Előkészületi mérkőzésen: FC DAC 1904 - NK Siroki Brijeg 1:0 (0:0)

A-CSAPAT
|
Hír
| pé 13.2.2015, Nagy Krisztián

A törökországi összpontosítás utolsó felkészülési mérkőzésén ma 1:0 arányba legyőztük a bosnyák Premier League őszi bajnokát. Az eredményről Dzidic öngólja döntött.

A Siroki Brijeg elleni találkozón jelen volt Pecze Károly, valamint a szlovák labdarúgó-válogatott másodedzője, Štefan Tarkovič is.

A Miracle szállótól tíz percnyire fekvő WOW 2 Sport centerben a kétszeres bosnyák bajnok és kupagyőztes volt ellenfelünk. A kékek igazolták az elvárásokat, technikás játékkal rukkoltak ki, amelyre remek ellenszernek bizonyult az agresszív letámadás. A mérkőzés nagy részét DAC-fölény jellemezte, ám a kapura egyik fél sem jelentett túl nagy veszélyt. A kapura lövések és a helyzetek száma minimális volt. A sorsdöntő találat az 55. percben született, amikor Sesar laposan indította Szarkát, és Dzidic mentési kísérlete saját kapujában kötött ki.

A Fortuna Liga tavaszi rajtjáig (DAC-ViOn, március 1-én, vasárnap 19 órától) már csak egy előkészületi mérkőzés vár csapatunkra. Jövő szombaton, február 21-én az NBI őszi bajnokát, a Videoton FC-t fogadjuk. A bajnoki főpróba 16.30-kor kezdődik, kedvező időjárás esetén a stadionban.

Gólszerző: 55. Dzidic (öngól)

DAC: Polaček - Turňa, Michalík, Majerník (46. Kwin), Šnirc (46. Szabó) - Ljubičić (64. źupták) - Štepanovský (83. Sabler), Sesar (64. Horváth), Krišto (68. Sarr), Brašeň (46. Ujlaky) - Szarka (77. Jurčo). Edző: Tomislav Maric.