AKADÉMIA
|
Hír
| ke 27.9.2022, Kurucz,Kiss

Gólgazdag mérkőzéseken vannak túl korosztályos csapataink. A DAC Akadémia növendékei a hét végén sem tétlenkedtek: ki bajnoki, ki barátságos találkozón lépett pályára.

Legidősebbeink, az U19-esek barátságos mérkőzést játszottak szombaton, melyen 5:2 arányban legyőzték az FC Petržalka együttesét. Juraj Gombár védencei hazai környezetben szerepeltek. Az U17-es gárdánknak ezúttal sajnos nem termett babér az Pohronie otthonában, ahol 4:0-ra kikaptak.

Az egy évvel fiatalabb korosztályba, az U16-os csapatba tartozóknak viszont összejött a revans, mivel 2:5-re győztek idegenben, a Pohronie ellen. Az öt rúgott gólon ezúttal hárman osztoztak. Udvaros Nathan egyszer, Alex Monaghan és Sárközy György pedig kétszer volt eredményes. Utóbbi játékos az egyik találatot egy remekbe szabott szabadrúgásból szerezte.

Az U15-ös együttesünknek is kijár a dicséret, hiszen úgy hagyták el győztesen a pályát, hogy a félidőben még 0:2-t mutatott az eredményjelző a vendég trencséni együttes javára. Bősze Levente – aki nemrégiben a korosztályos magyar válogatottban is gólt szerzett a bosnyákok ellen – kétszer is bevette a Csák Máté vára alól érkezett együttes kapuját. Rajta kívül Grexa Richard volt még eredményes a sárga-kékek közül, aki a 79. percben szerezte meg a győztes találatot. A DAC U15-ös csapata még nem vesztett pontot a bajnokságban, és 15 ponttal áll a tabella élén.

Az U14-eseknek is állt a zászló: az ő ellenfelük szintén a Trencsén volt, melyet 4:2 arányban múltak felül. A csapat gólszerzői Oliver Timoránsky, Angyal Lóránt, Maxim Doležaj és Vörös Dominik voltak. Az U13-asok idegenben arattak elsöprő győzelmet vasárnap: Trencsénben a játékidő letelte után 0:6-ot mutatott az eredményjelző. Gratulálunk a kapott gól nélküli mérkőzésehez! A DAC U12-es csapata 19:3-ra kapott ki, ugyancsak Trencsében.

Lánycsapataink is meccseltek a hétvégén, a WU19-esek két, a WU15-ösök egygólos győzelmet arattak a NMŠK 1922 Bratislava otthonában.