StretnutieLech Poznań vs FC DAC 1904 Dunajská Streda
Lech Poznań
    >>
Paweł Tomczyk 71
90. minúta1 - 0FC DAC 1904 Dunajská Streda
Jose Amaral#24Jose Amaral
Tréner Hyballa o prípravnom stretnutí Lech Poznań-DAC (1:0)

Peter Hyballa, DAC: „Pokiaľ ide o výsledok, videli sme zápas, ktorý mal pre nás dramatický a nešťastný koniec. Sme sklamaní z prehry, pretože sme boli oveľa lepším tímom. Bol to jeden z našich najlepších zápasov vôbec, hoci súper disponuje podstatne väčším rozpočtom a možnosťami. Moji hráči vo mne zanechali skutočne výborný dojem, veľmi dobre fungoval gegenpressing aj výmena pozícií, ukázali sme veľmi pekné akcie a skutočne každý robil čo mal. Bilenkyi odohral 60 minút, Kalmára sme vystriedali tesne pred koncom, ale všetci ostatní absolvovali celý zápas. Nevychádzali nám prieniky do šestnástky a finálne pasy. Pri góle obrana trošku zaspala, súčasne sa ukázala profesionalita a efektivita súpera. Tento problém sa nám môže opakovať aj v zápase proti Slovanu, tam to však už budeme musieť riešiť lepšie. Napriek tomu som pozitívny a spokojný s výkonom, bol to pre náš tím fantastický zápas. Výsledok nedopadol najlepšie, ale proti Slovanu sa musíme pokúsiť vnútiť súperovi náš štýl a zároveň byť výsledkovo úspešný.“

SprávyPrípravné stretnutie: KKS Lech Poznań - FC DAC 1904 1:0 (0:0)
Prípravné stretnutie: KKS Lech Poznań - FC DAC 1904 1:0 (0:0)
2019 január 27.Autor: Krisztián NagyZdroj: fcdac.sk
SÚSTREDENIE

V súboji druhého tímu Fortuna ligy proti bronzovému mužstvu Ekstraklasy rozhodla efektivita. Súper dosiahol víťazný gól zo svojej jedinej priamej strely na bránku.

Tréner Peter Hyballa poslal do dnešného stretnutia najsilnejšiu zostavu z hráčov, ktorých má momentálne k dispozícii. V druhom polčase sa dostal na ihrisko aj Abdulrahman Taiwo, čerstvá posila nášho klubu, pre ktorého to boli prvé minúty v žlto-modrom.

Proti tretiemu mužstvu poľskej najvyššej súťaže sme nastúpili v ideálnom futbalovom počasí a počas väčšiny zápasu sa hralo podľa našich nôt. Pravda, v prvom polčase bolo pred bránkami minimum vzruchu, v poli sme však hrali veľmi dobre a tempo zápasu i nasadenie boli vysoké.

Po prestávke sa začali rodiť aj gólové príležitosti, a prichádzali takmer výlučne na súperovej polovici. Sám Tretyakov mohol dosiahnuť hetrik, Koštrnova strela tesne minula bránku, pred Taiwom zatiahol Vujadinović záchrannú brzdu na bránkovej čiare a Davisov pokus sa odrazil od žrde do poľa. Ako to v podobných prípadoch býva, čo nevyšlo jednému, podarilo sa druhému tímu. Lech trafil medzi naše tri žrde len raz, zato poriadne. V 72. poslal Gajos z ľavého krídla loptu na našu päťku a nepokrytý Tomczyk namieril hlavou pod brvno - 1:0.

Najbližší prípravný duel odohráme už pozajtra, proti štvrtému mužstvu dánskej najvyššej súťaže. Výkop stretnutia DAC-Esbjerg je plánovaný na utorok 29.1.2019 o 15.00 h SEČ (v Beleku 17.00 h).

KKS Lech Poznań - FC DAC 1904 1:0 (0:0)

Bellis Hotel Field A, Belek - Antalya, Turecko, nedeľa 27.1.2019 o 11.00 h (09.00 h SEČ), zamračené, +12°C

Gól: 72. Tomczyk

DAC: Jedlička - Koštrna, Šatka, Kone (82. Kitambala), Davis - Huk - Kalmár (89. Šimčák), Herc - K. Vida, Bilenkyi (61. Taiwo), Tretyakov. Tréner: Peter Hyballa.

Lech: Burić (81. Bakowski) - Gumny (61. Smajdor), Vujadinović, Rogne, Tomasik - Tiba (61. Szkrzypczak), Gajos - Klupś (46. Tomczyk), Marchiwski  (65. Letniowski), Kamiński (58. Radut) - Amaral. Tréner: Adam Nawalka.