• Žltá karta (86. minúta)Mamadou Tounkara
  • Rohový kop (88. minúta)Igor Žofčák
  • Priamy kop (90. minúta)Llazaros Rota
  • 90+2.

Huraaaaa, dnešný zápas sa práve skončil a my tretíkrát v rade slávime víťazstvo! Na východe republiky to bol ťažký boj, dokonca súper bol lepší, no my sme teraz dokázali vyťažiť z toho, kde nás topánka občas tlačí a to z minima-maximum. Po ťažkom boji sa nám podaril streliť kontaktný šťastnejší gól a poisťovacím sme rozhodli, že naďalej zostaneme druhí a potešíme našich neuveriteľných fanúšikov.

Po súboji na ďalekom východe nás čaká odvetná časť nadstavbovej časti o titul, v rámci ktorej v úvode na domácom trávniku privítame majstrovský Slovan 27. apríla o 15:30. Ja vám už len prajem príjemný zvyšok víkendu! Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90.

Rozhodca pridáva k záveru stretnutia ešte dve minúty.

• 90.

Po Rotovom centri nebezpečne zakončoval Tounkara. Jeho hlavičku opäť kvalitným zákrokom pokryl Jedlička.

• 90.
    Llazaros Rota zahrával priamy kop
  • 89.

Na druhej strane vyslal zaujímavú strelu Ronan, nebol ale presný.

• 88.

Michalovce sa nepresadia ani teraz. Žofčakov rohový kop bol namierený priamo do Jedličkovho náručia.

• 88.
    Igor Žofčák zahrával rohový kop
  • 86.
    Mamadou Tounkara bol napomínaný žltou kartou
  • 86.

Po Dankovom priamom kope sme sa pustili do rýchlej kontry a konkrétne do nej bežal Herc. Zastavený bol len nedovolene.

• 86.
    Stanislav Danko zahrával priamy kop
  • 85.

Zahrávali sme aj rohové dva kopy, ale v šestnástke kraľovali domáci.

• 85.
    Máté Vida bol napomínaný žltou kartou
  • 84.
    Connor Patrick Ronan zahrával rohový kop
  • 84.
  • 83.

Priamy kop skončil rovno u súpera, ktorý si tak opäť mohol vydýchnuť.

• 78.

GOOOOOOOOL, tak to je teda fantázia. Vyhrávame znenazdajky o dva góly! Ronan vysunul kolmicou K. Vidu, ktorý si vytvoril palebnú pozíciu, ktorú aj nekompromisne premenil, čím zrejme dnešný zápas definitívne rozhodol.

• 78.
    Kristopher András Vida strelil gól
  • 76.

Na Kalmárov priamy kop si nabiehal Kone, lenže lopta bola pridlhá, rovno skončila v aute a teda snaha Koneho bola zbytočná.

• 76.
  • 73.

Mancilla aj Špiriak sa snažili načať útok. Ďaleko sme ich teda nepustili.

• 71.
    Christos Kountouriotis opustil ihrisko, nahradil ho Cheick Alan Diarra
  • 70.

Aj naďalej sa hrá medzi pokutovými územiami, kde sa teda nikam neponáhľame.

• 70.
    Lukáš Čmelík opustil ihrisko, nahradil ho Martin Bednár
  • 68.

Po rohovom kope sme sa presadiť nedokázali.

• 68.
  • 66.

Čo sa týka hry, tak gól zápasu moc nepomohol. V rámci úspešnosti nášho zápasu však musíme byť velice spokojní.

• 66.
    Yurii Zakharkiv opustil ihrisko, nahradil ho Mamadou Tounkara
  • 65.
    Jozef-Šimon Turík opustil ihrisko, nahradil ho Stanislav Danko
  • 63.

Mancilla teraz odzbrojil Ronana. Michalovce sa ešte niečo snažia spraviť so zápasom.

• 61.

Ronanov priamy kop už taký úspešný nebol. Lopta skončila len v múre.

• 61.
    Eric Javier Davis Grajales opustil ihrisko, nahradil ho Ľubomír Šatka
  • 61.
    Connor Patrick Ronan zahrával priamy kop
  • 58.

Po góle je súper pochopiteľne otrasený. Trochu kruto, ale vyzerá to tak, že sme týmto spôsobom zápas zvrátili.

• 56.

GOOOOOOOL, toto teda nikto nečakal. Michalovce makajú, majú niekoľko gólových príležitostí a my ťažíme z minima maximum. Davis z priameho kopu prestrelil múr, čo prekvapilo aj samotného gólmana, tomu lopta nešťastne z rúk vypadla.

• 54.

Fuuuuh, tak to je škoda. Ronanov center do pokutového územia sme zakončiť nedokázali, no lopta sa odrazila ku K. Vidovi, ktorý bol nepresný.

• 53.
  • 52.

Mancilla sa po obrannom zákroku ocitol na zemi a bol dlhšie ošetrovaný, bude však v poriadku.

• 50.

Nebezpečnejšie opäť začínajú domáci. Stále veríme, že sa obraz hry zmení.

• 48.

V našom sektore sa nachádza 179 divákov. To je fakt neuveriteľné číslo takto ďaleko od Dunajskej Stredy.

• 46.

Začal sa nám už aj druhý polčas s výkopom od hráčov nášho celku.

• 45.

Prvá polovica stretnutia sa práve skončila. Po jej odpískaní zchádzame do kabín za nerozhodného stavu a treba športovo priznať, že našťastie. V úvodnej polovici totiž bolo nebezpečnejšie domáce mužstvo, kým nám kombinácie vychádzali pomenej. Verme, že prestávka nám pomôže všetky nedostatky napraviť a našich fantastických fanúšikov, ktorých je tu azda 200 v druhom polčase potešíme tak, ako sa patrí. DAC do toho!

• 45.

Žofčákov priamy kop skončil na Beskorovainyiovej hlave, z náročnej pozície ale zakončiť nevedel.

• 45.
    Igor Žofčák zahrával priamy kop
  • 45.

Rozhodca pridáva k prvému polčasu ešte dve minúty.

• 42.

Snažili sme sa kombinovať, niečo vymyslieť vpredu, no nič nám to nebolo platné. Center akciu ukončil.

• 41.

Turik sa popri bránkovej čiare predieral priamo k našej bráne, Kone ho moc zastaviť nevedel, no Jedlička si svoj priestor postrážil.

• 39.

Po ďalšom zo súbojov zostal ležať na zemi Čmelík. Našťastie aj on môže pokračovať v hre ďalej.

• 37.

Kalmárov priamy kop nevyzeral vyslovene zle, ale znovu sa k nemu náš hráč nedostal.

• 37.
  • 35.

Ďalší priamy kop, brána sa len tak otriasala v základoch. Loptu poslal už druhýkrát v stretnutí do brvna. Mali sme kusisko šťastia.

• 35.
  • 33.

Koštrna sa po jednom zo súbojov zviechal na zemi a nevyzeralo to teda dobre. Našťastie ale však je v poriadku.

• 31.

Ani ďalšia štandardka nás nepotešila. Vybehol si na ňu Kira a rovno loptu vyboxoval do bezpečia.

• 31.
  • 29.

Rohový kop síce letel do spleti hráčov oboch celkov, no v šestnástke sme teraz kraľovali my!

• 28.
  • 27.

Prvý priamy kop v stretnutí prichádza v 27. minúte, no veľa vody sme nenamútili. Ronan v pokutovom území spoluhráča nenašiel.

• 26.

Tesne pred pokutové územie si loptu potiahol Kountouriotis. Vystrelil aj dosť nebezpečne, no loptu od žrde vytlačil Jedlička.

• 25.

Koštrnov center na K. Vidu vyzeral nádejne. On loptu ešte posunul späť pred brankára, ale Kalmára už nenašiel.

• 23.

Určite ale opäť treba spomenúť našich fanúšikov, ktorí opäť fandia famózne.

• 21.

Hra sa presunula medzi šestnástky. Tento zápas potrebuje jednoznačne gól.

• 18.

V Michalovciach nastali technické problémy, vypadla elektrina a tým aj svetelná tabuľa, hrá sa však ďalej.

• 16.

Fuuuuh, Kalmárov nepresný center skončil u súpera, kým po pase Žofčák ušiel Konemu. Absolútne osamotený bránu v pokutovom území minul.

• 15.

Center z ľavej strany od Davisa v pokutovom území adresáta nenašiel. Zmocnil sa jej tak Kira.

• 12.

Miestami nás obrana trochu straší, nastávajú v nej totiž viaceré diery a nedorozumenia.

• 10.

Ou, ou, ou, pozor! Naša obrana si teraz absolútne neporozumela. Medzi našimi tromi obrancami sa tak presadil Žofčák. To nečakal ani Jedlička, ktorý bol trochu vysunutý. Kapitán Žofčák tak nastrelil žrď.

• 8.

Zápas kontrolujeme od úvodných minút. Azda túto kontrolu lopty prenesieme aj do gólového výsledku.

• 5.

Domáci sa mohli dostať do prečíslenia traja na dvoch, lenže najskúsenejší na ihrisku, Žofčák, loptu stratil.

• 3.

Takýto počet fanúšikov musí našich jednoznačne tlačiť dopredu! Už hneď v úvode sa K. Vida našiel polebnú pozíciu z nádejnej pozície, no pravú žrď tesne minul.

• 2.

Ako jednu z prvých informácii Vám musím zvestovať, že náš sektor je aj v Michalovciach zaplnený priam neuveriteľne! V našom sektore sa nachádza 150 až 200 fanúšikov. Fantázia! My sme tu doma! Navyše, spomínaní fanúšikovia nám pripravili prekrásnu žlto-modrú choreografiu, woooooow!

• 1.

Stretnutie sa práve začalo s výkopom od hráčov domáceho celku.

• 0.

Príjemný dobrý deň Vám prajem z ďalekého východu, kde práve v týchto chvíľach prichádzajú hráči oboch celkov na zemplínsky štadión. Domáci v žlto-modrej kombinácii, kým naše mužstvo v čiernych dresoch. Po predošlých dvoch stretnutiach môžem vyhlásiť, že konečne sme aj v roku 2019 naskočili na vlnu a zápasy, ktoré bavili divákov aj v predošlom ročníku a zároveň nám prinášali body. V tejto vlne chceme samozrejme pokračovať aj neďaleko od ukrajinských hraníc, vyhrať, tým pádom mať krásnu cestu domov a navyše mať udržané druhé miesto. Na druhej strane nás čaká jedno z najväčších prekvapení ligy, podobne, ako tomu bolo v predošlej sezóne. Verme teda, že obidve nabudené mužstvá ukážu dnes tú pravú futbalovú krásu. DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 5. kola nadstavbovej časti o titul Fortuna ligy! Na programe máme duel MFK Zemplín Michalovce - FC DAC Dunajská Streda a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 20.4.2019 o 17:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

V 5. KOLE NADSTAVBOVEJ ČASTI O TITUL

Veľkonočný zajac nám priniesol tri body - tretie víťazstvo v rade! Na východ republiky sme prišli potvrdiť druhé miesto a podarilo sa nám to. V mimoriadne náročnom zápase, kde bol súper o niečo nebezpečnejší, sme bojovnosťou museli zaloviť aj u našej šťasteny. Tú nám sem však donieslo neuveriteľných 179 fanúšikov, ktorí aj v Michalovciach naplnili náš sektor. Ďakujeme!

Na východ republiky si tréner Hyballa pripravil rovnakú zostavu, ako v predošlých dvoch stretnutiach. Už v tretej minúte si K. Vida našiel palebnú pozíciu, zo zaujímavej vzdialenosti tesne minul pravú žrď. V desiatej minúte zase hrozili domáci, Žofčák sa presadil medzi nepochopenou obranou, a tak vysunutému Jedličkovi nastrelil žrď. O šesť minút Kalmár nepresným pasom loptu daroval súperovi, kým Žofčák ušiel Konemu, v samostatnom nájazde v tutovke bránu minul. V osemnástej minúte sme zaregistrovali výpadok elektriny na štadióne, zápas sa kvôli tomu neprerušil, no za zmienku to azda stojí. Hra sa vo veľkej miere dostala medzi šestnástky, kde prebiehalo množstvo mikrosúbojov spoločne s nepresnosťami na oboch stranách. V 26. minúte loptu tesne pred šestnástkou potiahol Kountouriotis a dobre aj vystrelil, loptu však z dolného rohu Jedlička našťastie vytlačil. V 35. minúte sa naša bránka opäť otriasala v základoch, z priameho kopu asi z 25 metrov vypálil Žofčák a Jedlička vytiahol skvelý zákrok, keď loptu vyrazil na žrď. Keďže ďalšiu nebezpečnú príležitosť sme nevideli, tak treba športovo priznať, že po polčase sme do kabín našťastie zišli len za nerozhodného výsledku, v tomto polčase boli totiž nebezpečnejší domáci.

Do druhého polčasu nastúpili oba celky bez zmien. Aktívnejšie začal náš súper, no nečakane sme sa z prvej akcie v tomto polčase dostali do vedenia my. V 55. minúte sme sa po ruke Petra dostali k štandardke, ku ktorej rozohraniu sa postavil Davis. Lopta zmenila smer na múre a skončil na našu radosť v bráne - 0:1. Ďalšiu zaujímavú štandardku z dobrej pozície sme mali po hodine hry, lopta od Ronana skončila len v múre. Ani po našom úvodnom góle sa obraz hry nezmenil, hra aj naďalej pokračovala prevažne medzi šestnástkami. Znenazdajky tak v 78. minúte prišla ďalšia rana pre Zemplínčanov, Ronan vysunul k šestnástke K. Vidu, ktorý si šikovne našiel palebnú pozíciu, z ktorej nekompromisne poslal loptu za Kirov chrbát - 0:2. V deväťdesiatej minúte mal možnosť pridať čestný gól domáci Tounkara, ten dostal parádny center na hlavu od Rotu, loptu dobre trafil, no fantastický Jedlička zavelil k podržaniu si čistého konta aj pre tento zápas. Keďže to bolo všetko pre zápas ďaleko od domova, tak sa po záverečnom hvizde mohli rozbehnúť veľkolepé oslavy víťazstva.

Rekordné šestnáste víťazstvo v ročníku pre nás znamená, že druhá priečka zostáva naša. Navyše, po zaváhaní Žiliny máme pred ňou už šesťbodový náskok. Ešte raz ďakujeme našim fanúšikom, že aj na východe republiky pre nás pripravili domáce prostredie a navyše sa prezentovali ohromujúcou choreografiou. Ste najlepší! Po súboji na ďalekom východe nás čaká odvetná časť nadstavbovej časti o titul, v rámci ktorej v úvode na domácom trávniku privítame majstrovský Slovan 27. apríla o 15:30.

Peter Hyballa, DAC: „Odohrali sme ťažký zápas. Musím dať kompliment domácim, že prvý polčas hrali dobre a mali dve-tri obrovské šance na skórovanie. My sme boli pri protiútokoch dobrí, ale nie najlepší. Dôležitá bola rýchlosť a prevedenie lopty. Počas prestávky som bol emotívni, agresívni, no do toho druhého sme chceli niečo zmeniť. Chceli sme sa roztiahnuť cez krídla. Bol to dobrý zápas. Pri prvom góle sa nám lopta šťastne odrazila, kým pri druhom sme predviedli kvalitný protiútok. Gratulujem hráčom za tento výkon, aj keď z našej strany nebol najkrajší, no bojovnosťou sme získali tri dôležité body.“

Anton Šoltis, Michalovce: „Prvý polčas bol z našej strany výborný, s čím aj súhlasím s kolegom. Keby sme premenili naše vyložené šance, tak zápas je o niečom inom. Prvý polčas bol teda v poriadku, keďže súper nič nezmohol. Do druhého polčasu sa súper dostal do vedenia po šťastnom góle. Po ňom sme sa pokúsili ešte niečo zmeniť, no už sa nám tak nedarilo vypracovať si gólové príležitosti. Strácali sme lopty a nedarilo sa nám vyplňovať priestor tak, ako sme si predstavovali. Druhý polčas si ešte musíme rozobrať. Je škoda dnešného zápasu. Myslím si, že sme mohli vyhrať, zvládnuť toto stretnutie. Dnes vyhral šťastnejší. Verím, že do budúcna budeme vedieť ukázať lepšiu tvár.“

MFK ZEMPLÍN MICHALOVCE - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 0:2 (0:0)