Rozhovor

Matej Trusa: V každom zápase sa snažíme odovzdať maximum

Matej Trusa: V každom zápase sa snažíme odovzdať maximum

A-TÍM
|
Rozhovor
| po 30.10.2023, Nagy Krisztián, foto: Cséfalvay Á.András, Lelkes Ernő

„Verím, že tieto tri body nás povzbudia k ešte lepším výkonom a výsledkom.“ Rodák z Michaloviec zažil prvé víťazstvo proti klubu, v ktorom vyrastal.

„V tejto nie jednoduchej situácii sú podobné víťazstvá pre nás veľmi dôležité. Verím, že tri body zo súboja proti Michalovciam nás povzbudia k ešte lepším výkonom a výsledkom. Uvedomujeme si, že v sobotu to nebol z našej strany ideálny výkon, ale v tejto fáze sú dôležité tri body. Z môjho pohľadu to bolo spôsobené tým, že sme až príliš chceli vyhrať. V hlavách sme mali, že nám predošlé zápasy príliš nevyšli. Samozrejme, registrovali sme aj piskot z tribún, sami vieme, že to herne nebolo ideálne, ale aj týmto by som chcel poprosiť fanúšikov, aby naďalej stáli za nami, pretože v každom zápase sa snažíme odovzdať maximum a verím, že sa minca otočí,“ skonštatoval po sobotňajšom víťaznom dueli proti Michalovciam odchovanec Zemplínčanov Matej Trusa, ktorý zaknihoval prvé víťazstvo proti klubu, v ktorom vyrastal.

„Zápas proti Michalovciam bol pre mňa veľmi špecifický. Vedel som, že to tak bude a snažil som sa na to aj pripraviť. Veľmi si vážim môj materský klub, od detstva spravil pre mňa veľa, no aj tak som chcel proti nim streliť gól. Teší ma víťazstvo, potrebujeme zbierať body. Vedeli sme, že budeme hrať proti hlbokému obrannému bloku, proti takému súperovi je vždy ťažké presadiť sa. Dôležité bolo vytvárať na nich tlak, napríklad aj centrami pred bránku. Párkrát sa nám to podarilo. Začali sme výborne, ale lacné góly nás stoja veľa energie. Toho by sme sa mali vyvarovať v ďalších zápasoch. Našťastie, v sobotu to fantasticky zobral na seba Yhoan Andzouana a prakticky rozhodol o výsledku. Hneď som mu aj hovoril, že sa ukázal ako správny kapitán. Mám za neho radosť, veľmi nám pomohol,“ doložil rodák z Michaloviec, ktorý k nám prestúpil v lete z Plzne.