Előkészületi mérkőzésen: FC DAC 1904 - Pohang Steelers 1:0 (0:0)

A-CSAPAT
|
Hír
| hé 9.2.2015, Nagy Krisztián

Csapatunk ma lejátszotta második felkészülési mérkőzését a törökországi összpontosítás keretén belül és Ujlaky találatával 1:0 arányban győzött a dél-kóreai Pohang ellen.

A szállodánktól jó 40 kilométerre fekvő Belek egyik sportcentruma adott otthont az edzőtáborozás második mérkőzésének. A szombati, Ostrava elleni kezdőcsapatból ezúttal csak Štepanovský és Szarka játszott.

Statisztikailag a Pohang Steelers Ázsia legsikeresebb klubcsapatának számít, a kontinens háromszoros BL-győztese és négyszeres dél-kóreai bajnok. Jól kezdett a DAC, magas letámadásával nyomás alá helyezte az ellenfelet, Szarka és Štepanovský azonban pontatlanul célzott. Mezőnyfölényben játszottunk, és fordulás után Kiwn fejesénél nagyott védett az ázsiaiak kapusa. A Pohang gyetlen lövését a 75. percben Pernecký hárította. A sorsdöntő találat a 87. percben született: Szabó - Sabler - Krišto volt a labda útja, a csereként beállt horvát légiós távoli lövése a kapufáról pattant vissza és az érkező Ujlaky szemfülesen lecsapott rá. 271 perc után szereztünk újra gólt.

Csütörtökön, február 12-én 14.45-kor a WOW 2 Sport centerben a bosnyák NK Siroki Brijeg ellen játszuk az összpontosítás utolsó edzőmeccsét.

Gólszerző: 87. Ujlaky

DAC: Pernecký - Szépe, Tóth, Kwin, Szabó - źupták - Ujlaky, Horváth, Sarr (72. Krišto), Štepanovský (46. Brašeň) - Szarka (77. Sabler). Edző: Tomislav Maric.