StretnutieFC DAC 1904 Dunajská Streda vs SV Mattersburg
    >>
Lukáš Čmelík 75
    >>
Connor Patrick Ronan 76
90. minúta3 - 0SV Mattersburg
Marko Kvasina#9Marko Kvasina
Hodnotenie trénerov: FC DAC 1904 - SV Mattersburg (3:0)

Peter Hyballa, DAC: „Prvý polčas bol vynikajúci. Viac sme držali loptu, veľmi dobre fungovalo napádanie, v šiestich, siedmych prípadoch sme dokázali získať loptu v nebezpečnej zóne. Vypracovali sme si aj tri-štyri väčšie šance, ktoré sme nevyužili. Už aj pred penaltou sme hrali dobre, jedenástke predchádzala dobrá spolupráca Kalmára s Kristopherom Vidom. Prvých pätnásť minút druhého polčasu nebolo až tak dobrých, strácali sme lopty. V záverečnej polhodine sme vystriedali niekoľko hráčov, ktorí veľmi dobre naskočili a napokon sme dosiahli hladké víťazstvo. Podobne ako vo viacerých ďalších zápasoch prípravného obdobia, aj tentoraz sme boli lepším tímom. Mužstvo funguje dobre, cítiť konkurenčný boj. S novými hráčmi som spokojný. V poslednom týždni prípravy nás čaká tvrdá práca a po nej už nasleduje veľký zápas. Zo základnej zostavy mám momentálne v hlave istých 7-8 mien, na zvyšné posty je veľká konkurencia. V zajtrajšom zápase proti Gabčíkovu dostanú šancu hlavne náhradníci a hráči z U19.“

Klaus Schmidt, Mattersburg: „Hrali sme proti veľmi silnému tímu, ktorý už o týždeň začína jarnú sezónu. My máme ešte dva týždne do prvého ligového kola, bolo cítiť, že súper je o krok pred nami. V prvom polčase sme videli vyrovnanú partiu, no v druhom sme urobili príliš veľa chýb. Tým sme domácim zjednodušili úlohu, príliš ľahko sa dostávali do šancí. DAC má kvalitné mužstvo, ktoré je aj fyzicky veľmi silné. Trochu nás prekvapila ich hra, ale zároveň sme získali mnoho podnetov. Pre nás to bol skvelý prípravný zápas. DAC by obstál aj v rakúskej Bundeslige, pretože produkuje kvalitnú hru postavenú na rýchlosti a vytrvalosti. Prekvapilo ma, aký progres urobil klub, akadémia a celé prostredie sú na profesionálnej úrovni. V Rakúsku nájdete podobné podmienky len výnimočne. Klub pracuje dobre, smeruje k tomu, aby získal uznanie aj na európskej úrovni. Som presvedčený, že mužstvo aj títo mladí hráči vzbudia záujem a viacerí sa dokážu presadiť aj v kvalitnejších súťažiach.“

SprávyPrípravné stretnutie: FC DAC 1904 - SV Mattersburg 3:0 (1:0)
Prípravné stretnutie: FC DAC 1904 - SV Mattersburg 3:0 (1:0)
2019 február 09.Autor: Krisztián NagyZdroj: fcdac.sk
príprava

Generálka pred jarným štartom Fortuna ligy sa nám dnes vydarila na výbornú, gólmi trojice Koštrna, Čmelík a Ronan vyhral DAC nad rakúskym prvoligistom 3:0.

Deviaty tím jesennej tabuľky najvyššej rakúskej súťaže bol súperom nášho tímu v dnešnej generálke na jarnú časť sezóny. Tréner Hyballa nasadil do zápasu celkovo 19 hráčov, hoci prvé striedania prišli až po hodine hry.

Mattersburg hrá tvrdo a dobre bráni, počuli sme pred stretnutím. Zeleno-bieli potvrdzovali svoju povesť od úvodného hvizdu, ale v 13. minúte sa len prizerali, ako si z nich aktívny Kalmár spravil slalomové bránky. Jeho dobre umiestnené strelu vytlačil brankár Kuster na roh. O štyri minúty zahrozili prvýkrát aj hostia, ich jedinú výraznejšiu príležitosť poslal z otočky nad Prosenik.

Na konci prvej polhodiny išiel DAC do vedenia. Kalmárova kolmica našla nabiehajúceho Kristophera Vidu, Mahrer v šestnástke zatiahol ručnú brzdu a nariadenú jedenástku Koštrna bezpečne upratal k pravej žrdi - 2:0.

Úvod druhého polčasu príliš vzruchu nepriniesol, striedania však hru znova oživili a prišli aj góly. V priebehu minúty sme súperovu obranu prekonali hneď dvakrát. Najskôr Taiwo vysunul Čmelíka, ktorý v situácii jeden na jedného chladnokrvne zvýšil na 2:0. Pre 22-ročného krídelníka to bol už štvrtý gól v zimnej príprave, čo ho pasuje za najlepšieho strelca mužstva.

O minútu vybojoval loptu Máté Vida, posunul ju do šestnástky Ronanovi a mladý írsky záložník prízemnou strelou k bližšej žrdi stanovil konečný výsledok - 3:0.

Na súboj proti Slovanu sme sa teda naladili hladkým a zaslúženým víťazstvom. Pravda, pred veľkým šlágrom prvého jarného kola absolvujeme ešte jeden prípravný duel, do ktorého zasiahnu hlavne hráči z devätnástky a dnešní náhradníci. Stretnutie proti treťoligovému Gabčíkovu sa uskutoční v pondelok 11.2.2019 o 16.00 h v MOL Akadémii.

FC DAC 1904 - SV Mattersburg 3:0 (1:0)

Hralo sa na prírodnom ihrisku č. 1 MOL Akadémie, Dunajská Streda, sobota 9.2.2019 o 14.00 hod., slnečné počasie, +6°C

Góly: 30. Koštrna (11 m), 75. Čmelík, 76. Ronan

Rozhodovali: Chromý - Jankovič, Štofik, 600 divákov

DAC: Jedlička - Blackman, Kone (83. Csóka), Huk (59. Šatka), Koštrna (70. Šimčák) - M. Vida (83. Baumgartner) - Ronan, Kalmár (59. Herc) - Tretyakov (59. Taiwo), Ayong (70. Davis), K. Vida (58. Čmelík). Tréner: Peter Hyballa.

Mattersburg: Kuster - Hart (46. Sánchez), Mahrer, Ortiz (60. Erhardt), Rath (46. Malic), Renner (73. Lercher) - Velasco (73. Ertlthaler), Halper (46. Kuen), Salomon (73. Grgic) - Prosenik (46. Gruber), Kvasina (60. Burger). Tréner: Klaus Schmidt.