StretnutieFC DAC 1904 Dunajská Streda vs FC Slovan Galanta
    >>
Lukáš Čmelík 67
    >>
Lukáš Čmelík 81
90. minúta4 - 2FC Slovan Galanta
  • 0.

Vítame našich fanúšikov, stretnutie sa začína o 18.00 na Akadémii.

Hodnotenie trénerov: FC DAC 1904 - FC Slovan Galanta (4:2)

Peter Hyballa, DAC: „Bol to výborný prípravný duel, na kvalitnom povrchu. Hrali sme proti silnejšiemu súperovi, ako sme očakávali, pretože za hostí nastúpili aj viacerí hráči Serede. Veľmi ma potešilo, že fanúšikovia prišli na stretnutie v takom hojnom počte. Myslím si, že sme videli veľmi dobrý zápas, množstvo gólov a skvelé individuálne riešenia. Od začiatku prípravy sme každý deň absolvovali dva tréningy, aj preto sú zápasy skvelým spôsobom, ako spestriť tréningový proces. Divković dnes absolvuje vyšetrenia, momentálne neviem poskytnúť presné informácie o jeho stave. Dúfame, že jeho zranenie nebude príliš vážne.“

Vladimír Bertok, Galanta: „Prípravné stretnutie s prvoligistom sa neodmieta, najmä keď sa jedná o mužstvo, ktoré je na druhom mieste tabuľky po jesennej časti. Ako tréner tu mám veľa priateľov, spolupracoval som s viacerými ľuďmi. Myslím si, že včerajší zápas splnil svoj účel. Dostali sme síce prvé dva zlepené góly, ale na druhej strane sme dali pekný gól z priameho kopu. Pomohli nám aj chlapci zo Serede, s ktorou máme spoluprácu o striedavom štarte hráčov. V druhom polčase sme v podstate hrali s mužstvom, s ktorým počítame v Galante. Zápas skončil 4:2, takže aj diváci si prišli na svoje.“

SprávyPrípravné stretnutie: FC DAC 1904 - FC Slovan Galanta 4:2 (2:1)
Prípravné stretnutie: FC DAC 1904 - FC Slovan Galanta 4:2 (2:1)
2019 január 17.Autor: Krisztián NagyZdroj: fcdac.sk
PRÍPRAVA

Prvé prípravné stretnutie roka 2019 odohral DAC proti treťoligovej Galante vystuženej hráčmi Serede. Naše víťazstvo 4:2 zariadili Huk, Bilenkyi a dvojgólový Čmelík.

Šiesty deň zimnej prípravy sa niesol v znamení prvého zápasu nášho tímu v novom roku. Za súpera sme si pozvali účastníka III. ligy zo susednej Galanty. Keďže čierno-bieli sú farmou Serede, v ich drese nastúpilo viacero hráčov z prvého, fortunaligového tímu. S kapitánskou páskou priviedol spoluhráčov na ihrisko Ľubomír Michalík, bývalá opora DAC-u.

V tomto období roka sme azda ešte nikdy nehrali prípravný zápas na prírodnej tráve. Jedno z dvoch umelých ihrísk Akadémie však poskytlo tímom skvelé podmienky. Tréner Peter Hyballa poslal do oboch polčasov kompletne inú jedenástku. Chýbali Ayong, Herc a Macej, naopak, po prvýkrát sa v našom drese objavil Csóka a po dlhšom čase navrátilci Čmelík s Blackmanom. Šancu dostali aj vekom dorastenci Ladislav Nagy a Kelemen.

Lepší vstup sme si nemohli ani priať. Po Kalmárovom rohu a Koneho priťuknutí Huk už v 4. minúte vymietol pavučiny zo Šalkovej brány - 1:0. V 33. minúte išla lopta po osi Koštrna, K. Vida, Bilenkyi, sieť - 2:0. Hostia znížili v poslednej sekunde prvého dejstva, kedy Mečiar zahrával priamy kop zo 17 metrov a ľavačkou napálil loptu do pravého horného rohu - 2:1.

Druhá časť, do ktorej sme išli s jedenástimi a hostia s ôsmymi striedaniami, priniesla rovnaký výsledok. Hlavnú rolu prevzal Čmelík, ktorý najskôr profitoval z penalty a potom po Kelemenovej spätnej prihrávke zvýšil na 4:1. Jedenástku, ktorá viedla k nášmu tretiemu presnému zásahu, vybojoval Divković. Mladý Chrovát sa však pri tejto situácii zranil a záverečných 24 minút sme dohrávali v početnom oslabení. Hostia strelili svoj druhý gól takisto z penalty, ktorú vybojoval aj zužitkoval Kemakolam, čím stanovil skóre na konečných 4:2.

Dnešný duel bol prvým z ôsmych prípravných, ktoré do jarného ligového štartu absolvujeme. Na ten druhý nemusíme dlho čakať, už o dva dni, v sobotu o 13.00 h totiž do našej akadémie zavíta maďarský druholigový Soroksár.

FC DAC 1904 - FC Slovan Galanta 4:2 (2:1)

Hralo sa na prírodnom ihrisku č. 1 MOL Akadémie, Dunajská Streda, štvrtok 17.1.2019 o 18.00 hod., polooblačno, +5°C

Góly: 4. Huk, 33. Bilenkyi, 67. Čmelík (11 m), 81. Čmelík - 45. Mečiar, 85. Kemakolam (11 m)

Rozhodovali: Chromý - Hegedűs, Martiš, 260 divákov

DAC, I. polčas: Jedlička - Koštrna, Špiriak, Kone, Davis - Huk - Nagy, Kalmár - Tretyakov, Bilenkyi, Vida K. II. polčas: Slančík - Blackman, Šatka, Csóka, Šimčák - Bednár - M. Vida, Baumgartner - Čmelík, Kelemen, Divković. Tréner: Peter Hyballa.

Galánta, I. polčas: Šálka - D. Baša, Djiby Ba, Michalík, Mečiar - Bilas, Lukáčik - Hillarie, Nurmuradov, Odong-Mba - Sokolić. II. polčas: Bartal - Eliáš, Djiby Ba, Dunda, Mečiar - Hlavna, Bilas - Kemakolam, Guemache, Popluhár - R. Baša. Tréner: Vladimír Bertok.