StretnutieŠK Slovan Bratislava vs FC DAC 1904 Dunajská Streda
    >>
Dejan Dražić 62
    >>
Andraž Šporar 90+1.
90+3. minúta3 - 1FC DAC 1904 Dunajská Streda

• 90+3.

Dnešné stretnutie sa práve skončilo. Žiaľ, ani dnes v našom najväčšom derby nezískavame ani bod. Domáci dnes boli lepší a vyhrávajú právom. Pár verdiktov si však určite treba pozrieť. Ďakujeme krásne fanúšikom, že prišli v takom hojnom počte a zároveň ďakujeme hráčom za ich bojovnosť v hodinovom oslabení.

Po najväčšom derby so Slovanom sa opäť vraciame do krásne MOL Arény, kde v sobotu 6. apríla o 15:30 privítame Žilinu. Ja vám už len prajem príjemný zvyšok víkendu! Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90+1.

Je rozhodnuté. Ofenzívnu štvrť a obrovský vabank z našej strany sme nezvládli. Šporar si vymenil loptu z Mohom, ktorý nahral do prázdnej brány. Najlepší strelec ligy sa nemohol mýliť.

• 90+1.
    Andraž Šporar strelil gól
  • 90.

Rozhodca nadstvavuje ešte 3 minúty.

• 89.

Prežívame aj nemožné! Najprv bol v hodine dvanástej zablokovaný Holman, aby ešte nepresne dorážal Čavrič. To chce odvetu v podobe nášho vyrovnávajúceho gólu!

• 88.

Čavričov pas na Šporara a trestuhodný luft.

• 87.
    Mohammed Rharsalla Kadfi opustil ihrisko, nahradil ho Richárd Guzmics
  • 86.

JE-DLIČ-KA JE-DLIČ-KA JE-DLIČ-KA to čo predvídza náš gólman? Životný zápas sa to volá. Po rohu dostal Greif rovno loptu, zahral ju na rýchlu kontru Mohovi, no v samostatnom nájazde ho vychytal Jedlička. Fantázia!

• 85.
    Connor Patrick Ronan zahrával rohový kop
  • 84.

JEDLIČKAAAAAAAA, ty si naša JEDNIČKAAAAA. Náš pán gólman pri Mohovej penalte zakročil hneď rovno trikrát, trikrát podržal naše mužstvo pri dorážka. Absolútna fantázia. Teraz bude platiť nedáš-dostaneš!

• 83.
    Mohammed Rharsalla Kadfi zahrával pokutový kop
  • 83.

Šporar utiekol Koštrnovi a on zatiahol ručnú brzdu faulom. Ani sa o penaltu nehádal.

• 80.

K príležitosti sa tentokrát dostal De Kamps, ale aj on zakončil vedľa.

• 77.

Mohlo byť vyrovnané! Čmelík po kolmici krásne potiahol loptu až do pokutového územia, kde sa podarilo nahrať Taiwovi. Taiwo z otočky aj keď mal viac času, tak loptu nedokázal trafiť ideálne.

• 74.

Moha pri priamom kope len ťukol loptu Holmanovi. Bola z toho poriadne štipľavá strela, ale našťastie nad.

• 74.
    Mohammed Rharsalla Kadfi zahrával priamy kop
  • 71.

Dnešné stretnutie sleduje 14 030 divákov. Krajšia správa je, že v našom sektore sa nachádza fantastických 930 divákov! Máme vypredané!

• 70.
    Máté Vida opustil ihrisko, nahradil ho Martin Bednár
  • 70.
    Marin Ljubičić opustil ihrisko, nahradil ho Dávid Holman
  • 69.

Na druhej strane zakončoval Čmelík, žiaľ ani on si kopačku nenastavil najlepšie.

• 68.

Po ďalšej akcii sa v sľubnej šanci ocitol Šporar, no jeho pokus sa medzi tri žrde nezmestil.

• 65.

Gól nás opäť trochu pribrzdil, no verím, že nie nadlho.

• 63.

Opäť prehrávame. Po vhadzovaní sme v obrane zlyhalo. Najprv Kone nedokázal odkopnúť loptu, potom Dražič prešiel aj cez Jedličku a následne už nemal problém dokopnúť loptu.

• 62.
    Dejan Dražić strelil gól
  • 61.
    Arťom Suchockij zahrával priamy kop
  • 61.

Aj na druhej strane Suchockijho priamy kop skončil rovno v Jedličkovom náručí.

• 61.
    David Strelec opustil ihrisko, nahradil ho Dejan Dražić
  • 58.

Z priameho kopu sme nič nevyťažili. Lopta skončila rovno v náručí domáceho gólmana. Len nech sa tlačíme dopredu. Do toho chlapci.

• 58.
    Zsolt Kalmár zahrával priamy kop
  • 56.

Po našom góle sme ožili aj my. Toto môže byť ešte poriadne zaujímavý zápas.

• 56.
    Lukáš Čmelík bol napomínaný žltou kartou
  • 55.
    Marko Divković opustil ihrisko, nahradil ho Lukáš Čmelík
  • 54.

• 53.

Okrem toho nás čaká striedanie. Hore pôjde Čmelík.

• 51.

Goooool a už je to opäť remíza! Taaaak, to je teda drsný vstup do druhého dejstva. Huka fauloval Bajrič priamo v pokutovom území a rozhodca nariadil penaltu. Tú si na biely bod postavil Davis a zahral ju suverénne k ľavej žrdi, kým Greif bránil druhú stranu.

• 47.

Žiaľ, začiatok druhého polčasu nám teda nevyšiel. Davis v šestnástke hlavičkou nahral loptu priamo na Čavrića, ktorý sa ponúknutej príležitostí maximálne zhostil a nedal šancu nášmu gólmanovi.

• 47.
    Aleksandar Čavrić strelil gól
  • 46.

Začal sa už aj druhý polčas s výkopom od hráčov nášho celku. V zápase pokračujeme bez zmien.

• 45.

Prvý polčas náročného stretnutia Slovan - DAC sa skončil zatiaľ bezgólovou remízou. Máme za sebou mimoriadne náročný polčas, kde sme od tridsiatej minúty hrali v oslabení. Aj s dávkou šťastia sme viacero náročných príležitostí zvládli a naša veľká oddanosť zmanená, že zatiaľ je to remíza. Azda ešte do druhého dejstva niečo vymyslíme a nielen si udržíme remízu, ale vyhráme. Proti Slovanu treba. DAC do toho!

• 45.

Rozhodca pridáva k prvému polčasu ešte jednu minútu.

• 44.

Kone takmer poslal loptu do vlastnej brány, keď sa ju snažil odpratať na roh. Miesto toho hlavičkoval k pravej žrdi, no Jedlička nás podržal.

• 42.

Koštrnov pas na Divkovića nebol zlý, no chybička krásy bola v tom, že stál kúsok v ofsajde. Využijeme teda ďalšiu šancu.

• 41.

Nehrá sa pre ošetrovanie Čavrića. Bude však v poriadku.

• 39.

Suchockij zahral loptu na krátko na Mohu, ktorý loptu posunul De Kampsovi. Ten dokázal aj vystreliť k ľavej žrdi, no náš Jedlička bol opäť pozorný.

• 39.
    Arťom Suchockij zahrával rohový kop
  • 37.

Po priamom kope sa lopta odrazila k Davisovi, ktorý skúsil niečo vymyslieť. Vystrleil a nebol to zlý pokus, aj keď asi o meter minul bránku.

• 36.
    Connor Patrick Ronan zahrával priamy kop
  • 36.
    David Strelec bol napomínaný žltou kartou
  • 34.

S priamym kopom aj rohovým kopom sme si poradili. Naďalej je remíza. Chlapci, toto musíme vyhrať, lebo ....

• 33.
  • 33.
  • 32.
    Zsolt Kalmár bol napomínaný žltou kartou
  • 32.

Tak to je neskutočné, čo sa tu deje. Takmer od pol hodiny hráme v oslabení. To bude na štadióne Slovana naozaj náročné.

• 31.
    Christián Herc bol napomínaný červenou kartou
  • 31.
    Christián Herc bol napomínaný žltou kartou
  • 30.

Kalmárov priamy kop nebol vyslovene zle zahraný, ale žiaľ lopta putovala priamo do Greifovho náručia.

• 29.
  • 28.

Opäť domáci boli nebezpeční, keď Suchockijho roh zakončil Šporar, jeho hlavička sa medzi tri žrde nezmestila.

• 27.
  • 26.

Náš priamy kop bol prerušený už pred jeho zakončením, keďže rozhodca videl Koneho faul na Ljubičića. Pozrel by som si však záznam.

• 25.
  • 24.

Čavrić sa síce sám ocitol pri hlavičke po centri z pravého krídla, no zakončil dosť nepresne.

• 23.

Pri rohu sme sa už tak nezapotili, keďže si s loptou opäť poradil náš Kalmár. A teraz poďme dopredu.

• 22.
  • 22.

Po Hercovom faule si loptu na priamy kop z vyše dvadsiatich metrov postavil Suchockij a trafil sa dobre, opečiatkoval nám ľavú žrď. Uvidíme ešte roh.

• 21.
  • 20.
  • 20.

Na Suchockijho roh si pekne počkal Kalmár. Poslal loptu bez problémov do bezpečia.

• 20.
  • 18.

Čo som ja zase videl je neuveriteľné. Na ihrisku boli dve lopty a jedna z nich bránila nášmu gólmanovi k vykopnutiu. Aj napriek tomu rozhodca hru neprerušil a ešte si domáci vybojovali nečestný roh!

• 15.

Prvá strela na bránu aj z našej strany, no Ronan teda Slovanistov nevystrašil. V šestnástke sa netrafil najlepšie do lopty, a tak si ju Greif tiež bez mihnutia oka skrotil.

• 14.

Po Suchockijho spätnom pase Moha vystrelil cez nášho obrancu z prvej. Nebol to razantnejší pokus, a tak si ho Jedlička v pohodičke pokryl.

• 11.

Štandardku po faule Koneho zahral Ljubičić len po zemi na Mohu a jeho sa nám podarilo spacifikovať.

• 10.
    Souleymane Kone bol napomínaný žltou kartou
  • 8.

Len o fouz je naďalej remíza. Čavrić sa po tvrdom súboji medzi Hercom a Ljubičićom dostal do tutovky. Už priamo v šestnástke však tesne minul pravú žrď.

• 6.

Po rohovom kope sa k zakončeniu dostal Bajrić. Jeho pokus nebol presný.

• 5.
  • 4.

Treba uznať, že atmosféra je na tomto štadióne zatiaľ naozaj famózna. Kebyže si odmyslíme pár nadávok, tak priam dokonalá a to od oboch táborov, ak mám byť ako novinár trochu objektívny.

• 2.

Prvý center letel do nášho pokutového územia, no Jedlička s ním nemal najmenší problém.

• 1.

Stretnutie sa práve začalo s úvodným výkopom od domáceho celku.

• 0.

Príjemný dobrý deň Vám prajem priamo z nového Tehelného poľa, kde práve v týchto chvíľach prichádzajú hráči oboch celkov na naše najväčšie derby. Domáci hráči v belasých dresoch, kým naši miláčikovia v žlto-modrej kombinácii. Hneď na úvod poviem veľmi zaujímavú informáciu, a to, že náš sektor je fantasticky zaplnený a azda aj vypredaný, čo je famózne. Nachádza sa tam približne tisíc verných fanúšikov, ďakujeme! O krásnu atmosféru teda dnes bude naozaj postarané, keďže aj na domácich tribúnach sa nachádza dostatok divákov. Do tohto derby nepôjdeme s iným cieľom, ako sa opäť nakopnúť v lige a zároveň Slovanu uštedriť prvú prehru v sezóne a zároveň aj na tomto štadióne. Bojovať sa bude na hrane možností na oboch stranách, no verme, že vyhrajú lepší – MY! DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 2. kola nadstavbovej časti o titul Fortuna ligy! Na programe máme duel ŠK Slovan Bratislava - FC DAC Dunajská Streda a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 31.3.2019 o 15:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

V 2. KOLE NADSTAVBOVEJ ČASTI O TITUL

Nové Tehelné pole, žiaľ, pokrstené bez bodového zisku. Po Hercovom vylúčení z tridsiatej minúty sme nezvládli hodinové oslabenie o jedného hráča. Aktuálny líder tabuľky bol lepší počas celého stretnutia, po viacerých gólových príležitostiach a prevahe na ihrisku vyhral zaslúžene. Spoločne s 930 fantastickými fanúšikmi sme spravili maximum pre úspešný výsledok, ale nestačilo to.

Oproti predošlému ligovému stretnutiu odohraného pred reprezentačnou prestávkou nastali dve zmeny, keď Tretiakova a zraneného Šatku nahradili Taiwo a uzdravený M. Vida. Od úvodu stretnutia sme boli svedkami fantastickej atmosféry od oboch táborov. Prvú vážnejšiu príležitosť na skórovanie si vypracovali domáci v ôsmej minúte, po súboji Herca s Ljubičićom bol vysunutý do šestnástky Čavrić, ktorý v tutovke tesne minul pravú žrď. O šesť minút, po spätnej prihrávke Suchockého, vystrelil z prvej Moha, s menej razantným pokusom si náš Jedlička poradil. Prvá strela z našej strany prišla v pätnástej minúte od Ronana, Greif však s krotením lopty nemal problém. V 21. minúte pri nás zase stála šťastena, keď Suchockij zahral priamy kop z vyše dvadsiatich metrov, Jedlička ju končekmi prstov vyrazil do ľavej žrde. O tri minúty sa Čavrić ocitol osamotený pri hlavičke v šestnástke, no mieril nepresne. V 27. minúte opäť hrozili „belasí“, keď Suchockého center zakončil hlavou Šporar, hlavička sa medzi tri žrde nezmestila. O dve minúty sme zahrávali priamy kop, Kalmár poslal loptu priamo do Greifovho náručia. V 31. minúte prišla do nášho kádra naozaj tvrdá rana, Herc bol totiž po druhej žltej karte prísne vylúčený! O šesť minút zakončoval Davis po odrazenej lopte z priameho kopu, bránku minul asi o meter. Nepochodil ani De Kamps na druhej strane, keďže jeho strelu k ľavej žrdi Jedlička zneškodnil. V 44. minúte si Kone takmer vrazil loptu do vlastnej siete, keď hlavičkoval k pravej žrdi, Jedlička nás našťastie opäť podržal, a tak sa prvý polčas, kde sme od tridsiatej minúty hrali v oslabení, s trochou šťastia ukončili bezgólovou remízou.

Druhá polovica stretnutia sa začala bez zmien na oboch stranách, no začalo sa naozaj akčne. V 47. minúte dnešný narodeninový oslávenec Davis v šestnástke nešťastne nahral loptu na Čavričove kopačky, ten nedal najmenšiu šancu nášmu gólmanovi - 1:0. O tri minúty zase Bajrič fauloval v pokutovom území  Huka a rozhodca odpískal penaltu. Loptu si na biely bod postavil Davis, ktorý ju zahral suverénne do ľavej časti brány, kým Greif strážil druhú stranu - 1:1. V 62. minúte sme opäť inkasovali, po vhadzovaní sme v obrane zlyhali, najprv Kone nedokázal odkopnúť loptu a následne aj Dražič prešiel aj cez Jedličku, už sa nemohol mýliť - 2:1. V 68. minúte sa v ďalšej príležitosti ocitol Šporar, no jeho pokus sa medzi tri žrde nezmestil. O minútu na to strieľal aj Čmelík, žiaľ ani náš hráč nebol presnejší. V 74. minúte Moha pri priamom kope len ťukol loptu Holmanovi, bol z toho poriadne štipľavý pokus tesne nad. O tri minúty mohlo byť vyrovnané, najprv loptu do šestnástky potiahol Čmelík, nahral Taiwovi, ktorý z otočky a z náročnej pozície nedokázal loptu umiestniť do siete. V 83. minúte po Koštrnovom faule na Šporara v šestnástke zahral pokutový kop Moha, hráči Slovana ani na tri pokusy loptu do siete pri fantastickom Jedličkovi nedokázali doraziť. O tri minúty sa opäť predviedol famózny Jedlička, Moha bol vysunutý do nebezpečnej kontry, no pri jeho samostatnom nájazde bravúrne zareagovala naša jednotka v bráne. Báli sme sa aj v ďalších minútach, kedy sme sa museli starať o Čavričove a Holmanove pokusy. Slovan nám predsa len pridal definitívnu bodku v nadstavenom čase, kedy si Moha a Dražić vymenili loptu so Šporarom, posledne menovaný ju dostal do opustenej brány, kde minúť nemohol - 3:1. Tretí gól definitívne spečatil výsledok zápasu.

Ani piata prehra v ročníku neznamená, že by sme stratili priečky zaručujúce pohárovú Európu. Opäť chceme poďakovať famóznym fanúšikom, že dnes nás hnali dopredu v počte 930 verných. Po najväčšom derby so Slovanom sa opäť vraciame do krásnej MOL Arény, kde v sobotu 6. apríla o 15:30 privítame Žilinu.

Peter Hyballa, DAC: „Gratulujem Martinovi (pozn. tréner Slovana Ševela) a Slovanu k trom bodom. Ak si zanalyzujete zápas s nadhľadom, tak výsledok je zaslúžený a v poriadku. Ak by som sa na to pozrel emocionálne, tak som maximálne hrdí na hráčov, ktorí 60 minút v oslabení proti najlepšiemu mužstvu na Slovensku ukázali silu a vytrvalosť. Slovan sme donútili až do záveru hrať naplno. Do zápasu sme vstúpili s rozostavením 4-4-2, teda v klasickom rozložení diamantu. Predstava bola dobrá, viac sme chceli bojovať v strede, keďže po krajoch je Slovan veľmi silný. Súper zbieral odrazené lopty a jeho hráčov sa nám nedarilo držať, čím sa ľahko dostávali do kontier. Z toho nás vedeli prečíslovať. V 30. minúte bola situácia iná, kedy sme dostali červené kartu. Možno rozhodca mohol dať najprv upozornenie a nie vylúčiť priamo. Po červenej karte sme sa snažili využívať rýchlosť našich útočníkov ako Divković, Čmelík, Taiwo, aby nabiehali za obranu, a tak aj bolo. V druhom polčase mal samozrejme Slovan viac loptu na kopačkách počas prečíslenia. Gratulujem Slovanu k bodom, pretože vyhral zaslúžene a myslím si, že v tomto krásnom štadióne sme k výbornému futbalu prispeli aj my.“

Martin Ševela, Slovan: „Ďakujem za pochvalu. Prvý polčas bol taktický z oboch strán. Mali sme tam pár vecí na zlepšovanie. Mali sme len náznaky šancí, aj keď sme chceli vybehnúť na súpera a zároveň dať gól čo najrýchlejšie. Zápas sa rozbehol až v druhom polčase, kedy sme hrali v presilovke. Vedel som, že prídu aj šance a tak sa aj stalo. Súpera máme dobre zmapovaného, vedeli sme, že väčšinou hrá v rozostavení diamant a neskôr zvykne prejsť na troch útočníkov. Informácií o súperovi som dal teraz hráčom viac ako predtým. Pre mňa bol tento zápas fantastický. Ďakujem fanúšikom za podporu. Sme šťastní a spokojní vzhľadom na priebeh stretnutia.“

ŠK SLOVAN BRATISLAVA - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 3:1 (0:0)

Fortuna liga, 2. kolo nadstavbovej časti o titul, 31.3.2019, 15.00 h

Góly: 47. Čavrić 1:0, 51. Davis (11m), 62. Dražič 2:1, 90+1 Šporar 3:1

Rozhodovali: Ziemba - Vorel, Kováč, 14 030 divákov

ŽK: 36. Strelec, 50. Bajrič - 10. Kone, 20. Herc, 32. Kalmár, 56. Čmelík, 78. Davis

ČK: 31. Herc (po 2. žltej karte)

DAC: Jedlička - Koštrna, Huk, Kone, Davis (78. Šimčák) - M. Vida (70. Bednár) - Herc, Kalmár, Ronan - Taiwo, Divković (55. Čmelík)

Slovan: Greif  - Medveděv, Bajrić, Božikov, Suchockij - Ljubičić (70. Holman), De Kamps - Čavrić, Strelec (61. Dražič), Moha (86. Guzmics) - Šporar

Držanie lopty: 61% - 39%

Strely: na bránu 8:3, mimo 12:2