďakujeme našim chrabrým fanúšikom, že nás dnes hnali v počte až 160 žlto-modrých sŕdc. Po remíze je zamrznutá Žilina za nami, no v roku 2018 nás čaká ešte záverečný zápas. Rozlúčku s jesennou časťou Fortuna ligy odohráme o týždeň v sobotu 8. decembra o 14:00 v Nitre, avšak proti nováčikovi zo Serede.

Peter Hyballa, DAC: „Kebyže mám hodnotiť celých deväťdesiat minút, tak Žilina dnes bola o niečo lepšia. Počas prvého polčasu mala jednoznačne prevahu. My sme boli nebezpeční pri protiútokoch, čo nie je náš štýl. Žilina nás napádala vždy s dvomi, či tromi hráčmi. Boli sme pomalší. Do druhého polčasu sme rozostavenie preskupili na 4-2-3-1, Herc sa stiahol k M. Vidovi a Kalmár zase hral post typickej desinky. Hlavne v prvej polovici druhého polčasu sme boli lepší my, či už v útoku alebo v defenzíve. Dali sme aj gól na 2:1 a za toho stavu domáci nasadili jedného, druhého aj tretieho ofenzívneho hráča. Mali svoje šance a my sme zase hrozili z protiútokov. V závere sme mali roh, ktorý sme mali zahrať na krátko, udržať loptu a bolo by po zápase. Takto sme nedisciplinovanosťou prišli o loptu, domáci zahrali štandardku, kde sme neboli dostatočne koncentrovaní, čím sme inkasovali. Výsledok 2:2 však beriem, keďže si myslím, že Žilina bola lepšia.“

Jaroslav Kentoš, Žilina: „V prvom rade chcem povedať, že máme za sebou veľmi dobrý zápas, ku ktorému prispeli obe mužstvá. Obe hrajú útočný futbal a bolo sa aj dnes na čo pozerať. Šance boli na oboch stranách a je pravda, že sme boli lepší v postupnom útoku, kým súper zase v kontrách. Paradoxne, v našom dobrom úseku sme inkasovali. Učím svojich hráčov, že nie je dôležitá chyba, či inkasovaný gól, ale dôležitá je reakcia, ktorá dnes bola na mieste, rýchlo sme totiž vyrovnali na 1:1. Úvod druhého polčasu patril Dunajskej Strede, ktorá sa dostala aj do vedenia 2:1. Potom sme prebrali iniciatívu, stupňovali sme tempo, no stále nám niečo chýbalo vo finálke. Chlapci ukázali odhodlanie, čím zaslúžene vyrovnali, aj keď mali sme aj trochu šťastia. Balaj aj Škvarka svoju úlohu pri štandardke splnili, a preto sme vyrovnali na 2:2. Vyzdvihol by som ešte raz úroveň zápasu. Kritéria splnili obe mužstvá. Pre našich mladých hráčov to bola dobrá skúsenosť a bola to dobrá príležitosť na zlepšovanie sa.“

MŠK ŽILINA - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 2:2 (1:1)