Preview

Pred prípravným stretnutím Fehérvár FC - DAC 1904

Pred prípravným stretnutím Fehérvár FC - DAC 1904

A-TÍM
|
Preview
| pi 30.6.2023, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

Na rade je štvrtý zápas letnej prípravy, v ktorom nastúpime na štadióne desiateho tímu uplynulej sezóny maďarskej NBI. Hrá sa v sobotu o 17.30 h bez divákov.

Po víťazstve nad Pohroním 1:0 (gól Leginus) a remízach 1:1 s Brnom (Ramadan) a Rapidom Bukurešť (Risvanis) prichádza na rad štvrtý duel v rámci letnej prípravy. Narazíme v ňom na 10. mužstvo poslednej sezóny maďarskej NBI Fehérvár FC. Hrá sa na hlavnom ihrisku súperovho štadióna MOL Aréna Sóstó, bez divákov, ale v priamom prenose na našich profiloch.

S mužstvom z takmer stotisícového Székesfehérváru máme celkom pestrú vzájomnú históriu, ktorú píšeme už od roku 1980. Zahŕňa spolu 14 prípravných a 1 súťažný duel. Kým bilancia priateľských stretnutí je naklonená nám (6-5-3), v tom jedinom súťažnom sme utrpeli debakel. V stretnutí letného Interpohára v roku 1993 totiž vyhral súper, vtedy fungujúci pod názvom Videoton Waltham, vysoko 7:1 (za nás skóroval Pavol Diňa).

Naposledy sme na seba narazili v lete 1993 a Fehérvár vyhral 3:1 (góly: Nego 2, Juhász - Bilenkyi).

Zverenci 44-ročného švédskeho trénera Bartosza Grzelaka odštartovali prípravu na novú sezónu v pondelok 19. júna, zajtrajší bude ich prvý zápas. O týždeň po nás ich preverí NK Osijek, ďalšie stretnutia sú v štádiu riešenia.

Viac informácií o našom zajtrajšom súperovi Fehérvár FC nájdete tu.

„Čaká nás ďalší zaujímavý zápas a dobrý test, pretože Fehérvár má v mojich očiach kvalitné mužstvo s dobrými hráčmi, napriek tomu, že sa im v poslednej sezóne nedarilo. Je veľký predpoklad, že už môžeme počítať s Kalmárom a Čermákom, ktorí trénujú naplno. K dispozícii by mali byť Pinto aj Ramadan a tešíme sa aj z toho, že Gavrić sa zapája do herných cvičení s mužstvom. Okrem neho bude chýbať aj Niarchos, ktorý je na prechode medzi fyzioterapiou a kondičnými trénermi,“ ozrejmil tréner Adrian Guľa, ktorý v doterajších troch zápasoch prípravy dal príležitosť dvom brankárom a 30 hráčom do poľa.

„Očakávame, že naša výkonnosť bude mať stúpajúcu tendenciu. Proti Rapidu sme mali v prvom polčase veľmi kvalitné úseky. Verím, že na to dokážeme nadviazať a pridáme vyššiu produktivitu. Potrebujeme tiež posúvať kooperáciu nových hráčov, zámer je dostať do hry Čermáka, Vitálisa a Kašu, aby sme jednotlivé návyky a systémové prvky preverili aj v zápase. Verím teda, že odohráme kvalitný zápas s dobrým výkonom aj výsledkom. Veľmi sa teším, hráme na hlavnom štadióne a napriek tomu, že je to priateľský zápas, je tam predpoklad, že prinesie kvalitné parametre,“ dodal od včera 48-ročný kormidelník žlto-modrých.

Prípravné stretnutie Fehérvár FC - DAC 1904 má výkop v sobotu 1.7.2023 o 17.30 h na štadióne MOL Aréna Sóstó. Hrá sa bez divákov, avšak priamy prenos môžete sledovať v živom prenose na našom oficiálnom YouTube kanáli a Facebook profile.