A-CSAPAT
|
Hír
| szo 20.7.2024, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

Az új idényre való felkészülési időszakban négy mérkőzést abszolvált a DAC, 2-1-1-es mérleggel és 6:7-es gólaránnyal. Xisco Muňoz összesen 30 játékost küldött pályára.

Már jövő csütörtökön, július 25-én megkezdődik számunkra az új idény, az első tétmérkőzést az azeri Mardakanban a PFC Zira ellen abszolváljuk az UEFA Konferencia Liga 2. előselejtezőjében.

A nyári felkészülést június 17-én, hétfőn kezdték meg a sárga-kékek, és végig hazai környezetben dolgoztak. Ez időszak alatt négy felkészülési mérkőzésen is pályára léptünk. Az elsőt Ausztriában, a többit pedig hazai környezetben, a MOL Akadémián, illetve a MOL Arénában játszotta a csapat.

A négy találkozó mérlege 2 győzelem, 1 döntetlen és 1 vereség, 6:7-es gólarány mellett. Xisco Muňoz vezetőedző összesen 30 játékosnak adott lehetőséget: Popović, Filipe, Kaltsas (kapusok), Brunetti, Csinger, Kacharaba, Yapi, Andzouana, Vitális, Dolček, Redzic, Dimun, Mendez, Herc, Tuboly, Ramadan, Kaša, Bősze, Lami, Niarchos, Káčer, Almási, Záhradník, Flis, Szendrei, Trusa, Bernát, Fellipe Vieira, Bajo és Jürgens (mezőnyjátékosok).

A legtöbb időt a Popović, Brunetti, Csinger hármas töltötte a pályán (4 meccsen egyaránt 285 percet), a 6 találatunkat öt játékos szerezte: Redzic kétszer vette be az ellenfelek kapuit, míg Tuboly, Bősze, Bernát és Almási egyszer volt eredményes.

Mind a négy ellenfelünk más-más országból érkezett; három élvonalbeli és egy második ligás (Vyškov) együttessel mérkőztünk.

A 2024/25-ös szezon előtti nyári felkészülés barátságos mérkőzéseinek áttekintése:

2024.06.29.: FK Austria Wien - DAC 1904 0:0
DAC, 1. félidő: Popović - Yapi, Lami, Kačaraba, Brunetti, Dolček - Tuboly, Káčer, Bősze (45. Vitális) - Redzic, Niarchos. 2. félidő: Filipe - Andzouana, Csinger, Dimun, Kaša, Mendez - Vitális, Herc, Fellipe (69. Ramadan) - Szendrei, Záhradník (79. Jürgens)

2024.07.06.: DAC 1904 - MFK Vyškov 1:4 (1:0)
Gólszerzők: 38. Tuboly - 61. Zajíc, 79. Egbri, 93. Mbonu, 116. Egbri (4 x 30 perc)
DAC, 1. félidő: Popović - Yapi, Csinger, Kačaraba, Flis, Mendez - Vitális, Dimun, Tuboly - Dolček, Niarchos. 2. félidő: Kaltsas - Záhradník, Lami, Kaša, Brunetti, Andzouana - Bősze, Káčer, Herc - Almási, Redzic

2024.07.12.: DAC 1904 - ETO FC Győr 2:1 (1:0)
Gólszerzők: 43. Redzic 1:0, 70. Bumba 1:1, 83. Bősze 2:1
DAC: Popović - Csinger, Kačaraba (61. Kaša), Brunetti - Yapi, Dimun (46. Herc), Vitális (61. Tuboly), Andzouana (46. Mendez) - Redzic (61. Almási), Trusa (46. Dolček), Ramadan (61. Bősze)

2024.07.18.: DAC 1904 - NK Osijek 3:2 (1:1)
Gólszerzők: 7. Redzic 1:0, 25. Matković 1:1, 74. Bernát 2:1, 78. Pušić 2:2, 90. Almási 3:2
DAC: Popović - Yapi (46. Mendez), Csinger, Kacharaba, Brunetti, Andzouana - Vitális (72. Herc), Dimun (72. Bajo), Ramadan (72. Tuboly) - Dolček (76. Almási), Redzic (59. Bernát)