Válogatottjaink akcióban: a sárga-kékek júniusi programja

| sze 14.6.2023, Nagy Krisztián
article_banner

Az A-csapatunk öt játékosa ezekben a napokban a saját nemzeti válogatottjával készül.

A 2022/23-as szezon utolsó asszociációs terminusa komoly hatással van csapatunk az új idényre való felkészülésére. Ahogy az ismert, a sárga-kékek múlt pénteken kezdték meg az edzéseket, Adrian Guľa vezetőedzőnek azonban néhány napig több futballistáját is nélkülöznie kell, akik meghívót kaptak a nemzeti válogatottjaikba.

Európában folytatódnak a 2024-es Eb selejtezői. Szombat koraeste egy igazi csemege vár a DAC szurkolóira, ugyanis Podgoricában Montenegró és Magyarország csap össze. A hazaiak támadósorában valószínűleg megtaláljuk majd Nikola Krstovićot, a második oldalon Kalmár Zsolt igyekszik értékes három ponthoz segíteni az együttesét.

Marco Rossi szövetségi kapitány gárdája három nappal később hazai pályán Litvánia ellen folytatja küzdelmét a kontinensviadalon való részvétel kiharcolásáért. A montenegróiak ugyanazon a napon Csehországgal találkoznak egy felkészülési mérkőzés keretén belül.

Az Afrika-kupa selejtezőjében Yhoan Andzouana Kongójára komoly feladat vár, vasárnap ugyanis a csoport első két helyén álló csapatok összecsapásán Malit fogadják. Két fordulóval a vége előtt Malinak 9, Kongónak és Gambiának 6-6, Dél-Szudánnak pedig 3 pontja van. A 2024 január végi-február eleji tornára, amelyet Elefántcsontparton rendeznek, a csoport első két helyezettje jut ki. Kongó szeptemberben Gambiában zárja a selejtezősorozatot.

A szír 23 éven alatti nemzeti csapat ezekben a napokban Irakban tartózkodik, ahol a korosztályos Nyugat-ázsiai labdarúgó-bajnokságot rendezik. A tornára menet Ammar Ramadan és társai két felkészülési találkozót is abszolváltak Libanonban. Az elsőn a nyitó 45 percben volt pályán a szélsőnk, amely után csapata 2:1-es előnyben volt, ám a hazaiak végül megfordították az eredményt. A másik meccset Ramadan sérülés miatt volt kénytelen kihagyni, kedden azonban tagja volt a Nyugat-ázsiai labdarúgó-bajnokságon az első összecsapásán pályára lépő szír együttesnek, ám Palesztina ellen vereséget szenvedtek. Szíria így ma koraeste Irán ellen próbálja meg életben tartani a továbbjutási reményeit. A kieséses szakaszba a három csoportgyőztes és a legjobb csoportmásodik jut be.

Dominik Veselovskýa szlovák huszonegy éven alatti válogatott szövetségi kapitányától, Jaroslav Kentoštól kapott meghívót. Az ifjú szlovákok a hazai rendezésű 2025-ös Eb-re készülnek, a jelenlegi asszociációs időszakban két mérkőzést abszolválnak. Az elsőn a magyar kortársakat fogadják, a másodikon pedig Ausztria ellen lépnek pályára.

Ioannis Niarchos már letudta a válogatottbeli kötelezettségeit, aki a görög U21-es gárda edzőtáborában vett részt. A gyakorlások mellett egy mérkőzést is játszott a csapat, amelyen 2:1-re legyőzte az AEK Athén B-csapatát. A DAC támadója az első félidőben kapott lehetőséget.

Június elején a szlovák 18 éven alatti válogatott is edzőtábort tartott, ahol Zoran Záhradník képviselte klubunkat. A fiatal csatár a Branislav Fodrek szövetségi kapitány által vezetett együttes a Csehország elleni mindkét találkozóján szóhoz jutott, amelyeket a DAC Akadémián rendeztek. Az első megmérettetésen 1:1-es döntetlen született, a másodikon a cseh vendégek 3:2-es sikert arattak. Záhradník szerezte a szlovák csapat mindhárom találatát.

Ammar Ramadan (Szíria U23) – felkészülés és a Nyugat-ázsiai labdarúgó-bajnokság
2023.6.4., vasárnap, 16:00 óra, Bhamdoun: Libanon-Szíria 3:2 (1:2) Ramadan 45 perc
2023.6.6., kedd, 16:00 óra, Bhamdoun: Libanon-Szíria 1:3 (0:2) Ramadan a nevezett kereten kívül
2023.6.12., hétfő, 18:45 óra, Karbala, Irak: Szíria-Palesztina 0:1 (0:1) Ramadan 90 perc
2023.6.14., szerda, 18:45 óra, Karbala, Irak: Irán-Szíria

Dominik Veselovský (Szlovákia) U21 – felkészülés
2023.6.15., csütörtök, 17:30 óra, Nagyszombat: Szlovákia-Magyarország
2023.6.20., kedd, 17:30 óra, Szenc: Szlovákia-Ausztria

Ioannis Niarchos (Görögország U21) – felkészülés
2023.5.31., kedd, 10:00 óra, Athén: Görögország-AEK Athén B 2:1 (2:0) Niarchos 45 perc

Zoran Záhradník (Szlovákia U18) – felkészülés
2023.6.6., kedd, 17:00 óra, Dunaszerdahely: Szlovákia-Csehország 1:1 (1:0) Záhradník 54 perc, 1 gól
2023.6.9., péntek, 11:00 óra, Dunaszerdahely: Szlovákia-Csehország 2:3 (0:2), Záhradník 45 perc, 2 gól