StretnutieFC DAC 1904 Dunajská Streda vs MFK Ružomberok
FC DAC 1904 Dunajská Streda
    >>
Abdulrahman Taiwo 73
90+3. minúta1 - 1MFK Ružomberok

• 90+3.

Stretnutie DAC - Ružomberok sa práve skončil. Po jeho odpískaní žiaľ strácame dva body. Dnes sme si zaslúžili jednoznačne plný bodový zisk, no vytúžený gól nám nebol dopriaty. Chlapci, ďakujeme krásne za všetko, čo ste predviedli. Rovnako veľké ďakujem patrí aj fanúšikom, ktorí boli aj dnes najlepší.

Nadstavbová časť o titul odštartovala, no hneď po jej začiatku nasleduje reprezentačná prestávka. Ďalšie ligové kole je takto na programe o dva týždne v nedeľu 31. marca o 15:00, kedy nás čaká opäť naše najväčšie derby so Slovanom, tentokrát na novom bratislavskom štadióne. Ja vám už len prajem príjemný zvyšok víkendu! Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90+1.

Davisov rohový kop sme zakončiť nedokázali.

• 90+1.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával rohový kop
  • 90.

Rozhodca pridáva k záveru stretnutia ešte tri minúty.

• 90.

Kalmárov pokus poslal loptu k žrdi nebol úspešný, lopta tesne minula bránu.

• 89.
    Connor Patrick Ronan zahrával rohový kop
  • 87.

Hráme fantastický druhý polčas. Snáď aj so spravodlivým rozprávkovým záverom.

• 86.
    Matúš Kmeť opustil ihrisko, nahradil ho Viktor Jedinák
  • 86.
    Peter Gál-Andrezly bol napomínaný žltou kartou
  • 85.

Po ďalšej štandardke sa do šestnástky prebíjal Čmelík, no tam padol. Opäť rozhodca previnenie nikoho nevidel.

• 84.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával priamy kop
  • 83.

Davisov center do pokutového územia sme ani na dvakrát nezakončili.

• 82.
  • 81.

Dnešné stretnutie sleduje 7722 divákov. Ďakujeme, fantastické číslo.

• 80.
    Štefan Gerec opustil ihrisko, nahradil ho Ismar Tandir
  • 79.

Po Kalmárovom rohu Huk tak trochu zavadzal v šestnástke Konemo, čím sme sa obrali o zakončenie.

• 79.
    Zsolt Kalmár zahrával rohový kop
  • 78.
  • 77.

Dali sme aj ďalší goooool, ale bohužiaľ padol len z ofsajdu.

• 75.
    Eric Javier Davis Grajales bol napomínaný žltou kartou
  • 74.

Ešte počas oslavy gólu mohol Taiwo pridať ďalší. Po centri z ľavej strany sa totiž dostal k hlavičke, poslal ju na bránu, no tú už Macík pokryl

• 73.

GOOOOOOOOL, GOOOOOOOL, GOOOOOOOL a zaslúženýýýýý! Ronan vyslal na Macíka strelu cez obrancu, čo ho prekvapila. Tú ešte vyrazil, ale len pred seba, kde stál pohotový Taiwo!

• 73.
    Abdulrahman Taiwo strelil gól
  • 72.
    Kristián Koštrna opustil ihrisko, nahradil ho Lukáš Čmelík
  • 72.

Koneho pokus asi z tridsiatich metrov úspech nepriniesol. Strela bola poriadne nepresná.

• 69.

Davisov roh, dva centre, obidve dobre leteli, no hostia jednoducho ovládajú vzdušný priestor.

• 69.
  • 67.

Dostali sme sa hneď k dvom strelám. Najprv Macík pokryl Hercov pokus, kým Ronan zakončil nad.

• 67.
  • 65.
    Zinedin Mustedanagić opustil ihrisko, nahradil ho Michal Jonec
  • 64.

Neuveriteľné, že ešte stále prehrávame. Ružomberok sme poriadne pritlačili a Huk sa dostal k poriadne štipľavej strele, ktorú poslal pod brvno, no fantastický Macík svoje mužstvo podržal.

• 64.
  • 63.

Madleňákova ruka pri Ronanovom pase znamená druhú žltú kartu a zároveň vylúčenie pre Ružomberčana. Toto treba využiť!

• 63.
    Matej Madleňák bol napomínaný červenou kartou
  • 63.
    Matej Madleňák bol napomínaný žltou kartou
  • 61.

Hneď dva centri do šestnástky po rohovom kope. Tam, ale kraľujú dlhočizní Ružomberčania.

• 61.
  • 60.
  • 59.

Fuuuuuh, už vážne mohlo byť vyrovnané. Divković sa ocitol vo výbornej strleleckej pozícii. Loptu poslal pod brvno, no Macík sa predviedol výborným zákrokom.

• 58.

Rovnako skončil aj druhý roh, bez ďalšej streleckej príležitosti.

• 57.
  • 56.

Taaak to je škoda. Ronan dal opäť krásny center na Kalmára, ten loptu zakončil a odrazený pokus ešte poslal pred bránu Huk. Center sa neujal. Zahrali sme aj Rohový kop, no ten bol neúspešný.

• 55.
  • 53.

Center do pokutového územia od Ronana. Opäť loptu lapá Macík.

• 51.

Aj naďalej držíme loptu v moci, no smerom dopredu je to jednoducho zlé.

• 48.

Na pozore sme sa museli mať na druhej strane, kedy Mustedanagić povyzvŕtal Šatku, podarilo sa mu aj vystreliť, ale našťastie vedľa.

• 47.

Kalmár unikal fantasticky, bol stiahnutý, a preto si aj sám pripravil štandardku. Múr sa mu podarilo prestreliť, no za ním stál pozorný Macík.

• 45.

Prvý polčas stretnutia DAC - Ružomberok sa práve skončil. Po jeho odpískaní schádzame do kabín za nepriaznivého stavu 0:1. Videli sme polčas chudobný na gólové príležitosti. Územnú prevahu síce malo naše mužstvo, no smerom dopredu to bolo zlé. Hostia navyše vyťažili z minima maximum a zároveň po zlom verdikte od rozhodcu. Verme, že v druhom polčase vyhrá spravodlivosť a tri body zostanú doma. DAC do toho!

• 45.

Po rohovom kope sme si loptu postrážili. Rozhodca zároveň k prvému polčasu pridáva ešte dve minúty.

• 45.
    Zinedin Mustedanagić zahrával rohový kop
  • 45.

V závere nás chcel prekonať ešte Qose, jeho tvrdú ďalekonostnú strelu Jedlička odvrátil len na roh.

• 44.

Po Mustadanagićovom priamom kope a odrazenej lopte sme mohli vidieť len mimoriadne nepresnú strelu Gereca.

• 44.
    Zinedin Mustedanagić zahrával priamy kop
  • 42.

Ronan vysunul Tretiakova na pravé krídlo, no jeho center do pokutového územia sa už neujal. Nenašiel totiž spoluhráča.

• 39.

Stretnutie sa nevyvíja podľa našich predstáv. Stále prehrávame 1:0 a už sa blíži aj koniec polčasu. Poďme skúsiť streliť jeden gól do šatne.

• 39.
  • 37.

Herc sa dostal takmer až k nebezpečnej strele, keď bol v šanci podrazený Herc. Podľa rozhodcu v súlade s pravidlami.

• 35.

Ronanov krásny center do pokutového územia, no Hukovi sa nepodarila spracovať lopta.

• 35.
  • 33.

Vo finálke nám niečo škrípe. Obrali sme sa opäť o loptu nepresným pasom.

• 32.

Rohový kop aj na našej strane. Zahral ho Ronan. Loptu poslal k bližšej žrdi, kde však kraľoval J. Maslo.

• 32.
  • 30.
    Matej Čurma bol napomínaný žltou kartou
  • 29.

Pri ďalšej akcii bolo opäť naše mužstvo, ale nepresným pasom Huka sme sa o loptu obrali.

• 27.

Šanca na našej strane. Po odrazenej lopte k Davisovi sa náš ľavý obranca pokúsil poslať loptu k ľavej žrdi. Tesne ju minul.

• 26.

Gerec je už v absolútnom poriadku. Je už späť v hre.

• 24.

Sme späť v hre, keď sme znovu mohli vidieť center do šestnástky. Rovno nás však pribrzdilo zranenie Gereca, ktorý je už vyše minútu ošetrovaný priamo na ihrisku.

• 21.

S ďalším rohovým kopom sme si už poradili.

• 20.
  • 19.

Hostia sa nespravodlivo ujímajú vedenie a navyše po góle z OFSAJDU, ako bolo úplne jasné z opakovaného záznamu. Mustedanagić poslal na tretí raz loptu do šestnástky, kde ju J. Maslo na Gál-Andrézlyho stojaceho v ofsajde. Postranný rozhodca zrejme toto previnenie nevidel a teda musíme otáčať.

• 18.
    Peter Gál-Andrezly strelil gól
  • 18.
  • 17.
  • 17.
  • 17.

Qoseho tvrdý pokus skončil na Koneho chrbte. Bude z toho roh.

• 15.

Po faule na Kalmára si loptu na priamy kop postavil Davis. Zahral ho však zle, rovno mimo ihriska.

• 15.
  • 13.

Hostia sa azda prvýkrát oslobodili od výraznejšieho tlaku. Hra sa presunula medzi pokutové územia.

• 11.

Najväčšiu príležitosť mal aktuálne Kalmár, ktorý napriahol z ostrejšieho uhla a bránu minul asi o meter.

• 10.

Nám pre zmenu znepríjemňoval život Gerec, ale Jedlička aj Huk boli mimoriadne dôrazní v pokutovom území.

• 8.

Tretiakovov prudký center do šestnástky skončil len v Macíkovom náručí. Je dôležité povedať, že vyzerá to aj dnes na osemtisícovú návštevu, čo je neskutočné.

• 6.

Od úvodu sa tlačíme smerom dopredu a dnes to vyzerá tak, že Ružomberok chceme jednoznačne zdolať. Teraz nám nevyšiel Davisov center ani Koneho strela, ale sme na dobrej ceste.

• 5.

Pred zápasom sme si mohli vypočuť Nélkuled, ktoré bolo tentokrát bez speváka a len pre fanúšikov. Bolo to niečo neuveriteľné, famózne, nádherné. Ďakujeme!

• 3.

Dostali sme sa k rohu pomerne rýchlo, no nič sme z neho nevyťažili. Podobne dopadol aj druhý pokus letiaci na vzdialenejšiu žrď. Strely na bránu sme sa nedočkali.

• 2.
  • 2.
  • 1.

Stretnutie sa práve začalo s úvodným výkopom od nášho celku.

• 0.

Príjemný dobrý deň Vám prajem z našej prekrásnej MOL Arény, kde práve v týchto chvíľach prichádzajú hráči oboch celkov na zelený trávnik. Naše mužstvo v tradičnej žlto-modrej kombinácii, kým hostia v bielych dresoch. Začína nám nadstavbová časť sezóny o titul, kde nemáme žiadny iný cieľ ako udržanie si výbornej druhej priečky. Posledné dve stretnutia sme síce vyhrali, no aj napriek tomu očakávame od našich hráčov viac a veríme teda, že nás dnes potešia krásnym futbalom. Na druhej strane Ružomberok je našim najväčším konkurentom o pohárovú Európu, teda získať body bude pre obe mužstvá mimoriadne dôležité. Verme, že opäť pred fantastickou kulisou zostanú tri body doma. DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 1. kola nadstavbovej časti o titul Fortuna ligy! Na programe máme duel FC DAC Dunajská Streda - MFK Ružomberok a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 17.3.2019 o 15:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

Štefan Gerec#15Gerec
Tlačová konferencia po zápase FC DAC 1904 - MFK Ružomberok (1:1)

V 1. KOLE NADSTAVBOVEJ ČASTI O TITUL

Trpká strata dvoch bodov. Do nadstavbovej časti o titul sme aj napriek jednoznačnej prevahe na ihrisku, so 67% držaním lopty (v 2. dejstve dokonca 86%), vstúpili remízou. Hlavne po prestávke sme absolútne ovládli hru, no na druhej strane sme po vylúčení Madleňáka v 63. minúte nedokázali využiť presilovku. Bojovnosť na ihrisku aj v hľadisku odmenené neboli. Aj naďalej tak zostávame na tretej priečke.

Oproti poslednému ligovému stretnutiu nastala v základnej jedenástke jediná zmena, kedy zraneného K. Vidu nahradil Kalmár, ktorý sa vrátil pre zmenu po kartovom treste. Prekvapením bolo, že nastúpil na netradičnom poste útočníka. Od úvodu stretnutia sme začali tlačiť do plných, vážnejšia príležitosť však prišla v jedenástej minúte, kedy Kalmár napriahol z ostrého uhla mimo pokutové územie, jeho strela sa medzi tri žrde nezmestila. V devätnástej minúte sme nespravodlivo inkasovali, prvý dlhší pobyt Ružomberka na našej polovici priniesol tri rohy Mustedanagića v rada. Po treťom z nich loptu v šestnástke posunul J. Maslo na Gál-Andrézlyho - 0:1. Situácia vážne zaváňala ofsajdom, postranný rozhodca však takéto previnenie nevidel. V polčase chudobnejšom na gólové možnosti sme si ďalšiu príležitosť vypracovali až v 27. minúte, kedy sa Davis snažil odrazený pokus umiestniť k ľavej žrdi, tesne ju minul. Pripravovali sme si síce jednu akciu za druhou, ale ich veľkým negatívom bola koncová fáza s nepresnými prihrávkami. V závere polčasu sa nás pokúšal ešte prekvapiť Qose, no parádnu ďalekonosnú strelu Jedlička dokázal vytlačiť na roh. Po jeho zahraní sme si loptu už postrážili, a tak sme do kabín zišli za krutej prehry 0:1 po našej výraznej územnej prevahe s malým množstvom gólových príležitostí.

Do druhého polčasu sme sa pustili so striedaním, Tretiakova nahradil Taiwo. Už v 47. minúte Kalmár vybojoval štandardku z nádejnej pozície, prestrelil aj múr, no za ním stál pozorný Macík. Na pozore sme sa vzápätí museli mať my na druhej strane, kde Mustedanagić povyzvŕtal Šatku, no z dobrej pozície našu bránu minul. V 55. minúte Ronan začal ďalšiu akciu na Kalmára, vystrelil a po odrazenom pokuse poslal Huk ešte center pred bránu, spoluhráča nenašiel, kým Macík nášho kapitána skosil - rozhodca previnenie nevidel. Poriadne rozbehnutý zápas priniesol ďalšiu príležitosť už o štyri minúty neskôr, Divkovićovu strelu pod brvno z gólovej pozície však Macík vyboxoval. Od 63. minúty sme sa dostali do početnej výhody, keďže Madleňák videl po ruke druhú žltú kartu, čo znamená, že predčasne smeroval pod sprchy. O minútu neskôr Huk vyslal tvrdú a presnú strelu pod brvno, krásny pokus Macík pokryl. V 67. minúte sme sa dostali hneď k dvom strelám, najprv gólman hostí pokryl Hercov pokus letiaci k pravej žrdi, kým Ronan zakončil nad. Neústavný tlak na Ružomberok priniesol ovocie v 73. minúte, Ronanova strela cez protihráča Macíka prekvapila, a tak loptu dokázal vyraziť len pred seba, odkiaľ ju Taiwo suverénne dorazil do bránky - 1:1. Už o minútu neskôr mohol pridať ďalší zásah, Taiwovu hlavičku však gólman hostí zneškodnil. V 77. minúte sa nám podaril pridať aj druhý gól, no žiaľ postranný rozhodca videl Huka v ofsajde. Aj naďalej sme boli nebezpeční a obiehali sme bránu z každej strany a navyše sme reklamovali penaltu po stiahnutí Čmelíka v šestnástke. Príležitosť mal však až Kalmár v 90. minúte, jeho pokus poslať loptu k prvej žrdi sa s úspechom nestretol. Keďže sme do brány nedopravili ani Davisov rohový kop, tak sme sa po záverečnom hvizde museli zmieriť s drsnou remízou.

Piata remíza v ročníku pre nás znamená zotrvanie na tretej priečke, avšak strata na druhú Žilinu je už dvojbodová. Ďakujeme našim fanúšikom, že aj dnes nás hnali dopredu vo fantastickom počte takmer 8000 verných! Nadstavbová časť o titul odštartovala, no hneď po jej začiatku nasleduje reprezentačná prestávka. Ďalšie ligové kolo je takto na programe o dva týždne v nedeľu 31. marca o 15:00, kedy nás čaká naše najväčšie derby so Slovanom, tentokrát na novom bratislavskom štadióne.

Peter Hyballa, DAC: „Odohrali sme dva rozdielne polčasy. Po prvom som bol nahnevaný na hráčov. Hrali sme bez tempa, bez pohybu, bez „gegenpressingu“. Súper však tiež nebol nebezpečný. Bol to typický bezgólový polčas, chýbala mu šťava. Pri inkasovanom góle niekto hovorí, že bol ofsajd, niekto, že nebol a ja neviem. Po prvom polčase som bol veľmi sklamaný a hlasný v kabíne. V druhom polčase sme prešli na rozostavenie diamant a potom sme už odohrali fantastický, nám typický druhý polčas. Teraz sme videli ten istý problém, ako predošlé štyri týždne a to, že nevieme skórovať. Prvý polčas bol bez šancí, no v druhom sme mali šesť-sedem-osem-deväť príležitostí na skórovanie. Okrem toho sme mali kopať dve penalty. Na Huka mala byť penalta na 100%, kým na Čmelíka na 94,5%. Na Huka brankár skočil dvoma nohami, kým Čmelík bol stiahnutý.“

David Holoubek, Ružomberok: „Vedeli sme, že nás čaká veľmi ťažké stretnutie. Súper je vďaka trénerovi veľmi dobre pripravený a navyše má veľké individuality. Vedeli sme to a mali sme aj náročný zápas. Chceli sme ťažiť z protútokov a z brejku aj dať gól. Po štandardke sa nám to aj podarilo. Potom sme už mali len niekoľko pološancí. V prestávke sme hovorili, že nás čaká 50 pekelných minút. Pridajú aj hráči súpera  a zároveň ich bude tlačiť kotol fanúšikov. Hovorili sme aj, že sa nemôžeme nechať vylúčiť. Všetky moje predpoklady sa naplnili. Ja som sa len pozeral, že ako čas uteká. V defenzíve sme podali slušný výkon od útočníkov, cez zálohu, obrancov aj brankára. Prečkali sme hneď niekoľko príležitostí, a tak máme bod.“

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - MFK RUŽOMBEROK 1:1 (0:1)