Így írtunk mi: a 2018-as év 5 legszebb pillanata

A-CSAPAT
|
Hír
| sze 2.1.2019, Nagy Krisztián

Abban a szerencsés helyzetben voltunk, hogy 2018 is sok szép emléket hozott minden DAC-drukkernek.

A 2018-as év legszebb pillanatai közül mazsoláztunk ki néhányat, és ezeket most felidézzük a honlapunkon megjelent meccsbeszámolók alapján.

Győzelem a későbbi bajnok ellen! (2018. április 1., DAC-Nagyszombat 1:0. Gólszerző: 60. Bayo)

Tavaly ilyenkor régiónkban még senki nem ismerte a nevét, most pedig a DAC házi gólkirálya! Bayo márciusban, a Slovan otthonában debütált (ott 0:2-re kikaptunk), majd a következő fordulóban megszerezte az elsőt a tavalyi 22, tétmérkőzésen lőtt góljából. Mind később kiderült, az új bajnokot vertük meg ezzel.

„Nem április elsejei tréfa: közel három év után megvertük a Nagyszombatot! A húsvétvasárnapi derbi parázs meccset hozott, melynek hőse az elefántcsontparti Bayo lett, aki nem sokkal pályára lépése után megszerezte a győztes gólt. Győzelmünknek köszönhetően megerősítettük harmadik helyünket a képzeletbeli dobogón.

A 60. percben Bayo megszerezte első gólját a DAC-ban! A Kalmártól kapott indítással egyedül tört kapura, a védők lemaradtak róla, és a kapus eszén is túljárva a hálóba talált – 1:0.

Ez a gól végül megpecsételte a Spartak sorsát és egyben az első Nagyszombatnak rúgott gólunk volt ebben a szezonban.”

24 év után a dobogón, 25 év után Európában! (2018. május 19., Rózsahegy-DAC 0:4. Gólszerzők: 19. Vida, 30. Ljubičić, 54. Vida, 40. Bayo)

„Megcsináltuk! Ott vagyunk Európában! A csapat elbírta a rá nehezedő nyomást, és remek játékának, valamint Vida Kristopher kiemelkedő egyéni teljesítményének köszönhetően végre átléptük azt a küszöböt, amelyre 25 éve vártunk! Győzelmünkkel a harmadik helyen zártuk a bajnokságot.

Már a 0:3-as félidei állásnál tudtuk, hogy csodának kell történnie ahhoz, hogy ezt innen elveszítsük. A Rózsahegy azonban a fordulást követően sem tanúsított nagy ellenállást, s még növelni is tudtuk előnyünket, így megszereztük legmagasabb idegenbeli győzelmünket. Most nem marad más hátra, minthogy kiélvezzük a győzelmet, és hátradőlve várjuk a június 19-i sorsolást, amikor kiderül, ki lesz az ellenfelünk az Európa-ligában.”

Tbiliszi elesett! Hihetetlen végjáték után az Európa-liga második fordulójába jutott a DAC! (2018. július 19., Dinamo Tbiliszi-DAC 1:2. Gólszerzők: 41. Zivzivadze, ill. 86. Bayo, 90.+ Bayo)

„Eufória Tbilisziben! Marco Rossi utolsó meccsén durrantott a legnagyobbat: a hajrában szerzett gólokkal otthon győztük le a továbbjutásra álló Dinamót, s ezzel a fantasztikus végjátékkal mi küzdhetünk meg jövő héten a Minszk csapatával. Extázisban a sárga-kék család, extázisban Dunaszerdahely!

Ami pedig ezután következett, az úgy fog bevonulni a DAC történetébe, mint a valaha átélt legszebb pillanatok egyike. Négy perccel a vége előtt ugyanis megszereztük az egyenlítést. Herc beadását Bayo fejelte a hálóba – 1:1. Ekkor még csak annak örültünk, hogy hosszabbítás következik, arra talán legmerészebb álmainkban sem gondoltunk, hogy akár meg is nyerhetjük a meccset annak utolsó pillanataiban. Mégis így történt. Szabadrúgáshoz jutottunk, a pontrúgást pedig Kalmár végezhette el, aki pontosan tette a labdát a zseniális Bayo fejére, és megszületett a végeredmény – 1:2.

Oda-vissza több mint 6000 megtett kilométer, több mint 30 fokos hőség, több nap szabadság, de amit ez a mérkőzés adott ma számunkra, az egyszerűen hihetetlen. Az első félidő lagymatag játéka után a második játékrészre már feljavultunk, ám a csavaros eszű olasz mesterek a végére tartogatták az igazi tűzijátékot. A meccs hőse a két gólt szerző Bayo, aki mindkétszer fejjel mattolta a Dinamo Tbiliszi védelmét. Fantasztikus sikerünket nemcsak a grúz fővárosba ellátogató közel 150 szurkoló ünnepelte, hanem otthon Dunaszerdahelyen is hatalmas üdvrivalgás fogadta.”

Az év fordítása (2018. augusztus 5., Nyitra-DAC 2:3. Gólszerzők: 44. Šimončič, 58. Vestenický, ill. 65. Pačinda, 69. Bayo, 90+4. Taiwo öngól)

„Fantasztikus diadal a Zobor alatti stadionavatón! Kétgólos hátrányt ledolgozva az utolsó utáni pillanatban szereztük meg a győzelmet, és fordítottuk meg az állást. Három forduló után száz százalékos a DAC!

A közel 500 fős sárga-kék szurkolótábor a kétgólos hátrány ellenére is kitartóan énekelt és buzdított. Ennek a hátulról jövő támogatásnak pedig kisvártatva meg is lett az eredménye. Hyballa pályára küldte a kisebb sérülés miatt addig padozó Pačindát, aki a 64. percben szinte az első labdaérintéséből megszerezte a szépítést – 2:1. Gyönyörű távoli lövése újabb lendületet adott a csapatnak. Érezhetően benne volt egy újabb gól a játékunkban, amelyre csupán öt percet kellett várni. Ekkor Kalmár tette Bayo fejére a labdát, aki több elfecsérelt próbálkozás után ezúttal nem hibázott, és kiegyenlített – 2:2.

A negyedik játékvezető már felmutatta a négyperces hosszabbítást jelző tábláját, amikor sokunkban a két héttel ezelőtti zólyombrézói fantasztikus hajrá képei elevenedtek fel. És nem hiába! Az utolsó percben sarokrúgáshoz jutottunk. Pačinda hosszas magyarázás és igazgatás után rúgta be a labdát, amelyre ismét Bayo érkezett a lehető legjobb ütemben, és ezúttal is fejjel, valamint a kapufa segítségével mattolta Hroššót – 2:3. A játékvezető már a gólöröm alatt lefújta a mérkőzést, és elkezdődhetett a nyitrai örömünnep.”

Az év gólja (2018. november 10., Rózahegy-DAC 0:1. Gólszerző: 55. Bayo)

„Szinte érezhető volt, hogy nem 0:0 marad a végeredmény. Erről pedig Bayo gondoskodott az 55. percben. Elefántcsontparti csatárunk Davis ívelése után jól vette észre, hogy Macík eléggé kint áll a kapujából. Bayo ezért egy fura mozdulattal átemelte, és még a kapufa is velünk volt – 0:1. Gólörömében még Hyballa edző is a szögletzászlóhoz rohant, hogy együtt ünnepeljen a játékosaival.”