StretnutieFC DAC 1904 Dunajská Streda vs ŠK Slovan Bratislava
FC DAC 1904 Dunajská Streda
    >>
Kristopher András Vida 55
90+4. minúta1 - 0ŠK Slovan Bratislava

• 90+4.

VYHRALI SMEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!! Je to taaaaaam, podarilo saaaaa, je koniec, je koniec, je konieeeeeec. Slovan v Dunajskej Strede padol a padol prvýkrát v tomto ročníku. Neuveriteľný boj na hrane všetkým možností sme dotiahli do úspešného konca, čím sme sa zároveň priblížili k druhej priečke. Fantázia! Ďakujeme krásne za famózny výkon a zároveň ďakujeme našim fanúšikom, že aj dnes boli neskutoční-najlepší!

Po derby so Slovanom cestujeme do Žiliny. S domácimi “Šošonmi” si zmeriame sily v nedeľu 5. mája o 17:00. Ja vám už len prajem príjemný zvyšok víkendu! Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90+3.
    Jose Antonio Delgado Villar Nono bol napomínaný žltou kartou
  • 90+2.

Dnešné stretnutie sleduje fantastických 11 820 divákov. Ďakujeme!

• 88.

Štandardka sa medzi žrde ani náhodou nezmestila a ja na to poviem len jedno. To je onoooooo!

• 87.
    Jose Antonio Delgado Villar Nono zahrával priamy kop
  • 86.

Hostia sa usadili na našej polovici, no zatiaľ ich k bráne nepúšťame.

• 83.

Je cca desať minút do konca, vydržme to, zdolajme zaslúžene Slovan!

• 82.
    Lukáš Čmelík opustil ihrisko, nahradil ho Martin Bednár
  • 81.

Priamy z nebezpečnej vzdialenosti skončil v Čmelíkovej hlave, našťastie bude v poriadku.

• 81.
  • 80.
    Arťom Suchockij opustil ihrisko, nahradil ho Jose Antonio Delgado Villar Nono
  • 79.

Čavrić sa prebíjal k šestnástke, no našťatie bol zastavený Čmelíkom, aj keď nedovolene.

• 76.
    Martin Jedlička bol napomínaný žltou kartou
  • 76.

Po rohovom kope skončila lopta na vzdialenejšej žrdi u súpera, no zakončiť aj napriek tomu nedokázal.

• 75.

Ďalšia šanca tentokrát pre Ronana. Lopta skončila tesne vedľa

• 75.
    Arťom Suchockij zahrával rohový kop
  • 73.

Fuuuuh, tak to bola teda šanca. Aktívny Herc sa dostal až ku bráne, no tam gólovú príležitosť prepackal.

• 70.

Rohový kop Slovana nemal úspech. Loptu sme pomaly, ale isto poslali do bezpečia.

• 70.
    Mohammed Rharsalla Kadfi zahrával rohový kop
  • 68.

Slovan začína obliehať bránu jedným útokom za druhým. Chlapci, musíme vydržať!

• 67.
    Ibrahim Rabiu opustil ihrisko, nahradil ho Rafael Rogerio Da Silva Ratão
  • 65.

Teraz sme už taký úspešní neboli. Loptu získava do svojej moci Slovan.

• 65.
    Connor Patrick Ronan zahrával priamy kop
  • 63.

Fuuuuuh, po veľmi tvrdom zákroku na K. Vidu zahral priamy kop Ronan. Bránu minul len o vlások.

• 63.
  • 63.
    Kenan Bajrić bol napomínaný žltou kartou
  • 61.
  • 60.

ANOOOOOOOO, Jedlička doslova famózne zneškodnil pokutový kop, ktorý bol zahraný k ľavej žrdi. Náš Jednička strelu senzačne odhadla!

• 60.
    Andraž Šporar zahrával pokutový kop
  • 58.

Tak to je neskutočné, čo sa deje v MOL Aréne, najprv Čavićovu strelu vybránil Jedlička, no následne pri Čavrićovej dorážke videl rozhodca faul Koneho, nariadil penaltu aj červenú kartu.

• 58.
    Souleymane Kone bol napomínaný červenou kartou
  • 55.

GOOOOOOOOOOOOOL, GOOOOOOL, GOOOOOOL, Slovan prehráva! Je to taaaaaaam, fantastickú akciu začal M. Vida, ktorého pas posunul ďalej Divković, kým K. VIda chladnokrvne zakončil! V Dunajskej Strede sa strhlo peklo, Slovan dnes musí prvýkrát v sezóne padnúť!

• 53.

K. Vida takmer v samostatnom nájazde. Vybojoval roh.

• 52.

Aj v druhom polčase pokračuje fantastická atmosféra, to je krása.

• 50.

Cez pravé krídlo sme sa pustili do rýchlej kontry, no záverečná pasáž nám nevyšla.

• 48.

Suchockij poslal z rohového kopu loptu na bližšiu žrď, rovno Čmelíkovi na hlavu.

• 47.

Polčas začína celkom zaujímavo. Najprv na jednej strane Divković nedokázal zakončiť dostatočne razantne pri svojej veľkej príležitosti, kým na druhej strane pred Šporarom hasil Huk.

• 47.
  • 46.

Odštartoval sa už aj druhý polčas s výkopom od nášho mužstva a prekvapujúco rovno dvojitým striedaním z našej strany. Zaujímavý ťah. Žeby tu ukáže Hyballa svoju veľkosť?

• 46.
    Zsolt Kalmár opustil ihrisko, nahradil ho Christián Herc
  • 46.
    Eric Javier Davis Grajales opustil ihrisko, nahradil ho Ľubomír Šatka
  • 45.

Úvodná polovica stretnutia sa práve skončila. Na tribúnach síce vládne pravá futbalová atmosféra, no na ihrisku zatiaľ veľa futbalovej krásy fanúšikovia nevideli. Prvých desať minút bolo aktívnejší z oboch strán, potom nás na chvíľu pritlačili hostia, avšak na rad sa dostali fauly, tvrdá hra, vysoké napádanie a nepresnosti, preto sme veľa gólových príležitostí nevideli. Sme aktuálne minimálne vyrovnaný Slovanu, z takého zápasu treba vyťažiť víťazstvo. DAC do toho!

• 45.
  • 45.

Moha ušiel našej obrane a pustil sa do samostatného nájazdu, kde famózne vybehol Jedlička. Mohu donútil zakončiť vedľa brány.

• 45.

Rozhodca pridáva k prvému polčasu ešte dve minúty.

• 45.
  • 43.

Divković dostal nádejný dlhý pas smerom dopredu. Nanešťastie stál v tesnom ofsajde.

• 41.

Napádanie, fauly, nepresnosti sú opäť v akcii, preto sme sa znovu dostali medzi šestnástky.

• 39.
    Ibrahim Rabiu bol napomínaný žltou kartou
  • 38.

Pomaličky sa nám darí viac osmelovať. Aktuálne sa dostal k strele Divković, no tá bola v poslednej chvíli zablokovaná.

• 37.
    Zsolt Kalmár bol napomínaný žltou kartou
  • 35.

Strela od Čmelíka. Náš forvard napriahol za hranicou pokutového územia, no poslal slabý pokus. Greif sa zmocnil lopty  bez najmenších problémov.

• 32.

Tvrdý zákrok od Kalmára na Apauho zostal nepovšimnutý, Apau musel byť navyše ošetrovaný.

• 30.

Čmelíkov pohotový zákrok znamená roh pre Slovan, ten zahral Suchockij k bližšej žrdi, kde na loptu číhal M. Vida.

• 29.
  • 28.

Vysoké napádanie z oboch strán zabrzďuje každý jeden útok už v zárodku.

• 26.

Po dlhšej dobe sa konečne rozbehol nádejnejší útok, keď najprv Kalmár začal akciu v strede ihriska, posunul sa bližšie k súperovej bráne a nahral Čmelíkovi na pravé krídlo. Center žiaľ už úspešný nebol.

• 23.

Hra pokračuje medzi oboma šestnástkami. Táto fáza by sa dala nazvať aj oddychová. My už však chceme vidieť gól v sieti Slovana!

• 20.

Po teraz trochu dlhšej dobe sme sa konečne oslobodili. Treba ísť na bránu. Medzitým spomeniem, že naši fanúšikovia opäť vytvárajú famóznu atmosféru.

• 17.

Kone opäť v akcii, lenže teraz v trochu horšej situácii. Pošmykol sa, stratil loptu a patovú situáciu musel pred Mohom hasiť Koštrna. Ukázal famózny obranný zákrok v sklze.

• 15.

Opäť sme zostali v ohrození, keď rovno dvoch hráčov bránil náš jeden, no chvála všetkým svätým Huk nás podržal a loptu poslal na roh. Po ňom si v šestnástke loptu prisvojil Kone.

• 15.
  • 13.

Tento priamy kop už taký nádejný nebol. Lopta sa bránu nášho súpera neohrozila.

• 12.
    Zsolt Kalmár zahrával priamy kop
  • 11.

Davis po góle z priameho kopu v predošlom zápase aj dnes skúsil z prvej štandardky poslať loptu rovno na bránu, to sa mu podarilo, no do pripravených rukavíc Greifa.

• 11.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával priamy kop
  • 9.

Po priamom kope sme loptu okamžite získali. Náš gólman sa teda nezapotil.

• 8.
  • 7.

Poriadna chyba v obrane! Šporar dostal nepochopiteľne veľmi veľa priestoru v šestnástke a vďaka tomu sa dostal do tutovky, no pre naše obrovské šťastie trafil len ľavú žrď, Jedlička by nemal nárok.

• 6.

Po prvých sekundách, minútach je jasne vidieť, že hráme ako o život. Výsledkom budú azda tri body.

• 4.

Obaja môžu bezpečne pokračovať ďalej.

• 3.

Hneď na začiatku sme boli svedkami tvrdého súboja, čoho výsledkom je ošetrovanie Koštrnu a Sukhotskyyho.

• 1.

Stretnutie sa práve začalo s úvodným výkopom od hráčov belasého celku. Pred ním sme ešte ocenili nášho kapitána Huka za stý zápas v našom klube. Ďakujeme!

• 0.

Príjemný dobrý deň Vám prajem priamo z nádhernej MOL Arény, kde práve v týchto chvíľach prichádzajú na trávnik obaja dnešní aktéri. Naše mužstvo v tradičnej žlto-modrej kombinácii, kým hostia v čiernych dresoch. Dnes nás opäť čaká duel na ihrisku aj v hľadisku, kde veríme, že už istému majstrovi uštedríme prvú prehru v ročníku! Nábeh na to máme určite dobrý, momentálne sme už totiž tri zápasy v rade vyhrali a štvrtým by sme celú sériu v našom najväčšom derby len potvrdili! S obrovskou podporou z tribún nášmu rivalovali ukážme, že my sme tu doma! DAC do toho!

• 0.

Pred začiatkom stretnutia mi nedá neskonštatovať fakt, že bol na zápas nasadený ako hlavný rozhodca Ziemba, ktorý pískal aj posledný duel so Slovanom, čo je bezpochyby unikát!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 6. kola nadstavbovej časti o titul Fortuna ligy! Na programe máme duel FC DAC Dunajská Streda - ŠK Slovan Bratislava a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 27.4.2019 o 15:30 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

Andraž Šporar#9Andraž Šporar
Tlačová konferencia po zápase FC DAC 1904 - ŠK Slovan Bratislava (1:0)

V 6. KOLE NADSTAVBOVEJ ČASTI O TITUL

Majster padol! Už istý víťaz aktuálneho ročníka a doposiaľ neporazený Slovan okúsil trpkosť prehry až s nami. Zápas sme pred fantastickou kulisou zvládli aj napriek polhodinovému vylúčeniu a penalte pre súpera. Pripísali sme si štvrté víťazstvo v rade, zároveň štvrté čisté konto za sebou a upevnili sme si druhú pozíciu!

Náš tréner Peter Hyballa je po troch víťazstvách v rade verný nepísanému pravidlu, že víťazná zostava sa nemení. Proti nášmu najväčšiemu rivalovi sme tak nastúpili po štvrtý raz za sebou v totožnej zostave. Pred úvodným výkopom sme ocenili dresom nášho kapitána Huka za 100. zápas v našich farbách, ďakujeme! V siedmej minúte sme Šporarovi darovali obrovský priestor v šestnástke, čoho výsledkom bola 100% gólová príležitosť, pre naše šťastie trafil „len“ ľavú žrď! V pätnástej minúte nám utiekli hneď dvaja útočníci Slovana, Huk zachytil finálny pas v hodine dvanástej. O dve minúty sa Kone pošmykol, daroval loptu súperovi, no fantastickým sklzom sa predviedol Koštrna, čím Mohovi ukradol loptu. Po tejto akcii sme sa dokázali uvoľniť a hru sme presťahovať medzi dve šestnástky, kde sa vďaka vysokému napádaniu z oboch strán každý jeden útok skončil už v zárodku. V poslednej desaťminútovke sa podarilo vystreliť Čmelíkovi aj Divkovićovi, no v prvom prípade bol pokus prislabý, kým v ďalšom bol v poslednej chvíli zablokovaný. Polčas sa tak skončil spravodlivou bezgólovou remízou.

Druhý polčas začal náš tréner s poriadnym prekvapením, keď vystriedal rovno dvoch hráčov. V kabíne zostali Davis s Kalmárom a nahradili ich Šatka s Hercom. Druhá polovica duelu začala akčne, hneď v jej prvej minúte dostal loptu Divković, z dobrej pozície nezakončil dostatočne razantne. V 54. minúte vybuchli salvy osláv na štadióne, kedy krásnu akciu začal M. Vida, jeho pas ešte pätičkou predĺžil Divković, aby K. Vida absolútne chladnokrvne zakončil do odkrytej brány - 1:0. O tri minúty najprv Jedlička zneškodnil Čavrićovu strelu a následne pri snahe Dražića doraziť loptu padol v súboji s Konem. Rozhodca nariadil penaltu a vylúčil nášho obrancu. Nariadený pokutový kop šiel zahrať Šporar, loptu poslal presne k ľavej žrdi, no magický zákrok predviedol Jedlička. V 65. minúte zahral Ronan priamy kop asi z 25 metrov, lopta len tesne minula šibenicu. V 73. minúte sa aktívny Herc dostal až k zakončeniu, ktoré nevyriešil najideálnejšie, keďže jeho strela sa medzi tri žrde nezmestila. V 81. minúte si hostia vybojovali priamy kop z veľmi nebezpečnej šance, Moha poslal loptu len do múru. Od gólu a hlavne po vylúčení dominovali „Belasí“ na lopte, lenže smerom k našej bráne aj napriek enormnej snahe veľa nevymysleli. Naša desiatka statočných hrala ako o život. Keďže sme zvládli aj štyri nadstavené minúty, tak sa po zápase mohli rozbehnúť mohutné oslavy veľkého víťazstva.

Sedemnáste víťazstvo v ročníku pre nás znamená, že náskok nad treťou Žilinou sme zvýšili na deväť bodov. Famóznych 11 820 divákov tak po zápase mohlo začať s parádnou oslavou vydretého víťazstva. Po derby so Slovanom cestujeme do Žiliny. S domácimi “Šošonmi” si zmeriame sily v nedeľu 5. mája o 17:00.

Peter Hyballa, DAC: „Gratulujem trénerovi Martinovi Ševelovi a celému Slovanu k tomu, že majú najlepší tím na Slovensku. Gratulujem im k titulu, majú šestnásťbodový náskok, čo je naozaj veľa. Prvý polčas bol Slovan lepší, aj keď my sme mali viac loptu na kopačkách. Slovan mal dve-tri veľké šance na skórovanie. V druhej časti prvého polčasu sa nám podarilo vymaniť z tlaku, lepšie sme napádali v prvej línii. Po polčase som dal dve striedania, Koštrnu som posunul na ľavú stranu, kým Šatku som dal na pravú stranu obrany. Nasadil som zároveň aj Herca, bál som sa červenej karty pre Kalmára. V druhom polčase sme dobre driblovali, boli sme rýchli, po peknej akcii sme strelili aj gól. Onedlho bola nariadená penalta, kde nás podržal Jedlička, zároveň sme inkasovali červenú kartu, čím sa obraz hry výrazne zmenil. Chcem vyjadriť obrovský rešpekt môjmu tímu aj fanúšikom. Máme za sebou obrovský zápas.“

Martin Ševela, Slovan: „Myslím si, že sme boli svedkami veľmi zaujímavého, tvorivého zápasu. Opäť sme boli svedkami výbornej kulisy, výkonov od oboch mužstiev, no možno nemal padnúť len jeden gól, ale viac, pretože šance boli na oboch stranách. Do zápasu sme mali výborný vstup, asi do osemnástej minúty sme mali tri dobré príležitosti na skórovanie. Šporar však nastrelil žrď, kým Moha netrafil bránu. Ak v tomto urazíte šťastenu, potom zákonite inkasujete. My sme dostali gól z našej chyby v zadných radoch pri bránení. Bola nám ponúknutá príležitosť na vyrovnanie v podobe pokutového kopu, ktorý sme nepremenili. Posledných tridsať minút sme nedokázali využiť príležitosť a ani sa dostať do vyloženej šance. Súper zápas uhral srdcom, blahoželám. Nás zrazila efektivita. Musíme byť efektívnejší, ak chceme byť úspešní aj v Európe. Práve takéto zápasy, ako dnes, potrebujeme na napredovanie.“

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - ŠK SLOVAN BRATISLAVA 1:0 (0:0)