Rozhovor

Yhoan Andzouana: Tímový úspech

Yhoan Andzouana: Tímový úspech

A-TÍM
|
Rozhovor
| po 19.2.2024, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

„Kľúčom k víťazstvu na ihrisku kvalitného a húževnatého súpera bol tímový duch, bojovali sme jeden za druhého.“ Kapitán DAC-u strelil svoj šiesty gól v sezóne.

„V Dunajskej Strede pôsobím štyri roky a prvýkrát sa nám za ten čas podarilo vyhrať v Trnave, takže mám obrovskú radosť. Vyhrať derby je vždy fantastický pocit. Bol to veľmi náročný súboj, lenže v čase, keď nás domáci najviac zatlačili a snažili sa vyrovnať, my sme strelili druhý gól. Získať tri body na štadióne Spartaka nie je vôbec jednoduché, no my sme to dokázali a sme veľmi šťastní. Kľúčom k úspechu na ihrisku kvalitného a húževnatého súpera bol tímový duch, bojovali sme jeden za druhého. Zvíťazili sme ako tím,“ skonštatoval Yhoan Andzouana po včerajšom krajskom derby Trnava-DAC (1:2).

Šiesty gól nášho kapitána v sezóne bol napokon víťazný. Krátko pred ním domáci vyrovnali, no VAR odhalil ofsajd. „Nevidel som celú akciu, iba jej koniec, takže ťažko viem posúdiť, či to bol ofsajd. Ešte pred verdiktom rozhodcu som spoluhráčov povzbudzoval, aby sme útočili ďalej, pretože je vyrovnané. Keď rozhodca ukázal ofsajd, povedal som ostatným, že jeden gól nemusí stačiť na víťazstvo a skúsme streliť druhý. Vedeli sme, že záverečných desať minút bude pekelne náročných. Pri mojom góle mi Kiko Herc hlavou posunul loptu. Boli sme blízko k sebe a keďže máme podobné zmýšľanie a už ho poznám nejaký čas, vedel som, že mi prihrá. Naznačil som strelu, tým som si hodil loptu na pravú nohu a namieril som k bližšej žrdi. Skóroval som priamo pred našimi fanúšikmi, čo je vždy skvelé, oslava s nimi je oveľa intenzívnejšia. Ďakujeme im za podporu. Teší nás, že prišli v takom počte a opäť vytvorili výbornú atmosféru,“ povedal 27-ročný futbalista.

DAC iba druhýkrát v 29-ročnej prvoligovej histórii klubu dokázal vyhrať prvé dva jarné zápasy (predtým v sezóne 2017/18). Včerajším víťazstvom sme spravili dôležitý krok smerom k skupine o titul, do záveru základnej časti však ešte zostáva odohrať dve kolá. V nedeľu nastúpime v Podbrezovej a o týždeň v sobotu privítame v Žilinu. Medzitým - budúcu stredu - nás čaká pohárový duel DAC-Ružomberok. „Vyhrali sme druhý jarný zápas v rade, no nemôžeme sa pozerať na tabuľku. Potrebujem pracovať ďalej a hrať v podobnom duchu. Náš prvoradý cieľ je dostať sa do hornej šestky a keď sa to podarí, uvidíme, čo ešte môžeme dosiahnuť. Máme svoje ambície, my sme DAC, ale najprv si musíme zaistiť miesto medzi šesticou najlepších. V play-off sa potom už môže stať čokoľvek,“ dodal najlepší strelec žlto-modrých.