Rozhovor

Yhoan Andzouana, dvojgólový ľavý obranca

Yhoan Andzouana, dvojgólový ľavý obranca

A-TÍM
|
Rozhovor
| ne 29.10.2023, Nagy Krisztián, foto: Cséfalvay Á.András, Lelkes Ernő

„Prišla za mnou rodina a to, že dcérka videla moje góly naživo, ešte zvyšuje ich hodnotu.“ Hrdinom včerajšieho zápasu bol Yhoan Andzouana.

„Nebolo jednoduché nastúpiť tri dni po pohárovom stretnutí a dlhom cestovaní. Michalovce väčšinu zápasu bránili v hlbokom bloku, takže sme museli hľadať voľné priestory a strelecké pozície. Myslím si, že sa nám to prvých dvadsaťpäť minút darilo, išli sme sa do vedenia, po čom sa súper trochu otvoril. Som presvedčený, že vieme hrať aj lepšie. Z víťazstva sa však veľmi tešíme, verím, že nás trochu upokojí a naštartuje,“ povedal po včerajšom ligovom stretnutí DAC-Michalovce (2:1) dvojgólový hrdina Yhoan Andzouana.

Dvadsaťšesťročný reprezentant Konga mal opäť na rukáve kapitánsku pásku a bol pravým lídrom - strelil oba naše góly. „Dosť sa podobali, akurát padli na inej strane. Pri prvom som mieril do vzdialeného horného rohu, pri druhom na bližšiu žrď, pretože proti mne vystupoval obranca. Som rád, že som pomohol mužstvu k víťazstvu. Naposledy som dal dva góly v jednom zápase ešte v doraste. Prišla za mnou rodina a to, že dcérka videla moje góly naživo, ešte zvyšuje ich hodnotu,“ dodal ľavý obranca, ktorý v aktuálnej ligovej sezóne skóroval doteraz trikrát a celkovo si v 88 ligových zápasoch za DAC pripísal desať gólov.