StretnutieFC DAC 1904 Dunajská Streda vs FK Senica
FC DAC 1904 Dunajská Streda
    >>
Zsolt Kalmár 96
90+5. minúta1 - 0FK Senica

• 97.

Je koniec, je koniec, je konieeeeeeec. Áaaaaano, tak predsa len sa to podarilo. Dnes získavame všetky body. Tak toto teda boli nervy, mimoriadne náročný zápas a neskutočný koniec! Dnes sme sa síce jednudocho aj napriek obrovskej prevahe nevedeli dostať cez senické hradby, no platilo to do 96. minúty! Je to tam, prvé víťazstvo v roku 2019 a zároveň zotrvanie na druhej priečke. To si zaslúži parádnu oslavu, akú tu aj máme. ĎAKUJEME!

Po Senici nás čaká posledný zápas základnej časti Fortuna ligy, ktorý odohráme v sobotu 9. marca o 14:00 na pôde Zlatých Moraviec. Ja vám už len prajem príjemný zvyšok víkendu! Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 96.

GOOOOOOOOOOL! Tak to je neskutočné, vyhrávame. Toto je čo za záver. Davis jednoducho majstrovsky nacentroval loptu z ľavého krídla na voľného Kalmára, ktorý granfiózne umiestnil loptu hlavou. Taburda bol bez šance!

• 96.
    Zsolt Kalmár strelil gól
  • 90+4.

Už aj pokračujeme v hry. Posledné minúty musíme jednoducho využiť na gól.

• 90+3.

Strelili sme síce gól, lenže ten nám po faule nebol uznaný. Navyše gólman hostí dostal záchvat po zrážke hlavou, no našťastie už je v poriadku.

• 90+1.

Čmelík sa síce dostal k streleckej príležitosti, lenže pálil veľmi zle.

• 90.

Rozhodca pridáva k záveru stretnutie ešte päť minút.

• 87.

Postranný rozhodca teraz nevidel najlepšie, keď nám celkom jasný roh neprisúdil.

• 86.
    Kristopher András Vida opustil ihrisko, nahradil ho Lukáš Čmelík
  • 85.

Veľa nepresností nás oberá o drahocenné minúty. Dočkáme sa ešte dnes gólu? Verím, že áno.

• 83.

Máme približne posledných desať minút. Musíme nášho súpera razantne pritlačiť.

• 80.

Ďalšie zdržovanie od Senice, kedy sa vyše minúty nehrali kvôli údajným kŕčom Kučeru.

• 78.

Ďalšia zahodená šanca v našom podaní. Ronanov center z rohového kopu sa prepadol až na voľného Šatku, ktorý trestuhodne minul prázdnu bránu!

• 78.
    Connor Patrick Ronan zahrával rohový kop
  • 76.

Naďalej držíme loptu na kopačkách, no smerom dopredu sme bezzubí.

• 74.

Čas sa míňa, no na LED obrazovke naďalej nevidíme výsledok, ktorý by sme si predstavovali. Chlapci bojujte, tento fakt treba zmeniť!

• 74.
    Marko Divković opustil ihrisko, nahradil ho Connor Patrick Ronan
  • 72.

Hneď po dozdržovaní Ramireza, ktoré nebolo odmenené žltou kartou zahral priamy kop Krč. Lopta doletela na Diasovu hlavu, ktorý v náročnej pozícii našu bránu neohrozil.

• 72.
    Jakub Krč zahrával priamy kop
  • 70.

Kalmárov rohový kop doletel až k vzdialenejšej žrdi, kde však vo vzduchu kraľovali hostia.

• 70.
    Zsolt Kalmár zahrával rohový kop
  • 68.

Veľké šťastie sme teraz mali. Deretti sa dostal do samostatného nájazdu, ktorý trestuhodne nevyužil, keď na našu bránu vyslal len slabunkú strelu.

• 67.

Okrem počtu divákov je potrebné povedať, že vytvárajú výbornú atmosféru. Vždy je nádhera hrať takto na domácom štadióne.

• 65.

Dnešné stretnutie sleduje 7395 divákov. Fantázia. Ďakujeme!

• 63.

Kalmárov center úspech neslávil. Rovno skončil na hlave súpera.

• 62.
    Zsolt Kalmár zahrával priamy kop
  • 61.

Hostia začínajú jemne zdržovať hru. Gól treba streliť čo najskôr. V opačnom prípade nás čaká veľmi hektický záver.

• 61.
    Marko Tešija bol napomínaný žltou kartou
  • 61.
    Sofian Yanis El Moudane bol napomínaný žltou kartou
  • 59.

Kalmár si našiel streleckú pozíciu a aj zakončil. Parádna strela minula ľavú žrď len o chlp

• 59.
    Maksym Tretiakov opustil ihrisko, nahradil ho Abdulrahman Taiwo
  • 56.

Treba striedanie. Finálna fáza ešte stále nie je z našej strany zlepšená. Azda nový impulz tento fakt zmení.

• 53.

Po priamom kope sa k hlavičke dostal Silveira. Našťastie zakončil zle.

• 52.
    Sofian Yanis El Moudane zahrával priamy kop
  • 51.

Kalmár sa rútil do pokutového územia a aj sa tam dostal. Presadiť sa mu ale nepodarilo pri tiesnení Yanisom.

• 48.

Vybojovaný priamy kop zahral Tretiakov a rovno na bránu. Nebol to síce najhorší pokus, lenže letel priamo do Tabordovho náručia.

• 48.
    Maksym Tretiakov zahrával priamy kop
  • 46.
    Frank Andersson Castañeda Velez opustil ihrisko, nahradil ho Désiré Segbé Azankpo
  • 46.
    Filip Dangubić opustil ihrisko, nahradil ho Jean Deretti
  • 46.

Začal sa už aj druhý polčas s výkopom od hráčov z hosťujúceho mužstva.

• 47.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával rohový kop
  • 45.

Prvá polovica stretnutia sa práve skončila. Počas celého prvého polčasu sme mali absolútnu dominanciu na lopte, strávili sme ju takmer celú na polovici súpera, no finálna fáza bola z našej strany naozaj zlá. Vieme teda, že čo treba zlepšiť do druhého polčasu, aby boli tri body naše. DAC do toho!

• 45.

Opäť sme zabudli na útočníka. Pas na hranici ofsajdu dostal Ramizer, ktorý našťastie súpera v šestnástke nenašiel.

• 45.
    Filip Dangubić zahrával priamy kop
  • 45.

Rozhodca k prvému polčasu pridáva tri minúty.

• 45.
    Zsolt Kalmár bol napomínaný žltou kartou
  • 42.

Hra je prerušená pre ošetrovanie Tabordu. Bude však v poriadku.

• 41.

Center z rohového kopu nebol presný. O loptu sme prišli.

• 40.
  • 40.

Ďalšia sľubne sa vyvíjajúca akcia bola zahodená. Kalmárova strela bola totiž zablokovaná.

• 37.

Strelecké pokusy si naši hráči striedajú, na druhej strane zakončuje len Gatarić. Nebolo tomu inak ani teraz, strela sa však medzi tri žrde nezmestila.

• 34.

Snažíme sa snažíme, ale finálna fáza je momentálne z našej strany zlá. Viacero centrov z pravého krídla neprešlo.

• 32.

Získali sme štandardku z ostrého uhla. K jej zahraniu sa postavil Kalmár, ktorý poslal absolútne nepresný pas, ktorý bol totálne pridlhý.

• 32.
  • 29.

Kalmár pri ďalšom streleckom pokuse vnútri pokutového územia. Z nádejnej pozície poslal slabšiu strelu priamo do Tabordovho náručia.

• 28.

Rohový kop veľa vody nenamútil v pokutovom území súpera.

• 27.
  • 26.

Fuuuuuuh, mohli sme prehrávať. Dangubić dostal doslova famózny pas za našu obranu, vďaka čomu sa ocitil osamote pred Jedličkom. Obišiel ho, no do prázdnej brány vystrelil slabšie. Na bránkovej čiare ho tak mohol zastúpiť Kone.

• 24.

Veľmi nepresný pas Dangubića z priameho kopu znamenal koniec senickej ofenzívy. Na druhej strane pálil slepými Divković.

• 23.
  • 23.

Dangubić sa snažil využiť pád Koneho pri bránení. Mal to však jeden háčik, zastúpili ho ďalší spoluhráči v žlto-modrých farbách.

• 21.

Pri šanci skórovať sa zachvíľu vystrieda celé mužstvo. Aktuálne dostal pas do behu Koštrna, ktorý však tiesnený zakončil nepresne.

• 19.

Prvý poriadny závar pred bránkou Tabordu. Neuspel však Divković a ani Kalmár. Jedna strela bola zablokovaná a druhá chytená.

• 17.

Rovnako sa k streleckému pokusu dostal aj Šatka. Dopadol však rovnako ako jeho kolega - strelu mu zablokovali obranca hostí.

• 16.
  • 15.

Herc sa síce dostal k strele z pokutového územia, no jeho pokus bol žiaľ zablokovaný.

• 13.

Do útoku sa snažili dostať aj Sseničania, lenže ďaleko sa nedostali. Navyše útočili v menšom počte, teda šancu na úspech si rovno znížili.

• 11.

Kalmárov center letel na Huka, no v hlavičkovom súboji bol úspešnejší Silveira.

• 11.
  • 9.

Hostia sa zatiahli do ulity. Máme jednoznačnú prevahu, no smerom k bráne sa nevieme dostať.

• 7.

Z ľavej strany letel center do pokutového územia súpera, kde si však Seničania loptu postrážili.

• 4.

V úvodných minútach držíme loptu na kopačkách. Aktuálne už len čakáme na prvé naše zakončenie.

• 1.

Stretnutie sa práve začalo s úvodným výkopom od hráčov nášho mužstva.

• 0.

Príjemný dobrý deň Vám prajem priamo z MOL Arény, kde práve v týchto chvíľach prichádzajú hráči oboch celkov na krásny zelený trávnik. Naši hráči v tradičných žlto-modrých farbách, kým hostia v červených dresoch. Do roku 2019 sme vstúpili zle, dvomi prehrami a práve dnes chceme začať novú sériu - víťaznú, čím by sme aj naďalej zostali na druhej priečke. Na druhej strane má náš dnešný súper iné problémy a to boj o zotrvanie vo Fortuna lige. Veríme, že dnes pred opäť fantasticky zaplnenými tribúnami si tri body nenecháme vziať. DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 21. kole Fortuna ligy! Na programe máme duel FC DAC Dunajská Streda - FK Senica a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 2.3.2019 o 15:30 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

Filip Dangubić#11Dangubić
Tlačová konferencia po zápase FC DAC 1904 - FK Senica (1:0)

V 21. KOLE FORTUNA LIGY:

Vyhrali sme! Po dvoch prehraných zápasoch v úvode roka 2019 sa schyľovalo k strate bodov aj proti Senici. V zápase, kde sme mali celozápasovú prevahu, sme doplácali na nepresnú finálnu fázu. Šialený záver a krásny gól Kalmára však zvrátil výsledok v náš prospech. Akékoľvek víťazstvo sme dnes potrebovali, vďaka nemu sme naďalej druhí!

Oproti poslednému ligovému stretnutiu nastali dve zmeny v našej základnej jedenástke. Tréner Hyballa posadil na lavičku Čmelíka s Taiwom, kým do zostavy sa vrátil uzdravený Divković a K. Vida, ktorý si v predošlom zápase odpykal kartový trest. Začiatok stretnutia bol z našej strany náročný, loptu sme síce držali na kopačkách, lenže Senica bola až príliš zatiahnutá v ulite. Prvý väčší závar pred bránkou súpera nastal až v osemnástej minúte, kedy však bol v nádejnej pozícii zablokovaný Divković a vychytaný Kalmár. O tri minúty sa k ďalšej zaujímavej príležitosti dostal Koštrna, po pase do behu sa ocitol zoči-voči Tabordovi, no tiesnený zakončil tesne vedľa ľavej žrde. V 24. minúte si pravačku vyskúšal Divković, z väčšej príležitosti však pálil slepými. O dve minúty sme mohli prehrávať, Dangubić dostal famózny pas za obranu, obišiel si aj Jedličku, no jeho slabšiu strelu v hodine dvanástej na bránkovej čiare vykopol Kone. V 29. minúte sa Kalmár ocitol v nádejnej streleckej pozícii, zakončil však slabšie a navyše priamo do Tabordovho náručia. Aj naďalej sme hru tvorili my, lenže finálna fáza poriadne škrípala. Zo Senice hrozil v prvom polčase jedine Dangubić, našťastie väčšinou zakončoval nepresne. V nadstavenom čase nás po zabudnutom Ramirezovi mohla Senica potrestať, pas do šestnástky našťastie nebol presný, a tak sme sa po prvom polčase odobrali do kabín za spravodlivej remízy. Mali sme síce absolútnu dominanciu na lopte, lenže finálna fáza maximálne viazla.

Do druhého polčasu vstúpili hostia so zmenou, obraz hry sa však nezmenil. Aj naďalej sme v prevažnej miere loptu držali my, no s koncovkou to bolo podstatne horšie. Prvá vážnejšia príležitosť v druhom polčase prišla až v 59. minúte, kedy si Kalmár našiel streleckú príležitosť, jeho štipľavý pokus tesne minul ľavú žrď. V 68. minúte sme sa báli o výsledok, Deretti sa dostal do samostatného nájazdu, ktorý trestuhodne nevyužil, keď na nášho brankára vyslal len slabunkú strelu. Príležitostí na skórovanie bolo v druhej polovici stretnutia ako šafranu, aj preto sme sa tretej príležitosti na gól dočkali až v 78. minúte. Po Ronanovom rohovom kope lopta v šestnástke prepadla až na osamoteného Šatku, ktorý trestuhodne minul odkrytú bránu. V nadstavenom čase sa nám podarilo streliť prvý gól, na našu smolu však nebol uznaný kvôli faulu na brankára. Gólman Senice musel byť po spomínanom faule ošetrovaný, dokonca, na ihrisku sa objavila aj záchranka, ale našťastie sa dokázal postaviť na vlastné. To, čo sa nám nedarilo celý zápas nám vyšlo až v 97. minúte. Davis si nabehol na ľavé krídlo odkiaľ poslal sladučký center priamo na Kalmárovu hlavu, maďarský reprezentant zakončil absolútne nechytateľne pre Tabordu - 1:0. Oslavy po tomto góle nemali konca kraja. Víťazstvo je ťažko vybojované, ale zaslúžené.

Veľká dráma pre nás priniesla dvanáste víťazstvo v ročníku a zotrvanie na druhej priečke fortunaligovej tabuľky. Obrovské ďakujem však nepatrí len hráčom, ale aj našim fanúšikom, ktorých dnes prišlo takmer 7500 – fantázia! Po Senici nás čaká posledný zápas základnej časti Fortuna ligy, ktorý odohráme v sobotu 9. marca o 14:00 na pôde Zlatých Moraviec. Zároveň je jasné, že prvý zápas nadstavbovej časti budeme hrať na domácej pôde 16. marca.

Peter Hyballa, DAC: „V prvom rade by som sa chcel ospravedlniť senickému trénerovi za to, že po góle som šiel na ihrisko, kam nepatrím a zároveň aj smerom k lavičke súpera som oslavoval. To sa nepatrí a je to moja chyba. Nášho dnešného súpera rešpektujem a hlavne po dnešnom parádnom výkone. Tento týždeň sme cítili tlak, ani nie od fanúšikov, vedenia klubu či novinárov, ale v rámci mužstva. Okrem toho sa písalo, že sme stratili štýl hry a to sme chceli zmeniť. Senica dnes dobre zatvorila stred, a tak sme do útokov museli chodiť prevažne po krajoch. Občas sme sa skúšali dostať do útoku aj cez stred, no nešlo nám to a navyše na naše chyby čakala aj Senica. Keby sme po polčase prehrávali 0:1, tak by nikto nič nemohol nemietať. Chcem vzdať súperovy veľký rešpekt, odohral s nami otvorený zápas. Záver stretnutia pripomínal tlak, aký sme mali v mnohých zápasoch minulej jesene a tlak, ktorý nám mimoriadne vyhovuje. V záverečných dvadsiatich minútach som Kalmára presunul do útoku, keďže sme vedeli, že veľmi dobre hlavičkuje a aj dal gól hlavou po ideálnom centri. Je veľmi dôležité, že sme teraz vyhrali. Hráči to potrebovali pre svoje sebavedomie.“

Ricardo Chéu, Senica: „Ťažké je rešpektovať výsledok po 90. minútach. Futbal je emocionálny, ako ste aj vy mohli vidieť. Čo sa týka zápasu, tak sme ho mali pod kontrolou, aj keď domáci mali loptu viac na kopačkách. Ako aj minulý zápas proti Žiline, aj tento bol mimoriadne náročný. Rešpektujem Dunajskú Stredu, keďže je to veľmi kvalitné mužstvo. V tomto stretnutí sme mali 4-5 vyložených šancí, no nepremenili sme ich. V závere sme zase dostali gól, ktorý rozhodol o celom zápase. Čo sa týka nás, tak každý týždeň na nás čaká ťažký zápas. Myslím si, že mužstvo si zaslúži zostať v lige. Verím, že v pohári budeme mať toľko šťastia, ako dnes mala Dunajská Streda. Súperovi gratulujem k víťazstvu.“

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - FK SENICA 1:0 (0:0)