StretnutieVasas SC Budapešť vs FC DAC 1904 Dunajská Streda
    >>
Birtalan Botond 77
    >>
Birtalan Botond 86
90. minúta2 - 0FC DAC 1904 Dunajská Streda
Peter Hyballa o prípravnom zápase proti Vasas FC

Peter Hyballa: „Blahoželám Vasasovi k víťazstvu, ktoré si zaslúžili pri príležitosti otvorenia svojho nového štadióna. Bola to pre nás veľká príležitosť vstúpiť na taký štadión počas prípravy – nie proti malému tímu na vidieku, ale proti vážnejšiemu súperovi na perfektnom štadióne. Počas zápasu sme videli veľa gólových situácií, a našťastie sme zápas dohrali bez zranení. Mali sme tvrdý tréningový tábor v Telki, hrali sme niekoľko zápasov a som spokojný s momentálnou pripravenosťou tímu. Hráčov čaká cez víkend malý odpočinok, aby si svoje myšlienky vyrovnali. Potom v posledných dňoch sa budeme pripravovať ešte na to, aby sme vyhrali nad našim štvrtkovým súperom. Videli sme, že ešte máme problémy s využívaním situácií, takže pri zakončení útokov sa musíme ešte viac zlepšiť.“

SprávyPrípravné stretnutie: Vasas FC - FC DAC 1904 2:0 (0:0)
Prípravné stretnutie: Vasas FC - FC DAC 1904 2:0 (0:0)
2019 júl 05.Autor: Klaudia RákóczaZdroj: fcdac.sk
PRÍPRAVA

Včerajší zápas sme prehrali 2:0 proti Vasasu z maďarskej 2. ligy v budapeštianskom novootvorenom štadióne Rudolfa Illovszkyho.

Posledné 2 zápasy tréningového tábora sme prehrali - v stredu sme proti Fehérváru na 3:1, včera nás porazil tím Vasas FC so skórem 2:0. V oboch polčasoch sa nám podarilo vytvoriť mnoho nebezpečných situácií, avšak ani jednu z nich sme nepremenili na gól. Oba góly domácich získal Birtalan, prvý z jedenástky.

Prvý polčas priniesol mnoho duelov: v 14. minúte Kalmár dobre miereným kopom vyštartoval Kristophera Vidu na ľavej strane, kto po finte trafil žrď. Neskôr, v 17. minúte Ronan sa pokúsil o dlhú strelu, brankár ju ale vyrazil na rohový kop. V 20. minúte Kristopher Vida svoju strelu namieril na roh brány, obrancovia ale situáciu zachránili. Domáci v 25. minúte dostali šancu, Király sám viedol loptu k našej bráne, ale Jedlička nás ochránil pred gólom. V 34. minúte sme znovu vytvorili nebezpečnú situáciu pre súpera: Veselovský po Ronanovej prihrávke strelil loptu do brankára domáceho mužstva. V 42. minúte sa Balajti dostal blízko našej brány - vedľa Šatky strelil loptu smerom ku dlhému rohu brány.

V 47. minúte opäť Kristopher Vida mal pred sebou excelentnú šancu, jeho pokus o gól ale skončil nad bránou. V 59. minúte Kalmár z priameho kopu strelil loptu nad súperovu bránu. Bilenkyi v 62. minúte v 16-ke pekne prihral Divkovićovi, avšak prihrávku sa mu nepodarilo premeniť na gól. V 71. minúte sme vynechali obrovskú šancu, Bilenkyi sa voči obrancom a brankárovi viackrát dostal do nebezpečnej situácie, avšak ani z jednej z nich nevznikol gól. Rozhodca v 78. minúte udelil pokutový kop, ktorý Birtalan premenil na gól - 0:1. V 79. minúte sme znovu mali šancu, ale Bilinkyi strelil loptu do brankára. V 84. minúte Kun prihral loptu Kalmárovi, ale brankár Bősz úspešne blokoval strelu. Domáci v 88. minúte znovu skórovali: Birtalan zo vzdialenosti 22 m trafil ľavý spodný roh brány - 0:2. V 91. minúte Bilenkyi opäť vynechal jednu obrovskú šancu, strelil loptu popri brankárovi a zasiahol ľavý žrď brány.

DAC odohrá svoj nasledujúci zápas budúci týždeň vo štvrtok o 20:30, v 1. predkole EL proti MKS Cracovia v MOL Aréne.

Vasas FC - FC DAC 1904 2:0 (0:0)

Hralo sa v Budapešti na štadióne Rudolfa Illovszkyho, Maďarsko, piatok 5.7.2019 o 20.30 hod.

Góly: Birtalan (78., 88.).

Vasas FC: Rados (46. Szmola, 69. Bősz) – Terbe (46. Viczián), Szilágyi (46. Tóth D.), Tóth B. (46. Hajdú), Lakatos (46. Gál) - Hinora, Kovács (82. Ferenczi), Daróczi (46. Szatmári), Rétyi (46. Tóth) – Balajti (46. Nagy), Király (46. Birtalan). Tréner: Károly Szanyó.

DAC: Jedlička - Koštrna, Kružliak, Šatka, Šimčák (46. Blackman) - Vida M. - Veselovský (46. Bilenkyi), Ronan, Kalmár, Vida K. - Divković.  Edző: Peter Hyballa.