Válogatottjaink akcióban: futballistáink szeptemberi fellépéseinek összegzése

A-CSAPAT
|
Hír
| sze 13.9.2023, mfa.com.mt (foto), Krisztián Nagy (text)

Mindazon mérkőzés áttekintése, amelyet játékosaink a szezon első asszociációs terminusa során abszolváltak.

A-csapatunk hat labdarúgója szerepelt a nemzeti csapatában a 2023/24-es idény első válogatott mérkőzések miatti szünetében. Tekintse át a szeptemberi nemzetközi találkozókon való fellépéseik összegzését!

Yhoan Andzouana nagy csalódást élt át, hiszen Kongó negyedórával a lefújás előtt még 2:0-ra vezetett a jövőévi Afrika-kupa selejtezősorozat utolsó mérkőzésén. A közvetlenül a kontinensviadalon való részvételért zajló összecsapást semleges helyszínen, Marokkóban rendezték meg, Kongónak pedig három pont kellett a kijutáshoz. Az ellenfél azonban a 78. percben szépített, majd a 90. percben az egyenlítő találatot is megszerezte. A 2:2-es végeredmény azt jelentette, hogy Gambia vehet részt az Afrika-kupán.

A 2025-ös 21 éven alatti Eb selejtezőiben több babér termett játékosainknak. A torna házigazdája Szlovákia lesz, az egyik helyszín pedig a dunaszerdahelyi MOL Aréna. Magyarország két győzelemmel kezdte az Eb-részvételért zajló küzdelmeket – Kazahsztánt odahaza 2:0-ra, Máltát pedig idegenben 3:0-ra verte Gera Zoltán együttese. Csinger Márk mindkét mérkőzést végigjátszotta, Vitális Milán az első meccsen a 80. percig, a másodikon pedig a 63. perctől volt pályán. Vitális a magyarok harmadik máltai találata előtt gólpasszt adott.

Ugyanebben a kvalifikációban az U21-es görög csapat is győzelmet könyvelhetett el, amely Andorrából (1:0) távozott három ponttal. Ioannis Niarchos a második negyvenöt percet töltötte a pályán.

A szlovák huszonegy éven alatti gárda felkészülése szintén folytatódott a hazai rendezésű Európa-bajnokságra. Együttesünkből Dominik Veselovský kapott meghívót, de sérülés miatt rögtön el is hagyta az összetartást. Őt Szolgai Máté helyettesítette, aki mindkét meccsen pályára lépett. Jaroslav Kentoš szövetségi kapitány tanítványai először 2:0-s vereséget szenvedtek Csehországban (Szolgai a 76. percben állt be), majd ezt követően ugyanilyen arányban győztek Dániában (Szolgai a 63. percig volt pályán).

Az U19-es szlovák nemzeti csapat a MOL Akadémián abszolvált két felkészülési találkozót Horvátország ellen. Az elsőn 3:1-es sikert aratott a hazai csapat, Zoran Záhradník végig pályán volt és a 89. percben ő állította be a végeredményt. A visszavágón a horvátok kiköszörülték a csorbát: az ugyancsak 3:1-es vendéggyőzelmet hozó mérkőzésen Záhradník a második félidőre állt be.

A DAC A-csapata válogatott játékosainak az eredménysora 2023 szeptemberében:

Yhoan Andzouana (Kongó) – az Afrika-kupa selejtezői
2023.9.10., vasárnap, 21:00 óra, Marrákes, Marokkó: Gambia-Kongó 2:2 (0:2) Andzouana 90 perc

Csinger Márk, Vitális Milán (Magyarország U21) – a 2025-ös Eb selejtezője
2023.9.7., csütörtök, 17:45 óra, Szeged: Magyarország-Kazahsztán 2:0 (1:0) Csinger 90 perc, Vitális 79 perc
2023.9.12., kedd, 17.45 óra, Paola: Málta-Magyarország 0:3 (0:2) Csinger 90 perc, Vitális 28 perc

Ioannis Niarchos (Görögország U21) – a 2025-ös Eb selejtezője
2023.9.12., kedd, 19.00 óra, Andorra la Vella: Andorra-Görögország 0:1 (0:0) Niarchos 45 perc

Szolgai Máté (Szlovákia U21) – felkészülés
2023.9.7., csütörtök, 18:00 óra, Uherské Hradište: Csehország-Szlovákia 2:0 (0:0) Szolgai 15 perc
2023.9.11., hétfő, 18:00 óra, Vejle: Dánia-Szlovákia 0:2 (0:0) Szolgai 62 perc

Zoran Záhradník (Szlovákia U19) – felkészülés
2023.9.6., szerda, 16:30 óra, Dunaszerdahely, MOL Akadémia: Szlovákia-Horvátország 3:1 (1:1) Záhradník 90 perc, 1 gól
2023.9.9., szombat, 11:00 óra, Dunaszerdahely, MOL Akadémia: Szlovákia-Horvátország 1:3 (0:0) Záhradník 45 perc