Előkészületi mérkőzésen: FC Baník Ostrava - FC DAC 1904 1:0 (0:0)

A-CSAPAT
|
Hír
| szo 7.2.2015, Nagy Krisztián

Az idei hatodik, a törökországi összpontosítás első felkészülési mérkőzésén ma a cseh élvonal ötödik helyezettje ellen 1:0 arányú vereséget szenvedtünk.

Miközben a Miracle szálloda sportközpontjában elindult a mérkőzés, egy közeli mecsetből a müezzin éneke szállt. Bátran kezdtünk, egészpályás letámadással nem engedtük kibontakozni az ostravai csapatot. Enyhe mezőnyfölényben játszottunk, de az első félidőben egyetlen kapuralövést sem jegyezhettünk föl, többnyire a két tizenhatos közt folyt a játék. Szarka röviddel a kezdés után rosszullét miatt cserélt.

A második félidőben mindkét oldalon több volt látnivaló. A 65. percben a Baník szerezte meg a vezetést: Sukup szöglete után nem tudtunk felszabadítani, Narh lövését Polaček még a kapufára tornázta, Frydrych azonban bepofozta a kipattanót. Egy percre rá Brašeň lábán volt az egyenlítés, ziccerbe került, ám nemcsak a kifutó hálóőrt, de a kaput is átemelte. Az utolsó percben Jurčo bombája majdnem kettétörte a kapufát.

Tegnaptól ismét csapatunkkal készül Pape Macou Sarr. A 23 éves szenegáli középpályás azonban ma még nem kapott játéklehetőséget. A többi cserejátékossal együtt részt vett a lefújás utáni edzésen.

Holnap újabb két tréning vár a fiúkra, majd hétfőn 15-órakor Belekben a következő edzőmeccsen a dél-koreai Pohang Steelers ellen lépünk pályára.

Gólszerző: 65. Frydrych

DAC: Polaček - Turňa, Michalík, Majerník, Šnirc - Ljubičić (61. źupták) - Štepanovský, Sesar, Krišto (70. Horváth), Brašeň - Szarka (14. Jurčo). Edző: Tomislav Maric.

Baník: Pavlenka - Štěpán (46. Sukup), Frydrych, Kouřil, Lučić - Šichor (46. Mišák), Mensah (70. Jirásek), Foltyn - De Azevedo (60. Sivrić), Baroš (60. Narh), Holzer (46. Kukec). Edző: Petr Frňka.