A-CSAPAT
|
Hír
| sze 9.10.2019, Krisztián Nagy

A DAC idén ünnepli 115. születésnapját. Erre egy egész éves sorozattal emlékezünk hivatalos Facebook profilunkon, amely során 115 gólt mutatunk a klub történelméből. Íme, a harmadik negyedév kínálata – III. rész.

64/115 Branislav Fodrek, DAC-Košice 2:0, 27/04/2012

Bombagól! Nyilván Braňo Fodrek is joggal kérné a helyét, ha a tíz legszebb élvonali gólunkat keresnénk. Így köszönt be a kassai kapusnak, Darko Tofiloskinak 2012 tavaszán.

65/115 Radványi Miklós, DAC-Slavia Praha 4:1, 23/08/1992

Szerdahelyi tiki-taka!

27 éve járt nálunk utoljára a prágai Slavia, és már az első félidőben négy gólt kapott. Az utolsó egy ilyen parádés akció végén esett, amelyet Radványi Miki fejezett be az üres kapuba.

66/115 Szarka Ákos, DAC-Podbrezová 5:1, 29/08/2015

Tudom, mit tettél négy éve ezen a napon – Szarka Ákosnak tapsoltál. Máig ő az egyetlen DAC-játékos, akinek sikerült mesternégyest lőni az élvonalban. A Zólyombrézó elleni negyedik találatáért még a Hónap gólja díjat is bezsebelte.

67/115 Zsákovics Tibor, DAC-Prievidza 4:1, 18/09/1993

Ma (2019.08.30., megj.) ünnepli 51. születésnapját Zsákovics Tibor, a DAC egykori csapatkapitánya, jelenleg az U17-es együttesünk pályaedzője. A klub örökranglistáján az előkelő 5. helyen áll 174 élvonalbeli rajtjával, ezeken 17 gólt lőtt. Isten éltesse sokáig!

68/115 Petr Kašpar, DAC-Slovan 5:2, 03/05/1989

Az 5:2 első felvonása, 1989-ből. Az volt a Slovan legelső dunaszerdahelyi vendégszereplése, és már az első félidőben négy gólt kapott. Az akkori újonc ellen Petr Kašpar duplázott, aki az élvonalbeli találkozók számát tekintve negyedik a DAC örökranglistáján, és aki az utóbbi években épp a pozsonyi klubnál töltött be vezető pozíciót. Kašpar mindjárt az 1., majd a 25. percben talált be – idézzük most fel az utóbbit, amivel 3:0-ra növelte az előnyünket!

69/115 Horváth Béla, DAC-Ružomberok 1:1, 05/03/2016

Az elmúlt évek egyik legszebb gólját Horváth Béla lőtte 2016-os tavaszán a Rózsahegy ellen. Brašeň passza után lecsapott a labdára, és gyönyörűen a bal felső sarokba bombázott.

70/115 Simon Gyula, DAC-Inter 2:0, 06/09/1992

Amikor együtt örül játékos, szurkoló és labdaszedő... A federális liga utolsó idényében hat szlovák csapat volt a mezőnyben. A Slovan (3.) és a DAC (4.) mögött a 7. helyezett pozsonyi Inter végzett a legjobban. A stadionunkban pontosan 27 éve játszott egymás elleni bajnokin Simon és Diňa találatával vertük a sárga-feketéket. Simon „a 72. percben az előretörő Mikuš beadása után, kitűnően helyezkedve talált 11 méterről a hálóba” – írta a várva-várt találatról az Új Szó.

71/115 Vladimír Zlacký, DAC-Slovan B 3:1, 04/08/2007

1980 óta csak egyetlen évadban hiányzott a DAC a két legmagasabb osztályból. A 2007/2008-as idényben győztesként abszolválta az akkor 2. ligának keresztelt harmadik vonalt. Ha ebben a bajnokságban is hirdettek volna Szezon Gólja szavazást, akkor Vladimír Zlacký 30 méteres bombagólja a Slovan B elleni szezonnyitón nagy eséllyel indult volna...