A-CSAPAT
|
Mérkőzés
| szo 2.3.2024, Kiss Balázs

Felsőházi tagsági kiváltása – kipipálva. Egy nehezen kiharcolt döntetlen után biztossá vált a helyünk a bajnokság legjobb hat csapata között. A Zsolna az első, mi a második félidőben szerzett góllal alakítottuk ki az 1:1-es végeredményt.

A Niké Liga alapszakaszának utolsó fordulójáig nyitott maradt a kérdés, hogy a felsőházban folytathatjuk-e a tavaszt. Ehhez elég volt a pontszerzés a Zsolna ellen. Egy rosszabb forgatókönyv jelentette volna a bajt, de ebbe nem is akartunk belegondolni. A szerdai kupavereség után három változás volt a Xisco Muñoz által felállított kezdőben: Kaša, Vitális és Jürgens ezúttal nem álltak ott a kezdő sípszónál a pályán, Gavrić azonban lehetőséget kapott, akárcsak a sérüléséből felépült Csinger, Haratin személyében pedig újoncot is avattunk a mérkőzés eléjén.

Az első öt percben lábról-lábra járt a labda, majd az egésznek egy gyors zsolnai gól vetett véget a 6. percben. Ďatko oldalról érkező beadását Sauer lőtte a kapuba mintegy nyolc méterről – 0:1. Nem éppen így képzeltük el a kezdést. És igazából a folytatást sem, de a Zsolna magához ragadta az irányítást. Reagált is a B-közép: „Harcoljatok, harcoljatok!” – szólították fel kompromisszumot nem tűrően a pályán lévőket.

A buzdítás ellenére a vendégek alakították ki a helyzeteket. A 13. percben Sauer közelről célt tévesztett, majd Bile fejét keresték a társai, és csak centiken múlott, hogy nem rezdült ismét a hálónk. Eldugta a labdát a Zsolna. Sajnos a statisztika is igazolta a fölényüket: a mérkőzés első fél órájában 66%-ban birtokolták a labdát. És ha már ennyit volt náluk, tűz alá is vették párszor a kapunkat: a 35. percben Gidi próbálkozását fogta Popović, majd Jambor helyzeténél mentett szögletre a kapusunk. Egészen a 41. percig kellett várnunk az első hazai gólhelyzetre, de az valóban ordító volt. Yapi visszagurítását Ramadan kapásból kapura tűzte, Belaník azonban védett. A lepattanó Gavrić elé került, ő viszont az üres kapu fölé küldte a labdát. A félidő végét jelző sípszóig nem sikerült kiegyenlítenünk.

Muñoz mester tudta, hogy valamin változtatnia kell, ezért nem is várt tovább a cserékkel, és a második félidőre beküldte Vitálist és Jürgenst Haratin és Gavrić helyére. Az első gólszerzési lehetőség így is a vendégek előtt adódott, de Jambor nem élt vele. Két perccel később már szabadrúgásból próbálkozott a gólszerzéssel, ám Popović jó helyen várta a labdát. „Mindent bele, sárga-kék srácok!” – hangzott fel ezt követően a B-középből, s úgy tűnik, ez a rigmus betalált, mert Ramadan szép „ágyúzásával” a találkozó 56. percében kiegyenlítettünk – 1:1. Máris jobb lett a hangulat a MOL Arénában.

A második félidőben már jóval összeszedettebben játszottunk, és az egyenlítés után nyugodtabbak lettünk. Na persze, a Zsolna sem rettent meg, továbbra is veszélyesek voltak a támadásaik, de szerencsére Popović is a helyén volt. A 60. percben Iľko, a 64.-ben Sauer lövésénél jeleskedett. Majd a 72. játékpercben védett egy igazán hatalmasat, Javorčík – aki szabadrúgásból szeretett volna gólt rúgni – csak a fejét fogta az eset után. A mérkőzés hajrájára is maradt még izgalom, Sauer egy lépéssel maradt csak le a második góljáról, a másik oldalon pedig a csereként beállt Goure fejelt fölé, miután Vitális egy szabadrúgásból a megtalálta őt a labdával. Ruc játékvezető nem hosszabbított sokat, igazából nem is volt miért így tennie, így két ellentétes félidőt követően ünnepelhetjük az egy pontot és a biztos felsőházi részvételt.

Nem történt földrengés, szereztünk egy pontot, ezzel biztossá tettük a helyünket a bajnokság legjobb hat csapata között. A 4. helyen zártuk az alapszakaszt, a szabályok értelmében ezért a jövő héten a harmadikkal mérkőzünk meg, vagyis a nagyszombati Spartakkal. A találkozóra március 10-én, vasárnap kerül sor. Kísérjük el még annál is többen kedvenceinket a City Arénába, mint ahogy azt tettünk két héttel ezelőtt!

Xisco Muñoz (DAC 1904): „Örülök és elégedett vagyok. Amikor ide kerültem, nyolc mérkőzés várt még ránk az alapszakaszból, ebből öt vagy hat a tabella első felében tanyázó csapatok ellen. Minimális volt a hibalehetőség, amit megengedhettünk magunknak. Tudatosítjuk, hogy sok dologban még javulnunk kell. Ezt a mögöttünk álló nehéz hét is igazolja. Hatalmas volt a nyomás a csapaton. A felkészülés során igyekeztünk ezzel is foglalkozni. De nézzük csak meg, milyen eredmény született a többi stadionban. Ez is alátámasztja, hogy nem egyszerű muszájból jól játszani. Úgy, ha csak a győzelem jelenti a biztos részvételt a felsőházban. Az első félidőben nyújtott teljesítményünk az egyik leggyengébb volt, de a második játékrészben a fiúk erőre kaptak. Igyekeztek változtatni az eredményen. Néhány helyzetünk is volt, és már sokkal inkább azt játszottuk, amit gyakoroltunk az edzéseken. Nehéz hét van mögöttünk, amiben a kupakiesés sem volt segítségünkre. Nagyon kemény munka vár ránk, de köszönöm a fiúknak, mert a maguk módján elbírták a nyomást. Ne feledjük, hogy hat nap alatt három fontos meccset játszottunk. Szerdán a kupában nagyon jó teljesítményt nyújtottunk, de ráfizettünk a kihagyott helyzetekre, és végül kikaptunk. Ma bejutottunk az első hatba. Amikor idekerültem, ez komoly feladatnak tűnt, de sikerült, a negyedik helyen zártuk az alapszakaszt. A nyolcból csak egyetlen egy meccsen szenvedtünk vereséget, a Slovan otthonában, ahonnan senkinek sem könnyű pontot rabolni. Ahol most tartunk az a körülöttünk levő emberek remek munkájának és a játékosoknak köszönhető, akik nap mint nap keményen dolgoznak.”

Jaroslav Hynek (Zsolna): „Nagyszerű teljesítményt nyújtottunk ma egy nagyszerű pályán. Úgy érzem, a legjobb meccset játszottuk a keret megfiatalítása óta. Meg kell dicsérnem a játékosokat a teljesítményükért. Amit látni szerettünk volna, azt elértük. Már az első félidőben eldönthettük volna a mérkőzést, de nem tettük. Az ellenfél egyenlítő gólja után is megvolt az esélyünk a győzelemre, de nem voltunk elég hatékonyak. A pályán nyújtott teljesítményünkkel azonban elégedett vagyok.”