Aktuality

Posila do útoku: Moussa Koné

Posila do útoku: Moussa Koné

A-TÍM
|
Aktuality
| št 15.2.2024, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

Senegalský útočník prichádza na hosťovanie z rakúskeho LASK Linz.

Dvadsaťsedemročný Senegalčan Moussa Koné sa dnes stal ďalšou posilou DAC-u pre jarnú časť. Útočník LASK-u Linz k nám prichádza na hosťovanie do konca sezóny.

Moussa Koné sa narodil 30. decembra 1996 v Dakare. Jeho prvou európskou zastávkou sa stal na jeseň 2015 FC Zürich, v drese ktorého nastupoval tri roky a zahral si v oboch najvyšších súťažiach. V sezóne 2016/17 bol najlepším strelcom druhej švajčiarskej ligy a s zürišským klubom dvakrát vyhral pohár. Na jeseň 2016 nastúpil v piatich stretnutiach skupinovej fázy Európskej ligy, strelil gól proti Steaue Bukurešť. V januári 2018 sa za vyše dva milióny eur sťahoval do Dynama Drážďany, kde za dva roky nastrieľal v 59 dueloch druhej nemeckej Bundeslige 22 gólov a pridal aj 9 asistencií. V januári 2020 sa stal hráčom francúzskeho prvoligového Nimes. V Ligue 1 mal bilanciu 38/11, v druhej francúzskej lige 52/15. vlani v lete prestúpil do Rakúska, za LASK Linz nastúpil v 15 súťažných dueloch, vrátane štyroch v skupine Európskej ligy. naposledy si bielo-čierny dres obliekol počas uplynulého víkendu, keď sa asistenciou podieľal na remíze s Klagenfurtom.

„Bol som tu v pondelok pozrieť prostredie a porozprávať sa s trénerom a vedením športového úseku. Spravili na mňa veľmi dobrý dojem, videl som kvalitu v tomto mladom mužstve a keďže potrebujem pravidelne hrávať, rozhodol som sa prijať ponuku klubu. Na ihrisku sa snažím plniť svoje úlohy, aby som tým pomáhal mužstvu. Spoločný úspech je vždy na prvom mieste, verím, že k tomu prispejem čo najväčším počtom gólov,“ povedal Moussa Koné, ktorý bude u nás nosiť dres číslo 28.

„Koné je pohyblivý a rýchly útočník, ktorý strieľal góly v elitných súťažiach. Zapôsobil na nás aj počas našich osobných stretnutí a prejavil túžbu prísť do nášho klubu. Koné hral za LASK aj počas uplynulého víkendu, prichádza teda pripravený okamžite nám pomôcť v dosiahnutí našich cieľov pre túto sezónu,“ skonštatoval výkonný riaditeľ DAC-u Jan Van Daele.