Aktuality

Márk Csinger predĺžil zmluvu do leta 2027

Márk Csinger predĺžil zmluvu do leta 2027

A-TÍM
|
Aktuality
| št 21.9.2023, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
article_bannerarticle_banner

Vedenie nášho klubu sa dohodlo s 20-ročným maďarským stopérom na predĺžení jeho pôvodného kontraktu o ďalšie dve sezóny.

Náš klub si poistil služby Márka Csingera na ďalšie dva roky! Dvadsaťročný defenzívny futbalista k nám prišiel v júli 2022 z talianskeho SPAL-u a podpísal kontrakt do leta 2025. Vedenie DAC-u a reprezentant Maďarska do 21 rokov sa teraz dohodli na predĺžení vzájomnej spolupráce ešte o dva roky dlhšie, t.j. do 30. júna 2027.

Csinger strávil minulú sezónu na hosťovaní v Győri, odkiaľ sa pred aktuálnym ročníkom presunul do kabíny nášho áčka. V žlto-modrom drese doteraz zasiahol do šiestich ligových stretnutí a po jednom štarte pridal v Európskej konferenčnej lige a v Slovnaft Cupe.

„Som veľmi rád, že mi klub preukázal takúto dôveru. Beriem to zároveň ako záväzok a tiež prejav toho, že DAC so mnou počíta do budúcnosti, čo je veľmi príjemný pocit. Za tých štrnásť mesiacov, odkedy som podpísal prvý kontrakt, sa toho udialo veľa a pevne verím, že mnoho krásnych okamihov zažijeme aj v najbližších rokoch,“ vyhlásil po podpise novej zmluvy Márk Csinger.

„Márk je súčasťou skupiny našich klubov od leta 2022, kedy prestúpil zo SPAL-u do Dunajskej Stredy. Dohodli sme sa s ním a jeho zástupcami, že naša spoločná cesta začne v ETO. V Győri spravil výborný dojem svojou hrou a ukázal tvrdosť, charakter, vodcovské schopnosti a odhodlanie. Vďaka tomu sa hneď v prvom roku v dospelom futbale stal kapitánom mužstva. Keď sa teraz spätne pozrieme, určite sa to nestalo náhodou. Napriek niekoľkým smolným zraneniam v predošlej sezóne a nie práve najvydarenejšej letnej príprave, sa prebojoval do základnej zostavy nášho tímu a týždeň čo týždeň potvrdzuje svoje kvality. Sme radi, že s nami predĺžil zmluvu a tešíme sa na ďalší spoločný rast,“ doplnil športový riaditeľ DAC-u Jan Van Daele.