StretnutieFC Spartak Trnava vs FC DAC 1904 Dunajská Streda
    >>
Kire Markoski 48
    >>
Kubilay Türk Yilmaz 68
90+2. minúta3 - 1FC DAC 1904 Dunajská Streda

• 90+2.

Krajské derby sa práve skončilo. Žiaľ, aj druhý zápas v roku 2019 prehrávame. Štart do jarnej časti sezóny je pre nás poriadne drsný. Po strate bodov so Slovanom sme sa v prvom polčase s Trnavou držali, no druhé dejstvo nám nevyšlo. Domáci ovládli hru a my sme na to dostatočne nevedeli reagovať aj napriek evidentnej snahe.

Po derby so Slovanom a krajskom derby s Trnavou nás čakajajú posledné dva zápasy základnej časti Fortuna ligy. V prvom z nich privítame na domácom štadióne Senicu o týždeň v sobotu 2. marca o 15:30, kým základnú časť uzavrieme súbojom so Zlatými Moravcami. Ja vám už len prajem príjemný zvyšok víkendu! Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

ODKAZ PRE TROCH TRNAVSKÝCH HRÁČOV - VAŠE NECHUTNÉ PROVOKOVANIE NAŠICH FANÚŠIKOV SI NABUDÚCE LÁSKAVO ODPUSTITE!!!!!!!!!!!!

• 90.

Rozhodca nadstavuje ešte dve minúty.

• 90.
    David Depetris opustil ihrisko, nahradil ho Rafael Tavares Dos Santos
  • 90.

Šanca aspoň na skorigovanie výsledku. Ranonova strela nebola zlá, no Rusov bol pozorný.

• 87.

Posledné minúty stretnutia  naďalej sa nevieme priblížiť k bráne "Andelov". Naopak, zakončoval Pekár, no nebola to vážnejšia príležitosť.

• 84.

Čas sa nám rapídne míňa, no ani po rýchlych striedaniach sme obraz hry nedokázali zmeniť. Niekoľko minút naďalej máme, no bude treba predviesť obdivuhodný záver.

• 82.

Pri našom vabanku sa do veĺkej šance po trase Grendel, Pekár, Depetris dostal posledne menovaný. V gólovej pozícii sa však netrafil do lopty. Nevyšla ani Markovskeho dorážka.

• 75.

Nehrá sa. Poriadne dlho je ošetrovaný Abena. Bude však v poriadku.

• 73.

K strele sa dostal aj Šatka. Ani on nebol presný. Stále je však šanca niečo spraviť s týmto stretnutím.

• 70.

Tretiakov sa snažil aspoň čiastočne reagovať na dvojgólovú stratu. Pálil však slepými.

• 68.

Zle je. Po štandardke sa lopta dostala k Yilmazovi, Ten sa šikovne obtočil okolo Koneho a opäť sa Jedlička v bráne mohol len prizerať.

• 68.
    Kubilay Türk Yilmaz strelil gól
  • 67.

Ronanov rohový kop nám nepomohol. Šance sme sa nedočkali a teda naďalej prehrávame o gól.

• 66.
    Connor Patrick Ronan zahrával rohový kop
  • 65.

Horúco bolo razom aj na druhej strane. Depetris po centri do malého vápna hlavičkoval poriadne nebzepčne, loptu poslal tesne nad.

• 64.

Davisov center mal dobrý let, takmer ho aj Huk dokázal zakončiť, no tesne bol zablokovaný.

• 64.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával priamy kop
  • 62.
    Kristián Koštrna opustil ihrisko, nahradil ho Connor Patrick Ronan
  • 61.

Grendelov roh po striedaní doletel len na bližšiu žrď, kde už stál pripravený Davis.

• 61.
    Erik Grendel zahrával rohový kop
  • 61.
    Fabian Miesenböck opustil ihrisko, nahradil ho Lucas Lovat
  • 61.

Domáci s priamym kopom. Loptu zahral Miesenböck, ktorý ju vyslal rovno k ľavej žrdi. Jedlička šikovne zareagoval.

• 60.
    Fabian Miesenböck zahrával priamy kop
  • 59.

Nejde nám to, po góle sa neviem dostať do hry. Viaznu nám v prvom rade prihrávke. Chlapci, bojujme!

• 56.

Taaaak to bola teda nečakaná akcia. Nášho vysunutého Jedličku sa snažil prekvapiť Depetris. Ďalekonosná strela však skončila tesne nad brvnom,

• 54.
    Kire Markoski bol napomínaný žltou kartou
  • 53.

Náš tréner reaguje na nie najlepšie sa vyvýjajúci zápas hneď dvojitým striedaním Verme, že to bude ten správny impulz na obrat.

• 53.
    Lukáš Čmelík opustil ihrisko, nahradil ho Cesar Blackman Camarena
  • 53.
    Abdulrahman Taiwo opustil ihrisko, nahradil ho Bastian Karsten Ayong
  • 50.

Máme aspoň krásnu informáciu o počte našich fanúšikoch v našom sektore, nachádza sa ich fantastických 400!

• 48.

Opäť prehrávame. Tak to je teda veľmi tvrdý úvod stretnutia, keď Markovski po pase utiekol našej obrane a uspel aj zoči-voči Jedličkovi, Šatka si ho nedokázal pokryť.

• 48.
    Kire Markoski strelil gól
  • 46.

Začal už aj druhý polčas, tentokrát s výkopom od hráčov domáceho sektoru.

• 45.

Rozhodca nepridáva k prvému polčasu ani jednu minútu, a tak tu máme koniec úvodného dejstva krajského derby Trnava - DAC. Po 45- minútach vidíme remízový stav na svetelnej tabuli a treba povedať, že po zhodnotení výkonov oboch mužstiev je to určite spravodlivý výsledok. Momentálne sa hrá futbal bez viacerých gólových príležitostí, no treba povedať, že sa bojuje ako sa na derby patrí. Rovnako tomu svedčí aj pravá futbalová atmosféra. Do druhého polčasu nepôjdeme nijako inak, len s cieľom získať všetky tri body. DAC do toho!

• 42.

Center od Davisa na Koštrnu, ten sa k hlavičke dostal, no bol v prenáročnej pozícii.

• 40.

Tretiakov zahral loptu na krátko Kalmárovi, ktorého center už bol pridlhý.

• 40.
    Maksym Tretiakov zahrával rohový kop
  • 38.

Tri minúty a je vyrovnané!!! GOOOOOOOOOL. Kone poslal dlhý center na Taiwovu hlavu a on sa tak isto nebránený s loptou nemaznal. Aj na našej strane prvá strela na bránu - prvý gól.

• 38.
    Abdulrahman Taiwo strelil gól
  • 37.
    Zsolt Kalmár zahrával priamy kop
  • 35.

Obrovská chyba v našej pbrane. Nechali sme sa nachytať na ofsajdovú pascu a to poriadne. Pár hráčov zo Spartake síce boli v ofsajde, no nabiehajúci Markovski nie, ten z ľavej strany poslal loptu na nabiehajúceho Yilmaza, ktorý osamotený hlavou nedal šancu nášmu gólmanovi. Prvá gólová príležitosť domácich a hneď prehrávame.

• 35.
  • 34.
    Marek Janečka bol napomínaný žltou kartou
  • 33.

Máme za sebou pol hodinu zápasu. Naďalej je 0:0 a rovnako otvorene na všetky strany vyzerá aj súboj na ihrisku. Stretnutiu by sa zišiel gól.

• 32.
    Ľubomír Šatka bol napomínaný žltou kartou
  • 30.

Priamy kop z ostrého uhla zahral opäť Grendel, no kráľom šestnástky bol Kone. V ešte náročnej situácii sa po ďalšom centri ocitol Huk. Popri troch Spartakovcov bol však víťazom on.

• 30.
    Erik Grendel zahrával priamy kop
  • 28.

Zo začiatku sme síce počuli viacero nadávok od domáceho celku, no aktuálne sa tešíme s krásnej atmosféry z oboch strán.

• 26.

Parádna akcia na našej strane. Najprv Herc vysunul kolmicou Davisa, ten z prvej dal pred bránu na voľného Taiwa, no lopta šla žiaľ asi meter za neho.

• 24.

Po faule na Šatku zahral priamy kop Kalmár. Nič z toho ale nebolo, v pokutovom území mali tentokrát prevahu hráči Trnavy.

• 24.
  • 23.
    Kubilay Türk Yilmaz bol napomínaný žltou kartou
  • 21.

V ďalších minútach sa už hra vyrovnala. Svedkami sme v prevažnej väčšine medzišestnástkového futbalu.

• 18.

Pri strele  Miesenböcka Šatka loptu nepríjemne tečoval, takmer šla až na bránu. Získaný rohový kop už domáci nevyužili.

• 18.
  • 15.

Ku zahraniu priameho kopu sa postal Grendel a nezahral ju najhoršie. Bránu sa snažil ohroziť rovno, avšak minul ju minimálne o vyše metra.

• 15.
  • 11.

Po prvých minútach môžem skonštatovať, že lepším mužstvom je momentálne to naše. Musíme to ešte dokázať aj vo finálnej fáze a na dnes máme vymaľované.

• 9.

Prvá strelecká príležitosť na konci ôsmej minúty. Tretiakov dostal parádny pas, dostal sa aj do šestnástky, kde si vyskúšal pravačku. Tá však nebola presná.

• 8.

Davis bol vysunutý na ľavé krídlo, no postranný rozhodca videl a zároveň aj odmával ofsajd.

• 5.

Markovski sa snažil zahrať loptu pred Jedličku, no odvrátiť na roh sa ju podarilo Koštrnovi. Samotný roh zahral Grendel zle, na bližšiu žrď, kde stál len pripravený Čmelík.

• 4.
  • 3.

Tretiakov poslal loptu rovno pred Rusova, kde si na ňu vyskakoval Huk. Rusov však promptne zareagoval, a tak z toho nebola prvá príležitosť v stretnutí,

• 2.
  • 2.

Hneď na začiatok musím pochváliť fantastických fanúšikov nášho celku, ktorých tu dnes opäť bude vyše 400 a opäť sa budú starať o nezameniteľnú atmosféru.

• 0.

Stretnutie sa práve začalo. Úvodný výkop si pripísali hráči nášho celku.

• 0.

Príjemný dobrý deň Vám prajem priamo zo štadióna Antona Malatinského, kde práve v tejto chvíli prichádzajú hráči oboch celkov na zelený trávnik. Domáci v tradičnej červeno-čiernej kombinácii, kým naše mužstvo v žlto-modrých farbách. Vstup do nového roka nám pri otváraní štadióna nedopadol najlepšie. Najväčší ašpirant na titul nás totiž obral o všetky body a tak, v snahe udržať si druhé miesto, odčiniť prehru a jednoducho zdolať nášho veľkého rivala, spravíme maximum pre to, aby sme po zápase mohli sláviť víťazstvo. Ako je všetkým fanúšikom známe, tak Spartak prešiel pred začiatkom tohto roka obrovskou turbulenciou, keď dovtedajší majiteľ Vladimír Poór ohlásil odchod z klubu. V obmedzenom rozpočte sa tak zostava Trnavy skladali od začiatku, no podľa úvodného kola proti Žiline to zatiaľ vyzerá no úspešnú jazdu. Čaká nás teda veľmi zaujímavý zápas, kde sa bude bojovať o každý centimeter ihriska a rovnako tak čakám aj súboj v hľadisku pri výbornej atmosfére. Krajské derby môže mať len jedného kráľa a tým musí byť Dunajská Streda. DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 20. kole Fortuna ligy! Na programe máme duel FC Spartak Trnava - FC DAC Dunajská Streda a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 23.2.2019 o 14:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

V 20. KOLE FORTUNA LIGY:

Drsný štart do roku 2019. Po prehre so Slovanom nás v krajskom derby zdolal aj domáci Spartak. Na vyrovnaný prvý polčas domáci zareagovali zlepšenou hrou a na ňu sme už aj napriek enormnej snahe odpovedať nedokázali. Nepomohli nám ani tri rýchle striedania do hodiny hry. Aj naďalej sme však druhí!

Oproti poslednému ligovému stretnutiu sme nastúpili s tromi zmenami v základnej jedenástke. Tréner Hyballa posadil na lavičku Blackmana, pre zranenie si musel oddýchnuť M. Vida, kým K. Vida si odpykával kartový trest. Namiesto nich dnes nastúpili Čmelík, Kone a navrátilec po kartovom treste – Davis. V ôsmej minúte dostal Tretiakov pas do behu, z vnútra šestnástky si aj vyskúšal pravačku, no nebol dostatočne presný. Prvú strelu mimo bránky si Spartak pripísal v pätnástej minúte, Grendelovi sa však pri priamom kope nepodarilo obstreliť múr s dostatočnou presnosťou. O tri minúty vystrelil Miesenböck, jeho pokus si Šatka po centri takmer vrazil do brány, no našťastie lopta nabrala trochu iný smer. V 26. minúte Herc kolmicou parádne vysunul Davisa, ten z prvej centroval voľnému Taiwovi pred bránu, no lopta šla, žiaľ, asi meter za neho. V 35. minúte nás domáci zarmútili, keď sme sa nechali nachytať na ofsajdovú pascu. Markovski na rozdiel od spoluhráčov nebol v postavení mimo hry, preto dokázal naservírovať loptu Yilmazovi, ktorý nášmu gólmanovi nedal šancu - 1:0. O tri minúty už bolo vyrovnané, keď pre zmenu po Hercovom centri Kone našiel pred Rusovovou bránou osamoteného Taiwa, ktorý pri hlavičke taktiež nedal šancu zakročiť domácemu gólmanovi - 1:1. Taiwo si týmto gólom zároveň otvoril strelecký účet u nás, gratulujeme! Vyrovnávajúci gól tak predsa len až v závere stanovil spravodlivý remízový stav po úvodnom dejstve.

Druhý polčas síce začal bez zmien, no veľmi zle. Markoski po vysunutí Depetrisom dokázal ujsť Šatkovi, v samostatnom nájazde zoči-voči Jedličkovi zakončil presne do pravého dolného rohu, naša „Jednička“ reagovať nedokázala - 2:1. My sme na nie najlepšie sa vyvíjajúci priebeh stretnutia reagovali dvojitým striedaním už v 53. minúte, Hyballa dal dôveru Ayongovi s Blackmanom, zlepšenia sme sa ale nedočkali. O tri minúty sa nášho vysunutého Jedličku snažil ďalekonosnou strelou prekvapiť Depetris, lopta skončila tesne nad. V 64. minúte letel nádejný center na Huka, no predsa len mu kúsok chýbal k zakončeniu. O minútu zase na druhej strane hlavičkoval po centri Depetris, v tutovke poslal loptu nad. V 68. minúte sme dostali ďalšiu tvrdú ranu, keď loptu do šestnástky dostal Yilmaz, obtočil sa okolo Koneho a nášmu Jedličkovi následne nedal šancu - 3:1. Po dvojgólovej strate sme sa síce dostali k dvom strelám, no Tretiakov a zároveň aj Šatka strieľali slepými. Definitívne rozhodnuté mohlo byť v 82. minúte, kedy akciu Grendel, Pekár, Depetris nevyužil posledne menovaný, v gólovej pozícii lufotval a rovnako nevyšla ani dorážka od Markoskeho. V absolútnom závere sme mali šancu na skorigovanie výsledku, no na Ronanovu strelu si počkal pozorný Rusov. Napriek celozápasovej územnej prevahe sme sa tak museli zmieriť s dvojgólovou prehrou.

Ani štvrtá porážka v sezóne, a z toho druhá za sebou, pre nás neznamená stratu druhej pozície. Ďakujeme našim fantastickým fanúšikom, že aj dnes nás v chladnom počasí podporilo až štyristo! Po derby so Slovanom a krajskom derby s Trnavou nás čakajú posledné dva zápasy základnej časti Fortuna ligy. V prvom z nich privítame na domácom štadióne Senicu o týždeň v sobotu 2. marca o 15:30, kým základnú časť uzavrieme súbojom so Zlatými Moravcami.

Peter Hyballa, DAC: „Gratulujem Spartaku Trnava k víťazstvu, pretože ich zisk troch bodov je zaslúžený. V prvom polčase sme viac držali loptu, čo sme aj predpokladali, no robile sme veľa chýb. V strede ihriska sme zase mali zlý pohyb. Vedeli sme, že súper bude nebezpeční z kontier, a tak aj bolo. Nám sa nedarilo a aj vyrovnanie na 1:1 bolo len so šťastím. Do druhého polčasu som Kalmára poslal na pozíciu "desiny", no hneď v úvode sme inkasovali na 2:1. Od úvodu druhého polčasu som cítil, že treba spraviť zmeny. V druhom dejstve sme nehrali poriadny futbal. Robili sme veľa chýb pri driblovaní, pri prihrávkach, čím sme zbytočne strácali lopty. Neboli sme dostatočne pri sebe, príliš veľkým priestorom medzi líniami sme súperovi uľahčili vsietiť tri góly. Dnes sme nepodali dobrý výkon, a preto sú tri body pre súpera spravodlivé.“

Michal Ščasný, Trnava: „Zápas sa mi, samozrejme, hodnotí veľmi dobre. Situácie, ktoré opísal môj kolega, nejdem opakovať, videli ste ich aj sami. Do zápasu sme sa dostávali ťažko. Tridsať minút sme kazili hru. Loptu sme nevedeli zobrať hore. Problémy sme mali v strede aj na stranách. Zlepšili sme sa a podarilo sa nám aj skórovať, no hneď sme aj inkasovali. V druhom polčase sme výrazne zlepšili defenzívu, kým súperovi sme veľa nedovolili. Hrozili sme z brejkov, a tak sme mali aj tri-štyri ďalšie príležitosti skórovať. Gratulujem chlapcom za výkon, pretože odohrali naozaj dobrý zápas.“

FC SPARTAK TRNAVA - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 3:1 (1:1)