A 2021-es őszi idény számokban: táblázatok

|
Hír
| csü 23.12.2021, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
article_banner

Az őszi idény 19 fordulóját követően csapatunk a 4. helyen telel. Milyen volt a szezon első része a számok tükrében? Hagyományos sorozatunkat a bajnoki tabellákkal indítjuk.

Tavaly ilyenkor arról írtunk, hogy a 2020-as volt a klubtörténet legsikeresebb őszi idénye. Ezúttal nehezebben indult számunkra a szezon, és bár a csapatok egyel több fordulót abszolváltak, mint egy éve, a DAC mégis 7 ponttal kevesebbet szerzett és a negyedik helyen telel.

Sorozatban negyedik éven szerepeltünk az európai kupaporondon, amire korábban nem volt példa a klub történelmében. Az új Konferencia Liga 2. fordulójában kezdtünk, de a sorsolásnál a lehető legerősebb ellenfelet kaptuk, és a Partizan Belgrád kettős győzelemmel búcsúztatott minket. Még ennél is fájóbb volt a korai kiesés a hazai kupasorozatból, a Slovnaft Cup-ból. A IV. ligás Újlót kiejtése után Komáromban, már a második akadályon elbuktunk.

Ötödik éve zajlik a honi élvonal az aktuális lebonyolítási rendszerben. A tizenkét résztvevő először a 22 fordulóból álló alapszakaszt abszolválja, amely során mindenki mindenkivel egyszer találkozik otthon és idegenben is. Ezt követően a bajnokság két, hatcsapatos részre oszlik: a felsőházban a bajnoki cím, míg az alsóházban a kiesés elkerülése lesz a tét. Ismét mindenki találkozik mindenkivel otthon és idegenben is, ami további tíz összecsapást jelent. Összesen tehát mindegyik gárda 32 találkozót abszolvál. Az alapszakaszban megszerzett pontokat az együttesek a hatos csoportokba is magukkal viszik.

A hazai találkozók táblázatán a harmadik, az idegenbeliek alapján a negyedik helyen zártunk; a MOL Arénában 10 meccsen 18, az ellenfeleknél 9 bajnokin 14 pontot szereztünk.

2017/18 - 2. DAC 10 4-4-2 12:11 16
A DAC helyezései a tabellán a 2021-es ősz folyamán: 9 – 9 – 8 – 7 – 8 – 6 – 6 – 6 – 8 – 5 – 4 – 4 – 4 – 5 – 4 – 4 – 4 – 4 – 4

A DAC összesített mérlege az élvonalban:

Huszonhetedik idényét tölti a DAC az 1. ligában, eddig 829 mérkőzést játszott. Az összesített mérleg a következő: 829 298-204-327 1015:1158

Leghosszabb sorozataink a 2021/22-es idény őszi részében:

3 győzelem sorozatban
5 veretlen mérkőzés sorozatban
3 nyeretlen mérkőzés sorozatban

A DAC szereplése az 1. ligában - ŐSZ:

Jelmagyarázat: A szezon után következik az őszi táblázaton elért helyezés (1), a szezon végi helyezés (2), mérkőzések száma (3), pontszám (4), mérleg (5), gólarány (6), megszerzett pontok százaléka (7)