StretnutieMŠK Žilina vs FC DAC 1904 Dunajská Streda
MŠK Žilina
    >>
Michal Škvarka 90+2.
90+4. minúta1 - 2FC DAC 1904 Dunajská Streda

• 90+4.

Zápas sa skončil a to neznamená nič iné, len to, že dnes prepisujeme HISTÓRIU!!!! Vďaka dnešnému víťazstvu je definitívne, že prvýkrát v histórii obsadíme fantastickú druhú priečku. Zároveň obnovujeme aj rekord vo víťazstvách v rade. Druhýkrát v histórii totiž vyhrávame piate stretnutie v rade. Nemôžeme zabudnúť ani na fakt, že Jedlička dnes síce inkasoval, ale po famóznych 450 minútach. Bravó chlapci, právom teraz oslavujte s našimi 300 fanúšikmi. Ste naše hviezdy!

Spod Dubňa sa vraciame späť do našej krásnej MOL Arény, kde o týždeň v sobotu 11. mája o 17:00 privítame Sereď. Ja vám už len prajem príjemný zvyšok víkendu! Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90+4.

O ďalší strelecký pokus sa postaral Herc, ten ale rozruch nepriniesol.

• 90+2.

V závere predsa len inkasujeme. Z ničoho nič sa Škvarka ocitol osamotený v našej šestnástke a skúsený kapitán sa tak teraz nemohol mýliť.

• 90+2.
    Michal Škvarka strelil gól
  • 90+1.
    Zsolt Kalmár opustil ihrisko, nahradil ho Cesar Blackman Camarena
  • 90.

Rozhodca pridáva k záveru stretnutia ešte štyri minúty.

• 88.

Kalmárov center skončil rovno u súpera. Zápas sa nám pomaly blíži ku koncu.

• 88.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával priamy kop
  • 87.
    Jaroslav Mihalík opustil ihrisko, nahradil ho Samuel Suľa
  • 86.

Po dlhšej dobe sme sa dočkali aj streleckej príležitosti, kedy Škvarka vypálil z prvej z hranice pokutového kopu. Nádejná pozícia, no bránu netrafil.

• 84.
    Kristopher András Vida opustil ihrisko, nahradil ho Martin Bednár
  • 84.

Hra sa akurát začína ešte aj kúskovať. Nejaký ten gólik by sme si aj tak každopádne mohli pripísať.

• 81.

Herc poslal center do pokutového územia na Davisa. Tam sa síce dostal k lopte, no bol v náročnej pozícii, a tak bol velice rýchlo odzbrojený.

• 79.

Ronanov center síce skončil v pokutovom území, ale tam sme sa k lopte nedostali.

• 79.
    Connor Patrick Ronan zahrával rohový kop
  • 77.
    Roland Gerebenits opustil ihrisko, nahradil ho Patrik Myslovič
  • 76.

Chvíľu sa nehrá, Kalmár potrebuje po jednom zo súbojov ošetrenie. Bude však v poriadku.

• 74.

Ani táto štandardka nebola vôbec úspešná pre Žilinu. Jedlička totiž nemal absolútne žiadnu prácu.

• 74.
    Patrik Myslovič zahrával rohový kop
  • 72.

Blížime sa ku koncu, treba opäť pripomenúť, že ak dnešný duel vyhráme, tak získame historickú druhú priečku a zároveň obnovíme rekord piatich víťazstiev v rade. Fantázia!

• 70.

Dnešné stretnutie sleduje 2303 divákov, z toho je fantastických 300 fanúšikov našich! Ďakujeme!

• 69.
    Ján Bernát opustil ihrisko, nahradil ho Lukáš Jánošík
  • 68.

Hrá sa v krásnej futbalovej atmosfére, ale chýba tomu trochu viac korenia na ihrisku. My sa však sťažovať nemôžeme. Vyrávame 2:0 and silnou Žilinou.

• 66.

Súpera sme teraz trochu podcenili, aj preto sa Gamboš dostal k streleckému pokusu. Pálil však poriadne slepými.

• 66.
    Lukáš Čmelík opustil ihrisko, nahradil ho Christián Herc
  • 63.

Po vedení 0:2 si zvyšok striedania môžeme užívať. Poľaviť ale nemôžeme!

• 60.

Žilinských odchovancov tento rohový kop nevytrhne. Lopty sme sa expresne rýchlo zmocnili.

• 60.
    Michal Škvarka zahrával rohový kop
  • 57.

GOOOOOOOOOL, je to nula - dvaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. Kalmár si s K. Vidom doslova rozobrali obranu počas prečíslenia štyria na troch Najprv Kalmár nahral loptu do ľava K. Vidovi, ten ju v šestnástke vrátil späť a Kalmár sa rovno pýtal, že kam má loptu poslať. Blížime sa k prepísaniu histórie!

• 57.
    Zsolt Kalmár strelil gól
  • 56.

Druhý polčas nie a nie sa rozbehnúť. Zatiaľ si v ňom diváci nemohli pozrieť ani jednu situáciu, ktorá by ich zdvihla zo sedadiel.

• 54.

Škvarka poslal loptu do šestnástky medzi hráčov oboch celkov. Tam kraľoval Huk, ktorý loptu odpratal do bezpečia.

• 54.
  • 51.

Mihalík sa zo štandardky vzdialenej niečo vyše dvadsiatich metrov pokúsil poslať loptu rovno na bránu, pálil nad.

• 51.
    Jaroslav Mihalík zahrával priamy kop
  • 49.

Druhý polčas sa rozbieha pomalšie. Zatiaľ sa hrá medzi šestnástkami. Nebudeme si však klamať, nám to celkom vyhovuje.

• 46.

Začal sa už druhý polčas s výkopom od domáceho celku. Striedania sme sa počas ani na jednej strane nedočkali.

• 46.

• 45.

Rozhodca nepridáva k prvému polčasu ani jednu minútu, a tak tu máme jeho koniec. Už tradične sme si v podaní dnešných aktérov pozreli zaujímavé dejstvo. Videli sme množstvo striel, zaujímavých akcii, no možno mohli byť oba kluby trošku nebezpečnejšie. My však vyhrávame, boli sme lepší a teda zaslúžene sa radujeme z vedenia. Verme, že takto spokojní budeme pri výbornej atmosfére aj po druhom polčase. DAC do toho!

• 44.
    Kristián Vallo bol napomínaný žltou kartou
  • 43.

Najvážnejšia príležitosť domácich. Sluka z ľavej strany posunul loptu na voľného Bernáta, ktorý nikým nekrytý nastrelil pravú žrď.

• 42.

Dlhý pas od K. Vidu na Divkovića bol naozaj dlhý. Pri lopte bol skôr Holec.

• 39.

Škvarkov center bol márny pokus, keďže rovno skončil na Kalmárovej pravej nohe.

• 39.
    Michal Škvarka zahrával priamy kop
  • 37.

Tvorili sme my a tvorili sme tradične na ľavom krídle. Po centri sme sa však už lopty neujali.

• 34.

Sluka poslal z prvej žilinskej štandardky center na Králika, on sa síce dostal k hlavičke, no tiesnený Šatkom náš neohrozil.

• 33.
    Branislav Sluka zahrával priamy kop
  • 32.

O strelecké pokusy z oboch strán núdza naozaj nie je, ale našťastie aj tento pokus Gambošovi nevyšiel najlepšie. Jedlička stál ako sa patrí.

• 29.

Kalmár zahral loptu po zemi na Davisa, ten ju nahral späť, no následné Zsoltove kľučky už boli spacifikované.

• 29.
    Zsolt Kalmár zahrával rohový kop
  • 28.
    Martin Gamboš bol napomínaný žltou kartou
  • 27.

Osmelili sa už aj domáci a konkrétne Mihalík si vybojoval streleckú príležitosť. Opäť sa o väčšie ohrozenie nejednalo.

• 25.

Až doteraz sme sa zaobišli bez provokácii od domáceho tábora, verme, že teraz to bola len výnimka.

• 25.
    Lukáš Čmelík bol napomínaný žltou kartou
  • 22.

Naďalej sme pri lopte, kombinujeme a dostali sme sa aj k ďalej strele. Po pase z ľavej strany zakončoval K. Vida, bránu z dobrej pozície tesne minul.

• 19.

Azda piaty strelecký pokus z našej strany. Zakončenie K. Vidu sa však medzi tri žrde nezmestilo.

• 17.

Ďalšia Ronanova strela, tentokrát to bol z jeho strany podstatne razantnejší pokus, no opäť priamo do pripravených rúk žilinského brankára.

• 15.

Fantastický úvod z našej strany. Nášho súper len s odchovancami tlačíme a zaslúžene sme tak otvorili aj skóre dnešného zápasu. Ani po tomto góle nepoľavujeme.

• 15.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával rohový kop
  • 13.

K prvému rohovému kopu sa postavil Davis, loptu poslal rovno do malého vápna, kde ju Holec dokázal len vyboxovať a to bola chyba, pretože GOOOOOOOOOOL. Center z ľavého krídla od K. Vidu loptu vrátil do šestnástky, kde sa lopta Huk prichystal loptu Kalmárovi. Jedna sťahovačka a suverénne zakončenie do pravého vinkľa. Vyhrávameeeeee. Anooooo!

• 13.
  • 13.
  • 11.

Báť sme sa ale museli na druhej strany, kedy sme si nepostrážili Bernáta. Umiestnený pokus k pravej žrdi náš gólman kvalitným zákrokom zneškodnil.

• 11.

Strelu si po odrazenej lopte a peknej kľučke skúsil aj Ronan, málo dôrazný a umiestnený pokus Holec zneškodnil.

• 9.

Ďalší pokus prišiel od Čmelíka, nastrelil však len protihráča.

• 7.

Kalmár kolmicou fantasticky vysunul Divkovića, ktorý zoči-voči Holecovi dokázal aj zakončiť, no výborný výbeh našu tutovku spálil.

• 4.

Prvú strelu v stretnutí si pripísal Škvarka. Napriahol za pokutovým územím, no jeho prízemnú strelu Jedlička nemal problém pokryť.

• 3.

Mám obrovskú radosť, náš sektor je opäť takmer úplne zaplnený. Fantázia. Ďakujeme!

• 1.

Stretnutie sa práve začalo s úvodným výkopom od hráčov nášho celku.

• 0.

Príjemný dobrý deň Vám prajem zo Žiliny, kde práve v týchto chvíľach prichádzajú obaja aktéri na najlákavejšie stretnutie tohto kola a to hneď z niekoľkých hľadísk. Čaká nás výborná atmosféra od oboch táborov, hrá sa o druhú priečku, my ťaháme fantastickú štvorzápasovú víťaznú sériu a na druhej strane hráme proti finalistovi slovenského pohára, ktorý sa v tomto zápase chce predviesť unikátne, len s odchovancami domáceho klubu. Faktorov na výborný zápas, aj keď v zlom počasí, máme mnoho. Poďme si ho užiť, poďme si zobrať domov tri body, a tak obnoviť náš klubový rekord v lige s piatimi víťazstvami v rade. DAC do toho!

• 0.

Pred zápasom mi nejde nespomenúť udalosť z finále Slovenského pohára, kedy boli fanúšikovia Žiliny neadekvátne zasiahnutí políciou. Nie je v poriadku, aby bol zásah na hranici úmrtia. Samozrejme, pri nepokojoch, neporiadku  treba prijať opatrenia, ale všetko má mať svoje hranice. V tomto smere držím s Vami "Šošoni"!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 7. kola nadstavbovej časti o titul Fortuna ligy! Na programe máme duel MŠK Žilina - FC DAC Dunajská Streda a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 5.5.2019 o 17:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

V 7. KOLE NADSTAVBOVEJ ČASTI O TITUL

Hyballova družina prepisuje históriu! Zaslúženým triumfom nad šošonskými odchovancami sme definitívne rozhodli o našom historicky najvyššom umiestnení v prvej lige a zároveň o ďalšej miestenke do Európskej ligy! Piatym víťazstvom v rade obnovuje historicky najdlhšiu víťaznú sériu z roku 2017 a zabudnúť nemôžeme, že náš Jedlička inkasoval po dlhých 450 minútach! Všetku parádu sme oslávili s tristo fantastickými fanúšikmi! Ďakujeme!

Náš tréner spravil po štyroch kolách jedinú zmenu v zostave, aj to nútenú. Vykartovaného Koneho nahradil Šatkom. Zvyšok základnej jedenástky zostal bez zmeny. Autorom prvej strely v stretnutí sa stal Škvarka, prízemný pokus za pokutovým územím Jedlička pokryl bez problémov. O tri minúty sme pohrozili my, Kalmár kolmicou vysunul Divkovića, ktorý si zoči-voči Holecovi v tutovke neporadil. V jedenástej minúte sme si nepokryli Bernáta, jeho si však aj so strelou k pravej žrdi postrážil náš gólman. O dve minúty dokázal Holec po našom rohu loptu len vyboxovať, dostala sa tak ku K. Vidovi, ktorý ju poslal späť do šestnástky, Huk ju sklepol Kalmárovi a náš tvorca hry suverénnou ľavačkou do pravého horného rohu nedal šancu Holecovi - 0:1. V 22. minúte zakončoval K. Vida po centri z ľavej strany, z dobrej pozície súperovu bránu minul. Prvý polčas sa hral vo vysokom tempe a videli sme viacero streleckých príležitostí, lenže pochopiteľne, nie každá strela smrdela gólom. V 43. minúte dostal Bernát pas z ľavej strany od Sluku, nikým nekrytý nastrelil v stopercentnej príležitosti pravú žrď. Po polčase s viacerými strelami, no s prevahou na našej strane, sme zaslúžene odchádzali do kabín za vedúceho stavu.

Druhopolčasovú streľbu začal domáci Mihalík, z priameho kopu z 51. minúty ale zakončil nad. Po hodine hry sme už definitívne začali veriť v prepísanie našej histórie, pri prečíslení štyria na troch sa Kalmár spoločne s K. Vidom pohral s domácou obranou, výsledkom bol pas do šestnástky na Kalmára, ktorý sa mohol domáceho gólmana spýtať, že kde chce inkasovať - 0:2. Druhý polčas už veľa futbalovej krásy nepriniesol, keďže sa hralo prevažne medzi šestnástkami, treba však povedať, že nám takáto situácia určite vyhovovala, pri dvojgólovom vedení sme sa nemali kam ponáhľať. Až v 86. minúte sme sa dočkali ďalšej nádejnej akcie, keď sa Škvarka rozhodol zakončiť z prvej tesne za pokutovým územím, bránu z dobrej pozície minul.  V nadstavenom čase sa odchovancom predsa len podaril čiastočný úspech, keď zaváhanie Šatku potrestal najskúsenejší domáci hráč a kapitán Škvarka, osamotený pred brankárom minúť nemohol. Stretnutie sa tak skončilo našim tesným triumfom po stretnutí s menším množstvom futbalového vzruchu, no dôležité je, že sme vyhrali piatykrát v rade a historická druhá priečka nás neminie!

Osemnáste víťazstvo v ročníku a 60 bodov na konte znamená, že prepisujeme históriu aj v tomto merítku. Neuveriteľná sezóna však ešte stále nekončí. Spod Dubňa sa vraciame späť do našej krásnej MOL Arény, kde o týždeň v sobotu 11. mája o 17:00 privítame Sereď.

Peter Hyballa, DAC: „Náš zámer bol, aby sme v úvode pritlačili súpera a unavili ho, keďže má za sebou pohárový zápas a predpokladali sme, že po 60-70 minútach by mal fyzicky odísť. Snažili sme sa vysoko napádať a prvých tridsať minút bolo z našej strany výborných. Po celom ihrisku sme behali a bojovali jeden na jedného. Posledných pätnásť minút prvého polčasu už z našej strany organizácia nebola tak dobrá, hral sa divoký futbal a pridali aj domáci. Druhý polčas začala lepšie Žilina, my sme sa snažili byť nebezpeční z protiútokov, no trochu som sklamaný z toho, ako sme riešili niektoré situácie. Dali sme do toho však správnu mentalitu, zareagovali sme na vývoj a teším sa, že zisk troch bodov je zaslúžený. Som hrdý na hráčov, podarilo sa nám prekonať niekoľko rekordov v počte získaných bodov, víťazstiev aj umiestnenia. Každý z nášho štábu, fanúšikovia a všetci čo sú pri klube, môžu byť naň hrdý, rovnako aj ja.“

Jaroslav Kentoš, Žilina: „My sme sa pripravovali na veľmi aktívny futbal v podaní Dunajskej Stredy. Hlavne v ponukovej činnosti sme sa snažili byť aktívni, aby nás súper nedržal pod tlakom. Myslím si, že ako obvykle, aj tento zápas bol kvalitatívne nadpriemerný v rámci Fortuna ligy. Z môjho pohľadu, v čase, keď sa zápas lámal, mohol skórovať Bernát, no škoda, že svoju príležitosť nepremenil. Súper potom strelil gól pri opakovanom rohu, kedy sme si zle pokryli hráča. V úvodných 30 minútach bola lepšia Dunajská Streda, aktívnejšia, no my sme boli lepší ku koncu polčasu, kedy sme mali ďalšiu veľkú šancu na skórovanie, no Bernát opäť minul. V druhom polčase sme boli aktívnejší, znovu nám chýbalo, aby Mihalík lepšie spracoval loptu, mohli sme vyrovnať. Súper paradoxne po našej dobrej fáze zvýšil na 0:2 z kontry. Záver stretnutie mal DAC pod kontrolou, možno sme boli silnejší na lopte, no DAC vyhral zaslúžene!“

MŠK ŽILINA - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 1:2 (0:1)