Aktuality

Mateus Brunetti predĺžil zmluvu do leta 2025

Mateus Brunetti predĺžil zmluvu do leta 2025

A-TÍM
|
Aktuality
| ut 10.1.2023, Krisztián Nagy

Vedenie nášho klubu sa dohodlo s brazílskym obrancom na predĺžení jeho pôvodného kontraktu o ďalšie dva roky.

Dvadsaťtriročný brazílsky stopér Mateus Brunetti Valor už druhýkrát od svojho príchodu na Žitný ostrov predĺžil svoj kontrakt, tentoraz o dva roky. Rodák zo Sao Paula a odchovanec tamojšieho SPFC je hráčom DAC-u od januára 2021, kedy sa nášmu klubu upísal na rok a pol. Vlani v júli si DAC uplatnil opciu a obnovil Brunettiho zmluvu s platnosťou do konca aktuálnej sezóny 2022/23. Teraz sa strany dohodli na ďalšom predĺžení vzájomnej spolupráce, tentoraz o dva roky, t.j. do 30. júna 2025.

182 centimetrov vysoký futbalista si v drese DAC-u doteraz pripísal 29 štartov vo Fortuna lige a 8 v Európskej konferenčnej lige. V Slovnaft Cupe nastúpil štyrikrát a strelil aj svoj dosiaľ jediný súťažný gól v žlto-modrých farbách.

„Som veľmi rád, že sme sa s klubom dohodli na obnovení zmluvy. Toto predĺženie som si prial ja aj DAC. V klube sa cítim ako doma a skutočnosť, že všetci hráči, celý štáb aj vedenie tvrdo pracujeme na dosiahnutí spoločných cieľov, ma motivovala k podpisu nového kontraktu,“ vyhlásil po uzatvorení novej zmluvy Mateus Brunetti.

„S radosťou oznamujeme predĺženie zmluvy s Matteusom, ktorý vďaka trénerskému štábu prešiel veľkým vývojom z pohľadu taktiky aj fyzickej pripravenosti. Navyše, je naozaj rád, že môže byť súčasťou klubu a veľmi dobre sa cíti aj v našom meste,“ doplnil športový riaditeľ Jan Van Daele.