| csü 12.9.2019, Rákócza Klaudia (text), futbalsfz.sk (foto)

Akadémiánk játékosai augusztusban és szeptemberben a korosztályos szlovák válogatottak kereteibe is bekerültek. Mai cikkünkben az U17-es válogatottban szereplő játékosaink teljesítményéről számolunk be.

Az U17-es szlovák válogatott vezetőedzője, Branislav Fodrek augusztusban jelölte ki keretét a hónap végén esedékes ukrajnai Bannikov-emléktornára.

A jelöltek közé 4 sárga-kék akademista is bekerült: Szalma Dániel (védő), Filip Bobrovský(védő), Marek Švec (csatár), valamint tartalékjátékosként Vinger Erik (védő).

A szlovák válogatott az emléktornán – a helyosztót is beleértve – 4 találkozót játszott. Elsőként az fehéroroszokkal csaptak össze, akiket 2:1 arányban sikerült legyőzniük. Védőjátékosunk, Szalma Dániel az első félidőt játszotta végig, míg csatárunk, Marek Švec a másodikat. Filip Bobrovský ezúttal a középpályán kapott játéklehetőséget – őt a válogatott trénere a 62. percben küldte pályára.

Fehéroroszország U17–Szlovákia U17 1:2 (0:2)
Gólok: 46. Latsykov – 14. Šnajder, 23. Kotlár.
Szlovákia U17: Danko – Boledovič (74. Molčan), Mazanovský, Szalma (46. Kóša), Smith (46. Lehotský) – Kudlička (46. Veliký), Sečanský (74. Šmatlák), Šnajder (62. Bobrovský) – Demitra (62. Hasoň), Božik (46. Švec), Kotlár (52. Kaňuch).

Második találkozójukat a török válogatottal játszották, melyen 3:1-es vereséget szenvedtek. Játékosunk, Szalma Dániel végigjátszotta a mérkőzést. Filip Bobrovský az 53. percben állt be csereként, míg Marek Švec ugyanebben a percben távozott a pályáról.

Törökország U17–Szlovákia U17 3:1 (1:0)
Gólok: 25. és 80+ Zehir, 32. Beyaz – 72. Veliký.
Szlovákia U17: Baláž – Szalma, Kóša, Lehotský (76. Kaňuch), Smith (53. Molčan) – Sečanský (53. Bobrovský), Šmatlák (66. Veliký) – Demitra (66. Hasoň), Božik, Kotlár (53. Fiantok) – Švec (53. Šnajder).

A harmadik összecsapásukat a litván együttessel vívták, s 0:0-s döntetlennel zárták. A szlovákok hátvédje, Smith a 32. percben piroslapot kapott, így a vezetőedzőnek át kellett szerveznie a csapatot – a 41. percben a középpályás Kudlička helyére védőnk, Szalma Dániel érkezett. Filip Bobrovský szintén pályára lépett – őt a 69. percben cserélték le.

Litvánia U17–Szlovákia U17 0:0
Szlovákia U17: Danko – Mazanovský, Molčas, Kóša, Smith – Kudlička (41. Szalma), Bobrovský (69. Sečanský), Šnajder – Kaňuch (57. Demitra), Veliký (63. Božik), Hasoň (63. Fiantok).

A tornán elért 1 győzelem, 1 döntetlen és 1 vereség után a bronzéremért szállhatott versenybe a szlovák nemzeti csapat. Ellenfele az izraeli együttes volt, melytől 2:0-s vereséget szenvedett, s így a 4. helyen zárt. A helyosztón sárga-kék játékosaink közül Szalma Dániel és Marek Švec kaptak játéklehetőséget – mindketten az 54. percben hagyták el a pályát.

Izrael U17–Szlovákia U17 2:0 (1:0)
Gólok: 40. Arie, 46. Mazanovský (öngól).
Szlovákia U17: Baláž – Mazanovský, Szalma (54. Kóša), Molčan, Boledovič – Veliký (58. Kudlička), Sečanský, Šmatlák (58. Šnajder) – Fiantok (54. Demitra), Švec (54. Božik), Kotlár (64. Kaňuch).