• Žltá karta (90+1. minúta)Zsolt Kalmár
  • Žltá karta (90+1. minúta)Andraž Šporar
  • Žltá karta (90+3. minúta)Mohammed Rharsalla Kadfi
  • 90+3.

Stretnutie DAC - Slovan sa práve skončilo. Žiaľ, dnes nezískava ani jeden bod a viac menej tým pádom strácame šancu získať ligový titul. Zápas sme dnes videli vyrovnaný, no práve v momente gólu Slovan  vrcholil so svojim tlakom. Ďakujeme fanúšikom za krásnu kulisu a hráčom za predvedený výkon.

Krst nádhernej novej MOL Arény je za nami a rovnako je po zápase s našim najväčším rivalom - so Slovanom. Pri drsnom štarte jarnej časti sezóny nás však čaká najbližšie pre zmenu krajské derby so Spartakom Trnava na jeho pôde, ktoré sa uskutoční v sobotu 23. februára o 14:00. Ja vám už len prajem príjemný zvyšok víkendu! Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90.

Na dnešnom zápase sa zrodil náš nový divácky rekord. 12 135 divákov ešte v Dunajskej Strede na štadióne nebolo. Ďakujeme!

• 88.

Čas sa nám máli a my sa vôbec nevieme dostať k tlaku na vyrovnanie.

• 85.

Ďalšie striedania na oboch stranách. Zlomíme tento zápas?

• 82.

Reagujeme so striedaním, verme, že nám dopomôže k vyrovnaniu minimálne.

• 80.
    Abdulrahman Taiwo opustil ihrisko, nahradil ho Lukáš Čmelík
  • 79.

Šporar poslal loptu k ľavej žrdi, kým Jedlička kryl druhú stranu. Žiaľ, prehrávame.

• 79.
    Andraž Šporar strelil gól
  • 79.
    Andraž Šporar zahrával pokutový kop
  • 78.

Po Blackmanovej ruke v šestnástke Slovanisti získali penaltu. Medzitým Jedlička predviedol fantastický zárkok pri Mohovej strele.

• 76.

Pri ďalšom rohovom kope sme si súpera už postrážili.

• 76.
    Dávid Holman zahrával rohový kop
  • 74.

Po rohu sme sa o skóre báť nemuseli, avšak štandardka Slovana bola podstatne bnebezpečnejšia. Holman zakončil loptu až k ľavej žrdi, kde sa opäť predviedol Jedlička.

• 74.
    Dávid Holman zahrával priamy kop
  • 72.
    Joeri De Kamps zahrával rohový kop
  • 71.

Nebezpečenstvo aj na druhej strane. Medzi našimi obrancami sa podarilo dostať Mohovi a zároveň aj zakončil z ostrého uhla. Bránu tesne minul.

• 67.

Hráčom Slovana sa lopta nepodarila upratať do bezpečia ani na viacej pokusov. K strele sa tak dostal Blackman, ktorého predsa len Greif vychytal pri nádejnej pozícii.

• 66.
    Marin Ljubičić bol napomínaný žltou kartou
  • 65.

Pridlhý center od Tretiakova znamená, že z rohu gól nedáme.

• 64.

Tretiakovi to tentokrát vyšlo. Aj keď z náročnej pozície, ale aj tak zakončil a vybojoval roh.

• 64.
    Maksym Tretiakov zahrával rohový kop
  • 62.

Na druhej strane sa prebíjal do šestnástky Taiwo, žiaľ aj pomocou faulu.

• 60.

Po priamom kope sme inkasovali nešťastný gól, no našťastie postranný rozhodca videl a aj odmával ofsajd hráča, ktorý sa pred bránou dotkol lopty.

• 60.
    Arťom Suchockij zahrával priamy kop
  • 57.

Šanca na našej strane, no zakončenie opäť nie je najlepšie. Dostal sa k nemu K. Vidu, ktorého pokus Greif pokryl bez väčších problémov.

• 55.

V týchto momentoch fandí komplet celý štadión. Sme svedkami neuveriteľnej atmosféry!

• 53.

Ďalšia akcia šla opäť cez Tretiakova, výborne mu nabiehali aj spoluhráči, no center sa mu opäť nevydaril.

• 51.

Útok tentokrát prebiehal na ľavom krídle. Loptu mal Tretiakov a poslal ju aj do šestnástky, no spoluhráča nenašiel.

• 49.

Blackman sa snažil vysunúť Taiwa na ľavé krídlo, no náš novic stál v ofsajde.

• 46.

Fuuuuuu, tak to bol veľmi tvrdý začiatok. Trošku sme zaspali a Moha sa dostal nielen do kontry, ale rovno do samostatného nájazdu. Jedlička sa však prezentoval famóznym zákrokom. Vďaka nemu neprehrávame.

• 46.

Začal sa už aj druhý polčas. Tentokrát sme sa výkopu zhostili my.

• 45.

Prvý polčas sa práve skončil. Po jeho konci odchádzajú hráči oboch celkov do kabín za bezgólovej, no určite z oboch pohľadov aj spravodlivej remízy. Zatiaľ sme boli svedkami veľkého taktického boja s mimoriadne pozornou obranou s menším množstvom gólových príležitostí. Hrá sa však vo výbornej futbalovej atmosfére, kde veríme, že v druhom polčase uvidíme aj víťazný gól. DAC do toho!

• 45.

Rozhodca pridáva k prvému polčasu ešte dve minúty.

• 45.

Tentokrát už Božikov dokázal zakončiť po rohovom kope. Hlavou zakončil tesne vedľa našej brány.

• 45.
  • 43.

No a mohol to byť gól do šatne! Taiwo kolmicou posunul loptu Tretiakovovi, ktorý aj tiesnený vystrelil. Lopty skončila tesne vedľa pravej žrdi.

• 42.

Dnes si po dlhom čase našli cestu na náš štadión aj fanúšikovia Slovana, vôbec prvýkrát na novú MOL Arénu. Doteraz mali vždy zákaz za vyčíňanie v predošlých zápasoch.

• 40.

K. Vida si nabehol k šestnástke a aj keď z ostrého uhla, tak sa mu podarilo vystreliť. Loptu letiacu k žrdi si Greif postrážil.

• 38.

Aj naďalej to dnes vyzerá na remízový zápas s maximálne jedným gólom. Ani jedno mužstvo sa vpredu nevie presadiť.

• 37.
    Mitch Apau opustil ihrisko, nahradil ho Jurij Medveděv
  • 35.

Apau to síce skúsil na ihrisku, no v dnešnom stretnutí už nevie pokračovať. Nasledovať bude prvé striedanie a to vynútené. Na miesto neho príde Medvedev. Zatiaľ ešte kým sa jeho spoluhráč rozcvičí pekne zdržuje.

• 32.

Taiwove príliš veľké chcenie zakončiť viedlo až k jeho faulu na Apaua, ktoré si vyžiadalo aj ošetrenie. V zápase však bude môcť pokračovať.

• 29.

Tvrdé boje v strede poľa aj naďalej pokračujú. Aj naďalej máme vo väčšej miere loptu v moci, no treba priznať, že nebezpečnejší sú zatiaľ hráči z hlavného mesta.

• 26.

Zbytočná chyba od M. Vidu a rovno z toho bolo nebezpečné prečíslenie od belasých. Ani tentokrát sa k strele nedostali.

• 23.

Horelo však na druhej strane, keď po dlhom nákope ušiel našej obrane Moha. Našťastie ho v hodine dvanástej dobehol Blackman, dostatočne mu znepríjemnil život a bolo po akcii.

• 21.

Loptu tentokárt Tretiakov poslal k vzdialenejšej žrdi, kde si K. Vida vyskúšal "nožničky". Do lopty sa trafil, no na bránkovej čiare stál pozorný obranca hostí.

• 21.
  • 19.

K rohu sa dostalo aj naše mužstvo. Tretiakov zahral loptu taktiež do pokutového územia, kde si na bližšiu žrď nabehol Kalmár. Loptu sa mu už nepodarilo predĺžiť k spoluhráčom.

• 19.
  • 17.

Ani ďalší rohový kop nepriniesol hosťom úspech. V šestnástke sme mali prevahu my.

• 16.
  • 15.

Šporar vyhral hlavičkový súboj s Hukom a Jedlička musel po hlavičke lapať výborne umiestnenú loptu letiacej k spojnici. Famózny zákrok.

• 13.

Dobrá správe je, že loptu v prevažnej miere držíme my. Časom nám tento ukazovateľ určite prinesie aj nej nejakú tú vyloženú príležitosť.

• 11.

Začína sa zatiaľ medzi šestnástkami. Obidve obrany sú mimoriadne pozorné. Veríme však, že tento obraz hry sa časom zmení.

• 8.

Už od prvých momentov vidno, že ide o veľa. Emócie sú vybičované na maximum a zároveň sa môžeme tešiť z famóznej atmosféry!

• 6.

Do úniku sa na druhej strane snažil dostať Taiwo, bol zablokovaný a aj keď sa naši fanúšikovia dožadovali penalty, tak rozhodca videl správne a žiadnu neodpískal.

• 5.

Holman síce zahral loptu do pokutového územia, no tam sme si s ňou bezpečne poradili.

• 5.
  • 2.

Pred začiatkom stretnutia mala čestný výkop maďarská zlatá olympionička Katinka Hosszú. Vítame ťa na našom štadióne.

• 2.
    Zsolt Kalmár zahrával priamy kop
  • 1.

Stretnutie sa práve začalo s výkopom od hráčov hosťujúceho celku. MOL Aréna je definitívne otvorená!

• 0.

Príjemný dobrý deň Vám prajem z prekrásnej novej MOL Arény, ktorá čaká na svoj krst. Ten však nebude hociaký. Náš svätostánok bude pokrstený  našim najväčším derby, so Slovanom, a navyše v boji o majstrovský titul. Práve v týchto chvíľach prichádzajú hráči oboch celkov na ihrisko počas jednej dych vyrážajúcej choreografie a ovácii. Naši hráči v tradičnej žlto-modrej kombinácii, kým hostia v belasých dresoch. Dnes začína jarná časť sezóny 2018/19, kde ticho myslíme nielen na priečky zaručujúce pohárovú Európu, ale zároveň aj na prvý titul v histórii. Vypredaná aréna dnes nepríjme nič iné, ako tri body, čím by sme stratu na prvý Slovan znížili na päť bodov. Na tento zápas sa čakalo dlhých sedemdesiat dní. Nášho rivala pri najlepšom futbale, čo ponúka Fortuna liga, musíme poraziť. Šou práve začína. DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 19. kole Fortuna ligy! Na programe máme duel FC DAC Dunajská Streda - ŠK Slovan Bratislava a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 16.2.2019 o 16:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

Andraž Šporar#9Andraž Šporar
Tlačová konferencia po zápase FC DAC 1904 - ŠK Slovan (0:1)

V 19. KOLE FORTUNA LIGY:

MOL Aréna je definitívne otvorená a okamžite sa v nej zrodil divácky rekord! 12 135 fanúšikov zápas na dunajskostredskom štadióne ešte nikdy nesledovalo! Žiaľ, z bodového zápisu sme sa pri krste nového svätostánku radovať nemohli, keďže všetky ulúpil Slovan po góle z penalty. Aj po prehre zostávame druhí.

Do roku 2019 sme oproti poslednému ligovému zápasu nastúpili s tromi zmenami v základnej jedenástke. Na lavičku náhradníkov sa dostal Kone, Davis chýbal pre kartový trest a Divković si doliečuje zranenie. Namiesto nich dnes dostali príležitosť Koštrna, uzdravený Blackman a premiéru v žlto-modrom drese si odkrútil Taiwo. Až v pätnástej minúte prišla prvá gólová šanca, Šporar vyhral hlavičkový súboj s Hukom, a tak sa musel predviesť Jedlička famóznym zákrokom pri bránení spojnice. V 21. minúte si K. Vida po našom rohu vyskúšal „nožničky“, obranca hostí však loptu vykopol z bránkovej čiary. O dve minúty ušiel našej obrane Moha, našťastie ho v hodine dvanástej dobehol Blackman, ktorý unikajúcemu hráčovi nedovolil zakončiť. V 26. minúte zaváhal M. Vida, vďaka čomu sa Slovan rozbehol do rýchlej kontry, zakončiť sme mu však nedovolili. Väčšina polčasu prebiehala medzi šestnástkami s pozornou obranou na oboch stranách. Preto sme sa ďalšej zaujímavej príležitosti dočkali až v štyridsiatej minúte, kedy si K. Vida nabehol k šestnástke a z ostrého uhla vystrelil k ľavej žrdi, Greif si loptu postrážil. O tri minúty Taiwo vysunul kolmicou Tretiakova, ktorý aj tiesnený zakončil tesne vedľa pravej žrde. V 45. minúte zase hlavičkoval Božikov po rohovom kope, hlavou pre zmenu minul našu bránu o vlások, a tak sa hráči po polčasovom hvizde pobrali do kabín za spravodlivej bezgólovej remízy.

Do druhého polčasu nastúpili obe mužstvá bez zmeny. Už v úvodnej minúte naša obrana zaspala, čím sa Slovan dostal do prečíslenia a Moha zároveň do samostatného nájazdu, opäť nás však podržal Jedlička bravúrnym zákrokom. My sme na druhej strane unikali po krídlach, no centre nám nevychádzali podľa predstáv. K strele sme sa dostali až v 57. minúte, kedy K. Vida nezakončil najdôraznejšie, Greif nemal s krotením lopty žiadne problémy. Po hodine hry sme inkasovali, no našťastie rozhodca videl a odmával ofsajd. V 67. minúte sa hráčom Slovana nepodarilo poslať loptu do bezpečia a vďaka tomu sme sa dostali k strele, Blackmanov pokus k prvej žrdi gólman hostí pokryl. O štyri minúty Moha ušiel našej obrane a dostal sa až k strele, bránu len tesne nenašiel. V 74. minúte Holman zo štandardnej situácie priamo ohrozil našu bránu, Jedlička musel loptu vytlačiť takmer zo šibenice. V 77. minúte sa Moha dostal do šestnástky, kde Blackman zahral rukou, Jedlička zase musel predviesť  ďalší bravúrny zákrok, no potom rozhodca odpískal penaltu. Loptu si na biely bod postavil Šporar, ktorý ju zahral suverénne do ľavej strany, kým náš gólman kryl druhú stranu - 0:1. Po inkasovanom góle súper dokázal hru rozkúskovať, a tak sme ho už nedokázali zatlačiť. Navyše v 82. Ljubičić opečiatkoval naše brvno. A keďže si v nadstavenom čase rozhodca nevšimol Mohovu ruku v šestnástke, tak sa po zápase mohli radovať z víťazstva hostia.

Prvý zápas v roku 2019 priniesol našu tretiu prehru v ročníku, avšak napriek tomu zostávame aj naďalej na druhom mieste. Krst nádhernej novej MOL Arény je za nami a rovnako je po zápase s našim najväčším rivalom - so Slovanom. Ďakujeme fantastickým fanúšikom, že novootvorenú MOL Arénu okamžite vypredali! Pri drsnom štarte jarnej časti sezóny nás čaká najbližšie pre zmenu krajské derby so Spartakom Trnava na jeho pôde, ktoré sa uskutoční v sobotu 23. februára o 14:00.

Peter Hyballa, DAC: „Gratulujem Slovanu a trénerskému kolegovi k víťazstvu. Našim cieľom bolo v prvom rade dominovať a viac byť na lopte. Chceli sme prvú líniu vysunúť čo najvyššie, aby Slovan hral na dlhé lopty. To sa nám nie vždy darilo, navyše párkrát sme boli v ofsajde. Slovan hral dobre na fauly. V prvom polčase sme nedokázali hrať svoju hru. Od šesťdesiatej minúty, respektíve posledných dvadsať minút, to už nebol futbal, ale len letiace dlhé lopty. Potom prišla penalta, ktorá nám tiež nepomohla. Odohrali sme dobrý zápas, mali sme dve tri šance, no na víťazstvo proti Slovanu treba podať perfektný výkon. Myslím si, že výsledok 0:0 by bol spravodlivejší.“

Martin Ševela, Slovan: „Dnešný zápas by som prirovnal k šachovej partii. Boli sme si vedomí bodového náskoku po jeseni. Vedeli sme, že súper bude musieť byť trochu odvážnejší smerom dopredu. Mali sme už v prvom polčase šance na gól, no nepremenili sme ich. Dnes sme neinkasovali proti silnému súperovi, čo je určite dobré. Rozdiel mohol byť aj vyšší, no my sme radi za víťazstvo. Udržali sme si sériu z jesene, a to víťazstvom na pôde súpera. Tri body si vážime, no treba sa pozerať dopredu každým víkendom. Bodový odstup je zaujímavý, no kvalitu musíme ukázať v každom jednom zápase. Som rád, že sme cieľ splnili, a domov si tak berieme cenné víťazstvo.“

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - ŠK SLOVAN BRATISLAVA 0:1 (0:0)