Rozhovor

Matej Trusa: Zápas o sebazaprení a bojovnosti

Matej Trusa: Zápas o sebazaprení a bojovnosti

A-TÍM
|
Rozhovor
| po 11.12.2023, Nagy Krisztián, foto: Fekete Nándor

„Vybojovali sme bod, ale myslím si, že sme mohli kľudne aj vyhrať.“ Vyjadrenie Mateja Trusu po včerajšej domácej rozlúčke s rokom.

„Vybojovali sme bod, ale myslím si, že sme mohli kľudne aj vyhrať. Mali sme dve čisté príležitosti a keby sme dali gól, podľa mňa by sme to dotiahli do víťazného konca. Škoda toho. Takýto scenár nikto neplánoval, ale musím povedať, že naši trávnikári pripravili ihrisko najlepšie ako mohli, keďže ráno dosť nasnežilo a vyzeralo to všelijako. Ihrisko bolo v rámci možností v pohode, bolo to rovnaké aj pre súpera. Čo sa týka hry, červená karta poznamenala celý zápas, museli sme sa stiahnuť hlbšie, bolo to viac o sebazaprení a bojovnosti,“ skonštatoval po poslednom domácom stretnutí v roku 2023 DAC-Trenčín (0:0) Matej Trusa, ktorý sa po skorom vylúčení Barišića už v 21. minúte posunul z krídla do stredu útoku.

„Po dlhej dobre som si opäť zahral na hrote, ale aj Niarchos podal vynikajúci výkon ako striedajúci hráč. Nechcem predbiehať, ale možno si tam zahrám aj na Slovane. Uvidíme ako sa rozhodne tréner, on určuje zostavu. Väčšinou si užívam, keď chlapsky môžem rozdať nejaké rany, ale včera mi chýbalo o čosi viac dotykov s loptou. Nebol som jediný a dalo sa s tým rátať. Boli sme o jedného menej a museli sme zabojovať aj za chýbajúceho spoluhráča, takže je to normálne. Na hrote mám väčšiu šancu streliť gól, kým z krídla je väčšia šanca na asistenciu. Ideálne by bolo trafiť sa proti belasým. Verím, že je to možné a už sa teším na ten zápas, určite bude skvelá atmosféra,“ mieril čerstvo 23-ročný útočník už smerom k záverečnému jesennému kolu.