A Felsőszeli - DAC 1904 kupamérkőzés előtt

|
Előzetes
| ke 26.9.2023, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
article_banner

Szerdán 15:30 órai kezdettel a VI. ligás Felsőszeli TE otthonában lép pályára a DAC a Slovnaft Cup 3. fordulójában.

Augusztus végén, a 2. fordulóban kezdte meg szereplését a honi kupasorozatban a DAC, méghozzá a negyedik vonalban érdekelt Bős stadionjában. A járásbeli ellenfelünkkel szemben sima, 5:1-es győzelmet arattunk (gólszerzők: Ramadan 3, Trusa, Isakov öngól – Nikulin).

A 3. fordulóban sem kell messzire utaznunk, a sorsolás ugyanis a VI. ligás Felsőszeli TE csapatát jelölte ki a sárga-kékek ellenfeleként. A Galánta közelében fekvő, több mint háromezer lakosú község klubja idén ünnepli alapításának 90. évfordulóját, a holnapi összecsapás tehát e jubileum jegyében zajlik majd. Az ünnepléshez és az „évszázad mérkőzéséhez” a DAC is hozzájárul, ugyanis a lefújást követően játékosaink autogramosztása következik.

A 33 esztendős vezetőedző, Johancsik Patrik – aki a 2012/13-as idényben 20 mérkőzésen lépett pályára a DAC színeiben a II. ligában – védencei már két meglepő eredményt is elértek a honi kupasorozat idei kiírásában. Ezeket megelőzően a szintén VI. ligás Nyárasdot búcsúztatták (odahaza 3:1) az elsőselejtezőben. Az 1. fordulóban a harmadosztályú Nagyölved (Veľké Ludince) együttesét sokkolták: a gólnélküli döntetlent követő büntetőpárbajban a hazaiak voltak a sikeresebbek. A 2. fordulóban az V. ligában szereplő Párkány is elvérzett Felsőszeliben: ez a meccs is döntetlennel (1:1) ért véget, a hazaiak pedig ismét sikeresebben lőtték a tizenegyeseket.

A bajnokságban a 8. fordulót követően a negyedik helyen áll a Felsőszeli, három ponttal lemaradva az éllovas Nagyabonytól.

A DAC számára a holnapi mérkőzés lesz a 43. a Slovnaft Cup-ban, amióta a jelenlegi lebonyolítási rend (a 2014/15-ös szezontól) van érvényben, ebből 36. alkalommal lépünk pályára idegenben. „Számunkra nagyon fontos a kupa, ezért teljes erőbedobással kell küzdeni és nem szabad semmit sem alábecsülni. Az a célunk, hogy megmutassuk a gyorsaságbeli és minőségbeli különbséget és természetesen továbbjutni” – összegezte két mondatban a mérkőzést megelőző elvárásait Adrian Guľa vezetőedző.

Az első kupafordulókban megszokott dolog a csapaton belüli rotáció. „Az egészségügyi állapotot is figyelembe kell venni, mert Goure nem teljesen egészségesen futballozott Szakolcán és a vége fele Kašának is gondjai akadtak. Ettől függ, ki fog kezdeni és hogy kit cserélünk be. Ugyanúgy érvényes, hogy szeretnénk azoknak a játékosoknak is lehetőséget adni, akik sérülés miatt is kiestek a kezdőcsapatból, mint például Ramadan vagy Herc. Teret akarunk adni azoknak a srácoknak, akik keményen dolgoznak és várják a lehetőséget. Bízom benne, hogy motiváltak, egységesek, gyorsak leszünk és simán továbbjutunk, hogy rögtön ezt követően már a Nagyszombat elleni rangadóra összpontosíthassunk” – tette hozzá a DAC mestere.

A Slovnaft Cup 3. fordulójának Felsőszeli TE – DAC 1904 mérkőzését 2023. szeptember 27-én, szerdán, 15:30 órai kezdettel rendezik, játékvezetők Choreň – Borsányi, Juhos.

A Slovnaft Cup versenykiírása alapján egészen a negyeddöntőkig egy mérkőzésen dől el a továbbjutó kiléte. Döntetlen eredmény esetén nincs hosszabbítás, rögtön tizenegyespárbaj következik.

Mint minden tétmeccsről, holnap Felsőszeliből is élőben jelentkezünk szöveges közvetítés keretén belül. Kövesse a mérkőzést percről percre honlapunkon! Ezen kívül a találkozót a Niké TV-n élőben is megtekinthetik.

A holnapi összecsapás továbbjutója a 4. forduló sorsolása után kap ellenfelet, amely során már nem érvényes a keleti-nyugati területi szétosztás, ám a Niké Liga csapatai továbbra is kiemeltek maradnak. A 4. forduló hivatalos játéknapja október 25-e, szerda, 14:00 óra.

SZURKOLÓI INFORMÁCIÓK

A hazai klub értesít mindenkit, hogy a stadion kapui másfél órával a mérkőzés előtt, tehát 14:00 órakor nyílnak. A DAC szurkolói számára egy külön vendégszektor került kijelölésre, a belépőjegyek továbbra is megvásárolhatók. A jegyek elővétele a DAC store-ban szerdán 12:00 órakor zárul, majd a felsőszeli stadionban folytatódik.

Szurkolóink számára a parkolás a stadion területén belül, az edzőpályán lehetséges (P2 a lenti térképen), amit a Sport utcáról lehet megközelíteni. Kérjük önöket, hogy kövessék a szervezők utasításait. A stadion területén belül több büfé is a szurkolók rendelkezésére áll.