Jacob Lungi Sørensen#38Jacob Lungi Sørensen
Adrian Petre#9Adrian Petre
Adnane Tighadouini#11Adnane Tighadouini
Tréner Hyballa o prípravnom stretnutí DAC-Esbjerg (0:0)

Peter Hyballa, DAC: „Videli sme veľmi dobrý zápas, prvý polčas bol z našej strany veľmi silný, mali sme v ňom možno 80-percentné držanie lopty. Dominovali sme počas celého zápasu, a to proti 4. tímu dánskej ligy, takže som veľmi spokojný. Súpera sme držali pod tlakom, stratené lopty sme získavali rýchlo späť, aj v defenzíve sme dokázali včas reagovať. Všetko išlo veľmi dobré, ale je očividné, že momentálne máme problémy so strieľaním gólov. Vytvorili sme si veľa šancí, hoci ich nebolo toľko ako proti Lechu Poznań. Pravda, Esbjerg bránil veľmi hlboko, bolo to z ich strany skutočné catenaccio. Nie sme dostatočne kreatívni a chýba aj väčšia rozhodnosť pri zakončení. Dúfam, že zranenie Davisa nebude vážne, uvidíme po vyšetreniach. V každom prípade, bol to nepekný faul, čo by sa v prípravných zápasoch nemalo stávať. Dali sme aj gól, ktorý nám mali uznať, lenže chybne sa pískal ofsajd. Mužstvo je mierne sklamané, pretože sme boli lepší, ale o pár dní je tu ďalší zápas a v ňom príležitosť znova sa ukázať.“

SprávyPrípravné stretnutie: FC DAC 1904 - Esbjerg fB 0:0
Prípravné stretnutie: FC DAC 1904 - Esbjerg fB 0:0
2019 január 29.Autor: Krisztián NagyZdroj: fcdac.sk
SÚSTREDENIE

Vpredu naša aktivita viedla iba k šanciam, dvom brvnám a neuznanému gólu, a keďže vzadu sme súpera do ničoho vážnejšieho nepustili, prípravný duel proti Dánom inak ako 0:0 skončiť nemohol.

Tréner Peter Hyballa opäť pozmenil svoju základnú jedenástku a celkovo počas stretnutia nasadil sedemnásť hráčov.

Po predpoludňajšom daždi sa poobede na oblohe objavilo slnko, lepšie podmienky na futbal si hráči ani nemohli priať. Začali sme s veľkou chuťou, v prvom polčase sme súpera takmer nepustili cez poliacu čiaru. Napriek územnej prevahe a dobre fungujúcemu napádaniu sme sa ale ťažko dostávali k priamemu ohrozeniu dánskej bránky. I tak sme mohli ísť na prestávku s náskokom. Najbližšie ku gólu mal Ayong, ktorého do tutovky vysunul Kristopher Vida, náš nový útočník však nastrelil len súperovho gólmana.

Po prestávke sa Esbjerg dostal viac do zápasu, no Kucza v našej bránke jeho hráči vážnejšie nepreverili. Na opačnej strane lopta dvakrát mierila do brvna, najskôr ho trafil z priameho kopu Kalmár a potom aj Tretyakov. Pri tej druhej možnosti sa odrazená lopta dostala k úplne voľnému Ayongovi, pre ktorého už nebol problém trafiť prázdnu bránku. Turecký rozhodcovia však gól nesprávne neuznali pre ofsajd - je pravda, že Huk stál za obranou, ale nezasiahol do hry, Ayong teda dosiahol regulárny zásah.

V sobotu nasleduje štvrtý prípravný zápas tureckého sústredenia. V zatiaľ neurčenom termíne si v ňom zmeriame sily s rumunským treťoligistom FK Csíkszereda Miercurea Ciuc.

FC DAC 1904 - Esbjerg fB 0:0

Bellis Hotel Field A, Belek - Antalya, Turecko, utorok 29.1.2019 o 17.00 h (15.00 h SEČ), zamračené, +14°C

Góly: -

DAC: Kucz - Blackman, Huk, Kone (46. Šatka), Davis (79. Csóka) - M. Vida - Kalmár, Herc (75. Koštrna) - Taiwo (61. Tretyakov), Ayong (75. Bilenkyi), K. Vida (46. Čmelík). Tréner: Peter Hyballa.

Esbjerg: Højbjerg - Anyembe, Brinch, Austin, Laurdisen - Brink (81. Baekgaard), Parunashvili, Kristensen (79. Moesgaard), Sörensen - Petre (75. Jakovenko), Tighadouini (20. Larsen). Tréner: John Lammers.

ŠTATISTIKA:

Strely - na bránu 8:4, mimo 6:4

Rohové kopy - 9:4

Ofsajdy - 1:4

Už čoskoro vám na našej stránke prinesieme zostrih, fotogalériu a reportáž zo zápasu.