StretnutieFC DAC 1904 Dunajská Streda vs MFK Zemplín Michalovce
    >>
Abdulrahman Taiwo 52
    >>
Souleymane Kone 69
90+1. minúta5 - 0MFK Zemplín Michalovce

• 90+1.

JE KONIEC, JE KONIEC, JE KONIEEEEEEEEC! Najkrajšia, najpamätnejšia, najhistorickejšia sezóna sa spoločne so zápasom s Michalovcami pravá skončila! Koniec nemohol byť ani lepší, vyhrali sme absolútne suverénne s krásnym bezchybným výkonom a navyše so zdolaním ďalších rekordov. Tak to je niečo neskutočné! Absolútne ďakujem naši žlto-modrí hrdinovia!

Historicky najúspešnejšia sezóna nášho klubu napísala svoju definitívnu bodku. ĎAKUJEME krásne našim žlto-modrým hrdinom za každú jednu vypotenú kvapku, za každý jeden súboj za náš milovaný DAC, naše všetko! Obrovské ĎAKUJEM patrí aj našim neskutočným, fantastickým a famóznym fanúšikom, nášmu dvanástemu hráčovi, ktorý stál pri nás všade, vždy nám bol oporou a motiváciou posúvať sa ďalej! Ja vám zase za seba už len ďakujem za sledovanie počas celej sezóny a prajem vám príjemný zvyšok víkendu, pekný (ale len maličký) oddych od futbalu a krásny začiatok letného obdobia, kde sa vidíme znovu! Lúči sa s vami Milan Vrábeľ. Dovidenia!

• 90.
    Kristopher András Vida opustil ihrisko, nahradil ho Denis Baumgartner
  • 90.

Rozhodca pridáva k prvému polčasu ešte jednu minútu.

• 89.

Po pase z bránkovej čiary Hovhannisyan hlavou opečiatkoval naše brvno! Fuuuuh, no nebolo by pekné stratiť teraz čisté konto!

• 87.
    Zsolt Kalmár opustil ihrisko, nahradil ho Ladislav Nagy
  • 87.
    Máté Vida opustil ihrisko, nahradil ho Milan Šimčák
  • 85.

To, čo teraz predviedol Diarra je neskutočné. Niekoľkokrát sa zbavil našich obrancov aj Jedličku, aby bol následne vychytaný, neskutočné!

• 84.

Už iba necelých desať minút nás drží od oslavy najneuveriľnejšej sezóny našej klubovej historie!

• 82.

Kalmár bol teraz po jednom zo súbojou v strede ihriska ošetrovaný. Našťastie sa však pred reprezentačným zrazom nezranil.

• 80.

Ronan poslal z väčšej diaľky loptu do šestnástky, lenže presne na novica na ihrisku a to Mavretića.

• 76.

Štandardku pre zmenu rozohral Grič, ale neskončil ani o kúsok úspešnejšie oproti kolegovi Turíkovi.

• 76.
    Jakub Grič zahrával priamy kop
  • 73.

Turík si lepšie neporadil ani pri tejto štandardke.

• 73.
    Jozef-Šimon Turík zahrával priamy kop
  • 71.

Fuuuuh, no po toľkých góloch chýbala Turíkovi morálna aj fyzická sila, loptu nám v podstate nahral na bližšiu žrď.

• 70.
    Jozef-Šimon Turík zahrával rohový kop
  • 69.

GOOOOOOOOOOOOL, teraz je už všetkému inak! Tento zápas sa veľmi hlboko vryje do kroniky nášho klubu. Dnes sme totiž spečatili ďalší rekord a to v počte strellených gólov za sezónu. Je ich už famóznych 63! Wow, wow, woooooow!

• 69.
    Souleymane Kone strelil gól
  • 68.

No čo sme to prekonali v snahe o nový klubový rekord v počte gólov za sezónu? Do samostatného nájazdu sa teraz dostali rovno Ronan s K. Vidom, druhý menovaný trochu zasebčil (nevadil), a tak jeho strelu gólman hostí pokryl. Poradil si aj s gólovou dorážkou Čmelíka.

• 67.

Casado s pokusom o čestný gól, nebol presný!

• 66.

Dnešné stretnutie sleduje 10 294 divákov, nesmierne Vám ďakujeme! Tento počet znamená, že sme dnes prekonali klubový rekord aj v navyššej priemernej návstevnosti na sezónu. Niečo neskutočné!

• 64.

UUUUUf, no čo sme to opäť premárnili. Konkrétne Čmelík sa na hranici šestnástky rozhodol vystreliť, jeho pokus sa opäť len tesne nezmestil medzi tri žrde.

• 62.

Kalmár zakončil rovno na bránu, no Bieszczad loptu vyboxoval bez väčších problémov.

• 62.
    Zsolt Kalmár zahrával priamy kop
  • 61.

Kalmár tentokrát pripravil K. Vidovi gólovú pozíciu, z kraja šestnástky doslova naservíroval loptu svojmu kolegovi z maďarskej reprezentácie, no K. VIda svoju šancu premárnil.

• 60.

Druhý rohový kop už skončil horšie. Kalmár poslal loptu k bližšej žrdi, no tam stáli len pripravení Zemplínačania.

• 59.
    Zsolt Kalmár zahrával rohový kop
  • 58.

Po Ronanovom rohu sa z šestnástky odrazila lopta von rovno na K. Vidu, jeho strela bola zablokovaná, a tak tesne minula bránu hostí.

• 58.
    Connor Patrick Ronan zahrával rohový kop
  • 57.

Turík zahral priamy kop z ostrého uhla rovno na našu bránu, lenže presne do pripravených rukavíc Jedličku.

• 57.
  • 56.
    Sadam Sulley opustil ihrisko, nahradil ho Armen Hovhannisyan
  • 54.

Ak ste to náhodou doteraz nevedeli, tak v Dunajskej Strede sa koná fiesta! Kde? No predsa v MOL Aréne!

• 52.

GOOOOL, naša absolútna dominancia pokračuje! Taiwo si to po zaváhaní Špiriaka namieril do šestnástky, tam sa šikovne zbavil aj gólmana hostí a nezostalo mu nič iné, len zakončiť do prázdnej brány.

• 52.
    Abdulrahman Taiwo strelil gól
  • 50.

Čmelík si vyskúšal strelu spoza šestnástky, no nebol to od neho najlepší nápad. Pálil totiž poriadne slepými.

• 48.

Hostia si hneď v úvode vybojovali rohový kop, ale veľa vody nenamútili, keďže ani strely sa nedočkali.

• 47.
  • 46.

Začal sa už aj druhý polčas a s výkopom od našich futbalistov.

• 46.
    Peter Kolesár opustil ihrisko, nahradil ho Martin Regáli
  • 45.

Rozhodca k prvému polčasu nepridal ani minútu, a tak sme sa po našej celopolčasovej prevahe pobrali do kabín z výborným pocitom, keďže sme zaslúžene viedli o tri góly. Čo treba do druhého polčasu? Naďalej si futbal užívať, to bude pre nás ten najkrajší koniec sezóny. DAC do toho!

• 43.

Rohový kop už nášmu írskemu tvorcovi hry nevyšiel. Lopta mu nesadla najlepšie, a tak sme o loptu prišli.

• 43.
  • 41.

Taiwo sa dostal do samostatného nájazdu a gólman Michaloviec ho nezastavil nijako inak, ako nedovolene. Dočkali sme sa tak druhej penalty, ktorú zahral sám faulovaný. Loptu poslal do ľavej časti brány a Bieszczad teda tú nekryl.

• 41.
  • 40.
    Gerard Dariusz Bieszczad bol napomínaný žltou kartou
  • 40.
    Abdulrahman Taiwo zahrával pokutový kop
  • 38.

Náš asistent trénera teraz niečo veľmi rázne vysvetľoval Taiwo, azda, že by mohol dať tretí gól :)

• 36.

Krásne kombinácie z našej strany, vidno, že hráme s maximálnym pokojom na kopačkách.

• 34.

Center od K. VIdu sa dostal k vzdialenejšej žrdi ku Čmelíkovi, jemu sa však kľučka nevydarila, a tak bolo po našej akcii.

• 32.

Cez Kalmára prechádzal ďalší útok, ale Zsolti sa tentokrát cez Michalovčanom nevedel dostať.

• 29.

K strele sa osmelili aj hostia, strela od M. Kolesára skončila asi meter vedľa pravej žrde. Jedlička teda znovu zostal bez práce.

• 26.

Držíme loptu na kopačkách a naozaj sa nikam neponáhľame. Môžeme si však užívať elektrizujúcu atmosféru od našich tribún.

• 23.

GOOOOOOOOOL, taaaak pozrite sa na to, vedieme už o dva góly! Po Ronanovom centri spravil Taiwo priestor v šestnástke Konemu, čo náš dlháň využil najlepšie ako mohol. Zavesil sa do vzduchu a jednoznačne poslal loptu za chrbát Bieszcsada!

• 23.
  • 23.
  • 21.

Aj po góle hráma naďalej s chuťou smerom dopredu a je to naozaj oslava futbalu, ako sa patrí z našej strany.

• 18.

GOOOOOOOOOOOOL! Je to taaaaaaam, presne takto sa má lúčiť so sezónou. Loptu si na biely bod postavil Koštrna, ktorý ju zahral absolútne suverénne! Poslal ju k ľavej žrdi, kde na prudký pokus nemal gólman hostí najmenší nárok.

• 18.
    Kristián Koštrna strelil gól
  • 18.
    Kristián Koštrna zahrával pokutový kop
  • 18.

Čmelík padol po súboji s protihráčom v šestnástke. Máme penaltu!

• 17.

Čmelíkov center z ľavej strany. Nie, nie, ani teraz sme sa nedočkali prvého ohrozenia brány.

• 16.

Kone dal malú domov, ale poriadne krkolomnú, keďže išlo o vysoký center. Jedlička si loptu spracoval prsiami.

• 14.

Štandardky pokračujú, ale bez úspechu. Ronan tentokrát loptu rovno naservíroval do Bieszcsadovho náručia.

• 14.
  • 12.

Na druhej strane zase neuspel Peter Kolesár, ktorý centrom do pokutového územia spoluhráča nenašiel.

• 12.
    Peter Kolesár zahrával priamy kop
  • 9.

Rohový kop síce skončil v pokutovom území, no tam sa o loptu postarali hráči z východu Slovenska.

• 8.
  • 7.

Dočkali sme sa už aj prvého zakončenia. No Čmelíkova strela bola zablokovaná.

• 6.

Nech sa páči, sľúbená prenádherná atmosféra!

• 4.

Prvý pas z pravého krídla letel od Koštrnu. Preletel však celou šestnástkou. Ani jeden hrá ho nedokázal zakončiť.

• 1.

Stretnutie sa práve začalo s výkopom od hráčov hosťujúceho celku a ako naschvál. V čase 19:04! Osud nám praje!

• 0.

Zabudnúť nemôžeme ani na prenádhernú choreografiu, ktorú nám predviedli naši fanúšikovia. Počas prenosu sa jej určite dočkáte aj vy!

• 0.

Pred úvodným výkopom sme boli svedkami prekrásnych a nezabudnuteľných zážitkov! Najprv sme ocenili naše hádzanárky, ktorým sa podaril taktiež historický úspech v podobe postupu do najvyššej československej ligy, gratulujeme!

Okrem toho boli ocenení aj naši traja najlepší hráči podľa hlasovania fanúšikov. Tretie miesto získal Kristopher Vida, druhé miesto obsadil Zsolt Kalmár a najlepším hráčom jari sa stal MARTIN JEDLIČKA. Gratulujeme!

Martin Jedlička si zároveň prevzal cenu aj za najlepšieho hráča v mesiaci apríl. Maťo, opäť gratulujeme!

Na záver sa dostala na rad najkrajšia časť krásneho ceremoniálu. Naši hráči prebrali historickej STRIEBORNÉ medaily! Gratulujeme a ĎAKUJEME!

• 0.

Naposledy v sezóne 2018/19 Vám prajem príjemný dobrý deň! Teší ma však, že Vám ho prajem z prekrásnej MOL Arény, tej najkrajšej, na ktorej najlepší trávnik vo Fortuna lige nastupujú naši hráči v tradičných žlto-modrých dresoch, kým hostia v bielo-čiernej kombinácii. Dnes má náš milovaný klub obrovský deň, práve 24. mája totiž ideme zavŕšiť najúspešnejšiu sezónu v našej dlhej 105-ročnej histórii! Rozlúčiť sa s ňou nechceme a priam nemôžeme inak ako VÍŤAZSTVOM. Do Arény k nám zavítal najvzdialenejší súper, Michalovce, ktoré taktiež prepisujú históriu s najlepším umiestnením, no víťazstvom si môžu zabezpečiť krásnu piatu priečku. Konečne v krásnom počasí nás verme, čaká, oslava futbalu, oslava DAC-u, oslava našich najlepších fanúšikov. DAC do toho!

• 0.

Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na zápase 10. kola nadstavbovej časti o titul Fortuna ligy! Na programe máme duel FC DAC Dunajská Streda - MFK Zemplín Michalovce a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 24.5.2019 o 19:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

V 10. KOLE NADSTAVBOVEJ ČASTI O TITUL

HISTÓRIA JE NAPÍSANÁ! Dnešný zápis bude do kroniky DAC-u vrytý hlbokými striebornými písmenami. Ukončili sme totiž najúspešnejšiu sezónu v histórii klubu s absolútne dominantným výkonom. Druhé miesto, 63 gólov a priemerná návšteva 8445 divákov sú našim absolutóriom. ĎAKUJEME krásne našim hrdinom na ihrisku za výkony počas celej sezóny a rovnako ĎAKUJEME našim hrdinom na tribúnach, že celú sezónu ste boli neprestajne s nami!

Pred úvodným výkopom sme boli svedkami nezabudnuteľných okamihov. Za postup do československej ligy boli odmenené naše hádzanárky, Jedlička získal ocenenie fanúšikov za hráča jari a pocty sa mu dostalo aj v podobe zvolenia fanúšikmi a odbornou porotou za hráča Fortuna ligy za mesiac apríl. Čerešničkou na torte, pred dychvyrážajúcou choreografiou, bolo prebratie strieborných medailí! Do posledného duelu v sezóne 2018/19 sme nastúpili s tromi zmenami oproti tomu predošlému s Ružomberkom. Pred príjemnými reprezentačnými povinnosťami v Paname dostali voľno Davis s Blackamnom, kým Divković s Hercom si doliečovali boľačky. Miesto nich dostali priestor Taiwo a uzdravený Čmelík s Hukom. Stretnutie sa nemohlo začať v inom čase ako 19:04, celé futbalové nebesá nám dopriali túto zimomriavkovú symboliku! Zápas sa začínal pomalšie, čo sa týka gólových šancí. Až v sedemnástej minúte sa Čmelík prebíjal v pokutovom území, kde po súboji s M. Kolesárom padol a rozhodca ukázal na biely bod. Penaltu suverénne zahral Koštrna, ktorý prudkou strelou k ľavej žrdi nedal gólmanovi hostí najmenšiu šancu - 1:0. V 23. minúte zahral Ronan rohový kop, počas neho spravil Taiwo priestor v šestnástke Konemu a náš dlháň túto šancu využil najlepšie ako mohol, zavesil sa do vzduchu a hlavou nedal opäť šancu Bieszczadovi - 2:0. Hostia sa o prvú zaujímavejšiu šancu postarali v 29. minúte, kedy M. Kolesár minul našu pravú žrď asi o meter. V 40. minúte sa Taiwo dostal do samostatného nájazdu, gólman Bieszczad ho zostavil v pokutovom území nepovolene, čo pre nás znamenalo ďalšiu penaltu! Loptu si na biely bol postavil sám faulovaný Taiwo a rovnako, ako jeho kolega, sa nemýlil, ľavú stranu brány Michalovčan neodhadol - 3:0. Už po prvom polčase sme tak zišli do kabín za zaslúženého a jednoznačného trojgólového vedenia.

Aj druhú polovicu stretnutia sme začali akčne. Špiriak zaváhal v obrane, a tak sa Taiwo opäť pustil do samostatného nájazdu, tentokrát obišiel gólmana hostí a už nebolo o čom, zakončil do prázdnej bránky - 4:0. V 58. minúte sa po rohovom kope odrazila lopta ku K. Vidovi, vďaka teču skončila tesne vedľa. O dve minúty zase Kalmár z kraja pokutového územia doslova naservíroval loptu K. Vidovi, no ten si opäť neporadil. V 63. minúte Čmelík strielal z gólovej pozície na hranici pokutového územia, jeho pokus sa tesne nezmestil medzi tri žrde. O päť minút sa hneď dvaja naši hráči vyrútili osamotene na Bieszczada, K. Vida však neprihral Ronanovi, všetko zobral na seba a bol vychytaný, rovnako skončila aj Čmelíkova gólová dorážka. V 69. minúte sa však prepisoval ďalší klubový rekord! Konkrétne to bolo v počte strelených gólov za sezónu, po narážačke Kalmára s M. Vidom druhý menovaný loptu rovno ponúkol na gól Konemu, ktorý sa v tutovke nemohol mýliť - 5:0! Čo spravil v 85. minúte Diarra šokovalo celú MOL Arénu, azda trikrát prešiel našich obrancov, dvakrát brankára, no nakoniec jeho strela bola vychytaná. O dve minúty László Nagy vystriedal Kalmára, čím si pripísal prvý ligový štart v našich farbách, rovnako debut zaznamenal aj Baumgartner po tom, čo nahradil K. Vidu, gratulujeme! V deväťdesiatej minúte mohol streliť gól aj Hovhannisyan, no hlavičkou len opečiatkoval naše brvno. Už absolútne nič nestálo v ceste k tomu, aby sme mohli po záverečnom hvizde odštartovať nekončiace, ale zaslúžené oslavy!

Devätnáste víťazstvo v ročníku len potvrdilo náš strieborný stupienok. Historicky najúspešnejšia sezóna nášho klubu napísala svoju definitívnu bodku. ĎAKUJEME krásne našim žlto-modrým hrdinom za každú jednu vypotenú kvapku, za každý jeden súboj za náš milovaný DAC, naše všetko! Obrovské ĎAKUJEM patrí aj našim neskutočným, fantastickým a famóznym fanúšikom, nášmu dvanástemu hráčovi, ktorý stál pri nás všade, vždy nám bol oporou a motiváciou posúvať sa ďalej! Letná príprava začína 16. júna.

Peter Hyballa, DAC: „Po tomto stretnutí sa nepustím do taktickej analýzy, pretože sme počas deväťdesiatich minút boli absolútne dominantní a z toho dôvodu niet čo hodnotiť. Ťažko sa mi hľadajú slová. Presne takto dominantne som si predstavoval tento zápas. Vedeli sme, že bude plný štadión a po dvoch prehrách sme ho presne takto chceli potešiť. Chcem teraz poďakovať novinárom, fanúšikom, všetkým milým trénerom súpera. Táto výborná sezóna je dôsledkom tímového duchu“

Anton Šoltis, Michalovce: „Z mojej strany niet čo hodnotiť. My sme zostali asi v autobuse. Pred súperom sme mali príliš veľký rešpekt, boli sme bojazliví, málo agresívni, strácali sme lopty. Z tohto dôvodu k tomu nemám čo povedať. Chcem však súperovi pogratulovať k víťazstvu. Aj napriek dnešnému stretnutiu môžem vyjadriť spokojnosť so sezónou.“

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - MFK ZMEPLÍN MICHALOVCE 5:0 (3:0)

Fortuna liga, 10. kolo nadstavbovej časti o titul, 24.5.2019, 19.00 h

Góly: 18. Koštrna (11 m) 1:0, 23. Kone 2:0, 40. Taiwo (11m) 3:0, 52. Taiwo 4:0, 69. Kone 5:0

Rozhodovali: Michlian - Kováč, Jenčura 10 294 divákov

ŽK: 40. Bieszczad, 79. Špiriak

DAC: Jedlička - Koštrna, Šatka, Kone, M. Vida (87. Šimčák) - Huk - Ronan, Kalmár (87. Nagy) - Čmelík, Taiwo, K. Vida (90+1 Baumgartner)

Michalovce: Bieszcsad - M. Kolesár,  Špiriak, Grič, Vojtko - Turík - Diarra, Casado, P. Kolesár (46. Regáli), Kountouriotis (80. Mavretić) - Sulley (56. Hovhannisyan)

Držanie lopty: 62% - 38%

Strely: na bránu 7:0, mimo 5:1