• Striedanie (79. minúta)Martin BednárStanislav Bilenkyi
  • Priamy kop (82. minúta)Tomáš Hučko
  • Rohový kop (88. minúta)Martin Sus
  • 91.

Je koniec, je koniec, je KONIEEEEEC! História DAC-u sa znovu prepisuje. Päťgólový rozdiel sa doteraz vonku ešte nikdy z našej strany nepodaril, kým domáci rekord len obnovujeme! Fantázia. Dnes vyhrávame úplne zaslúžene. Súpera sme od úvodného hvizdu tlačili, po pol hodine hrali v početnej výhode, čo znamená, že tri body cestujú domov! Ďakujeme krásne hráčom za famózny výkon a rovnako Ligu Majstrov vo fandení predviedli aj naši neskutoční fanúšikovia!

Po Seredi nás čakajú kresťanské sviatky, no my aj napriek tomu neotáľame a rovno na Veľkonočnú sobotu cestujeme do Michaloviec, kde sa s domácimi stretneme 20. apríla o 17:00. Ja vám už len prajem príjemný zvyšok víkendu! Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90.

Rozhodca pridáva k záveru stretnutia ešte jednu minútu.

• 88.

Rohový kop letel priamo do Jedličkovho náručia. Nášho pravdepodobne trochu skrehnutého brankára teoreticky mohla prekvapiť.

• 88.
    Martin Sus zahrával rohový kop
  • 85.

Ďalšia strela od K. Vidu. Mierila však priamo do stredu brány na pripraveného Pensku. Skúsený gólman si loptu postrážil.

• 82.

Po priamom kope sa môžeme naďalej tešiť z čistého konte a zároveň z toho, že sa opäť približujeme k prepísaniu našej histórie.

• 82.
    Tomáš Hučko zahrával priamy kop
  • 80.

Domáci hlásateľ upozornil našich fanúšikov, že sa bufet bude zatvárať v 85. minúte. Tak s tým som sa teda ešte nestretol :o

• 79.
    Martin Bednár opustil ihrisko, nahradil ho Stanislav Bilenkyi
  • 77.

0:5! Ak dnešný zápas skončí týmto výsledkom, tak opäť pozitívne prepisujeme históriu! 5:0 sme ešte nikdy nevyhrali v lige vonku, kým domáci rekord obnovujeme! Prvý gól v lige v našom drese si pripisuje Čmelík! Prestrelil Pensku a aj keď sa loptu snažil ešte rukou zastaviť Sus, tak sa mu to nepodarilo. Poisťoval ešte Kalmár.

• 77.
    Lukáš Čmelík strelil gól
  • 77.
    Alex Iván opustil ihrisko, nahradil ho Dino Špehar
  • 74.

Juuuuuuj, čo za krásu sme to opäť videli. Ronan druhýkrát v zápase poslal famózny tvrdý pokus, no pomaly muž zápasu - Penska - opäť chytá!

• 70.

Dnešné stretnutie sleduje 920 divákov. Vyše polovica je od nás!

• 69.
    Kristián Koštrna opustil ihrisko, nahradil ho Martin Bednár
  • 67.

GOOOOOOOL, ďalší roh na bližšiu žrď sa síce neujal, no loptu sme si podržali. Kalmár si našiel výbornú streleckú pozíciu, podarilo sa mu aj zakončiť k žrdi, no výborný Penksa loptu vytlačil. Naďalej sme držali loptu a ďalší center pred neho už pokryť naozaj nemohol. Davis zakončil do prázdnej brány.

• 66.

• 66.
    Eric Javier Davis Grajales strelil gól
  • 66.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával rohový kop
  • 65.

Fuuuu, tak čo teraz vybránil Penksa. na Davisov center si vyskočil a výborne zakončil hlavou Huk, Domáci gólman loptu odvrátil na roh.

• 65.
  • 62.

Na ďalší rohový kop si v šestnástke vyskočil Šatka. Sme zase raz v bezpečí.

• 62.
    Alex Iván zahrával rohový kop
  • 59.

Na dnešné stretnutie prišlo z našej strany fantastických 529 divákov! Ďakujeme!

• 57.

Rohový kop Ivána síce letel do pokutového územia, ale nie k jeho spoluhráčom.

• 57.
  • 55.

Aj keď vedieme 3:0, tak hrať teda neprestávame. Po centri z pravej strany sa k nožničkám dostal M. Vida, na bránkovej čiare ho už druhýkrát zastupoval Sus.

• 52.

Veľmi, veľmi, veľmi šikovné striedanie. Konemu po žltej karte už začínala hroziť červená pri tvrdšom futbale. Takto ju nedostane.

• 52.
    Souleymane Kone opustil ihrisko, nahradil ho Ľubomír Šatka
  • 50.

Po priamom kope nás hostia neohrozili. Môžeme tak pokojným tempom kráčať ďalej.

• 50.
    Martin Sus zahrával priamy kop
  • 47.

Aj druhý polčas začína akčne! Čmelík sa hneď v jeho úvode dostal k zaujímavej streleckej pozícii. Bránu minul asi o meter.

• 46.

Začal sa už aj druhý polčas s výkopom od domácich hráčov.

• 66.

• 46.
    Ľubomír Michalík bol napomínaný žltou kartou
  • 45.

Prvý polčas sa práve skončil. Vedieme 0:3. V celom polčase sme mali absolútnu prevahu, hráme výborne, fanúšikovia taktiež extratrieda, toto vedenie je maximálne zaslúžené. Sme v  početnej výhode, čo znamená, že toto nám nestačí, v druhom polčase chceme ešte ďalšie kúsky. Len tak ďalej chlapci. DAC do toho!

• 45.

Gooooool, absolútne šialenstvo v meste pod Zoborom. Kalmár poslal tvrdý pokus takmer do stredu brány, kde síce Penksa loptu zachytil, ale vytlačiť ju nedokázal.

• 45.
    Zsolt Kalmár strelil gól
  • 45.
    Zsolt Kalmár zahrával pokutový kop
  • 45.

Roh už úspešný nebol, no pri ďalšom snažení bol po prihrávke Divkovića stiahnutý k zemi v pokutovom území K. Vida. Penalta.

• 45.
    Connor Patrick Ronan zahrával rohový kop
  • 45.

Po prvej z nich mohlo byť 0:3. Krásny pohyb predviedol náš Ronan, ktorý aj vystrelil, pokus pod brvno končekmi prstov vytesnil Penksa.

• 45.

Rozhodca pridáva k prvému polčasu ešte dve minúty.

• 43.

Roh zahrali aj Sereďania. Stopku loptu vystavil Huk. Opäť môžeme útok my založiť.

• 43.
  • 42.
  • 42.

Davisov center skončil v pokutovom území, no loptu si postrážili domáci hráči.

• 41.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával priamy kop
  • 40.
    Ľubomír Ulrich opustil ihrisko, nahradil ho Jozef Menich
  • 39.

Samozrejme sme vo výhode, čo znamená, že ďalšie zakončenie je z našej strany. K. Vida bránu, no Penksa bol pozorný.

• 38.

Kalmár aj keď asi z 25 metrov, no rovno sa pokúsil ohroziť súpera. Bránu síce trafil, no loptu poslal priamo do Penksovho náručia.

• 38.
    Zsolt Kalmár zahrával priamy kop
  • 37.

Spočiatku sa zdalo, že Čmelík premeškal možnosť prihrať, no spravil výborne. Po kľučkách Djiby Ba nepovolene zatiahol ručnú brzdu a to znamená ďalšiu ranu pre Sereď.

• 36.
    Tidiane Djiby Ba bol napomínaný červenou kartou
  • 36.
    Tidiane Djiby Ba bol napomínaný žltou kartou
  • 33.

Kalmár to tentokrát skúšal cez Divkovića, no náš aktuálne dvojgólový strelec tretíkrát domácu obranu neprekvapil.

• 33.
    Souleymane Kone bol napomínaný žltou kartou
  • 31.

To nehovoriac o tom, že akú skvelú atmosféru aj naďalej vytvárajú, kto ju nepočuje naživo môže ľutovať. Medzitým Čmelík v obrovskom snažení, behaní, centroch, no zatiaľ vidíme z jeho strany veľa nepresností.

• 29.

Je čas ukázať, že čo vytvorili naši úžasní fanúšikovia, Presne túto nádhernú choreografiu. <3

• 27.

Baéz sa zranil, čím domáci museli pomerne skoro striedať nútene. Medzitým sa k strele dostal Koštrna, no nejednalo sa o presný pokus.

• 26.
    Aldo Omar Baéz opustil ihrisko, nahradil ho Kristián Lukáčik
  • 25.

Nechali sme ich predsa len dlhšie, a tak z toho bola aj strela Ulricha asi z 20 metrov sa medzi tri žrde nezmestila.

• 22.

Pomaličky sa osmelujú aj domáci, verím, že ich tvoriť dlho nenecháme.

• 20.
  • 20.

V prvej príležitosti aj domáci. Adekuoroye hlavičkoval po domácom rohu. Loptu netrafil najlepšie v sľubne vyvíjajúcej sa akcii.

• 18.

Pridávame Vám ešte fotku pred úvodným výkopom. Tešiť sa v priebehu zápasu môžete aj na našu choreografiu.

• 17.
  • 16.

Famózny úvod z našej strany. Síce tieto štandardky Ronana aj Davisa nevyšli podľa predstáv, no to nás teraz trápiť nemusí. Ronanov center odhlavičkoval Hučko a Davis bol nepresný.

• 16.
  • 15.
    Connor Patrick Ronan zahrával priamy kop
  • 13.

Čo sa to deje v Nitre? GOOOOOOOOOOOOOL, je to 0:2! Štadión sa pri našich fanúšikoch asi rozpadne! Fatálne chyby v domácej obrane. Najprv poslal Hučko nezmyselný pas dozadu na Djiby Ba, ten pri snahe nahrať Penskovi dal Divkovićovi pas do behu a on už nemal problém prekonať Penksu.

• 13.
    Marko Divković strelil gól
  • 11.

Po druhom Ronanovom rohu sme už súpera neohrozili. Šestnástky sa zmocnili domáci.

• 10.
  • 9.

Dámy a páni, mohlo byť 0:2! Ronan poslal fantastický pas Hukovi, ktorý sa trafil famózne, strela prešla aj cez Penksu, no na bránkovej čiare ho zázračne zastúpil Sus.

• 9.
  • 7.

• 7.

Taaaak a tomu sa hovorí úvod. Goooool. Kone poslal dlhý pas na nášho hroťáka Divkovića, ktorý sa svojej príležitosti nezľakol, pripravil si streleckú pozíciu, kedy strelou k ľavej žrdi nedal šancu domácemu gólmanovi.

• 7.
  • 5.

Prvý strelecký pokus si na svoje konto pripísal K. Vida, jeho pokus spoza pokutového územia však nebol presný.

• 2.

Naši fanúšikovia sú poklad, sú famózní, fantastickí. Hneď od úvodu o sebe dávajú vedieť a zároveň po úvodnom hvizde nám zástavou ukazujú nádhernú žlto-modrú choreografiu..

• 1.

Stretnutie sa práve začalo s úvodným výkopom od hráčov domáceho sektoru.

• 0.

Príjemný dobrý deň Vám prajem z nitrianskeho štadióna, kde práve v týchto chvíľach prichádzajú na ihrisko domáci Sereďania a náš DAC. Po prekrásnom a náročnom víťazstve z minulého kola dnes nastupujeme s cieľom zdolať aj najväčšie prekvapenie tohto ročníka - Sereď. Práve víťazstvom máme šancu sa opäť predrať cez Žilinu na striebornú pozíciu, po ktorej veľmi túžime. Zabrániť nám v plnom bodovom zisku budú chcieť aj naši bývalí hráči, Penksa s Michalíkom. My zas spolu s dvanástym hráčom a určite aj domácou atmosférou berieme jedine víťazstvo. DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 4. kola nadstavbovej časti o titul Fortuna ligy! Na programe máme duel ŠKF Sereď - FC DAC Dunajská Streda a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 13.4.2019 o 15:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

V 4. KOLE NADSTAVBOVEJ ČASTI O TITUL

Prepisujeme históriu! Po výbornom stretnutí so Žilinou  sme do zápasu so Sereďanmi nastúpili od úvodného hvizdu s maximálnym odhodlaním a obrovskou prevahou, ktorú sme korunovali piatimi gólmi aj vďaka hodinovej presilovke. Víťazstvo 5:0 znamená historicky najvyššie ligové víťazstvo vonku. Absolútnu extratriedu zároveň predviedli aj naši fanúšikovia na tribúne. Ďakujeme!

Tréner Peter Hyballa prvýkrát v roku 2019 nespravil ani jednu zmenu v základnej jedenástke. Nastúpilo rovnaké zloženie ako vo víťaznom zápase so Žilinou. Úvodný strelecký pokus si pripísal K. Vida v priatej minúte, strela z diaľky nebola presná. Šialený úvod sme však začali v siedmej minúte, kedy Kone vysunul Divkovića dlhým pasom, ten si v pokutovom území našiel palebnú pozíciu a strelou k ľavej žrdi Penksovi nedal šancu - 0:1. O dve minúty poslal Ronan parádny pas na Huka, náš kapitán ešte lepšie hlavičkoval pod brvno, kde brankára zázračne zastúpil Sus. V trinástej minúte sme domácich ešte raz prekvapili, respektíve oni nás, najprv poslal Hučko nezmyselný pas dozadu a ešte horšie si počínal Djiby Ba pokusom nahrať svojmu gólmanovi, miesto toho prihral Divkovićovi do behu a už nebolo o čom - 0:2. Po dvadsiatich minútach sa osmelili aj domáci, boli z toho strely Adekuoroyeho a Ulricha, ani jeden pokus sa však medzi tri žrde nezmestil. Okrem dvoch gólov sa domáci hráči museli vysporiadať ešte s núteným striedaním Baeza v 27. minúte, nahradil ho Lukáčik. O desať minút prišla ďalšia rana pre Sereď, Djiby Ba po kľučkách zatiahol nedovolenú ručnú brzdu na Čmelíka, čoho výsledkom bola druhá žltá karta a následné vylúčenie. V početnej výhode hneď Kalmár aj K. Vida priamo ohrozili Penksu, ale náš bývalý gólman oba pokusy zneškodnil. V 45. minúte sa Ronan šikovným pohybom dostal až k strele, tvrdý pokus priamo pod brvno domáci gólman končekmi prstov vytesnil. V nadstavenom čase ešte Michalík stiahol v pokutovom území k zemi K. Vidu a rozhodca ukázal na biely bod. Penaltu zahral Kalmár takmer do stredu, Penksa loptu zasiahol, no vyraziť ju už nemohol - 0:3. Tretí gól dal definitívnu bodku tomuto polčasu.

Druhá polovica začala našou ďalšou gólovou príležitosťou, kedy Čmelík tesne za pokutovým územím poslal z nádejnej pozície strelu tesne vedľa. V 55. minúte sa zase M. Vida dostal po centri z pravej strany k zakončeniu „nožničkami“, na bránkovej čiare už druhýkrát zastupoval Sus. O desať minút, po rohovom kope Davisa, si najvyššie v šestnástke vyskočil Huk, podarilo sa mu aj presne hlavičkovať, no Penksa predviedol ďalší famózny zákrok. O minútu sme síce roh nezahrali najlepšie, no Kalmár sa dostal k nebezpečnej strele k žrdi, aj tú pokryl domáci gólman, ale na center Čmelíka a hlavičku Davisa do prázdnej brány nemohol mať nárok - 0:4. V 74. minúte predviedol bravúru druhýkrát v zápase Ronan, dostal sa k nebezpečnej tvrdej strele pod brvno, ktorej výborným zákrokom dal stopku Penksa. O tri minútu sa začala prepisovať história, Čmelík pri svojej gólovej príležitosti prekonal Penksu a znovu ho chcel na čiare zastúpiť Sus, ani ruka mu nepomohla, nehovoriac o tom, že Kalmár ešte dal poisťovaciu dorážku - 0:5. Pre Lukáša to bol prvý ligový gól v našich farbách. Keďže K. Vida v 85. minúte svoju ponúknutú šancu nevyužil najlepšie, tak sme sa mohli začať tešiť z päťgólového zaslúženého víťazstva, ktorému zodpovedali aj pozápasové oslavy.

Pätnáste víťazstvo v ročníku a druhé v rade znamená, že v nedokončenom 4. kole nadstavbovej časti o titul sa posúvame na prekrásne druhé miesto. Presne 529 neskutočných fanúšikov bolo dnes naším nielen dvanástym, ale rovno aj trinástym hráčom! Ďakujeme! Po Seredi nás čakajú kresťanské sviatky, no my aj napriek tomu neotáľame a rovno na Veľkonočnú sobotu cestujeme do Michaloviec, kde sa s domácimi stretneme 20. apríla o 17:00.

Peter Hyballa, DAC: „Najprv by som sa chcel vrátiť k udalostiam celého týždňa. Najprv sme v zápase so Žilinou podali krásny výkon. Po ňom sme v utorok mali dve veľmi dobré tréningové jednotky a potom sa začali diať smutné udalosti. Blackman odtrénoval v stredu dvadsať minút a po nich s plačom ďalej nevládal. Bola to pre nás šoková terapia. Štvrtok a v piatok sme sa teda aj psychicky museli tvrdo pripravovať. Zápas sme venovali pamiatke jeho otca. Čo sa týka gólov, tak pri prvom poslal Kone výborný pas na gól, pri druhom sme ukázali, že prečo je dôležité vysoké napádanie, rovnako je to aj s tretím gólom, kde Kalmár poslal krásnu prihrávku, dobrá práca v šestnástke a ďalší zásah bol na svete. V prvom polčase sme dominovali a nabádal som hráčov, aby ďalej bojovali a pridali ďalšie góly, nehrali arogantne, pretože naše mužstvo ani klub tak nevystupuje. Po výsledku 5:0 som spokojný po tomto bláznivom týždni. Zrodil sa krásny výsledok.“

Karel Stromšík, Sereď: „Najprv by som chcel pogratulovať trénerovi hostí k zaslúženým trom bodom. Mne sa ťažko hodnotí tento zápas, ale aj také sa občas udejú. Dunajská Streda dnes dominovala po celý zápas pohybom, agresivitou aj hrou na lopte. K tomu nemám čo dodať. Čo sa týka nás, tak z našej hry bojovnosť aj agresivita chýbali, a to si proti mužstvám z prvej šestky nemôžeme dovoliť. Nemôžeme dať toľko priestoru hráčom, to nie je možné ani v nižších súťažiach. Dunajská Streda ťažila pri všetkých útokoch vďaka pohybu, rýchlosti a agresivite.“

ŠKF SEREĎ - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 0:5 (0:3)

Fortuna liga, 4. kolo nadstavbovej časti o titul, 13.4.2019, 15.00 h

Góly: 7. Divković 0:1, 13. Divković 0:2, 45+2 Kalmár (11m) 0:3, 66. Davis 0:4, 77. Čmelík 0:5

Rozhodovali: Kružliak - Hancko, Roszbeck, 920 divákov

ŽK: 17. Djiby Ba, 45+2 Michalík, 77. Sus - 33. Kone

ČK: 37. Djiby Ba (po druhej ŽK)

DAC: Jedlička - Koštrna (69. Bednár), Huk, Kone (52. Šatka), Davis - M. Vida - Ronan, Kalmár (78. Bilenkyi) - Čmelík, Divković, K. Vida

Sereď: Penksa - Sus, Djiby Ba, Michalík, Hučko - Baez (26. Lukáčik), Adekuoroye - Ulrich (40. Menich), Morong, Iván (77. Špehar) - Bogdanovski

Držanie lopty: 37% - 63%

Strely: na bránu 0:12, mimo 2:4