StretnutieFC DAC 1904 Dunajská Streda vs MŠK Žilina
FC DAC 1904 Dunajská Streda
    >>
Connor Patrick Ronan 15
90+3. minúta1 - 0MŠK Žilina

• 90+3.

Je koniec, je koniec, je konieeeeeec! Je to taaaam, tri body proti veľmi silnej Žiline zostávajú doma! Fuuuuuh, no čo to za stretnutie sme videli, krása. Ako je zvykom, tak v zápase so Žilinou sme videli jeden šťavnatý futbal s množstvom dramatických momentov. Obe mužstvá mohli dať pokojne po tri góly, no videli sme len jeden. Dôležité ale je, že na správnej strane. Veľmi vyrovnaný zápas sme vyhrali aj vďaka nášmu dvanástemu hráčovovi. Ďakujeme.

Žilina za nami, Sereď pred nami! Po zdolaní “Šošonov” našu pozornosť sústreďujeme na najväčšie prekvapenie ligy, a to Sereď, s ktorou sa stretneme v Nitre 14. marca o 17:00. Ja vám už len prajem príjemný zvyšok víkendu! Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90.

Rozhodca pridáva k záveru stretnutia ešte tri minúty.

• 89.
    Marko Divković opustil ihrisko, nahradil ho Cesar Blackman Camarena
  • 88.

Po rohovom kope sme sa rozruchu opäť nedočkali.

• 88.
    Kristián Koštrna bol napomínaný žltou kartou
  • 88.
    Connor Patrick Ronan zahrával rohový kop
  • 87.

Kalmár zahral priamy kop velice nádejne. Loptu poslal rovno pod brno, Holec ju zvládol vytlačiť.

• 87.
    Zsolt Kalmár zahrával priamy kop
  • 85.

Neujal sa ani ďalší rohový kop.

• 84.
  • 83.

Rohový kop skončil rovno na Anangovej hlave. Loptu poslal do bezpečia.

• 83.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával rohový kop
  • 82.

Ďalšia premárnená šanca. Pas do šestnástky dostal M. Vida, ktorý aj mal dosť času, loptu dokázal aj umiestniť, no Holec predviedol ďalší bravúrny zákrok.

• 81.

Muž zápasu je Jedlička! Tentokrát sa k nebezpečnej strele dostal Balaj. Loptu sa snažil poslať po zemi, popri ľavej nohe nášho gólmana. Nachytať sa teda nedal.

• 79.

Na druhej strane strašil Káčer strelou spoza šestnástky. Jedlička však bol pozorný, strelu k pravej žrdi zneškodnil. To je ono.

• 78.

Hra sa oproti prvému polčasu presunula viac medzi pokutové územia. Zatiaľ nám to určite vyhovuje. Taiwo síce mal teraz možnosť vysunúť spoluhráča do gólovej príležitosti, no dal veľmi nepresný pas.

• 76.
    Lukáš Čmelík opustil ihrisko, nahradil ho Abdulrahman Taiwo
  • 75.

Je pred nami záverečných, takmer dvadsať minút. Stretnutie sa zatiaľ vyvíja výborne, bojujeme aj naďalej ako o život, no bude to ešte náročné. Žilina je stále aktívna.

• 73.
    Róbert Boženík opustil ihrisko, nahradil ho Filip Balaj
  • 72.

Náš tréner Hyballa sa týmto striedaním snaží posilniť obranu a je to výborný taktický ťah, Bolo to teraz potrebné.

• 71.
    Kristopher András Vida opustil ihrisko, nahradil ho Martin Bednár
  • 70.

Hra je mimoriadne vyrovnaná, dnes to ešte môže skončil akokoľvek. Samozrejme však dúfame, že zápas skončí v náš prospech. Chlapci do toho!

• 67.
    Jaroslav Mihalík opustil ihrisko, nahradil ho Michal Tomič
  • 67.

Jaaaaaaj, aj keď by sme už mali, ešte nevedieme 2:0. Ronan z rohového kopu našiel dlhého Koneho, ktorý aj zakončil hlavou, žiaľ, bránu v tutovke minul.

• 67.
  • 65.

Dnešné stretnutie sleduje 8541 divákov. Ďakujeme, krásna návšteva.

• 65.
  • 62.

Po rohu sa k zakončeniu dostal Boženík. Jednoduchú strelu Jedlička pokryl.

• 61.
    Michal Škvarka zahrával rohový kop
  • 61.

JEDLIČKA, JEDLIČKA, JEDLIČKA! Pán brankár, ďakujeme za zákrok. M. Vida spravil vzadu veĺkú chybu, čím sa hostial dostali do veľmi nebezpečnej príležitosti. Škvarka po pase sa rovno pustil na bránu, kde ho zoči-voči Jedličkovi náš gólman famózne vychytal - jasličky neprešli.

• 60.

Len druhý rohový kop v stretnutí zahral Davis nakrátko Ronanovi, ktorý rovno poslal center do šestnástky, tam kraľoval Králik.

• 60.
  • 57.

Druhý polčas začína byť vďaka verdiktom rozhodcu nervózny. Verme, že hrať budeme aj napriek tomu rovnako dobre. Žilina je aktuálne o kúsok lepšia.

• 55.
    Tomáš Huk bol napomínaný žltou kartou
  • 54.

Žilina mala prvú štandardku a bola z toho akurát naša veľmi nebezpečná kontra. Divković poslal loptu dopredu, kde bolo chvíľu prečíslenie traja na jedného. Ronan nahral ešte K. Vidovi, no on nedokázal loptu zakončiť dostatočne razantne.

• 53.
    Jakub Holúbek zahrával priamy kop
  • 52.

Na chvíľu prevzala iniciatívu Žilina, verme, že to bude naozaj len chvíľa. Momentálne sa snaží o postupný útok.

• 50.

Davis dostal pas do riadne ostrého uhla, no aj napriek tomu rovno vystrelil na bránu. Malá šanca skórovať sa strela navyše s nepresnosťou.

• 48.

Dobrá správa je, že aj v tomto dejstve, vyzerá to tak, že pokračujeme v nastolenom trende. O zakončenie sa snažil Kalmár a neskôr aj Ronan.

• 46.

Začal sa už aj druhý polčas s výkopom od nášho mužstva.

• 45.

Prvá polovica stretnutia sa práve skončila. Wow, súboj so Žilinou po prvom polčase musím povedať, nesklamal. Hrá sa futbal, ktorý je doslova pastvou pre oči. Energický, tvrdý, no čestný polčas priniesol niekoľko gólových príležitostí a ďalších zaujímavých situácii. Navyše, vyhrávame spravodlivo 1:0. Už teraz sa teším na pokračovanie tohto stretnutia. DAC do toho!

• 45.

Rozhodca pridáva k výbornému prvému polčasu ešte jednu minútu.

• 45.
    Lukáš Čmelík bol napomínaný žltou kartou
  • 44.

Po štandardke sme mali ďalšiu gólovú príležitosť, ktorá ale prebiehala v ofsajde, gól Huka by uznaný nebol.

• 44.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával priamy kop
  • 42.

Teraz je pre zmenu otrasený Škvarka, hrá sa poriadne tvrdo, no férovo!. Aj on môže pokračovať v zápase.

• 40.

Žiaľ na Divkovića spravil Anang veľmi tvrdý zákrok v strede ihriska, no o faul sa nejednalo. Vyzeralo to tak, že DIvković dnes končí, no už je späť na ihrisku. To je ono Marco!

• 37.

Škvarka sa pokúsil prevetrať pozornosť Jedličku asi z dvadsiatich metrov. Jeho pokus sa však medzi tri žrde nezmestil.

• 35.

Pán vo VIP zóne sa hral na mobile počas tohto krásneho zápasu a to sa teda nerobí! Nevšimol si ani loptu letiacu priamo do jeho hlavy.

• 33.

Ďalšia gólová príležitosť! Divković nahral z ľavej strany loptu Čmelíkovi, ktorý v gólovej príležitosti žiaľ zaluftoval. Opäť sme premárnili možnosť zvýšiť gólový rozdiel.

• 32.

Dopredu sa chceli dostať aj hostia, ale zastavil ich postranný rozhodca, ktorý odmával ofsajd.

• 30.

Čmelík sa snažil nájsť si palebnú pozíciu, no miesto toho spadol, rozhodca nevidel, že by sa Žilinčania previnili faulom, a tak sa hrá ďalej.

• 27.

Ani po góle sme nepoľavili a hrnieme sa dopredu. Dnes si povedali, že vyhráme aj keby "traktory z neba padali"!

• 24.

Ojojooooj a už sme mohli viesť o dva góly! Ronan zo štandardky našiel nabiehajúceho Koneho, ktorý sa hlavou trafil výborne, no ešte lepší zákrok predviedol Holec.

• 24.
    Connor Patrick Ronan zahrával priamy kop
  • 22.

Pečovský sa dostal k ďalšej strele. No jeho ďalekonosný pokus bol príliš nedôrazný. Jedlička si so strelou bez problémov poradil.

• 20.

Po týchto horúcich chvíľach je na štadióne doslova pekelná atmosféra, tvorená minimálne 9000 fanúšikmi. I love football! <3

• 17.

Mihalík nepremenil!!!!!!!!! Tak to je fantázia v MOL Aréne, kde po nariadenej penalte poslal Mihalík loptu do brvna! Odtiaľ sa odrazila smerom von z ihriska. Stále vyhrávameeeeee!

• 17.
    Jaroslav Mihalík zahrával pokutový kop
  • 16.

Faul Koneho na Škvarku. Penalta.

• 15.

GOOOOOOOOOOL, je to tááááááám. Stačí si vypýtať a gól sa rovno dopraví! Ronan sa dostal k strele a zakončil presne tak, ako sa patrí! Jeho strelu k pravej žrdi tečoval Králik, čím absolútne zmiatol Holeca, lopta skončila totiž pri ľavej žrdi.

• 15.
    Connor Patrick Ronan strelil gól
  • 14.

Začali sme priam výborne, chýba nám už len gól. Každopádne od prvých minút tlačíme do Žiliny. Tri  body musia byť naše!

• 11.

Ten však bol zahraný veľmi zle, do územia nikoho k vzdialenejšej žrdi.

• 10.

Horúco bolo aj o minútu neskôr, kedy sa k bráne dostal Kalmár, loptu umiestnil k ľavej žrdi, no Holec ju vyrazil na roh.

• 10.
  • 9.

Davisov pas z ľavého krídla prišiel rovno na Čmelíkové kopačky. Razom sa ocitol v gólovej príležitosti. Tesne prestrelil bránu.

• 6.

Fuuuuuh, teraz sme sa zase museli poriadne báť my. Po výbornom pase na hranici ofsajdu sa do tutovky dostal Kaša. Famózny JEDLIČKA však gólu povedal rázne nie výborným zákrokom.

• 4.

O zaujímavý prienik k bráne sa postaral Divković, ktorý sa snažil prebíjať popri bránkovej čiare. Lopta mu bola predsa len odňatá.

• 3.

Hráči Žiliny si hneď v úvode vybojovali štandardku, o ktorú sme sa však v pokutovom území bez problémov postarali.

• 2.
  • 1.

Stretnutie sa práve začalo s výkopom od hráčov Žiliny.

• 0.

Príjemný dobrý deň Vám prajem priamo z MOL Arény, kde práve teraz prichádzajú hráči oboch celkov na krásny zelený trávnik. Naši hráči samozrejme v tradičných žlto-modrých farbách, kým hostia v čiernych dresoch. Práve s našim dnešným súperom si spomenieme na nejeden famózny zápas plný gólových príležitostí a všetkého krásneho, čo na futbale milujeme. Okrem toho bude stretnutie zaujímavé aj priamym bojom o druhé miesto, ktoré si po niekoľkých nevydarených zápasoch budeme chcieť jednoznačne prisvojiť! S domácim publikom a elektrizujúcou  atmosférou by sa nám to dnes aj malo podariť. DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 3. kola nadstavbovej časti o titul Fortuna ligy! Na programe máme duel FC DAC Dunajská Streda - MŠK Žilina a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 6.4.2019 o 15:30 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

Luka Lochoshvili#2Luka Lochoshvili
Tlačová konferencia po zápase FC DAC 1904 - MŠK Žilina (1:0)

V 3. KOLE NADSTAVBOVEJ ČASTI O TITUL

Strieborná Žilina zdolaná! Mimoriadne dôležité víťazstvo v priamom súboji o druhú priečku. V  zaujímavom stretnutí so šťavnatým futbalom a množstvom gólových príležitostí sme videli lepší DAC v prvom polčase a Žilinu pre zmenu v druhom. Maximálne vyrovnaný zápas rozhodol Ronan aj vďaka nášmu dvanástemu hráčovi spoločne s mužom zápasu, Jedličkom!

Po derby so Slovanom nastali v našej základnej jedenástke dve zmeny. Taiwa a vykartovaného Herca nahradili K. Vida so Čmelíkom. Už v šiestej minúte sme sa museli báť o výsledok, po pase na hranici ofsajdu sa Škvarka dostal do tutovky, v pokutovom území ho však famóznym zákrokom prvýkrát v zápase vychytal Jedlička. V deviatej minúte sa pre zmenu v gólovej príležitosti ocitol Čmelík, po pase z ľavého krídla však tesne prestrelil. O minútu neskôr zase zakončoval Kalmár, umiestnený pokus k ľavej žrdi Holec zneškodnil. Po výbornom úvode z našej strany, kde sme búšili do súpera, čo sa dalo, sme sa dostali aj ku gólu! V pätnástej minúte dostal Ronan pas do šestnástky od Kalmára, trafil výborne, pálil k ľavej žrdi, no Králik loptu stečoval do druhej strany, Holec nemal šancu - 1:0. U minútu neskôr Kone fauloval v šestnástke Škvarku a bola z toho penalta. Loptu si na biely bod postavil Mihalík, no nespravil dobre pre jeho mužstvo, loptu totiž napálil len do brvna a von, Jedlička zasahovať nemusel! V 24. minúte sme mohli pridať druhý gól, Ronan zahral loptu zo štandardky priamo na Koneho hlavu, ten sa trafil výborne, no ešte lepší zákrok predviedol Holec. V 33. minúte to z našej strany znovu „smrdelo“ gólom, Divković poslal Čmelíka prihrávkou do gólovej pozície, Lukáš sa však do lopty netrafil. Na druhej strane sa Škvarkov pokus z dvadsiatich metrov medzi tri žrde nezmestil. Vo výbornom polčase mal ešte jednu gólovú príležitosť Huk z ofsajdu, prípadný gól by neplatil, čo znamená, že po 45 minútach sme sa tešili zo spravodlivého vedenia 1:0.

Do druhého dejstva sa obe mužstvá pustili bez zmeny. Aj druhý polčas pokračoval podobne ako ten prvý, výborným futbalom, avšak so zlepšeným výkonom od Žiliny. Po prvej žilinskej štandardke v 54. minúte zavelil Divković do rýchlej kontry, dostali sme sa do prečíslenia traja na jedného, avšak po pase Ronana na K. Vidu z toho gól nebol. Po hodine hry bol okamihom stretnutia ďalší grandiózny zákrok Jedličku, M. Vida vzadu spravil chybu, čím sa Škvarka dostal do samostatného nájazdu, jeho jasličky nášmu gólmanovi neprešli, keďže Jedlička sa dnes rozhodol podať životný výkon! Aj v 62. minúte sme sa museli mať na pozore po rohu, Boženík z dobrej pozície však zakončil nedôrazne. O päť minút neskôr našiel Ronan z rohového kopu vysokého Koneho, ktorý z gólovej príležitosti nehlavičkoval presne. V 79. minúte preveril Jedličkove schopnosti Káčer, so strelou k žrdi si náš gólman poradil. Jedlička musel byť pozorný aj o dve minúty, kedy sa Balaj snažil poslať strelu po jeho ľavej nohe, nedal sa nachytať ani v tomto prípade. Divković mohol rozhodnúť v 82. minúte, dostal sa k strele priamo z pokutového územia, ale jeho umiestnený pokus za Holecových chrbátom neskončil. Svoju šancu premárnil aj Kalmár, priamy kop zahral famózne rovno pod žrď, aj žilinský gólman však mal svoj deň. Záver stretnutia sme si aj napriek enormnej snahe hostí postrážili, a tak sme po jeho odpískaní oslavovali veľké víťazstvo.

Štrnáste víťazstvo v ročníku a jubilejné, 250. v prvoligovej histórii pre nás znamená, že sme sa bodovo dotiahli na druhú Žilinu. Ďakujeme vyše 8500 fanúšikom, že dnes boli „šialení“. Žilina za nami, Sereď pred nami! Po zdolaní “Šošonov” našu pozornosť sústreďujeme na najväčšie prekvapenie ligy, a to Sereď, s ktorou sa stretneme v Nitre 14. marca o 17:00

Peter Hyballa, DAC: „Najprv chcem dať kompliment Žiline, no zároveň aj mojim hráčom za skvelý výkon. Videli sme fantastický futbal. Každý jeden tréner, hráč a fanúšik čaká presne takýto futbal. Rozmýšlali sme, čo by mohlo platiť na žilinské rozostavenie 3-5-2. Vystriedali sme kvôli nemu rozostavenie 4-4-2 na 4-3-3 po návrate K. Vidu. Žilina sa vie z nášho pressingu vymaniť. Veľmi dobré chvíľky sme však mali aj my. Dnešný výkon sa už podobal na naše výkony z minulého roka. Hrali sme futbal ako z divokého západu. Prvý polčas sme spravili viacero chýb, no aj napriek tomu sme boli nebezpečnejší. V druhom dejstve zase pridala Žilina a my sme aj museli striedať. Mali sme zároveň dosť miesta za súperovou obranou, keďže Žilina bola ofenzívnejšia. Naše akcie sme však nedokázali dotiahnuť. Musím ešte poďakovať fanúšikom, dnes boli šialení, fantastickí a neskutoční v jednom.“

Jaroslav Kentoš, Žilina: „Z môjho pohľadu sa hral veľmi dobrý zápas s vysokým tempom, množstvom príležitostí a krásnou atmosférou na tribúnach. Ak budú takéto zápasy v lige, tak je to výborná príležitosť pre mladých hráčov napredovať. My sme si vypracovali 2-3 vyslovene gólové príležitosti, no nepremenili sme ich. Z hľadiska ofenzívy sme po zahodení našich príležitostí nemohli čakať veľmi dobrý výsledok. Prvý polčas bol lepší DAC, no fyzicky sme stretnutie zvládli aj napriek tretiemu stretnutiu v priebehu týždňa. V druhom polčase sme pracovali na zlepšení a aj sa nám to podarilo, aj keď hrať s Dunajskou Stredou nebolo jednoduché.“

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - MŠK ŽILINA 1:0 (1:0)