Rozhovor

Christián Herc: Verím, že neúspešná séria je definitívne za nami

Christián Herc: Verím, že neúspešná séria je definitívne za nami

A-TÍM
|
Rozhovor
| ne 5.11.2023, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

„Andzouana má teraz obdobie, keď mu aj zlý center skončí v bránke.“ Ligové víťazstvo v Košiciach očami Christiána Herca.

„Mali sme vynikajúci začiatok, po štvrťhodine sme vyhrávali 2:0, čo hlavne vonku znamená úvod ako zo sna. Celý prvý polčas bol z našej strany veľmi dobrý. V polčasovej prestávke sme si povedali, že musíme dať do toho ešte viac, lebo domáci budú určite behať, bojovať a pôjdu za gólom, veď nemajú čo stratiť. Dobre sme držali vedenie a pridali sme aj tretí, rozhodujúci gól. Andzouana má teraz obdobie, keď mu aj zlý center skončí v bránke (smiech). Samozrejme, som za neho veľmi rád,“ uviedol po trojgólovom víťazstve proti nováčikovi Christián Herc.

Bol to náš jubilejný 50. prvoligový duel proti niektorému z košických klubov, z toho 24. v metropole východu. Včera sme tam prepisovali históriu, pretože sa zrodilo vôbec prvé víťazstvo DAC-u v Košiciach. To, čo sme v minulosti nedokázali proti Lokomotíve, 1. FC ani MFK, nám teraz na prvý pokus vyšlo proti FC.

Mužstvo Adriana Guľu zaknihovalo tretie víťazstvo v sérii, keď postupne zdolalo tri mužstvá z východu. V pohári sme si poradili s treťoligovou Sninou 6:1 a po ligovom triumfe nad Michalovcami (2:1) prišla v sobotu jednoznačná záležitosť v pekne rastúcej Košickej Futbalovej Aréne. Ďalší diel môžeme pridať už v utorok v osemfinále Slovnaft Cupu proti ďalšiemu tímu z východu. „Dúfam, že neúspešnú sériu už máme definitívne za sebou, spolu s pohárom sme vyhrali tretí zápas v rade. Do reprezentačnej pauzy máme ešte dve stretnutia a dúfam, že našu formu potvrdíme v Spišskej Novej Vsi a potom aj doma proti Ružomberku, pred vlastnými fanúšikmi. Náš výkon a udržanú nulu chceme preniesť aj do spomínaných dvoch zápasov. V Košiciach sa mi hralo skvele, majú tu pekné zázemie a štadión, ktorý sa trošku podobá na MOL Arénu. Kiežby sme mali na Slovensku viac takýchto ihrísk a arén,“ doložil Christián Herc, ktorý k spomenutým trom víťazstvám prispel z pozície krídla, čo nie je jeho typický post. „Máme kvalitné mužstvo, hráme tímovo, s týmito chalanmi sa mi nemôže hrať zle na žiadnej pozícii.“