Előkészületi mérkőzésen: Mattersburg-DAC 2:2 (1:1)

A-CSAPAT
|
Hír
| pé 23.1.2015, Nagy Krisztián

A téli felkészülés harmadik edzőmeccsére az osztrák II. liga második helyezettjéhez utazott ma a DAC. A mattersburgi találkozón 2:2-es döntetlen született, gólszerzőink Jurčo és Krišto.

Tavaly június 20-án találkozott egymással a két csapat, akkor az osztrákok 2:0 arányban diadalmaskodtak. A helyi Futballakadémia füves pályáján ezúttal kétszer is vezetett a DAC, de a hazaiak mindkét találatra válaszolni tudtak.

A DAC góljai: A 13. percben Horváth szabadrúgásból a kapufát találta el és a kipattanóra Jurčo reagállt a leggyorsabban - 0:1.

Az 50. percben Szarka a térféltől megindult, majd Štepanovskýhoz gurított, aki elegánsan a kapu elé passzolt és az érkező Krišto gond nélkül az üres kapuba célzott - 1:2.

A következő felkészülési mérkőzésen szerdán, január 28-án a győri ETO otthonában lépünk pályára.

Gólszerzők: 13. Jurčo, 50. Krišto - 31. Pink (11 m), 59. Sprangler

DAC, 1. félidő: Polaček - Turňa, Kwin, Majerník, Šnirc - Krišto, Horváth - Ujlaky, Brašeň, Štepanovský - Jurčo.

2. félidő: Pernecký - Turňa (63. źupták), Michalík, Tóth, Šnirc (70. Csóka) - Krišto (63. Sesar), Ljubičić - Ujlaky (70. Sabler), Brašeň, Štepanovský - Szarka. Edző: Tomislav Maric.