StretnutieMFK Ružomberok vs FC DAC 1904 Dunajská Streda
MFK Ružomberok
    >>
Zinedin Mustedanagić 6
90+3. minúta1 - 0FC DAC 1904 Dunajská Streda

• 90+3.

Predposledné kolo sezóny 2018/19 sa práve skončilo. Po jeho odpískaní sa musíme zmieriť s pripísaním druhej prehry v rade. Videli sme vyrovnané stretnutie, kde sme po viacerých príležitostiach na oboch stranách nedokázali zareagovať vyššou aktivitou v druhom dejstve. Po poistení si druhého miesta nám to ide jednoducho ťažšie. Aj preto sa stretnutie končí spravodlivým víťazstvom domácim, ktorým vďaka tomu gratulujeme k vybojovaniu si miestenky do Európskej ligy.

Najúspešnejšia sezóna v našej histórii sa definitívne končí! Záverečná bodka sa nemôže udiať nikde inde, ako na najnavštevovanejšom a najkrajšom štadióne Fortuna ligy, v MOL Aréne, kde v piatok 24. mája privítame Michalovce o 19:00. Ja vám už len prajem príjemný zvyšok víkendu! Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90+1.
    Zinedin Mustedanagić opustil ihrisko, nahradil ho Tomáš Bobček
  • 90.

Rozhodca pridáva k záveru stretnutia ešte tri minúty.

• 89.
    Tihomir Kostadinov opustil ihrisko, nahradil ho Viktor Jedinák
  • 87.

Zápas sa nezadržateľne blíži ku koncu. Zatiaľ to na tlak k vyrovnaniu z našej strany nevyzerá. Navyše, nehrá sa pre ošetrovaného Macíka.

• 85.

Mustedanagić pri ďalšej streleckej príležitosti. Tesne za pokutovým územím sa však jeho pokus medzi tri žrde nezmestil.

• 83.

Pre Gereca to chýba na vážnejšie zranenie. V dnešnom stretnutí práve skončil.

• 83.
    Štefan Gerec opustil ihrisko, nahradil ho Matej Kochan
  • 82.

Gerec sa zrazil s Konem a vyzerá byť slušne otrasený. Aktuálne sa nehrá, keďže ho ošetrujú na ihrisku.

• 81.

M. Vida zahral roh nakrátko na Ronana, lopta sa dostala až do zadných radov Konemu, no ten poslal mimoriadne nepresný pas.

• 79.

Aj tento roh zahral Mustedaganić, ale tentokrát poslal pridlhý center do územia nikoho.

• 79.
    Zinedin Mustedanagić zahrával rohový kop
  • 77.

Z nášho útočného snaženia sa domáci vymanili. Pustili sa aj do útoku v snahe streliť rozhodujúci gól.

• 74.

Ronan zahral priamy kop na pravú stranu Kalmárovi, ktorý sa ju hlavou snažil posunúť pred Macíkovu bránu. Nebol úspešný.

• 73.

Druhý rohový kop náš súper už prekombinoval. Bol rozohraný nakrátko, no Ružomberok bol rýchlo zbavený lopty.

• 72.
  • 71.

Po tvrdom zákroku Koneho na Gerec musel byť druhý menovaný ošetrovaný, kým priamy kop zahral Mustaganić. Loptou našiel nikým nekrytého Kružliaka, ktorý hlavičkoval poriadne nebezpečne. Výborným zákrokom sa predviedol výborný Jedlička.

• 71.
    Zinedin Mustedanagić zahrával priamy kop
  • 68.

Blackman z pravého krídla posunul loptu novicovi na ihrisku. Ten sa dostal aj k zakončeniu, ktoré však bolo poriadne nevýrazné.

• 67.
    Eric Javier Davis Grajales opustil ihrisko, nahradil ho Christián Herc
  • 66.

Mustadaganićov center z ostrého uhla nakoniec doplachtil rovno na bránu, kde ho Jedlička vyboxoval do bezpečia. Rozruch však bol zbytočný, keď rozhodca videl útočný faul.

• 66.
  • 65.

Zlý pas od Šatku potrestnaný nebol. Aj keď to s nami chvíľu vyzeralo naozaj zle, tak nakoniec bola strela Gala-Andrézlyho zablokovaná. Práve Šatkom.

• 62.

Center od K. Vidu do pokutového územia letel na Blackmana, nanešťastie hlavičkový súboj vyhral domáci obranca.

• 59.

Dnešné stretnutie sleduje 1651 divákov, z toho od nás je krásnych 265. Ďakujeme!

• 57.

Aj v druhom polčase nám chýba viac energie pri snahe vyrovnať. Na prvú streleckú príležitosť v tomto dejstve stále čakáme.

• 55.

Po našom veľkom zaváhaní v obrane sme šancu na skórovanie doslova ponúkli Mustadaganićovi, ten sa aj dostal do gólovej pozície, z nej však bránu minul.

• 52.

Hra sa presunula medzi pokutové územia. Aktuálne sme my mužstvom, ktoré chce skórovať. Navyše by sme tak zaknihovali sezóny, v ktorej sme v každom jednom stretnutí na ihrisku súpera skórovali!

• 49.

Ronan zahral priamy kop na K. Vidu, ten sa snažil priamo ohroziť domácu bránu, no bol v príliš náročnom uhle.

• 49.
  • 46.

Začal sa už aj druhý polčas s výkopom od domáceho celku.

• 45.

Rozhodca nepridal k prvému polčasu ani jednu minútu, a tak sa skončil našou prehrou 1:0. Videli sme zatiaľ polčas, kde mali príležitosti oba celky a ani jeden sa neprezentoval dominantnejšou hrou. Remízový polčas tak s trochu väčším šťastím vyhral domáci celok.

• 45.

Bilenkyi v obrovskej príležitosti na skórovanie. Po dobrom pase do nabehnutia však z uhla nedokázal obstreliť domáceho gólmana.

• 43.

Ronan zahral rohový kop opäť k bližšej žrdi, no tam jednoznačne kraľoval Kružliak, ktorý loptu poslal do bezpečia.

• 43.
    Connor Patrick Ronan zahrával rohový kop
  • 40.

Vybojovali sme si priamy kop asi z dvadsiatich metrov. Ten zahral Davis, ktorý sa snažil priamo ohroziť súpera. Lopta nanešťastie skončila v múry.

• 40.
    Eric Javier Davis Grajales zahrával priamy kop
  • 38.

Pravačku si vyskúšal asi z dvadsiatich metrov Kostadinov, nebol presný.

• 37.

Ronanov priamy kop sadol na Koneho hlavu ako uliaty, aj hlavička bola nádejná, lenže teeesne minul ľavú žrď.

• 36.
  • 35.

Horúco bolo ale na opačnej strane, kde si na Mustadaganićov roh k bližšej žrdi nabehol a krásne umiestnil hlavou Gerec. Tu sa však Jedlička predviedol famóznym zákrokom.

• 34.
  • 34.

Rohový kop letel na bližšiu žrď ku K. Vidovi, no ten sa k nej nedostal.

• 34.
  • 33.

Krásny pohyb od Ronana, ktorým si našiel aj streleckú pozíciu. Loptu umiestnil k pravej žrdi, no Macík pozorne chytal.

• 32.

Davisov pekný pas na Bilenkyiho, ktorý zakončil poriadne zle. Lopta mu zle sadla, a tak sa len dokotúľala Macíkovi.

• 29.

Mustedaganić zahral priamy kop do šestnástky vysokému Kružliakovi, ten loptu posunul Qosemu, ktorý bol z dobrej pozície vychytaný.

• 28.
    Cesar Blackman Camarena bol napomínaný žltou kartou
  • 27.

Ronanov center spoluhráča nenašiel.

• 27.
  • 26.

Z rohového kopu sme veľa nevyťažili. Akurát ďalšie naše vhadzovanie.

• 26.
    Marko Divković opustil ihrisko, nahradil ho Stanislav Bilenkyi
  • 26.
  • 25.

Aj keď dlhšiu dobu držíme loptu v moci, chýba nám väčšie nasadenie.

• 23.

Divković pokračuje a rovnako aj hra na zelenom trávniku.

• 21.

K. Vidovi sa takmer podarilo zakončiť z nádejnej pozície, no predsa len stál v ofsajde. Navyše, po ďalšom súboji musí byť ošetrovaný Divković. Verme, že bude v poriadku.

• 18.

Iniciatívu v stretnutí sme prebrali my a už hodnú dobu obliehame súperovú bránu. Chýba však poriadna finálna prihrávka.

• 16.

Kone si potiahol loptu smerom k bránke súpera, tam ju posunul ešte Kalmárovi, ale jeho zakončenie ľavú žrď asi o meter.

• 15.

Po súboji v strede ihriska je ošetrovaný Gerec, bude však v poriadku.

• 13.

Strieľa aj Gál-Andrézly, lopta končí nad bránou.

• 12.

Prvé zakončenie aj z našej strany. M. Vida však bol zablokovaný.

• 11.

Po Qoseho centri si zle vyskočil na loptu Šatka, dostala sa tak na hlavu pripravenému Mustedaganićovi, no našu bránu tesne minul.

• 11.
    Peter Gál-Andrezly zahrával rohový kop
  • 8.

Úvodný zásah nás mierne zarazil. Po ňom sme loptu prenechali súperovi, no verím, že sa časom obraz hry zmení.

• 6.

Pekné kombinácie z našej strany nám boli márne. Domáci totiž rozbehli prvý útok, z ktorého aj skórovali. Konkrétne Mustedanagić utiekol našej obrane po pase a bez väčších problémov prekonal nášho Jedličku, ktorý sa mohol len prizerať.

• 6.
    Zinedin Mustedanagić strelil gól
  • 5.

• 3.

Začíname peknými kombináciami. K tomu vykuklo aj slnko, no vyzerá to, že dnes by sme aj spokojní mohli cestovať domov.

• 1.

Stretnutie sa práve začalo s úvodným výkopom od hráčov nášho celku. Poďme si po tri body!

• 0.

Naši fanúšikovia vytvorili krásnu choreografiu pri nástupe oboch mužstiev v zelenej bielej a červenej farbe.

• 0.

Príjemný dobrý deň Vám prajem z predposledného kola Fortuna ligy, v ktorom náš DAC zavítal pod Čebrať, kde práve teraz nastupujú oba celky na zelený trávnik: domáci Ružomberčania v oranžovom a náš celkom v tradičných žlto-modrých farbách. V minulom kole sme utrpeli trochu nečakanú prehru nad Sereďou, čo znamená, že víťaznú sériu sme na šiesty dielik nedotiahli. Našou prvoradou úlohou bude si túto prehru vynahradiť a naďalej zlepšovať našu rekordnú sezónu. Na druhej strane domácemu tretiemu celku ide o veľa. Dnešným stretnutím si definitívne môže spečatiť účasť v Európskej lige, čo dáva „Ruži“ mimoriadnu motiváciu do dnešného súboja. My máme z posledných dvoch zápolení v Ružomberku prekrásne spomienky, navyše, nás náš dnešný súper nedokázal poraziť už sedem stretnutí a to by sa nepatrilo kaziť. Navyše, opäť sa tešíme, že sú tu s nami aj oddaní fanúšikovskí hrdinovia, ktorých chceme potešiť peknou hrou aj bodovým zápisom. DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 9. kola nadstavbovej časti o titul Fortuna ligy! Na programe máme duel MFK Ružomberok - FC DAC Dunajská Streda a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 18.5.2019 o 17:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

V 9. KOLE NADSTAVBOVEJ ČASTI O TITUL

Po zaistení si druhej priečky prehrávame druhýkrát v rade. Po prehre doma so Sereďou sme ani v Ružomberku nedokázali zabodovať. V prvom polčase vyhrala „Ruža“ na efektivitu, kým v druhom sme pridať už nedokázali.

Po neúspešnom stretnutí so Sereďou sme nastúpili so štyrmi zmenami v základnej jedenástke. Mimo úvodnej zostavy sa ocitli Kucz, Huk, Bednár a vykartovaný Čmelík a namiesto nich nastúpili Jedlička, Kone, M. Vida a Koštrna. Začali sme peknými kombináciami, no súper nás zarazil prvým útokom, kedy v 6. minúte Mustedaganić ušiel našej obrane po pase, osamotený nedal šancu Jedličkovi - 1:0. O päť minút zahral roh Qose a nepokrytý Mustedaganić sa dostal k hlavičke, našu bránu tesne minul. O prvý rozruch z nášho celku sa postaral Kalmár, jeho pokus však minul ľavú žrď asi o meter. Aj v tomto stretnutí nám to po minulotýždňovej prehre išlo ťažšie, akoby chýbalo viac energie. Už v 26. minúte sa náš kouč musel vyrovnať s núteným striedaním zraneného Divkovića, ktorého nahradil Bilenkyi. O tri minúty skončil Mustedaganićov center u vysokého Kružliaka, ktorý loptu ešte posunul Gerecovi, ten bol z dobrej pozície vychytaný Jedličkom. V 32. minúte síce Bilenkyi dostal slušný pas od Davisa, avšak náš Ukrajinčan loptu trafil poriadne zle, len sa dokotúľala k Macíkovi. O minútu si Ronan pohybom pripravil streleckú pozíciu, pekne umiestnený pokus k pravej žrdi Macík pokryl. V 35. minúte zase Mustedaganić zahral priamy kop k bližšej žrdi, tam si nabehol Gerec a výborne aj umiestnil loptu hlavou, ešte lepším zákrokom sa prezentoval Jedlička. O dve minúty hrozil po rohovom kope Kone, hlavička tesnulinko minula ľavú žrď. V 45. minúte mal možnosť vyrovnať Bilenkyi po pase na nabehnutie, z uhla ale domáceho gólmana neprestrelil, a tak sa prvý polčas skončil 1:0. Videli sme síce šance  na oboch stranách, no šťastnejší bol súper.

Druhý polčas začal bez zmeny na oboch stranách. Mali sme výraznú územnú prevahu, ale v 55. minúte sa naša obrana dopustila obrovskej chyby, čím sme súperovi na čele s Mustedaganićom doslova ponúkli šancu skórovať, avšak strelec úvodného gólu bránu minul. O desať minút chyboval aj Šatka, nebezpečne vyzerajúcu akciu pri streľbe Gal Andrézlyho nakoniec zastavil sám menovaný. V 68. minúte sa takmer hneď po nástupe na ihrisko dostal k zakončeniu Herc, strela z jeho strany však bola príliš nevýrazná. V 71. minúte Mustedanagić zahral priamy kop do pokutového územia na nikým nekrytého J. Masla, ten sa dostal k mimoriadne nebezpečnej hlavičke k pravej žrdi, no Jedlička opäť potvrdil, že je naša Jednička. Ďalšou strelou sa opäť prezentoval Mustedaganić, ktorého pokus sa z pozície tesne za pokutovým územím medzi tri žrde nezmestil. V závere stretnutie sme súpera pritlačiť k vyrovnaniu nedokázali, čím sme sa museli zmieriť s druhou prehrou v rade, kým na druhej strane domáce celok si spečatiť miestenku do Európskej ligy. Gratulujeme!

Siedma prehra v ročníku, no aj napriek tomu si isté druhé miesto nikto nevezme! Obrovské ĎAKUJEM patrí našim 265 fanúšikom, ktorí merali dlhú cestu do Ružomberka aj napriek tomu, že dnes sa už o umiestnenie nebojovalo! Najúspešnejšia sezóna v našej histórii sa definitívne končí! Záverečná bodka sa nemôže udiať nikde inde, ako na najnavštevovanejšom a najkrajšom štadióne Fortuna ligy, v MOL Aréne, kde v piatok 24. mája privítame Michalovce o 19:00.

Peter Hyballa, DAC: „Gratulujem trénerovi a celému Ružomberku k postupu do Európskej ligy. Dostali sa tam spolu s nami. Z pohľadu fair play nebol náš cieľ vypustiť zápas a zničiť tak šancu Žiliny dostať sa do Európskej ligy. Tušili sme, že súper začne v prvých desiatich minútach tvrdo na nás. Podaril sa mu streliť aj gól krásnym nábehom za našu obranu, s čím máme problémy celú sezónu. Po góle  sa súper stiahol, hral na protiútoky, kým my sme mali 70-80% držanie lopty. Mojim hráčom tým pádom ani nemám čo vytknúť.  My sme boli nedostatočne efektívni, kým súper dokázal premeniť svoju šancu. Nemáme hráča, ktorý by skúsil vystreliť. Dúfal som, že Kalmár sa dokáže dostať driblingom cez dvoch hráčov. V závere sme všetko dali do útoku, kým vzadu zostali len Šatka s Konem. Myslím si, že sme odohrali dobrý zápas. Doplatili sme na to, že Ružomberok je fyzicky silnejší, vyšší, starší, skúsenejší. Gratulujeme, no my sa už sústreďujeme na posledný zápas s Michalovcami.“

David Holoubek, Ružomberok: „Ďakujem za pekné slová. Samozrejme, keď sledujem slovenskú ligu, tak Peter Hyballa je pre mňa najbližší tréner, tiež si prešiel vrcholovou mládežou. Som rád, že sme skončili tretí a hneď za druhým DAC-om. Po pohyboch v kádri a šírke kádra si myslím, že v play-off sme odohrali neuveriteľnú sériu. Výsledok v tabuľke je našou odmenou. Chcem poďakovať mojim hráčom, lebo rok s nimi bol super. Bojovali sme, aj keď sme mali neúspešnejšie výsledky. Verím, že každý sa posunul o krok vpred. Chcel by som aj celému realizačnému tímu pogratulovať, sú to skvelí chlapci, ktorí podľa mňa vytvorili takú atmosféru, ktorá sa nemusí zopakovať a vďaka ktorej sme dosiahli tieto výsledky. Keby mal súper Baya, tak by sme asi nevyhrali. My sme však vsadili na náročnosť. Snažíme sa v zápasoch behať, pracovať. Som rád, že gól strelil „Zizu“, ktorého som sem dotiahol zo Sparty. Dobrý výkon podalo celé mužstvo. Výborne si počínala aj obrana s Macíkom, ktorí získali nulu. Pracujem so skvelými ľuďmi, ďakujem.“

MFK RUŽOMBEROK - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 1:0 (1:0)